Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy instalatorzy lubią sobie wsiąść sygnał z obrotów z wtryskiwaczy. Wtedy przy cut-off nie widzi obrotów (bo wtryski nie pracują) i wyłącza LPG. Ale to raczej miałbyś problem od samego początku. Ewidentnie czegoś mu brakuje że przechodzi na benzyne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ewemarkam napisał:

Niektórzy instalatorzy lubią sobie wsiąść sygnał z obrotów z wtryskiwaczy. Wtedy przy cut-off nie widzi obrotów (bo wtryski nie pracują) i wyłącza LPG. Ale to raczej miałbyś problem od samego początku. Ewidentnie czegoś mu brakuje że przechodzi na benzyne. 

 

Cześć

Sorry za zamieszanie :). Już po problemie. Bolało 50 PLN za własną głupotę. Wymieniałem dolot do turbo (cholerne dojście jak zawsze), musiałem podnieść kolektor dolotowy więc instalacja LPG i wiele innych przewodów, rurek,... zostały zdemontowane. Przyczyną problemu był rozłączony (nieumyślnie) jednopinowy przewód instalacji LPG. Nawet nie wiem od czego on jest (jaki sygnał podaje) ale zachowanie instalacji brc było takie jak opisałem w poprzednim poście. Po wpięciu przewodu wszystkow wróciło do normy.

Pozdrawiam,

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko: czy do Forka SG wejdzie do wnęki koła zapasowego butla 680/225? Mam teraz o średnicy 230, czas ją wymienić i tak mierząc na oko wydaje się, że dałoby się wcisnąć 680...?

Kusi spróbować, bo litraż wzrósłby o 10l. netto :)

Ktoś może takową zamontował bez ingerencji w podłogę bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Elo Mądre Głowy. :) 

 

Po co lub w jakim celu niektóre ( chyba ) stacje lpg dodają rozpuszczalnika do gazu ?

 

Opowiem Wam moją historie...

 

Z dnia na dzień silnikiem zaczęło trząść na wolnych obrotach i wywaliło czek, tylko na gazie.

Sprawdzenie - zbyt uboga mieszanka na ósmym cylindrze.

Dzwonie na serwis lpg gdzie zakładano mi instalacje rok temu i jakieś 25 tyś.km. i umawiam wizytę.

Diagnoza - wtrysk na ósmym padaka, reszta kuleje, wymieniamy wszystkie.

Filtry wymieniane co max 10 tyś.

 

Pytam co spowodowało tą usterkę - rozpuch w gazie, rzecze serwis.

 

Hmmm, zwaliłem to na rumuński gaz ale po chwili namysłu zrezygnowałem z tej opcji gdyż były ze mną jeszcze trzy auta, tankowaliśmy w tych samych punktach po tyle samo gazu i im nic nie jest po powrocie do PL.

Czyżby gaz z Orlenu był doprawiany i działo się to powolutku od założenia instalacji ?

Szukam odpowiedzi by nie powielić błędu w przyszłym roku.

 

Acha, dodam iż serwis za wymianę wtrysków i ustawienie nowej mapy, złotówki nie wziął.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan Dziedzic napisał:

Acha, dodam iż serwis za wymianę wtrysków i ustawienie nowej mapy, złotówki nie wziął

Tylko dobrze i nich świadczy.

A filtry, Są różne teorie na to. Ale generalnie niektórzy montują sobie FFL poliester i odstojniki. Możesz sobie kupić we własnym zakresie np F-781 i F-750. Ten drugi to odstojnik, pierwszy to taki jakby zwykły, ale materiałem filtrującym jest bulpren. Montujesz najpierw odstojnik później ten "zwykły". Zakładam że masz dwa raduktory, więc filtry razy dwa oczywiście:) Przy takim zestawie to chyba nie ma opcji aby Ci coś poleciało na wtryski.

 

Z ciekawości dali Ci opaski zaciskowe czy skręcane?

Edytowane przez ewemarkam
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry odstojnikowe mają sens.

 

według mnie filtr zwykły musi być montowany w poziomie ewentualnie delikatne powinno być wyżej wyjście z filtra.(aby utrudnić wydostawanie się mazi)

 

Z tym rozpuszczalnikiem to nie mam pojęcia po co byłby podawany.(może by rozpuścić oleisty szlam)

Gaz-LPG to nie gaz szlachetny i zawsze będą w nim zanieczyszczenia.

