Skocz do zawartości

Koło zapasowe zamiast zestawu naprawczego?


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Macie doświadczenia z różnymi kołami. Jakie najlepiej kupić: 135, 145 czy 185? Chodzi mi głównie o ich wysokość w pozycji leżącej. Czy w takim samym stopniu „podnoszą” podłogę bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał:

Macie doświadczenia z różnymi kołami. Jakie najlepiej kupić: 135, 145 czy 185? Chodzi mi głównie o ich wysokość w pozycji leżącej. Czy w takim samym stopniu „podnoszą” podłogę bagażnika?

Moje doświadczenia z zakupem i opisałem TU 

 

Wolałbym co prawda ten rozmiar z OLX zamieszczony przez @OWOC , ale wtedy, kiedy szukałem, nie było nic takiego dostępnego. Poza tym patrząc na to, jak toto się mieści we wnęce w bagażniku i ile podnosi podłogę w mojej wersji, to kolejne 4 cm wyżej... :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radix99 napisał:

Moje doświadczenia z zakupem i opisałem TU

Czytałem, czytałem... :thumbup:

 

3 godziny temu, radix99 napisał:

Poza tym patrząc na to, jak toto się mieści we wnęce w bagażniku i ile podnosi podłogę w mojej wersji, to kolejne 4 cm wyżej... 

No właśnie... czy tak rzeczywiście jest? Może to głupie pytanie, ale czy wysokość leżącej dojazdówki determinuje opona (145 vs 185) czy felga? 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PRIMAR i @Karas pisali, że podnosi o 1,5-2 cm, a kupili takie właśnie...

@OWOC, a jak jest z twoją 185? O ile podnosi?

 

Cisnę ten temat, bo jest w sieci dostępna w tej samej cenie i 145 od Forestera, i 185 od XV.

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał:

@PRIMAR i @Karas pisali, że podnosi o 1,5-2 cm, a kupili takie właśnie...

@OWOC, a jak jest z twoją 185? O ile podnosi?

 

Cisnę ten temat, bo jest w sieci dostępna w tej samej cenie i 145 od Forestera, i 185 od XV.

Jak skończę leczenie z Civida to sprawdzę.

Aż mi serce bije bo tyle się oszukałem tego koła, aby wszystko było zgodnie z zaleceniami producenta. I robię wszystko, żeby moje spełnione marzenie miało zestaw jak na foto:

image.png.2eec6673c050fc2dba5aa9631892d8b3.png

 

  • Super! 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zakończeniu kwarantanny, czym prędzej pojechałem do Subiego w celu sprawdzenia co i jak... Iii:blink:

Jest zdecydowanie gorzej niż myślałem. Ba! Byłem przekonany, że będzie to łatwe i największy wydatek w postaci koła zgodnego z zaleceniem producenta jest za mną 

 

image.thumb.png.0a3639a507b723069176ab5773e106c2.pngOtóż jestem zdezorientowany, gdyż koło to jest ogromne i nie współgra ani trochę z tym co zastałem po wyciągnięciu wszystkich gratów:

 

image.thumb.png.6edc5719ab6bd0e9cf6048f9b5882638.pngimage.thumb.png.59c2de0b3674a91a67cf780d96608ff5.png

 

image.thumb.png.ed2c0dc587af2a2c0da93cbfb4b26d8c.pngimage.thumb.png.4152bd4277c2033b2cd6119490948039.png

 

image.thumb.png.64e9ee0e4a0aba46955b7a8dfbeac3fe.png

image.thumb.png.17dd7d4ad46be2937753212cacae9404.png

Czy ktoś z Was koledzy ma dostęp do programu który po zdekodowaniu VIN XV które wyjechało z fabryki z takim kołem ( mam taki VIN) porówna do VIN-u auta z zestawem naprawczym?  

Jakie elementy są różne i co będę musiał zamówić w ASO, aby to siadło zgodnie ze sztuką?

 

Zdrówka! 

 

Edytowane przez OWOC
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 16:09, radix99 napisał:

Nieco podnosi. 

