Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

@@jozef1972, kawał dobrej roboty, w końcu wygląda to tak jak powinno od początku - już na zdjęciach bardzo dobrze !

 

Nasuwa mi się jeszcze pytanie w związku z montażem - pisząc o module w punkcie drugim - przez moduł rozumiesz zasilacz do ledów ? Czyli nowa wiązka różni się od starej , rozumiem, tylko dodatkowym zasilaczem do ledów ? Wypinasz przewody z oryginalnych świateł dziennych i wpinasz do nowych przez moduł zasilający ledy ? Podejrzewam, że większość część czasu (3h) zajmuje demontaż i montaż zderzaka, niż wpięcie ledów.

 

Nie mam pojęcia jak to jest połączone - wiem tylko, że oba kable fabryczne od dziennych i przeciwmgłowych zostały odłączone i zaizolowane.

A całość zasilania poszła poprzez ten nowy moduł /czyli - tak zasilacz/ dołączony do zestawu...

 

Co do montaż - zgoda - montaż i demontaż zderzaka - jak podejrzałem to była jakaś godzinka,

reszta to powolna praca elektryka - wiadomo ASO pracuje na godziny - więc pośpiech niewskazany... :)

... Zabawa na własną rękę w światełka LED w FXT za te pieniądze, w 2015 roku?

 

Podziwiam zapał kolegi, który odkrył wspólną cześć z Mitsubishi (obie ręce w górę dla Ciebie) i zastanawiam się, dlaczego SIP tego nie oferuje już na etapie zamawiania auta.

 

Szczerze się przyznam, iż od początku doskwierało mi to, iż wydaję ok 150tyś

a samochód ma żaróweczki zamiast obecnie standardowo już i wszędzie montowanych ledów...

 

zatem zacząłem poszukiwania i aby dojść do dzisiejszego etapu zaliczyłem:

- ledy w skrzelach kupione na Aliexpress,

- ledy w skrzelach kupione od SIP,

- 2 komplety żarówek typu Led P13W

a ostatecznie te wspomniane powyżej lampy....

 

Całość kosztowała mnie też całkiem sporo kasy i dużo nerwów i poszukiwań, zatem tym bardziej z przyjemnością dzielę się posiadaną wiedzą/doświadczeniem; aby oszczędzić Wam Koledzy i kasy i czasu i rozczarowań :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jozef1972 - szacunek. Dziękuję za czas i zaangażownaie w dotarcie do czegoś co tak naprawdę i SIP i Dealerzy powinni zrobić już dawno.

Ja skorzystam na pewno z Twojego doświadczenia i zmienię te światła w swoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Całość kosztowała mnie też całkiem sporo kasy i dużo nerwów i poszukiwań, zatem tym bardziej z przyjemnością dzielę się posiadaną wiedzą/doświadczeniem; aby oszczędzić Wam Koledzy i kasy i czasu i rozczarowań
 

 

sam problem braku LED-ów mnie nie dotyczy jednak wyrazy szacunku za dążenie do celu 

 

zacne rozwiązanie znalazłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma problemu, tu jest 2015 a LED jest standardem. Również w sporo niższych klasach aut.

 

Innymi słowy Panowie - porządny dzienny LED powinien byc w FXT na dzień dzisiejszy w STANDARDZIE. Jak chcesz zwykłą żarówkę - Twoja sprawa i sobie szukaj, kombinuj, przerabiaj. Nie odwrotnie.

 

Dzięki za uwagę i nie tlumaczcie na ślepo FHI czy SIP. Trochę krytyki każdemu się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aucie z 2015 roku za 150k pln ledy byc powinny w standardzie bez zadnej doplaty i Nowicjusz madrze prawi.

Tym bardziej że rozwiązanie jest gotowe. Jestem pewnien że SIP i dealerzy doskonale o tym wiedzą,

ale z sobie tylko znanych powodów nie korzystają z niego.

