Skocz do zawartości

Trzeszczacy Forester 06


Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzis zlikwidowalem ostatni skrzyp nad sufitem z tylu. W serwisie rozebrali cala konstrukcje szyberdachu - wszystko nasmarowali i zlozyli.

Teraz u mnie jest tak cicho, ze az glupio :))

I jeszcze w kupilem do bagaznika dywanik gumowy - specjalny do Fora - idealnie pasuje ksztaltem. Przyciska klapy - dzieki czemu tez jest ciszej.

Wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi też coś makabrycznie tłucze się w tylnej klapie (foryś 06 40tys km). Też jeździłem w bagażniku i nie rozgryzłem skubańca. W serwisie powiedziano mi, że to teleskopy tylnej klapy (jestem umówiony na ich wymianę w ramach gwarancji). Dlatega ta informacja o nasmarowaniu zamka smaremm jest dla mie szokiem. Muszę to wypróbować.

Jeśli pomoże stawiam duże piwo (może dwa)

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jechalem samochodem ktory by zupelnie nie trzeszczal chyba

akarso, moj problem polega na tym ze mialem 15 letnia corolle,przelatala 325tys z czego ponad 250 po polskich droga i w aucie niec nie trzeszczalo.moj GTek ma ledwo 100 tys a cos sie tlepie cos zatraszczy i wlsnie dla tego mnie szlag trafia.Ja sobie to tlumacze tak.... to nie auta sa zle takie mamy po prostu drogi :evil:

 

TURDZI...weź pod uwagę fakt, że jeździsz samochodem sportowym, który ma zawias sztywniejszy od wspomnianej corolli, a co za tym idzie gorzej tłumi wszelkiego rodzaju nierówności, przenosząc drgania do kabiny. Nasze drogi rujnują samochody,a przyznaj, że i tak nie masz większych problemów zawieszeniowych czego nie mozna powiedzieć o innych pseudo sportowych autach gdzie zawias robi sie po 15.000 przy dynamicznej eksploatacji!!

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez samochody Subaru są wspaniałe a to że nowe modele są złomem, skrzypią, stukają czym się da i bez przerwy się psują tylko się niektórym wydaje..

Taka mała nadwrażliwość.

 

Wiesz Krzysiom...dziwię się trochę Twojej wypowiedzi...jeździsz przecież nowym modelem Legacy MY 04. Psuje Ci się?Uwazasz, że to złom?A może prowadzisz handel używanymi Subaru ściągniętymi z US?Skrzypi, stuka, pryka?! Takie ogólnikowe stwierdzenia psują wizerunek marki, a już na pewno nie powunny mieć miejsca na forum. Jeżeli masz problem ze swoim Legacy to może opiszesz w jaki sposób go uzytkujesz...ale spoko, przecież i tak spodziewam się, że eksploatujesz auto jak każdy normalny, poprostu Subaru to...weż pod uwagę ilośc zadowolonych posiadaczy Subaru i tych, którym coś tam skrzypi...podkreślam, nasze drogi zniszczyły miliony samochodów, a przy tym stanie rzeczy, samochody Subaru, to jedne z tych nielicznych, które do podróżowania po nich się wogóle nadają...zły jestem jak czytam takie posty...trza se było kupić helgę w dieslu, jak to kolega TOYO napisał...

 

bez kitu

 

antypozdrowienia Krzysiom, ogarnij się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez samochody Subaru są wspaniałe a to że nowe modele są złomem, skrzypią, stukają czym się da i bez przerwy się psują tylko się niektórym wydaje..

Taka mała nadwrażliwość.

 

Wiesz Krzysiom...dziwię się trochę Twojej wypowiedzi...jeździsz przecież nowym modelem Legacy MY 04. Psuje Ci się?Uwazasz, że to złom?A może prowadzisz handel używanymi Subaru ściągniętymi z US?Skrzypi, stuka, pryka?! Takie ogólnikowe stwierdzenia psują wizerunek marki, a już na pewno nie powunny mieć miejsca na forum. Jeżeli masz problem ze swoim Legacy to może opiszesz w jaki sposób go uzytkujesz...ale spoko, przecież i tak spodziewam się, że eksploatujesz auto jak każdy normalny, poprostu Subaru to...weż pod uwagę ilośc zadowolonych posiadaczy Subaru i tych, którym coś tam skrzypi...podkreślam, nasze drogi zniszczyły miliony samochodów, a przy tym stanie rzeczy, samochody Subaru, to jedne z tych nielicznych, które do podróżowania po nich się wogóle nadają...zły jestem jak czytam takie posty...trza se było kupić helgę w dieslu, jak to kolega TOYO napisał...