Jeśli chodzi o jakość LPG.

Znajdą się stację na której LPG jest zawsze złej jakości, natomiast trudno by gaz był zawsze świetnej jakości nawet na renomowanych stacjach.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga taka ja kupiłem najtańszy odstojnikowy(chyba czaja) i ten filtr musi być montowany z daleka od wysokiej temperatury oraz najlepiej aby wąż na nim był zaciśnięty opaską solidną sprężynową w przeciwnym razie krócieć po czasie sie odkształci i pod maską będzie czuć dodatek zapachowy do LPG.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Elo Mądre Głowy. :) 

 

Po co lub w jakim celu niektóre ( chyba ) stacje lpg dodają rozpuszczalnika do gazu ?

 

Opowiem Wam moją historie...

 

Z dnia na dzień silnikiem zaczęło trząść na wolnych obrotach i wywaliło czek, tylko na gazie.

Sprawdzenie - zbyt uboga mieszanka na ósmym cylindrze.

Dzwonie na serwis lpg gdzie zakładano mi instalacje rok temu i jakieś 25 tyś.km. i umawiam wizytę.

Diagnoza - wtrysk na ósmym padaka, reszta kuleje, wymieniamy wszystkie.

Filtry wymieniane co max 10 tyś.

 

Pytam co spowodowało tą usterkę - rozpuch w gazie, rzecze serwis.

 

Hmmm, zawaliłem to na rumuński gaz ale po chwili namysłu zrezygnowałem z tej opcji gdzyz były ze mną jeszcze trzy auta, tankowaliśmy w tych samych punktach po tyle samo gazu i im nic nie jest po powrocie do PL.

Czyżby gaz z Orlenu był doprawiany i działo się to powolutku od założenia instalacji ?

Szukam odpowiedzi by nie powielić błędu w przyszłym roku.

 

Acha, dodam iż serwis za wymianę wtrysków i ustawienie nowej mapy, złotówki nie wziął.

 

 

 

 

 

Nie wiem po co ale już nasta osoba twierdzi że LPG z orłem;) to syf.. dosłownie.

Jeżdżę na LPG już od 98r. Z przerwą roczną kiedy to miałem diesla.. ostatnio skoda octavia 2,0 LPG. 130kkm. Na LPG i wtryski padły. Tankuje na bp. I u siebie na wiosce jakiś tam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jojo80 napisał:

130kkm. Na LPG i wtryski padły

Hmm nie padły, tylko się zużyły standardowo, chyba każdy warsztat Ci powie że jak zrobisz 100kkm na wtryskach to jest sukces, a i tak końcówka tego przebiegu to jest "jakieś działanie" wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejmy dobrze wymienić na sprężynowe, waż gazowy 12mm ma po "górze" ok 19mm. Plusem jest to że węże pracują, i czasem takie skręcane trzeba dociągać. Zwłaszcza na układzie chłodzenia. Też miałem takie założone, wymieniałem na sprężynowe, bo m.in leciało później z okolic reduktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca trudno znaleźć.
https://www.phjacus.pl/650-Opaska-obejma-sprezynowa-zaciskowa-MU-19-24mm-p4121.html

Te mam u Siebie. Tylko że o tym rozmiarze nie widzę teraz, jakieś braki mają na stanie. Bo ten z linku może być ciut luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są takie jak np na przegubach? Szkoda że są jednorazowe....

Dobra opcja są jeszcze drutowe skręcane, takie jak są na silniku na wężach wodnych.

Awaryjnie żeby coś zacisnąć to zrobiłem sobie taki patent.

 

Sprawdza się z miedzianymi i podobnymi miękkimi drutami, stalowego nie próbowałem zaciskać. 

Dokładnie tego co mam nie mogę znaleźć. Ale zasada jak na tym filmie.

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgodnie z harmonogramem wymieniamy świece i przewody i nie dawać się nabierać na jakieś dedykowane super hiper do LPG, kupować normalne dedykowane do danego modelu auta. A luzy zaworowe dopiero po przejechaniu około 50 000  na LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ipsx82 napisał:

Zgodnie z harmonogramem wymieniamy świece i przewody i nie dawać się nabierać na jakieś dedykowane super hiper do LPG, kupować normalne dedykowane do danego modelu auta. A luzy zaworowe dopiero po przejechaniu około 50 000  na LPG 

Z harmonogramem czyli co ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...