Jump to content

Koło zapasowe zamiast zestawu naprawczego?


PRIMAR

Recommended Posts

Pytanie do użytkowników XV. 

W wyposażeniu XV jest zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego. Przyznam, że nie bardzo wierzę w takie "wynalazki" i wolałbym w tym miejscu widzieć chociażby taką "dojazdówkę", jaką mam w Imprezie. Teoretycznie rzecz biorąc powinna się tam zmieścić. Czy ktoś próbował takiej zamiany? W zestawie akcesoriów dodatkowych niestety nie ma takiej opcji.

Czy z kolei ktoś używał z dobrym efektem tego "zestawu"?

Link to comment
Share on other sites

Drogi Machoniu, mam ten zamiar i na 90% będzie to XV. Natomiast widzę, że masz wreszcie wymarzonego STI - gratuluję. Poproszę o jakieś szczegóły na PW, żeby nie robić tutaj OT.

Grzesiu, dzięki, tak właśnie to sobie wyobrażałem. Fajnie, że jest to możliwe. :)

Link to comment
Share on other sites

No to pięknie... XV bardzo fajny kompaktowy SUVik :D Będzie Pan zadowolony ;) Czekam na rozwój sytuacji.

A STi jeździło u Was po Krakowie.... turdziGT go sprzedawał w tamtym roku, jest wątek i fotki. Na razie próbuje ogarnąć potwora. Jak będzie trochę luźniej to na urlopie cyknę aktualne fotki i dam znać co i jak...

 

PS. To jakie my trasy za rok będziemy jechać ? :huh:

 

PZDR 

Link to comment
Share on other sites

PRIMARKU....no ba ! Z miłą chęcią zobaczę jak śmigasz na lewym fotelu ;)

 

Co do XV to taki miał być u nas już 2 lata temu... w sumie szkoda, że go nie kupiono ;( Kiedy zamawiasz? A złotą strzałę sprzedajesz ?

 

Co do mojej szosowej to muszę duuuużo ćwiczyć.... aż żal tym autem jeździć " w koło trzepaka "... strasznie zadbany egzemplarz :yahoo:

 

PZDR

Link to comment
Share on other sites

to jest nas 3 do tej dojazdówki ;-)

 

co do zestawu to mój wulkanizator twierdzi, że jak jest tylko lekka nieszczelność to lepiej co jakiś czas dobijać kompresorem bez użycia samego "uszczelniacza"

 

swoją drogą to w rowerach/motorach stosuje się podobne płyny i można z powodzeniem po gwoździach jeździć http://youtu.be/EfyvQkOhXXo

 

http://youtu.be/ykV4tWTaqSU

Edited by ketivv
Link to comment
Share on other sites

Fakt, jest to jakaś alternatywa, ale o drugiej w nocy, w szczerym polu, dojazdówka to 15 minut, a assistance ...???   :)

 

Jasne, są różne okoliczności, ale czasem może lepiej odczekać godzinkę czy ile tam trzeba, aż assistance podjedzie, niż samemu się męczyć po nocy w szczerym polu? ;)  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Ponieważ wątek dotyczy koła zapasowego a zostałem tu wymieniony z imienia (dr Tomek to ja :-) spieszę z informacją co do zamiany zapasówki a raczej

dojazdówki. Koszt nieużywanego koła pochodzącego oryginalnie od zestawu Imprezy wyniósł ok. 300 PLN. Jak pan Grzesiu Magdziarz napisał styropian oczywiście poszedł won, natomiast pokaźna część jego zawartości zmieściła się wewnątrz koła. Zostawiłem kompresor (zestaw naprawczy out). Ponieważ autem jeździ głównie żona więc ze względów praktycznych pomyślałem o dojazdówce. Przed wielu laty w moim ówczesnym pojeździe marki francuskiej w zupełnie nowej oponie Pirelli na "prostej drodze" doszło do poprzecznego pęknięcia długości ok. 3 cm - oczywiście sytuacja skrajnie rzadka ale tu zestaw naprawczy byłby bezużyteczny…..

 

Pozdrawiam

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Panowie o jakiej srednicy macie te dojazdowki??? Z obliczen wynika ze seryjne kolo ma 679,3 mm. Do takiego kola dojazdowka powinna posiadac rozmiar 145/85/17 czyli 678,3 mm ale nie moge takiego cuda nigdzie kupic. Dostepne sa 145/80/17 ale ono jest mniejsze. ( jak wiadomo w sawd wszytkie kola powinny posiadac taka sama srednice bo inaczej naped moze ulec awarii) Jakies sugestie??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co prawda pisałem już o tym, ale, jako że to mój wątek, więc piszę i tutaj.

Zlokalizowałem dojazdówkę, którą zresztą kupił już jeden z forumowiczów, ale nie miał jeszcze okazji wypróbować:

http://dojazdowe.pl/kola-dojazdowe-kola-dojazdowe-16-i-wieksze-kolo-dojazdowe-5x100-r17-subaru-xv-forester-outback/p,281237

Będę ją kupował. 

Link to comment
Share on other sites

Dojazdówka mieści się bez problemu (nawet z pewną ilością akcesoriów w środku koła, ale nie wszystko co jest w "oryginalnym" styropianie wejdzie). W weekend umieszczę zdjęcia ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...