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na prawdę czuliście się zmuszeni do kupna Subaru? Lans? Przecież w CX5 LEDy są w standardzie? Sprawą FHI jest ocena czy jest to ważne dla przeważającej liczby klientów marki, to w końcu ich pieniądze. Mnie brak LED nie boli, ważna jest widoczność na drodze :)

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ym bardziej że rozwiązanie jest gotowe. Jestem pewnien że SIP i dealerzy doskonale o tym wiedzą,

 

no i co, że wiedzą ? Mają ze względu na kilku narzekających zdecydować się kolosalny wydatek w skali roku ?

Proponuję na spokojnie policzyć a wyjdzie wam kwota grubo powyżej milion złotych rocznie. Chyba, że wolicie aby wliczyć to w cenę auto i po sprawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i LEDy wyglądają nowocześnie, a nawet podobają mi się te pokazane na zdjęciach. Pogratulować determinacji i efektu, bo bardzo fajnie to wygląda w tych fabrycznych miejscach.

 

Nastomiast mieszkam w kraju, gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach, dlatego mi moje zwykłe żarówki nie przeszkadzają, chociaż jakbym tak przypadkiem miał Forestera, może bym się na takie rozwiązanie skusił.

 

Mnie za to drażnią wszelkiego rodzaju walące po oczach diody fabrycznie mocowane we francuzach i koreańcach, które świecą tak intensywnie, że samochody wyglądają na kiczowate odpustowe zabawki z doklejonymi świecidełkami na środku grila.

 

Nie bardzo rozumiem takiego parcia na LEDy, bo w nie każdym samochodzie i nie każde rozwiązanie wygląda dobrze.

 

PS: w Austrii ostatnie trendy to "american look", czyli zakładanie lamp z na stałe święcącymi pomarańczowymi lub żółtymi postojówkami oraz druga tendencja - czyli w dzień i w nocy jeżdżenie na przednich przeciwmgłowych.

Także, Panowie, LEDy na zachodzie to "przeżytek", teraz w modzie są fabryczne przeciwmgielne, a to pewnie przyjdzie z Zachodu do Polski, więc ja bym tam nie skreślał starych poczciwych żarówek. Subaru to good old school, albo gute alte Schule ;)

A takich pojazdów jest coraz mniej i niedługo wszystkie będą wyglądać jak uniwageny VAGa.

 

 

_____

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na prawdę czuliście się zmuszeni do kupna Subaru? Lans? Przecież w CX5 LEDy są w standardzie? Sprawą FHI jest ocena czy jest to ważne dla przeważającej liczby klientów marki, to w końcu ich pieniądze. Mnie brak LED nie boli, ważna jest widoczność na drodze :)

Widoczność na drodze powiadasz ważna i brak ledow Cię nie boli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i LEDy wyglądają nowocześnie, a nawet podobają mi się te pokazane na zdjęciach. Pogratulować determinacji i efektu, bo bardzo fajnie to wygląda w tych fabrycznych miejscach.

 

Nastomiast mieszkam w kraju, gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach, dlatego mi moje zwykłe żarówki nie przeszkadzają, chociaż jakbym tak przypadkiem miał Forestera, może bym się na takie rozwiązanie skusił.

 

Mnie za to drażnią wszelkiego rodzaju walące po oczach diody fabrycznie mocowane we francuzach i koreańcach, które świecą tak intensywnie, że samochody wyglądają na kiczowate odpustowe zabawki z doklejonymi świecidełkami na środku grila.

 

Nie bardzo rozumiem takiego parcia na LEDy, bo w nie każdym samochodzie i nie każde rozwiązanie wygląda dobrze.

 

PS: w Austrii ostatnie trendy to "american look", czyli zakładanie lamp z na stałe święcącymi pomarańczowymi lub żółtymi postojówkami oraz druga tendencja - czyli w dzień i w nocy jeżdżenie na przednich przeciwmgłowych.

