Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Slawskip napisał:

Takata Midi I-size Plus jest fotelikiem w którym można przewozić dzieci od wzrostu 71cm do 105 cm, czyli w sumie może być od 9 kg i może być montowana tyłem lub przodem. 

 

Faktycznie. Bardzo fajny jest, ale dolegliwe drogi. Tzn. za 2.600 znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje typy się potwierdzają ;) albo klippan (jest wysokim fotelikiem co przy wysokim dziecku raczej jest ważne), axkid na pewno jeśli do 25 a takata pod rozważania i to jest dla mnie nowe - także sukces jest :) . Przynajmniej wiem co chce już zmierzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2017 o 10:33, JJacek napisał:

Czy ktoś może polecić jakieś foteliki 15-36 kg z mocowaniem Isofix? Poza bezpieczeństwem zwróciłem uwagę na to jak większe dziecko będzie się do niego mieścić i czy jest jakakolwiek opcja spania w przypadku takiego fotelika. Z żoną oglądaliśmy na razie:

- Cybex M Fix - jest ok, ale wydawał się ciut mały na szerokość

- Cybex Q3 Fix - młody się do niego lepiej mieścił, przy podnoszeniu zagłówka rozszerzają się boczki fotelika; zagłówek jest regulowany przód-tył i skierowany pod kątem do głowy dziecka co przeciwdziała jej opadaniu przy spaniu

- Recaro Monza Nova 2 Seatfix - był większy niż np M Fix, dodatkowo miał dmuchany zagłówek i własne głośniki ale to już taki bajer

- Recaro Monza Nova Evo Seatfix - j.w. ale bez dmuchanego zagłówka i głośników

Wszystkie foteliki są mocno zabudowane i posiadają dodatkowe osłony chroniące w przypadku zderzeń bocznych.

Foteliki, które chcieliśmy jeszcze sprawdzić

- Romer Kidfix XP Sict, wcześniej mieliśmy Romera i nam się sprawdził, sprzedawca twierdził, że Romer ma krótkie siedzisko

- Besafe iZi Up X3 Fix, ma regulację jeśli chodzi o pochylenie fotelika do spania, to chyba wyjątek w tego typu fotelikach (?), dodatkowo ma pasek trzymający zagłówek, z minusów (a może plusów) to nie jest tak zabudowany, ale z drugiej strony w przypadku wypadku fotel się przekręca i w ten sposób chroni dziecko

 

Jesteś w stanie to zrobić bez budzenia dziecka czy po prostu wcześniej przed trasą ustawiasz tak fotel?

Z ty co wymieniłeś ja mierzyłem Cybexy i Romera...Dodatkowo mierzyliśmy Crusefixa 3 i ten nam najbardziej podpasował z racji tego, że rośnie również na szerokość z dzieckiem. Co do spania, to ona nie ma jako takiej opcji. Można trochę pochylić oparcie i to wszystko, ale zasada jest taka, że podczas podróży trzeba być w pozycji najbardziej zbliżonej do pionowej (tak nam tłumaczono). Dziś odbieram te foteliki - moje dzieciaki mają 3,5 (15kg) i 6 lat(20kg). Jutro w trasę do Warszawy i z powrotem zobaczymy jak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

jaki fotelik polecacie ?
czytając wątek na pewno zrezygnuje z kupna fotelika 9-36kg
będę szukać 9-18 lub 9-25kg
budżet mam do 1000pln
wszystkie auta którymi jeżdżę mają isofixa więc to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, niebieskiultras napisał:

jaki fotelik polecacie ?
czytając wątek na pewno zrezygnuje z kupna fotelika 9-36kg
będę szukać 9-18 lub 9-25kg
budżet mam do 1000pln
wszystkie auta którymi jeżdżę mają isofixa więc to nie problem

 

Rozumiem ze szukasz fotelika dla swojej córeczki? :) 

Na początek proponuje 0-13 kg ;) 

My korzystaliśmy z pomocy fotelik.info.pl -  akurat w Białej Podlaskiej mają filie. 

Duzy wybór fotelikow i profesjonalne doradztwo. 

Kupiliśmy Be Safe, dziecko tyłem do kierunku jazdy- koszt 1000 zł. 

Jestesmy bardzo zadowoleni. 

Witek rowniez :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teddy26 napisał:

 

Rozumiem ze szukasz fotelika dla swojej córeczki? :) 

Na początek proponuje 0-13 kg ;) 

My korzystaliśmy z pomocy fotelik.info.pl -  akurat w Białej Podlaskiej mają filie. 

Duzy wybór fotelikow i profesjonalne doradztwo. 

Kupiliśmy Be Safe, dziecko tyłem do kierunku jazdy- koszt 1000 zł. 

Jestesmy bardzo zadowoleni. 

Witek rowniez :D 

Mam fotelik 0-13kg

Córka rośnie i już obecny fotelik jest mały. Powoli się rozglądam się za następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Mam fotelik 0-13kg

Córka rośnie i już obecny fotelik jest mały. Powoli się rozglądam się za następnym.

W Chorzowie też mają swoją filię :)

Na pewno Ci coś dobiorą.

Polecam ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chopy! Pomocy... zaoferowałem się buńczucznie, że na prezent kupię fotelik,nie mam dzieci a kanapa w aucie wiem ze istnieje i się składa do przewiezienia większego ładunku, myślałem że wejdę do sklepu powiem ładnie poproszę fotelik zapłacę i wyjdę - nie stało się tak! :facepalm: Przejrzałem wątek i wiem że : chcę wydać 1000zł , fotelik od 18kg w górę, samochód Alfa Gulietta 2011r i teraz tak :

1.co to znaczy ze fotelik mocuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa? 