 

XV I: 135/80/16 na wyposażeniu w ameryce, u nas na zamówienie, nie podnosiło,

         145/80/17 z forestera SJ pasuje we wnękę, nie podnosiło. zbliżone do koła prawdziwego wymiarem, jak wożę, to właśnie takie

         185 mam teraz wstawiony zbiornik elpiżi, podnosi podłogę o 2cm.

 

XV II - po zdjęciach @OWOC patrząc, ma wnękę ledwo zarysowaną. Więc pewnie każde podniesie. 

 

Szersze koło zapewne lepsze, ale to i tak dojazdówka, indeksem prędkości się nie różnią. Jakbym miał wozić non stop, wybrałbym żyletę. Praktyka u mnie jest taka, że małżonka nie wozi, bo i tak nie umie zmienić, ja też nie wożę jeżdżąc wokół komina. Zawsze ktoś może mi dowiezć moje, ale też mam od kogo pożyczyć np w pracy. Jak lecę na weekend a wracam nocą nd/pn i rano do pracy, to i tak wrzucam pełnowymiarowe. Po prostu nie ma szans doczłapać się na tym 700km z gór. A w sprawne asistance nie wierzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, OWOC napisał:

Otóż jestem zdezorientowany

Czyli koło dojazdowe o sugerowanym rozmiarze nie gwarantuje zmieszczenia go we wnęce. Sprytne! Niestety nie mogę pomóc z tym VINem...

Ja ostatecznie, dzięki Waszym relacjom :thx:  kupiłem do swojego XV I 145/80/17 od Forestera. Czekam na dostawę. Przymierzę, zamontuję (mam taką nadzieję) i podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RedSasza napisał:

Czyli koło dojazdowe o sugerowanym rozmiarze nie gwarantuje zmieszczenia go we wnęce. Sprytne! Niestety nie mogę pomóc z tym VINem...

Ja ostatecznie, dzięki Waszym relacjom :thx:  kupiłem do swojego XV I 145/80/17 od Forestera. Czekam na dostawę. Przymierzę, zamontuję (mam taką nadzieję) i podzielę się wrażeniami.

To ja bardzo proszę o fotorelację z instalacji tego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, OWOC napisał:

Otóż jestem zdezorientowany, gdyż koło to jest ogromne i nie współgra ani trochę z tym co zastałem po wyciągnięciu

Jak zerkniesz na zdjęcia z USA czy Rosji, to zobaczysz, że tam w bagażniku jest zupełnie inny komplet styropianów w podłodze, który ją odpowiednio podnosi, co widać po ledwo widocznych hakach na siatkę po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda z tym kołem jak pokazał @OWOC Odpuszczam sobie temat, a mniejszego nie chcę, bo trochę strach na tym jeździć

 

Wsadzę do wnęki jakąś zapasową książkę, żeby zabić czas w oczekiwaniu na assistance, gdyby odpukać guma się zdarzyła ;)     

  • Haha 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, GREGG napisał:

Wsadzę do wnęki jakąś zapasową książkę, żeby zabić czas w oczekiwaniu na assistance, gdyby odpukać guma się zdarzyła ;)

Assistance nie wszędzie dojedzie. Kilka lat temu w słonecznej Italii to właśnie takie "pogardzane" koło dojazdowe pozwoliło mi wrócić do bazy, kiedy rozdarłem sobie oponę o skałę, a assistance odmówiło współpracy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OWOC napisał:

Zaraz po zakończeniu kwarantanny, czym prędzej pojechałem do Subiego w celu sprawdzenia co i jak... Iii:blink:

Jest zdecydowanie gorzej niż myślałem. Ba! Byłem przekonany, że będzie to łatwe i największy wydatek w postaci koła zgodnego z zaleceniem producenta jest za mną 

 

Otóż jestem zdezorientowany, gdyż koło to jest ogromne i nie współgra ani trochę z tym co zastałem po wyciągnięciu wszystkich gratów:

...

 

Czy ktoś z Was koledzy ma dostęp do programu który po zdekodowaniu VIN XV które wyjechało z fabryki z takim kołem ( mam taki VIN) porówna do VIN-u auta z zestawem naprawczym?  

Jakie elementy są różne i co będę musiał zamówić w ASO, aby to siadło zgodnie ze sztuką?

 

Zdrówka! 

 

A mówili koledzy na forum, że będzie za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...