Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Volviak XC60, nawet niezle sie prezentuje.

 

Bazowany na Freelander II, Haldex, silniki z V50, bedzie budowany w Gent, Belgia.

cenowo powinien wyladowac w klasie Forestera.

 

http://bil.feber.se/2006/09/vrldspremir_fr_.html

 

Mam nadzieje ze do 2008 z Subaru ni epozostanie tylko znaczek a cala reszta bedzie z Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciaaaach koszty!

Po co robić dobre zawieszenia jak dotychczas, można przecież wrzucić znacznie tańszą belkę. A prowadzeniem auta i tak z tysiąć elektroniczno-gównianych kontroli trakcji się zjamie... Szkoda słów, księgowi rulzzz... :(

 

Jarmaj, niestety masz w pełni rację*... Jak mogli to zrobić civikowi? I to honda - marka znana z solidności... :roll:

 

(* "Niestety" nie dlatego, że Ty ją masz, ale że to, co mówisz, to smutna prawda :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem IX generacji Corolli była ostatnią. Nowy model będzie nosił nazwę Auris :( czyli po Yar-is, Avens-is przyszedł czas na Aur-is hehe. Widziałem zdjęcie Aurisa z przodu i żal mi konstruktorów Toyoty. Po tym jak Honda poszła na przód tworząc Civica z kosmosu Auris wyglada jak Fabia... Nie wiem jak musiał wyglądać poprzedni pomysł toyoty skoro podobno był zbyt konserwatywny... Poczekajmy na konkretniejsze zdjecia ale narazie żal...

 

A tak w ogóle wie ktoś ile będzie kosztował nowy Type R??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taki trynd się utrzyma to Niemce z VW pewnie oleją Golfa i zrobią sobie nowy model, i wtedy wzorem markjetingowców Toyoty nazwą go albo Paspol albo Polpas. Wreszcie Corolle i Golfy do piachu - one się już wszystkim znudziły, przejadły i pewnie wcale już sie nie sprzedają hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem IX generacji Corolli była ostatnią. Nowy model będzie nosił nazwę Auris :( czyli po Yar-is, Avens-is przyszedł czas na Aur-is hehe. Widziałem zdjęcie Aurisa z przodu i żal mi konstruktorów Toyoty. Po tym jak Honda poszła na przód tworząc Civica z kosmosu Auris wyglada jak Fabia... Nie wiem jak musiał wyglądać poprzedni pomysł toyoty skoro podobno był zbyt konserwatywny... Poczekajmy na konkretniejsze zdjecia ale narazie żal...

 

 

Ponoć Auris Sedan ma się nazywać Corolla i dzięki temu nazwa ma przetrwać. Ale fakt, Auris zbyt piękny nie jest...:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem IX generacji Corolli była ostatnią. Nowy model będzie nosił nazwę Auris :( czyli po Yar-is, Avens-is przyszedł czas na Aur-is hehe. Widziałem zdjęcie Aurisa z przodu i żal mi konstruktorów Toyoty. Po tym jak Honda poszła na przód tworząc Civica z kosmosu Auris wyglada jak Fabia... Nie wiem jak musiał wyglądać poprzedni pomysł toyoty skoro podobno był zbyt konserwatywny... Poczekajmy na konkretniejsze zdjecia ale narazie żal...

 

 

Ponoć Auris Sedan ma się nazywać Corolla i dzięki temu nazwa ma przetrwać. Ale fakt, Auris zbyt piękny nie jest...:-/

 

A tego nie wiedziałem. Po prostu Auris to troszkę wiejskie auto :) Jak dla mnie Toyota się stoczyła. Niby nowocześniejsza, większa gama silników, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tego nie wiedziałem. Po prostu Auris to troszkę wiejskie auto :) Jak dla mnie Toyota się stoczyła. Niby nowocześniejsza, większa gama silników, ale...