2.Isofix to są te klamry schowane między oparciem a siedziskiem prawda?

3. Czy isofix nie potrzebuje pasów bezpieczeństwa?

4.Dlaczego niektóre foteliki mają swoje pasy bezpieczeństwa? -w recaro widziałem dosłownie rajdowe szelki :Dtylko czy to jest taka ozdoba czy to faktycznie coś daje?

5.Czy w sklepach typu smyk i innych galeryjnych krwiopijcach mogę zaufać sprzedawcom i asortymentowi? 

Gdybyście mnie trochę douczyli byłbym wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik zakres 5-36 kg

1. Ja rozumiem że mocowanie samego fotelika za pomocą pasów, ale to raczej w mniejszych fotelikach, grupa 15+ już raczej samo dziecko jest zapinane pasami samochodowymi.

2. Tak

3. Potrzebuję jakoś trzeba zapiąć samo dziecko w foteliku, chyba że jest wyposażony we własne pasy 5 punktowe, ale chyba już w tej kategorii wagowej nie jest to stosowane, jedynie w fotelikach obejmujachych większy zakres wagowy z wkładką gdzie 5 punktowe ja jak dziecko jest mniejsze a później już 3 punktowymi samochodowymi.

4. Napisałem wyżej

5. Raczej podróbek nie mają, a zaufać sprzedawcy to jak wszędzie. Możesz trafić na fajnego albo przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Chopy! Pomocy... zaoferowałem się buńczucznie, że na prezent kupię fotelik,nie mam dzieci a kanapa w aucie wiem ze istnieje i się składa do przewiezienia większego ładunku, myślałem że wejdę do sklepu powiem ładnie poproszę fotelik zapłacę i wyjdę - nie stało się tak! :facepalm: Przejrzałem wątek i wiem że : chcę wydać 1000zł , fotelik od 18kg w górę, samochód Alfa Gulietta 2011r i teraz tak :

1.co to znaczy ze fotelik mocuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa? 

2.Isofix to są te klamry schowane między oparciem a siedziskiem prawda?

3. Czy isofix nie potrzebuje pasów bezpieczeństwa?

4.Dlaczego niektóre foteliki mają swoje pasy bezpieczeństwa? -w recaro widziałem dosłownie rajdowe szelki :Dtylko czy to jest taka ozdoba czy to faktycznie coś daje?

5.Czy w sklepach typu smyk i innych galeryjnych krwiopijcach mogę zaufać sprzedawcom i asortymentowi? 

Gdybyście mnie trochę douczyli byłbym wdzięczny 

Raczej bezwzględnie zabierz właścicieli i pociechę na zmierzenie i po prostu zapłać.  Kupienie tego ot tak, to raczej loteria i szkoda wydać kasę w ciemno :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy piszą. Też ostatnio (choć początkowo bez przekonania) skorzystałem z pomocy fachowca w salonie zajmującym się tylko fotelikami (swoją drogą bywają na Zlotach Plejad)... No i po wizycie już byłem absolutnie pewien, że to najlepszy sposób wyboru i zakupu fotelika. Owszem u mnie były dodatkowe wymagania (dwa foteliki i możliwość jazdy autem w pięć osób), ale były też aspekty dopasowania fotelika do auta a co za tym idzie pozycji dziecka w foteliku - czasem może być zbyt pionowo a przez to niewygodnie i trzeba szukać innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki , trochę frywolnie podszedłem do tematu ,ale zmieniłem zdanie ,zabieram wszystkich i kupimy to razem ,mając pod ręką ich autko

20 godzin temu, radekk napisał:

Fotelik zakres 5-36 kg

1. Ja rozumiem że mocowanie samego fotelika za pomocą pasów, ale to raczej w mniejszych fotelikach, grupa 15+ już raczej samo dziecko jest zapinane pasami samochodowymi.

2. Tak

3. Potrzebuję jakoś trzeba zapiąć samo dziecko w foteliku, chyba że jest wyposażony we własne pasy 5 punktowe, ale chyba już w tej kategorii wagowej nie jest to stosowane, jedynie w fotelikach obejmujachych większy zakres wagowy z wkładką gdzie 5 punktowe ja jak dziecko jest mniejsze a później już 3 punktowymi samochodowymi.

4. Napisałem wyżej

5. Raczej podróbek nie mają, a zaufać sprzedawcy to jak wszędzie. Możesz trafić na fajnego albo przeciwnie.

Radekk dzięki, trochę się w głowie rozjaśniło, poszukam specjalistycznego sklepu z fotelikami ,to bedzie chyba najrozsądniejsze wybór ,dzieki raz jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teraz fotelik chicco around U i-Size. Mierzyłem Maxicosi i coletto mokka. Chicco najdrozsze ale najlepiej siadlo do legacy i jako jedyne miało system isofix+top tether.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam foteliki RWF firmy Joie.

Naszego młodego z żoną wozimy na zmianę i najpierw kupiliśmy jeden, po miesiącu drugi taki sam tylko w innym kolorze. 

 

Na temat zasadności wyboru modelu typu RWF nie będę się póki co wypowiadał bo wg mnie to oczywista konieczność.

 

Co do samego fotelika to jest wykonany na prawdę ok, nie mam do czego się przyczepić,  młody spędza w nim codziennie 2x 45min i nie narzeka;)

 

Dodatkowym atutem jest na prawdę rozsądna cena. Szkoda tylko że nie ma bajeranckiego napisu "Recaro" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...