Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dymian napisał(a):

Cześć!

Szukam lifta legacy 4 lub 5 gen dla siebie na co dzień.

Wpadł mi w oko jeden H6- ktoś kojarzy jak się mają ceny montażu LPG do tego silnika w 2023?

 

H6 w miejscach, które znam - 4800-5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fala napisał(a):

H6 w miejscach, które znam - 4800-5000.

coś podobnego mi wysłał kolega przed chwilą na msng.

 

Ładnie podrożało- chociaż mimo tego- gazeo podpowiada 8 miesięcy zwrotu instalacji przy danych na dziś.

Do tego muszę doliczyć szybsze zaglądanie do regulacji zaworów i pomyśleć co i jak.

 

btw. kumpel gazował merca 2.6 z kwartał temu- obdzwonił 6-7 polecanych mu gazowników i wyceny dostał od nieco ponad 3 do...8:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dymian napisał(a):

coś podobnego mi wysłał kolega przed chwilą na msng.

 

Ładnie podrożało- chociaż mimo tego- gazeo podpowiada 8 miesięcy zwrotu instalacji przy danych na dziś.

Do tego muszę doliczyć szybsze zaglądanie do regulacji zaworów i pomyśleć co i jak.

 

btw. kumpel gazował merca 2.6 z kwartał temu- obdzwonił 6-7 polecanych mu gazowników i wyceny dostał od nieco ponad 3 do...8:P


Gazowałem w sierpniu Saaba 4cyl/250KM - płaciłem 3800 brutto z dużą butlą 52l.
A zwróciło się po 10-12tys.km, więc po 5-6 miesiącach ;)

Edytowane przez Fala
Sierpień, nie wrzesień :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fala napisał(a):

... 
A zwróciło się po 10-12tys.km, więc po 5-6 miesiącach ;)

Dzwoniłem teraz na mechaników 11, 5600 z butlą ~75l

 

Ale za to cena regulacji zaworów wyrwała mnie z kapci-myślałem, że max 2k zł pomoże:upside-down-face_1f643-small:

 

Powinna być w gazeo dodatkowa pozycja w kalkulatorze o takich  dodatkowych kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.01.2023 o 12:57, Jojo80 napisał(a):

Wtrące się w temacie.. rozbierałem w legacy IV reduktor LPG . Instalacja fabrycznie montowana Ag SGI. Zawór koltec necam. Nie wiem co ile km były wymieniane filtry ale syfu trochę było w elektrozaworze. Filtr fazy lotnej już był ok. Także myślę że poprostu częściej zmienić filtr przed reduktorem i będzie spoko. Membrana reduktora już nie była taka ładna;)) generalnie musiałem regenerować bo membrana przepuszczała już do kolektora ssącego.

Mam ten sam gaz, możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się filtr fazy ciekłej? Za nic nie mogę go znaleźć - tzn przed reduktorem jest takie 'coś' ale z śrubą o dosyć małej średnicy, nie możliwe żeby tam był ten filtr (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego trybu chciałem się pochwalić że właśnie odebrałem mojego Outbacka III H6 245KM po zrobieniu zdaje się pierwszej w Polsce (jak nie w Europie) hybrydowej instalacji LPG. Do wtrysku fazy ciekłej iCOM JTG który mam w aucie Eko-Car w Jastrzębiu-Zdroju wrzucił współczesny komputer sterujący z instalacji sekwencyjnej (KME Nevo) zastępując nim "komputer" z iCOMa.

 

Auto chodzi idealnie. Reakcja na gaz, przyśpieszenie, kultura pracy - coś niesamowitego. Teraz muszę zdiagnozować układ paliwowy od benzyny bo nie wierzę że auto może na gazie - nawet na wtrysku w fazie ciekłej - chodzić o tyle lepiej niż na benzynie.

 

W teorii być może właśnie osiągnąłem Graala - EZ30R chodzące na LPG które nie wypala zaworów.

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BelegUS napisał(a):

Bez żadnego trybu chciałem się pochwalić że właśnie odebrałem mojego Outbacka III H6 245KM po zrobieniu zdaje się pierwszej w Polsce (jak nie w Europie) hybrydowej instalacji LPG. Do wtrysku fazy ciekłej iCOM JTG który mam w aucie Eko-Car w Jastrzębiu-Zdroju wrzucił współczesny komputer sterujący z instalacji sekwencyjnej (KME Nevo) zastępując nim "komputer" z iCOMa.

 

Auto chodzi idealnie. Reakcja na gaz, przyśpieszenie, kultura pracy - coś niesamowitego. Teraz muszę zdiagnozować układ paliwowy od benzyny bo nie wierzę że auto może na gazie - nawet na wtrysku w fazie ciekłej - chodzić o tyle lepiej niż na benzynie.