 

Dokładnie...z resztą co to za Toyota made in Turkey, France, Czech Rep czy GB...ehhh i jeszcze co chwilę problemy jakościowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tego nie wiedziałem. Po prostu Auris to troszkę wiejskie auto :) Jak dla mnie Toyota się stoczyła. Niby nowocześniejsza, większa gama silników, ale...

 

Dokładnie...z resztą co to za Toyota made in Turkey, France, Czech Rep czy GB...ehhh i jeszcze co chwilę problemy jakościowe...

 

Toyota to mało, a co jak kupujesz Jaga za grubo ponad 200 tys i znajdujesz elementy z Mondeo :)

 

w tym przypadku globalizacja fuj :)

jak księgowy [bez obrazy, bo nowy jestem i nie wiem czy ktoś przypdakiem nie jest] projektuje auto to zawsze wyjdzie kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak księgowy [bez obrazy, bo nowy jestem i nie wiem czy ktoś przypdakiem nie jest] projektuje auto to zawsze wyjdzie kicha

 

Spoko, księgowych w firmach samochodowych zdecydowanie tu nie lubimy, a ich udział w projektowaniu prowadzi zawsze tylko do opłakanych skutków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tego nie wiedziałem. Po prostu Auris to troszkę wiejskie auto :) Jak dla mnie Toyota się stoczyła. Niby nowocześniejsza, większa gama silników, ale...

 

Dokładnie...z resztą co to za Toyota made in Turkey, France, Czech Rep czy GB...ehhh i jeszcze co chwilę problemy jakościowe...

 

Moja mama ma Corolle e12 i radio czeszczało(nie wiem jak jest w tej chwili) co było dla mnie szokiem bo w mojej E11(made in Japan) to nie do pomyślenia.U znajomego w nowej Corolli Verso jak się obniżało szyby to piszczały. Niby w każdym aucie są pewne mankamenty, ale ja jestem rozczarowany nowym wizerunkiem Toyoty - Ilość a nie jakość.

Jak kupowalismy E11 były 2 silniki i oto chodzi :) Toyote miał mało kto, co moim zdaniem było plusem. Moja E11 jest z Japoni, a znajomy miał E11 Liftback z Anglii -niby ta sama moc silnika ale tak jakby inaczej coś chodziło, inne obicia foteli, kokpitu-gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Piękny nie musi, ale ludzi straszyć też nie może, albo śmiechu wywoływać bo przy załadunku na rampie może być łatwo o wypadek jak się ktoś zdekoncentruje

2) Może i budowany u nas, ale przez rosyjską firmę i jakość podobna jak poprzednich lublinów (kiedyś jeden z moich klientów w przypływie entuzjazmu zakupił kilka nowych lublinów do wożenia, miał też na stanie zakupione wcześniej auta używane: forda transita, dwa mercedesy (poprzedniki sprintera) i jednego vito. Do dzisiaj (czyli po 5 latach) jeżdżą te używki, lubliny za często stały w serwisie a silniki andorii rozsypywały się i obecnie śladu po nich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"– Wysiłkiem polskich i rosyjskich stylistów w bardzo krótkim czasie zaprojektowaliśmy nowy model, (...)"

 

No to musiał być spory wysiłek :lol:

 

Poziom wysiłku oceniam tak mniej więcej na krowę na łeb przed podejściem do deski kreslarskiej. Niedługo zaprojektują pewnie kopię Veyrona z techniką żuka w środku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak bardzo mi ten wynalazek przypomina VW Crafter-a

Tłumaczyłoby to udział Rosjan w przedsięwzięciu, którzy jak wiadomo sami jeszce niczego nie wymyślili tylko kopiować umieją.

http://www.autocentrum.pl/gfx/opisyaut/ ... 05_3_L.jpg

Obawiam sie, że nasze polskie dokonania w tej dziedzinie są równie skromne jeśli nie jeszcze bardziej mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynier Tański i spółka, a także kilku innych konstruktorów, przed wojną potrafili budować rewelacyjne auta - a nawet rozpocząć produkcję. Niestety, ktoś za sporą łapówę oddał FIAT-owi praktyczny monopol na polski rynek. I CWS-y musiały zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...