Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I odpowidajać na pytanie które ktoś wyżej zadał - co by było gdyby Madoxa nie było ? odpowiadam - trzeba by zwrócić się do Dyrekcji żeby takiego Madoxa wymyśliła.

 

w zasadzie tak... :)

 

mnie dzisiaj powalił :

 

 

 

madox powiedział 250km/h(elektronicznie ograniczone,ale to też się zdejmie)

 

idzie na całość... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do salonu Skody (po znajomości swego czasu mogłem użytkować przez miesiąc Superb): ceny z ofert są sztywne bo są już rabatowe - jak byk jest napisane małymi literkami u dołu oferty: promocja!.

 

gwoli przypomnienia w tej samej ofercie jest też informacja o pakiecie serwisowym za 1 zł

 

"PAKIET PRZEGLĄDÓW za 1 zł!

Nie płacisz za obowiązkowe przeglądy (robociznę, oryginalne części

i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez

pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 120 000 km."

 

wg. dostępnego na stronie subaru.pl harmonogramu serwisowego koszt przeglądów do 120 tys km dla Legacy diesel to 15168 zł (chyba chodzi o diesla bez CVT)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oni zawsze tak mówią,że cena już tak dobra,że w niej już promocja haha .Standard.Ale fakt ,faktem,że żeby rabat był lepszy,trzeba ciut poczekać od premiery

 

Tak, tak Madoxiku, a gówno ma smak czekolady bo jest brązowe, yhy. Tylko tak ludzie mówią, że niedobre bo śmierdzi ha, ha, ha.

 

 

 

I przepraszam ,jakie kłamstwa,volvo jak Wam wkleiłem kiedyś ,że za 174 było najbogatsze Summum w automacie ,to mnie dali bana

 

Chodzi o te Twoje wydumki, co do mocy, przyspieszeń itd. Uzyskałem wtedy info od dealera, że nie ma takiej wersji silnikowej o cenach i rabatach nie wspominając. Proponuję żebyś jednak pofatygował się parę stron wstecz i dobrze wczytał się w informacje jakie sam pisałeś odpowiadając na moje posty. Bo znowu łgarz broniąc swoich racji. I za to dostałeś też bana.

 

Można mieć uwagi, pretensje ale muszą być one oparte na faktach, a nie na delikatnie mówiąc, bujnej wyobraźni. Na temat Subaru nie wiem wszystkiego ale wiem na tyle dużo żeby stwierdzić, że jest to marka warta tych pieniędzy, chociażby, jak dla niektórych, tylko z powodu bardzo dobrego napędu, prowadzenia, prostych i mało zawodnych rozwiązań. I w niewielu przypadkach ustępuje europejskiej konkurencji o czym świadczy fakt notorycznego porównania OBK do samochód klasy premium. Jestem pewien, że jak ktoś ma motoryzację we krwi i chociaż raz był posiadaczem Subaru, ten nigdy nie odnajdzie swojego motoryzacyjnego katharsis tak łatwo w innej marce. Wiem to z własnego doświadczenia i obserwacji znajomych, zwłaszcza jednej znajomej :biglol:


 

Dzwoniłem do salonu Skody (po znajomości swego czasu mogłem użytkować przez miesiąc Superb): ceny z ofert są sztywne bo są już rabatowe - jak byk jest napisane małymi literkami u dołu oferty: promocja!.



gwoli przypomnienia w tej samej ofercie jest też informacja o pakiecie serwisowym za 1 zł

"PAKIET PRZEGLĄDÓW za 1 zł!
Nie płacisz za obowiązkowe przeglądy (robociznę, oryginalne części
i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez
pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 120 000 km."

wg. dostępnego na stronie subaru.pl harmonogramu serwisowego koszt przeglądów do 120 tys km dla Legacy diesel to 15168 zł (chyba chodzi o diesla bez CVT)

 

Przeczytaj dokładnie: są to ceny MAKSYMALNE. W zasadzie powinno się liczyć 50 do 90% tej kwoty, a zdarza się że można dostać na czas serwisu np. auto zastępcze. Teraz mam też propozycję, przy zakupie BRZ, darmowych serwisów do jakieś tam ustalonej kwoty. Ale nie skorzystam. Myślę o dodatkowej gwarancji. W każdym bądź razie ponownie proszę o rzetelne przedstawianie danych.

A propos przeglądów, przy zakupie Q5 3.0 TSFSI- patrzcie też ma VAGa ;)  - chciałem uzyskać, za przykładem Subaru, gotowy cennik przeglądów. No niestety, nie ma ale maksymalnie 1500 zł, powiedział pan sprzedawca. Dwa tygodnie później przyszła informacja o zalecanej wymianie świec co 15 tys zamiast 30 tys. Więc chciałbym jeszcze na piśmie informację co jest w tym pakiecie serwisowym Skody za 1 zł. Bo mam wrażenie, że może być tylko robocizna np. bez potrzebnych części. Dlatego nie przejąłem się tą ofertę przeglądową. Ma też przykre doświadczenia z Reanult za przegląd za 1 zł: kostował mnie prawie 2000 zł.

