Skocz do zawartości

Koło zapasowe zamiast zestawu naprawczego?


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników XV. 

W wyposażeniu XV jest zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego. Przyznam, że nie bardzo wierzę w takie "wynalazki" i wolałbym w tym miejscu widzieć chociażby taką "dojazdówkę", jaką mam w Imprezie. Teoretycznie rzecz biorąc powinna się tam zmieścić. Czy ktoś próbował takiej zamiany? W zestawie akcesoriów dodatkowych niestety nie ma takiej opcji.

Czy z kolei ktoś używał z dobrym efektem tego "zestawu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Machoniu, mam ten zamiar i na 90% będzie to XV. Natomiast widzę, że masz wreszcie wymarzonego STI - gratuluję. Poproszę o jakieś szczegóły na PW, żeby nie robić tutaj OT.

Grzesiu, dzięki, tak właśnie to sobie wyobrażałem. Fajnie, że jest to możliwe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... XV bardzo fajny kompaktowy SUVik :D Będzie Pan zadowolony ;) Czekam na rozwój sytuacji.

A STi jeździło u Was po Krakowie.... turdziGT go sprzedawał w tamtym roku, jest wątek i fotki. Na razie próbuje ogarnąć potwora. Jak będzie trochę luźniej to na urlopie cyknę aktualne fotki i dam znać co i jak...

 

PS. To jakie my trasy za rok będziemy jechać ? :huh:

 

PZDR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMARKU....no ba ! Z miłą chęcią zobaczę jak śmigasz na lewym fotelu ;)

 

Co do XV to taki miał być u nas już 2 lata temu... w sumie szkoda, że go nie kupiono ;( Kiedy zamawiasz? A złotą strzałę sprzedajesz ?

 

Co do mojej szosowej to muszę duuuużo ćwiczyć.... aż żal tym autem jeździć " w koło trzepaka "... strasznie zadbany egzemplarz :yahoo:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest nas 3 do tej dojazdówki ;-)

 

co do zestawu to mój wulkanizator twierdzi, że jak jest tylko lekka nieszczelność to lepiej co jakiś czas dobijać kompresorem bez użycia samego "uszczelniacza"

 

swoją drogą to w rowerach/motorach stosuje się podobne płyny i można z powodzeniem po gwoździach jeździć http://youtu.be/EfyvQkOhXXo

 

http://youtu.be/ykV4tWTaqSU

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest to jakaś alternatywa, ale o drugiej w nocy, w szczerym polu, dojazdówka to 15 minut, a assistance ...???   :)

 

Jasne, są różne okoliczności, ale czasem może lepiej odczekać godzinkę czy ile tam trzeba, aż assistance podjedzie, niż samemu się męczyć po nocy w szczerym polu? ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Ponieważ wątek dotyczy koła zapasowego a zostałem tu wymieniony z imienia (dr Tomek to ja :-) spieszę z informacją co do zamiany zapasówki a raczej

dojazdówki. Koszt nieużywanego koła pochodzącego oryginalnie od zestawu Imprezy wyniósł ok. 300 PLN. Jak pan Grzesiu Magdziarz napisał styropian oczywiście poszedł won, natomiast pokaźna część jego zawartości zmieściła się wewnątrz koła. Zostawiłem kompresor (zestaw naprawczy out). Ponieważ autem jeździ głównie żona więc ze względów praktycznych pomyślałem o dojazdówce. Przed wielu laty w moim ówczesnym pojeździe marki francuskiej w zupełnie nowej oponie Pirelli na "prostej drodze" doszło do poprzecznego pęknięcia długości ok. 3 cm - oczywiście sytuacja skrajnie rzadka ale tu zestaw naprawczy byłby bezużyteczny…..

 

Pozdrawiam

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o jakiej srednicy macie te dojazdowki??? Z obliczen wynika ze seryjne kolo ma 679,3 mm. Do takiego kola dojazdowka powinna posiadac rozmiar 145/85/17 czyli 678,3 mm ale nie moge takiego cuda nigdzie kupic. Dostepne sa 145/80/17 ale ono jest mniejsze. ( jak wiadomo w sawd wszytkie kola powinny posiadac taka sama srednice bo inaczej naped moze ulec awarii) Jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co prawda pisałem już o tym, ale, jako że to mój wątek, więc piszę i tutaj.

Zlokalizowałem dojazdówkę, którą zresztą kupił już jeden z forumowiczów, ale nie miał jeszcze okazji wypróbować:

http://dojazdowe.pl/kola-dojazdowe-kola-dojazdowe-16-i-wieksze-kolo-dojazdowe-5x100-r17-subaru-xv-forester-outback/p,281237

Będę ją kupował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...