 

W teorii być może właśnie osiągnąłem Graala - EZ30R chodzące na LPG które nie wypala zaworów.

 

Wiela taka inwencja i ofiarny prometeizm kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Wiela taka inwencja i ofiarny prometeizm kosztuje?

 

Przeróbka kosztowała 2700, ale miałem już iComa JTG w aucie. Ile montaż samego iCOMa... ciężko stwierdzić, bo to już nieprodukowana instalacja + ciekawe czy są do nich butle - ja mam homologacje do 2028, a kolejnego przedłużenia już nie mogę zrobić. To nie jest raczej opcja dla ludzi, którzy nie lubią eksperymentów. Ja lubie :P A jak ktoś lubi to tych instalacji z demontażu jest trochę, znaleźć taką ze zbiornikiem z ważną na lata homologacją i można działać :P Jak kilka miesięcy pojeżdżę i będzie tak tip-top jak dzisiaj to robię to samo w SVXie. xD

 

No i pozostaje kwestia czy faktycznie zawory nie polecą xD Ja już zawory robiłem zaraz po zakupie, prewencyjnie, i nadawały się powoli do regulacji. Auto wtedy chodziło na tym LPG jak guano i jak wziąłem je do gaziarza to było mocno niedolane paliwem (szło na ubogo) ze względu na szwankującą pompę gazu i złe podkładki pod wtryski, więc to raczej była przyczyna. Zobaczymy czy teraz - gdy ma odpowiednie sterowanie i idzie "neutralnie" - zawory nie polecą. Było by miło. W teorii nie powinny, bo przy wtrysku ciekłym spalanie jest nawet chłodniejsze niż na benzynie, no ale teoria swoje, a praktyka swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hugo napisał(a):

@BelegUS 

Możesz odpalać od razu na lpg?

 

Czy mogę to nie wiem. Przełączanie jest na 35'C ustawione obecnie z tego co kojarzę. Oryginalnie iCOM przełączał się po 45 sekundach niezależnie od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BelegUS zacny eksperyment :thumbup: szkoda, że nie z 2 lata wcześniej to może ja bym się skusił :D Ztcp ICOM przełączał się po 55s. Wtrysk w fazie ciekłej to naprawdę nie głupi koncept tylko szkoda, że jest taki "kasogenny" (no powiedzmy takie Subarowe nic:biglol:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hugo napisał(a):

Czyli została zmieniona sama elektronika, ale pod maską masz dalej "hardware" icoma?

 

Tak. Zbiornik, pompa (nie-ori, ale ponoć lepsza, a tańsza xD), wtryskiwacze, regulator ciśnienia (ten najmocniejszy, tzw. "Gruba Berta") wszystko iCOM. A elektronika KME :)

 

36 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Wtrysk w fazie ciekłej to naprawdę nie głupi koncept tylko szkoda, że jest taki "kasogenny" (no powiedzmy takie Subarowe nic:biglol:).

 

No ja w to już z 10k wsadziłem... także dwie regulacje luzów zaworowych bym miał, czyli pewnie zupełnie nieopłacalne jak to na chłodno policzyć :P Ale no... lubie eksperymenty.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 19:20, KGS-R napisał(a):

Mam ten sam gaz, możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się filtr fazy ciekłej? Za nic nie mogę go znaleźć - tzn przed reduktorem jest takie 'coś' ale z śrubą o dosyć małej średnicy, nie możliwe żeby tam był ten filtr (chyba)

Dokładnie gdzie jest elektrozawór to przed nim jest malutki filtr fazy ciekłej. Zamówiłem go z membraną na alledrogo. 

IMG_20230102_181655.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jojo80 napisał(a):

Dokładnie gdzie jest elektrozawór to przed nim jest malutki filtr fazy ciekłej. Zamówiłem go z membraną na alledrogo. 

IMG_20230102_181655.jpg

Właśnie o tej śrubie myślałem. Dzięki wielkie kolego, ale lipa straszna bo z tego co widzę to nie mam kurka do zakręcenia gazu na butli, no chyba że ślepy jestem, wrzucam zdj może ktoś mi udzieli odp.

 

A tak w ogóle to @Jojo80 - serwisujesz ten gaz gdzieś? Widzę że jesteś z Kalwarii, ja trochę dalej bo Tarnów. Ci goście spod Krakowa autogaz Holandia się przenieśli do Radomia. I trochę lipa. Jedyne co to widziałem że da się kupić interfejs z programem do tego gazu i jeździć po gaziarzach pytać czy ustawią.

IMG20230223174727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...