Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, ze ma mocny silnik. Skrzyni dwusprzeglowej jak nie bylo tak nie ma.

 

A to jest deska rozdzielcza auta za 160 tys zl....

 

https://picasaweb.go...306160244958914

 

Ja mam piate subaruw ostatnich 6 latach (3 imprezy, 1 legacy, 1 outback) wiec lubie ta marke i mysle, ze stac mnie na konstruktywna krytyke. Z tymi peanami poczekalbym az na zywo sie go zobaczy i dotknie.

Dla mnie wnetrze jest jak zawsze w subaru - minimum 5 lat za konkurencja (chcemy byc premium tak?).

 

Narazie biednie wyglada na zdjeciach.

I znowu kupia tylko Ci co znaja roznice w konstrukcji napedow i sprzeda sie 200 sztuk. (A jakby znali w 100% to by tylko manual brali :P)

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wnetrze jest jak zawsze w subaru - minimum 5 lat za konkurencja (chcemy byc premium tak?). Narazie biednie wyglada na zdjeciach. I znowu kupia tylko Ci co znaja roznice w konstrukcji napedow i sprzeda sie 200 sztuk. (A jakby znali w 100% to by tylko manual brali

 

Tutaj ciągle się nic nie zmienia

 

0:38

Wyświetlacz pokazujący ciśnienie doładowania i temp. oleju w serii, fajny bajer :)

 

Ale to bardzo cieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolicie subaru z ładną konsolą i tymi przysłowiowymi "miękkimi plastikami", za to w cenie BMW? bo gdyby było równie dobre w środku, niby czemu miałoby być tańsze, tak jak teraz... podobnie nie rozumiem narzekania, że "sprzeda się 200 sztuk", jak dla mnie to żaden problem, wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolicie subaru z ładną konsolą i tymi przysłowiowymi "miękkimi plastikami", za to w cenie BMW? bo gdyby było równie dobre w środku, niby czemu miałoby być tańsze, tak jak teraz...

To standardowe pytanie w Subaru ;) Co kto lubi albo opakowanie albo produkt (ja wybiorę produkt ale masa ludzi kupuje "okiem" więc jest miejsce również dla Citroena na rynku ;) )

podobnie nie rozumiem narzekania, że "sprzeda się 200 sztuk", jak dla mnie to żaden problem, wręcz przeciwnie :)

Jakoś bym się nie bał o tę liczbę ;) (no chyba, że mowa o pierwszym kwartale sprzedaży ;) ) Widziałem to auto i jeżeli jedzie tak jak się tego spodziewam - będzie znakomitym koniem pociągowym sprzedaży.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie rozmawiamy o materiałach z jakiej została wykonana tylko o stylistyce. Jednym się podoba innym nie.

 

przeważnie te 2 sprawy czyli materiały i stylistyka idą w parze, co jest zresztą o tyle naturalne, że trudniej zrobić ładny produkt z tańszego materiału

 

 

Jakoś bym się nie bał o tę liczbę ;) (no chyba, że mowa o pierwszym kwartale sprzedaży ;) ) Widziałem to auto i jeżeli jedzie tak jak się tego spodziewam - będzie znakomitym koniem pociągowym sprzedaży.

Pozdrawiam

 

800 sztuk rocznie to chyba przesada ;) ale na pewno będzie to dobra oferta i może pomóc w ogólnej odbudowie wizerunku marki, gdzie w ostatnich latach brakowało mocnej turbobenzyny, zresztą większość z nas na tym forum na to narzekała no i się doczekalismy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie rozmawiamy o materiałach z jakiej została wykonana tylko o stylistyce. Jednym się podoba innym nie.

dla mnie stylistyka bardzo spoko taka jsk lubie czyli normalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie rozmawiamy o materiałach z jakiej została wykonana tylko o stylistyce. Jednym się podoba innym nie.

dla mnie stylistyka bardzo spoko taka jsk lubie czyli normalna

 

chciałbyś mieć coś takiego w A4 ?

https://picasaweb.go...306160244958914

oj tam,złe światło było i słaby AF ;)

 

Poza tym za 50 tys pln (taka różnica do x3) myślę, że ktoś by to wymienił i będzie tip-top. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nie rozmawiamy o materiałach z jakiej została wykonana tylko o stylistyce. Jednym się podoba innym nie.

dla mnie stylistyka bardzo spoko taka jsk lubie czyli normalna

 

chciałbyś mieć coś takiego w A4 ?

https://picasaweb.go...306160244958914

oj tam,złe światło było i słaby AF ;)

 

lepsze światło doda trochę kolorów ale tych pokręteł z wersji MY05 nie zmieni. Dodatkowo stacja multimedialna wygląda jakby ktoś przez pomyłkę ją tam wstawił. Nawet ramka nie bardzo pasuje. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze światło doda trochę kolorów ale tych pokręteł z wersji MY05 nie zmieni.

 

Dla mnie pokrętła w foresterze, to jest najbardziej ergonomiczny wynalazek, jaki można wymyślić. Fakt, że nie jest może stylowy, ale obsługa jest intuicyjna - nie trzeba patrzeć, żeby wiedzieć, co i w którą stronę przekręcić żeby zmienić ustawienia. Spróbuj to samo zrobić w nowym OBK - tam jest klawiszologia stosowana. Chcesz zmienić kierunek nawiewu - znajdź mały przycisk i przeklikaj kilka razy, aż osiągniesz wymagane ustawienie. Jest ci za ciepło znajdź inny mały przycisk, za zimno - kolejny. To samo z dmuchawą, obiegiem zamkniętym, klimatyzacją itd - w sumie na panelu klimatyzacji jet 14 przycisków. Może wyglądają lepiej niż pokrętła, ale dla mnie są kompletnie niepraktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo stacja multimedialna wygląda jakby ktoś przez pomyłkę ją tam wstawił. Nawet ramka nie bardzo pasuje.

Możliwe, że wstawiana na szybko przed targami. Na jednym z japońskich filmików gdzie jeździ nowy Forek w tym miejscu jest zwykła dziura (bez zaślepek, druty widać).

 

To samo z dmuchawą, obiegiem zamkniętym, klimatyzacją itd - w sumie na panelu klimatyzacji jet 14 przycisków. Może wyglądają lepiej niż pokrętła, ale dla mnie są kompletnie niepraktyczne.

Też się zgadzam, że obsługa takich podstawowych rzeczy nawet w nocy nie powinna wymagać odrywania oczu od drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie podobny problem z Saabem 9-5. Mam na myśli przedostatni model, nie ten z okresu zamknięcie fabryki.

Fotka pierwsza to panel modelu z okolic lat 98-04 - wszystko spasowane, czytelne itp.

Fotka druga to słynny okularnik...czyli FL od 2005 roku. Koszmar pod względem wyglądu zew. i podobno obniżonej jakości montażu itp.

Sorry za mały OT, ale faktycznie za auta za ponad 150.000 PLN można wymagać trochę wiecej.

 

9-5 98-04

http://bi.gazeta.pl/.../z11187349X.jpg

 

9-5 05-09 FL

http://static.cargur...-pic-54282.jpeg

 

W FL ta konsola wyglada jak z TATY...przypadkowo wcisnięty obskurny twardy plastik, no i sam panel żenua....

Edytowane przez Abbaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...