Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

 

dynamiki MY 15 vs MY 14? (oczywiście SBD)

Na prostej nie widzę różnicy.

W zakrętach MY 15 znacznie sprawniejszy ( = szybszy ).

 

Pozdrowienia 

 

No trudno. Jakoś to przeżyję. Ale i tak mój ma najładniejszy zestaw kolorystyczny, jakiego brak w nowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback to klasa sama w sobie - ja rowniez przed wyborem jezdzilem Fordami, Skodami, Oplami, Volvo i w kazdym przypadku odczuwalem znaczna roznice w komforcie na korzysc OBK. Wiecej, mimo mizernych osiagow silnika SBD uwazam, ze jego kultura pracy i ekonomika przebija wszystkie 4cyl konstrukcje na rynku, wiec dla kogos kto ma przecietny poziom oktan we krwi to bardzo dobre auto. Mimo wszystko z uporem maniaka bede powtarzal: OBK SBD dobry, ale OBK DIT duuuuuzzzzoooo lepszy :D

tak tylko gwoli ścisłości - oktany to w benzynie :-) jak SBD - to mierzymy ilość cetanów we krwi :-)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w porównaniu do mojego strucla nowy OBK rakietą nie jest, to jednak strasznym mułem też nie, to czym mnie zaskoczył na torze w Miedzianej Górze to łatwość z jaką się go prowadzi w sytuacjach podbramkowych. I to nie jest jakiś tam kaganiec ESP, tu czuć jak auto wgryza się w zakręt i idzie jak po sznurku :-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bielsko - Zurych - Bielsko wyszlo 7,6 litra ...

Przy jakiej średniej?

Ja praktycznie 100% po autostradach i średnia 127 km/h wg GPS...

122 km/h

 

 

Bardzo ładnie :)

Mam nawyk mocnego deptania (po Foresterze i XV z silnikami etylinkabezturbo) i spalanie mam wyraźnie wyższe niż inni dyszlowcy.

Zobaczymy jak będzie po 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy OBK Active ponad 6 tysięcy euro tańszy niż w PL. http://tinyurl.com/klunaoe

To jakiś wałek czy co ?

Abstrahując od zdjęcia prezentującego wersję amerykańską, pozwolę sobie zauważyć, że cena 31.790 euro po dodaniu +18,6

% akcyzy daje nam równowartość 37.833 euro vs. nasza cena na poziomie 37.900,00 euro :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowy OBK Active ponad 6 tysięcy euro tańszy niż w PL. http://tinyurl.com/klunaoe

To jakiś wałek czy co ?

Abstrahując od zdjęcia prezentującego wersję amerykańską, pozwolę sobie zauważyć, że cena 31.790 euro po dodaniu +18,6

% akcyzy daje nam równowartość 37.833 euro vs. nasza cena na poziomie 37.900,00 euro :coffee:

 

No ale jak nie sprowadzam auta do PL to nie płacę.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

% akcyzy daje nam równowartość 37.833 euro

To jest błąd. Należy odliczyć VAT ( 19% ), doliczyć akcyzę ( 18,6% ) a na calość ( = netto + akcyza ) naliczyć VAT 23%.

Wyjdzie 38.970.-

 

Do tego koszty transportu, albo ( gdy transport na kołach - ubezpieczenie + paliwo + rejestracja ), koszty karty pojazdu itd. itd.