 

bez kitu

 

antypozdrowienia Krzysiom, ogarnij się

 

raju, poczytaj posty krzysioma. Zrozumiesz, dlaczego tak pisze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc, czytałem...z tego co wyczytałem jest wiecznie niezadowolony z tego samochodu...ale znasz taki typ ludzi co wiecznie marudzą i wiecznie im czegos brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie - to wierzę krzysiomowi. Bo w jego aucie skumulowały się wszystkie wady modelu.

 

Tak, dzięki temu większość pozostałych jest w porządku. Jak ktoś ma pecha, to mu w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie.

 

A co do tablicy na tylnej klapie, to faktycznie jest źle mocowana. Ale w serwisie podkleili tam coś, co na pierwszy rzut oka wygląda jak semtex, i już nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka wygląda jak semtex.

Albo C4 :mrgreen:

 

A tak z innej beczki, nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj:

Jak brzmią Wasze Forki? chodzi mi o wydech i dźwięk silnika, podoba się Wam dźwięk? czuć potęgę czy chodzi jak jakiś 1.6 Forda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brzmią Wasze Forki? chodzi mi o wydech i dźwięk silnika, podoba się Wam dźwięk? czuć potęgę czy chodzi jak jakiś 1.6 Forda ?

 

2.0XT fajnie odpala. Takie basowe "brrrrummm..." :).

 

Potem też ładnie gada, nawet na seryjnym wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turlam sie teraz na Mazurskich bezdrozach, okolice Mikolajek (Lipowo, Kadzidlowo etc.). Mysle ze tor pod fabryka Subaru do wykrywania trzaskow i skrzypien jest mniej wyboisty. Jezdzimy czesto po kilka aut, Land Rovery Defendery i Discobudy no i ja ... i oczywiscie ze cos tam stuka i wali jak to na polnej piaszczystej trasie z wyplukanymi kamolami ale jest OK, naprawde jest OK! Defender to nyska, tam zawsze stuka, Disco ma byc lepsze a nie jest, tartak. A Forys sobie postuka klapami i pierdolami w bagazniku, czasem poskrzypi szyba ale jest baaaardzo cichy jak na te trasy. A jaka ulga wjechac czasem na asfalt! Cisza ze w uszach boli! Forys umazany w blocie i kurzu az po szyberdach. Tak ma byc na wakacjach ;-)

 

Na Vervie i na V-Power brzmi fantastycznie, wyprzedza na trojce jak zaturbiony i nareszcie pokazuje mi co on tak naprawde potrafi. Boxerek tak na Vervie burczy ze sie kazdy dziwi ze nie ma turbo.

 

A dzisiaj mnie wystraszyl. Nie dolewalem jeszcze plynu do spryskiwaczy i nagle dzisiaj nie dzialaja spryskiwacze na reflekory. Patrze, niby sie ruszaja, nuby chca wyskoczyc ale jakos nie moga. Wyciagbelem je reka, spoko! Lekko wychodza, mysle, popsuly sie. No i po nastepnych kilku pryskaniach skonczyl sie plyn. Mam wiec nadzieje ze jak naleje to znowu zadzialaja i ze to tylko taki wczesny znak ostrzegawczy ze konczy sie plyn bo kontrolki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forys umazany w blocie i kurzu az po szyberdach. Tak ma byc na wakacjach ;-)

Wrzuć fotki :D

A dzisiaj mnie wystraszyl. Nie dolewalem jeszcze plynu do spryskiwaczy i nagle dzisiaj nie dzialaja spryskiwacze na reflekory. Patrze, niby sie ruszaja, nuby chca wyskoczyc ale jakos nie moga. Wyciagbelem je reka, spoko! Lekko wychodza, mysle, popsuly sie. No i po nastepnych kilku pryskaniach skonczyl sie plyn. Mam wiec nadzieje ze jak naleje to znowu zadzialaja i ze to tylko taki wczesny znak ostrzegawczy ze konczy sie plyn bo kontrolki nie ma.