Także, Panowie, LEDy na zachodzie to "przeżytek", teraz m modzie są fabryczne przeciwmgielne ;)

 

 

 

_____

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Christoph wybacz, nic osobistego - rynek austriacki pozostawiamy austriakom i innym, którzy tam mieszkają. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażę się. Ja tylko podpowiadam, na co jest moda, zawsze to warto być krok do przodu ;)

 

Ale, jak napisałem, w nowym Foresterze pasują te LEDy bardzo dobrze w fabrycznym miejscu.

 

_____

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam się tej dyskusji i .. gustibus non disputantum. Mnie osobiście ledy w ogóle nie przekonują ;) - nie przeszkadzają, ale grosza bym nie wyłożył na doposażenie w nie samochodu. Całkowicie neutralna sprawa, w samochodzie cenię zupełnie inne przymioty :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tymi ledami?

Nigdy czegoś takiego nie założę.  Kto lubi, niech zmienia, nie oceniam. Dla mnie zbyteczne , nawiązujące do hyundaia i kii

Ja wczoraj po msc odebrałem swój po naprawie, uwielbiam moje żółte,staroświeckie, nudne ,światła do jazdy dziennej.

hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oraz druga tendencja - czyli w dzień i w nocy jeżdżenie na przednich przeciwmgłowych.

 

U to jesteśmy w czymś od Austrii szybsi bo u nas to już dawno jest w modzie zwłaszcza na wsiach gdzie w starym passacie czy innej audicy używa się przeciwmgłowych jako do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne a FHI zmieni procesy produkcyjne bo przyszło zamówienie dla Polski......  
 

Akcesoryjnie jeśli FHI nie poradziło sobie z produkowaniem ładnych led-ów 

 

"nie poradziło sobie z produkowaniem ładnych led-ów"

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam ale te LEDy niby dedykowane do Subaru to nie jest plug and play a rzeźba jeśli wymaga dodatkowego modułu i izolowania oryginalnych wiązek.

Przecież fabryczne światła też są zintegrowanymi światłami dziennymi z przeciwmgielnymi. Jeśli miało by to być rozwiązanie PnP to tylko powinna wystarczyć wymiana lampek + ewentualnie dołożenie zasilacza do ledów ale podpiętego do oryginalnej wiązki. 

Inna sprawa że tych ledów z wnętrza nie widać wiec mimo wszystko wydawanie ponad 1k PLN raczej mija się z celem. 

 

To już moje samościemniające się lusterko z US wersji jest lepszą lokata kapitału, no i zapowiada się że zwalczę również sterowanie bramą z tego lusterka.

 

Krawietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurde, na prawdę czuliście się zmuszeni do kupna Subaru? Lans? Przecież w CX5 LEDy są w standardzie? Sprawą FHI jest ocena czy jest to ważne dla przeważającej liczby klientów marki, to w końcu ich pieniądze. Mnie brak LED nie boli, ważna jest widoczność na drodze :)

Widoczność na drodze powiadasz ważna i brak ledow Cię nie boli?

 

Bez LED to teraz panie nic nie widać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jasne a FHI zmieni procesy produkcyjne bo przyszło zamówienie dla Polski......  
 

Akcesoryjnie jeśli FHI nie poradziło sobie z produkowaniem ładnych led-ów 

 

"nie poradziło sobie z produkowaniem ładnych led-ów"

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

 

Inna sprawa że LEDów w FXT to trochę jest, bo np. kierunki w lusterkach są LED.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

 

Nie tylko świateł led.

Większym problemem jest porządny system oświetlenie wraz ze skrętnymi światłami a nie zacofana technologicznie żarówka skierowana na lusterko odbijające światło :) to jest 2 albo w tej chwili nawet już 3 generacje do tyłu w porównaniu z konkurencją.

Na jazdach próbnych nie miałem szansy tego sprawdzić a sprzedawca twierdził ze świecą dużo lepiej niż te skrętne soczewkowe co jest oczywistą nieprawdą ;)

Edytowane przez piotrekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...