Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

raz zdemontowana instalacja nie moze byc przelozona do innego samochodu - oficjalnie i legalnie
Zulu Gula zauważył że Polska to taka dziwna kraj...Zadałem to pytanie kilku gazownikom i stwierdziłem że nasz kraj to kraj prawie nieograniczonych możliwości :wink: - Simon1, podjedź do jakiegoś i zapytaj jak to rozegrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz zdemontowana instalacja nie moze byc przelozona do innego samochodu - oficjalnie i legalnie
Zulu Gula zauważył że Polska to taka dziwna kraj...Zadałem to pytanie kilku gazownikom i stwierdziłem że nasz kraj to kraj prawie nieograniczonych możliwości :wink: - Simon1, podjedź do jakiegoś i zapytaj jak to rozegrać.

 

nie chodzi o to ze to sie nie da - tylko ciezko jest sprzedac komus stara instalacje - a o to Simonowi chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko ciezko jest sprzedac komus stara instalacje

 

Stara jak stara... ona w zasadzie jest przeze mnie zaledwie przedmuchana. Jutro podjade do gazownikow i popytam. Gdyby ktos mial kupca, prosze z tym smialo do mnie, moge sprzedac i w calosci i w kawalkach, co komu potrzebne. Jakby co to :arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja chciałbym jednak zapytać, czy ktoś ma doświadczenia z instalacją gazową w outbacku ?? Silnik 3,0. Pojawiło się w tym wątku masa odpowiedzi ale szczerze mówiąc mało na temat. Czy są jakieś przeciwwskazania ?? Czy jest coś na co zwrócić uwagę ?? Może macie jakieś warsztaty godne polecenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Sprowadziłem sobie Subaru Outback z USA. Nosze sie z zamiarem załozenie gazu, ponieważ rocznie robie okolo 80 tys km. Auto ma silnik 2.5 bez turbo z 2005r. Jak auto sprawuje sie na gazie ? I czy to prawda ze blok silnika zakladanego w USA rozni sie do bloku auta europejskiego i czy ma to jakis wplyw na zywotnosc silnika podczas uzytkowania na LPG ?? I jaka instalacje byscie polecili.

 

Pozdrawiam i dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jujinn,

generalnia, zasilanie gazem ma znikomy bądź żaden wpływ na blok silnika. Owszem, na głowice, przy nieprawidłowym składzie mieszanki, jak najbardziej.

Kolega jest zupełnie nowiutki więc troszkę wprowadzę w temat gazowania Subaraków - nie ma znaczenia jaka instalacja, ważne, żeby zakładał ją i serwisował użytkownik jako

:mrgreen: .

Zwróć się do Niego z pytaniem (chyba najlepiej via priv) a wszystkiego się dowiesz i...być może będzie Tobie dane zamówić i zainstalować instalację również u Niego. Ze swej strony polecam gorąco.

Nie chodż na skróty i na łatwiznę - instalacja w Subarakach wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Pozorne oszczędności na "byle jakiej" instalacji i montaż u przysłowiowego Pana Kazia zazwyczaj kończą się tak samo - w najlepszym wypadku tylko remontem głowic.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem sobie Subaru Outback z USA. Nosze sie z zamiarem załozenie gazu, ponieważ rocznie robie okolo 80 tys km. Auto ma silnik 2.5 bez turbo z 2005r. Jak auto sprawuje sie na gazie ? I czy to prawda ze blok silnika zakladanego w USA rozni sie do bloku auta europejskiego i czy ma to jakis wplyw na zywotnosc silnika podczas uzytkowania na LPG ?? I jaka instalacje byscie polecili.
Ja w Outbacku 2.5 '2005 założyłem instalację sekwencyjnego wtrysku firmy Elpigaz. Przebieg na gazie: ok 50.000 km. Sprawuje się idealnie, żadnych problemów.

Oczywiście bardzo ważna jest fachowość przy montażu i strojeniu instalacji.

 

pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was instalował LPG w Foresiu 2.5X na automacie?
Moj sasiad zalozyl i sprawuje mu sie bardzo dobrze - aczkolwiek zaklad w ktorym montowal musial poprawiac kilka razy bo wyskakiwal check engine - mysle ze odezwij sie do uzytkownika JAKO - to uzyskasz wiecej informacji na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jujinn

 

Poszła wiadomość, wersja skrócona, w razie czego telefon jest.

 

neo_przeworsk

 

Automat nie ma znaczenia. Jeżeli będzie dobrze założona, wyregulowana, dobra instalacja, to zmiana charakterystyki silnika jest minimalna i nie ma wpływu na pracę automatu.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogólne pytanie. Kilkakrotnie słyszałem, że jeśli ktoś chce jeździć szybciej, upalać , to nie wolno tego robić na gazie (dotyczyło to zarówno Turbo jak i NA). Krótkie pytanie - dlaczego??

 

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nie upalać na gazie, pod warunkiem, że instalacja jest wystarczająco wydajna dla danego autka i odpowiednio wyregulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogólne pytanie. Kilkakrotnie słyszałem, że jeśli ktoś chce jeździć szybciej, upalać , to nie wolno tego robić na gazie (dotyczyło to zarówno Turbo jak i NA). Krótkie pytanie - dlaczego??

 

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nie upalać na gazie, pod warunkiem, że instalacja jest wystarczająco wydajna dla danego autka i odpowiednio wyregulowana.

\

Musisz mieć bogato ustawioną.

Gdzieś wcześniej wklejałem pomiary mocy i momentu na hamowni (benzyna i gaz).

 

Tylko pamiętaj, że instalka LPG trochę waży. (ok. 30 kg.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do jako - ale jako że może się komuś odpowiedź przydać zadaje na forum.

 

Mam do wymiany świece w Foresterze. Wg instrukjcji powinny to być NGK bkr5e-11 z odstępem elektrod: 1,1. Czy jest sens zmienić na bkr5e odstęp 0,8mm czy też zostać przy serii ?

 

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, można zostać przy serii i przy użyciu szczelinomierza sklepać na 0,8mm :D

Mam wrażenie, że nieco lepiej dopala mieszankę przy mniejszym odstępie, ale świece będę wymieniał dopiero za jakieś 6 tys km (po 20 tys przebiegu) to nie wiem w jakim są stanie (czy nie wypalone za bardzo), ale działa póki co OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...