 

@@ketivv, jak widzisz Subaru niczego nie owija w bawełnę, a w przypadku Skody może być różnie. W Subaru możesz sprawdzić sobie koszt, jeśli wychodziło Tobie za drogo, trzeba było nie kupować. Jak zrobiłem w przyapdku BRZ i STI: podliczyłem koszty utryzmania jednego i drugiego i wypadło na BRZ. Teraz nie mogę skomlić, że za drogo. Mój wybór był świadomy na podstawie realnych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ięc chciałbym jeszcze na piśmie informację co jest w tym pakiecie serwisowym Skody za 1 zł.

 

"Nie płacisz za obowiązkowe przeglądy (robociznę, oryginalne części

i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez

pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 120 000 km."

 

Przeczytaj dokładnie: są to ceny MAKSYMALNE. W zasadzie powinno się liczyć 50 do 90% tej kwoty

 

możliwe, że ASO subaru tak chętnie liczy -50% niestety nie mam takich doświadczeń

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan serwisowy. Jaki? Ciągle ogólniki. A Skoda nie ma przypadkiem przeglądów uzależnionych od zuzycia materiałów eskploatacyjnych? Czy ciągle od przebiegu? Co 30 000 km? 15 000? Bo tego akurat nie wiem. Audi ma co 30 000 km.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewać Madoxa łatwo, a o rabatch flotowych dla firm leasingowych to ktoś z towarzystwa słyszał? Należą się im jak psu zupa i to pomimo promocji.

Poza tym, jeśli już porównujemy ceny jakichś VAGów do OBK, to porównujmy z silnikiem 2.0d 150KM, albo 1.8tsi, bo więcej w OBK nie znajdziemy.

Edytowane przez stefan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izotom ,a jakiego silnika nie ma?I nie ma takich danych?2.0TDi 190KM DSG 4x4 ma 7.6 do setki i 228km/h a 2.0 TSI 280KM (pisze pod cennikiem ,że będzie dostępny w pózniejszym terminie) ma dane 5.8 do setki i prędkość 250km/h.To ten sam silnik co w Golfie R i Cuprze (po pomiarach w Cuprze zawsze ma bonus i wychodzi 298-305KM) i z łatwością jest robiony programem na 360KM ,więc pewnie 0.8 s do setki się urwie na bide i będzie 5s.Więc czego nie ma i gdzie przekłamuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ketivv, jak widzisz Subaru niczego nie owija w bawełnę, a w przypadku Skody może być różnie. W Subaru możesz sprawdzić sobie koszt, jeśli wychodziło Tobie za drogo, trzeba było nie kupować
 

 

mam to szczęście w życiu, że koszty przeglądów w Subaru nie powodują niedożywienia mego jak i moich bliskich ;-)

 

http://www.subaru.pl/docs/przeglady_okresowe_2013-04.pdf

 

swoją drogą to gdzie w tym harmonogramie i cenniku jest ujęty STI czy  OUTBACK  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale który?

 

nie ma znaczenia, który gdyż

 

"Nie płacisz za obowiązkowe przeglądy (robociznę, oryginalne części
i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez

pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 120 000 km."

 

te które będą wymagane dla twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ketivv, jak widzisz Subaru niczego nie owija w bawełnę, a w przypadku Skody może być różnie. W Subaru możesz sprawdzić sobie koszt, jeśli wychodziło Tobie za drogo, trzeba było nie kupować
 

 

mam to szczęście w życiu, że koszty przeglądów w Subaru nie powodują niedożywienia mego jak i moich bliskich ;-)

 

http://www.subaru.pl/docs/przeglady_okresowe_2013-04.pdf

 

swoją drogą to gdzie w tym harmonogramie i cenniku jest ujęty STI czy  OUTBACK  ?

 

 

Cieszę się, że stać Cie na Subaru bo myślę, że nie żałujesz :)

 

STI to silnik H4 z turbo dla Imprezy, OBK silnik 2,5 wolnossący czyli pozostałe, a diesel to diesel - rubryka Legacy.

 

Ale który?

 

nie ma znaczenia, który gdyż

 

"Nie płacisz za obowiązkowe przeglądy (robociznę, oryginalne części

i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez

pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 120 000 km."