 

A nawet z tym wszystkim ..... na Zlot Plejad przez 3 lata przyjechać nie można :biglol: 

 

Pozdrowienia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest błąd. Należy odliczyć VAT ( 19% ), doliczyć akcyzę ( 18,6% ) a na calość ( = netto + akcyza ) naliczyć VAT 23%. Wyjdzie 38.970.-

 

Oczywiście zgadzam się. Użyłem skrótu myślowego :) Tak czy inaczej dziękuję za sprostowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się ktoś zastanawiał nad kolorem, to biały robi robotę

115bf595568f97eemed.jpg

2fc96b1b50a2ba47med.jpg

a niefabryczna tapicerka robi jeszcze lepszą robotę

9c2a64711302bcfamed.jpg

04ea9659d8130533med.jpg

a jeśli ktoś się zastanawia czy czekać na superba ze zdjętym ogranicznikiem, to o ile nie chce bic rekordów prędkości to można spokojnie nie czekać

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione zdjęcia wnętrza:

2a341990008fe37amed.jpg

0d69216829b57a04med.jpg

1ccca673cd746ddbmed.jpg

 

to jeszcze tylko dopiszę ze auto (dzisiaj odebrane) naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyło. Jest bardzo wygodne, ciche(!) zawieszenie jest świetne na nierównym, na gładkim mimo przechyłów bardzo przewidywalne. Z moich doświadczeń przypomina forestera MY06, który też się kładł ale prowadził, dużo bardziej przewidywalnie niż forek MY 09, ten był dla mnie zbyt miękki.

Nie jest aż tak wolny jak myślałem, Przy normalnej jeździe zachowuje się całkiem dynamicznie, Docisnięty (nie próbowałem specjalnie, ale coś tam mocniej raz na próbę) niespecjalnie to lubi.

Ja mam trochę skrzywioną optykę bo na co dzień jeżdżę evo9 po remapie w nie-ASO, ale wydaje mi się że jeśli:

a) nie masz zamiaru ścigać się spod świateł, a na jednopasmówkach wyprzedzać na trzeciego

B) nie jesteś typem któremu wiecznie się spieszy, a na autostradzie nie schodzisz poniżej 180

c) twój samochód zawsze musi mieć więcej koni niż auto sąsiada

to spokojnie można brać nawet benzynę.

Wnętrze jest zaskakująco solidnie i estetycznie wykonane. Pozycja za kierownicą super, nie zauważyłem żeby fotele były za krótkie jak to gdzieś pisali, za  to regulacja (łącznie z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego) działa super i łatwo znaleźć swoje ustawienia.

Kupowałem to auto dla ojca, i mimo wszelkich zalet uważałem że dla mnie to nie jest żadna opcja, bo i po co mi takie duże bezpieczne auto. A teraz myślę że w sumie czemu nie.

A dla tych co piszą że wyje i nie jedzie, to już nie wiem co powiedzieć, może życie ich skrzywdziło, może żona uciekła z dealerem subaru, ale to po prostu nieprawda. To jest świetny samochód, za całkiem dobrą (coraz lepszą bo euro mi spada) cenę, i przy założeniu że preferujemy spokojny styl jazdy wystarczająco dynamiczne. Jutro ustawiam na firmie pudła tekturowe i testujemy eyesight, zrobię relację filmową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Domyślam się że jest to Alkantara + gładka skóra

 

tak, auto jest w wersji chyba comfort, czy active, ta niżej exclusive, zapomniałem jak to się nazywa, nie miało skóry, została dołożona w firmie TapCar w Łodzi, organizował to dealer subaru przed dostarczeniem auta. I jestem bardzo zadowolony z efektu, nie widziałem wersji obk exclusive, ale w foresterze XT platinium oryginalna tapicerka nie jest tak dobrze wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krist, po pierwsze gratki. Super samochód!

 

Czy orientujesz się może czy TapCar świadczy także usługi profilowania i drobnych zmian konstrukcyjnych foteli? Chodzi mi dokładnie o możliwość przedłużenia siedziska o około 6-8cm i przeprofilowanie boków siedziska i oparcia dla lepszego trzymania bocznego? Myślę oczywiście o dodatkowym wypełnieniu, a nie zmianie konstrukcji, bo w takim przypadku pewnie traci się homologację.

 

BTW, gwarancję daje TapCar czy diler? Tzn. muszę się w razie czego bujać do Łodzi, czy ASO bierze to na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...