Dokładnie takie mam objawy kończącego się płynu do spryskiwaczy - w pierwszej kolejności przestają działać spryskiwacze reflektorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolalem dzisiaj plynu, wszystko dziala. Niestety juz shellowski, i nie pachnie juz jak japonski oryginalny pedzony na sake.

 

Fotki wrzuce w domu, zapomnialem kabla.

 

Czekam na wieksze blota, moze dzisiaj w nocy wreszcie spadnie deszcz i na jazde w zwirowni kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc, czytałem...z tego co wyczytałem jest wiecznie niezadowolony z tego samochodu...ale znasz taki typ ludzi co wiecznie marudzą i wiecznie im czegos brakuje?

 

Proponuję lekturę różnych wątków związanych z jakością Legacy/OBK ( szczególnie polecam kwestię przekładni i hamulców )ponieważ przypadek Krzysioma nie jest wyjątkiem. Ja ze swoim OBK nabyty w Lutym 2006 byłem już 6 razy w serwisie. Szkoda czasu na opisywanie wszystkich usterek jakie mi sie przydarzyły.

Dla pikanterii Ci powiem, że większość OBK z tego roku od nowości znosi w prawo. Dziwisz się jak to możliwe, że auto za 140.000 zł. wyjeżdża z salonu z taką wadą ? I że w każdym praktycznie OBK po 10.000 trzeba wymieniać tarcze bo seryjne się krzywią ? Niestety takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pikanterii Ci powiem, że większość OBK z tego roku od nowości znosi w prawo.

Znoszenie nie wynika z kształtu drogi? Moje auto po pewnym czasie też zaczyna lekko ciągnąć na prawo - lepsze to niż w lewo :)

 

Niestety jest to kwestia złego ustawienia fabrrycznego. Niektóre ASO już sobie z tym radzą. Kilka godzin prób ustawień i jedzie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sciaga to badz w prawo to w lewo Civic,HRV,Corolla to tylko niektore z nich.Widac w dzisiejszych czasach to standard.

 

Chyba żyjemy na innym świecie. Moi znajomi podabnie jak ja z regóły kupują/leasingują nowe auta kasy tzw. średniej. Niestety żaden Pasek czy A4 czy Accord nie chce ściągać.

Mamy po prostu pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sciaga to badz w prawo to w lewo Civic,HRV,Corolla to tylko niektore z nich.Widac w dzisiejszych czasach to standard.

 

Chyba żyjemy na innym świecie. Moi znajomi podabnie jak ja z regóły kupują/leasingują nowe auta kasy tzw. średniej. Niestety żaden Pasek czy A4 czy Accord nie chce ściągać.

Mamy po prostu pecha.

 

No widzisz ma sie szczescie albo i nie.Kiedys w Auto Swiecie byl list czytelnika odnosnie Audi A8 (to chyba nie tanie auto) i pan opisywal jak sie handryczy z przedstawicielstwem Audi bo auto wlasnie sciaga i nie moga sobie z tym poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sciaga to badz w prawo to w lewo Civic,HRV,Corolla to tylko niektore z nich.Widac w dzisiejszych czasach to standard.

 

Chyba żyjemy na innym świecie. Moi znajomi podabnie jak ja z regóły kupują/leasingują nowe auta kasy tzw. średniej. Niestety żaden Pasek czy A4 czy Accord nie chce ściągać.

Mamy po prostu pecha.

 

No widzisz ma sie szczescie albo i nie.Kiedys w Auto Swiecie byl list czytelnika odnosnie Audi A8 (to chyba nie tanie auto) i pan opisywal jak sie handryczy z przedstawicielstwem Audi bo auto wlasnie sciaga i nie moga sobie z tym poradzic

Po co to piszesz?

Żeby pocieszyć Adama?

Żeby pokazać że "inni mają gorzej"?

Żeby utwierdzić się w przekonaniu że Subaru są bezawaryjne?

Bez sensu!

Nie dziw się facetowi że chce żeby jego samochód hamował , nie ściągał i nie stukał przekładnią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiom masz w 100% rację nie poto wydaję 30% więcej kasy za nowe auto po to żeby zaraz wrócić z nim do serwisu z jakimiś durnymi usrkterkami. Jakbym kupił używkę to bym miał pretensję tylko do siebie ale kur... kupiłem nowe i chcę żeby jeździło a nie się psuło po to właśnie niędzy innymi zmienia się stare auto na nowe (co nie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...