 

te które będą wymagane dla twojego auta

 

Jesteś pewien? Prace dodatkowe też? Bo z tego co sprawdziłem telefonicznie, to plan obejmuje tylko przegląd podstawowy - zapytałem się czy chodzi o roczny bo podstawowego nie widzę. Odpowiedź: chyba roczny. Ma sprawdzić i oddzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli jednak trochę owija w bawełnę ;)

 

Niezadowolonego nic nie zadowoli. Ja z tym problemu nie mam, może dlatego że znam się nieco na Subaru i potrafię pozyskać wiążace informacje.

 

Co do przeglądów Skody: to roczny i zależy też od serwisu. Faktem jest, można to ustalić w ramach upustu w zależności od czegośtam i wybranej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madox, jak Ci podniosą w Skodzie, to pójdziesz do Volvo, czym sie przejmujesz, chłopie....  :D  :yahoo:

BMW też go chętnie przytuli i położy na stół rabaty o których się filozofom nie śniło :)

 

Swoją drogą ma chłopak "rozrzut" - Skoda , VOLVO, BMW ...

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,trzeba szukać okazji ,a nie wydać 170tysi i nie móc wyprzedzić Fabii 1.2tsi

Tiaa ... Trzeba tak szukać żeby nie wydać 170 tysi ... Tylko podejść pod 200 :) Wtedy większa frajda jak się Fabię wyprzedzi :)

Masz ty chłopaku fantazję z tymi cenami ...

Co Ty bierzesz ?

Masz pewność że lekarz Cię nie oszukał z proszkami ?

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,trzeba szukać okazji ,a nie wydać 170tysi i nie móc wyprzedzić Fabii 1.2tsi

 

A kto bogatemu zabroni? Zabiera ci ktoś pieniądze, że liczysz innym użytkownikom w portfelach? 

 

 

Jeśli kogoś stać na Subaru i lubi Subaru, to i tak je kupi. 

 

 

PS: dla mnie madox to jest po prostu  :troll:

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja już od Madoxa się dowiedziałem co nieco o sobie a i o świecie również :)

 

O sobie dowiedziałem się że jestem ciężki frajer bo zostawiłem w rozliczeniu samochód u Dealera, a to oznacza że straciłem na tym dziesiędziesiąt tys. PLN.

Co ciekawe - madox nie wie na jakich warunkach ten samochód zostawiłem i jakie warunki na nowy dostałem - niemniej jednak on wie wszystko i tak czy siak jestem frajer.

 

Z pozytywów - dowiedziałem się że średnia cena paliwa jest o ok 40% niższa niż płacę na stacji.

Albo mi stacje prezenty robią.

 

Taki wniosek wysnułem z tego że mój samochód tak naprawdę pali min. 15l/100 km, o czym uświadomił mnie madox.

I moje wyliczenia (przeliczone litry i dystans) i obserwacje wskazań komputera mówiące o spalaniu ok 10,5 - 11.0 l/100km są o kant tyłka potłuc.

Bo MUSI palić min. 15l/100. Czyli skoro tyle pali a nie wynika to z moich wyliczeń, to oznacza że na stacjach robią mnie w jajco i poprzekręcali wskazania dystrybutorów tak, że taknując np. 50 litrów (wg. wskazań na dystrybutorze) w rzeczywistości wlewam ok 65 litrów (kurna nie wiem też gdzie to się mieści - chyba w opony leje), a benzyniarze mnie okłamują każąc płacić tylko za owe 50 litrów ... Madox - dzięki chłopie :) Świat od razu jest piękniejszy :) Benzyniarze mnie kochają - no bo muszą to robić dla mnie a nie z podziwu dla samochodu - no bo przecież SUBARU FXT to paździoch okrutny (zwłaszcza z tymi popękanymi niewygodnymi fotelami i gównianymi szmatkami przy kierownicy) który nie powinien na stacji nawet próbować stawać obok SKODY ...

Więc to wszystko musi być dla mnie :)  Świat jest piękny, ludzie mnie kochają, jestem uwielbiany :) Zupełnie jak Król Julian :)

 

Ma ktoś jeszcze takie spostrzeżenia ?

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie,poczekajcie,medox wyczai promocję i zanabędzie taką Skodzinę 2.0tsi ,zawirusuje lekko na 360kucy i żadne Wrx-y ,Sti itp nie dadzą rady.A te zwykłe ,to będę z trójki ruszał,ale to dsg,a to poczekam trochę,wypalę fajkę i ruszę za takim 2.5 i :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie,poczekajcie,medox wyczai promocję i zanabędzie taką Skodzinę 2.0tsi ,zawirusuje lekko na 360kucy i żadne Wrx-y ,Sti itp nie dadzą rady.A te zwykłe ,to będę z trójki ruszał,ale to dsg,a to poczekam trochę,wypalę fajkę i ruszę za takim 2.5 i :biglol:

 

Na prostej może tak, ale może koledzy zaproszą Cię na tor i tam będą chcieli sprawdzić jak te 360 kucy biega   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...