Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Mateusz z Radomia. :D

z Subaru mam już trochę wspólnego, kończymy właśnie z tatą przekładkę dla wujasa w Japończyku... :evil:

Poza tym Tata ma Legaca, ciotka też jeździ Legacem, no i japończyk wujasa 8)

Tylko ja póki co latam żółtym Cieniasem :lol: Oczywiście sporting i troche dłubany także póki co musi być, na Subaru narazie mnie nie stać, ale jak tylko skończę szkołę i znajdzie się jaką robotę to zakupie japończyka... :evil:

a wtedy życie będzie takie piękne... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Postanowiłem się w końcu oficjalnie przywitać, chociaż jestem na Forum od dość dawna, bo od marca 2009 (a czytałem anonimowo jeszcze wcześniej). Siedzę sobie cicho i się uczę od bardziej doświadczonych, ale czasem korci, żeby zabrać głos. (chociaż nie chcę się za bardzo wciągać, bo już kiedyś jedno forum foto uzależniło i zabrało pół życia).

Więc zanim udzielę się w jakimś wątku, żeby forumowej netykiecie stało się zadość, a i z wrodzonej grzeczności :P napiszę parę słów o sobie.

 

Jestem Maciek (Maciek S. - stąd Maciex), pochodzę z Warszawy i tu mieszkam.

Niemal równo 2 lata temu szukałem samochodu szybkiego, uniwersalnego, niezawodnego i z "tym czymś". Chociaż miałem autko roczne, na gwarancji, kupione w salonie to totalnie mi się znudziło, bo choć nie było z nim żadnych problemów, to był to zwykły, oklepany, nudny kompakt z przednim napędem.

 

No i po zachwytach w licznych opisach i testach (parę razy widziałem też na żywo) zainteresowałem się Forkiem 2.5XT. I choć rozsądek mówił że bez sensu zmieniać nowy samochód na drugi w tym samym wieku, to po pierwszej jeździe próbnej (a było ich kilka) zakochałem się w nim i serce wzięło górę.

A ponieważ marzenia trzeba spełniać...a trafił się wyjątkowo ciekawy egzemplarz europejski i manualny, to od grudnia 2008 roku jestem szczęśliwym posiadaczem niebieskiego forka 2.5 XT 2007.

I to bardzo szczęśliwym, bo to pierwszy samochód (a było ich sporo - jeżdzę od 20 lat) który nie jak zwykle, po 2-3 miesiącach, ale nawet po 2 latach wcale się nie znudził. I jakoś nie wyobrażam sobie innego, prędzej dalsze inwestycje w ten. Nigdy nie miałem uczuciowego podejścia do samochodów, a wręcz śmiałem się z tego, ale tym razem wpadłem po uszy.

 

Interesuje mnie wiele nowych samochodów, (ogólnie interesuję się motoryzacją), ale niemal zawsze w porównaniu wypada lepiej mój Forek, bo zawsze czegoś tamtym brakuje - a to za wolny, a to ośka, a to prześwitu brak. Albo bagażnika. I trzebaby mieć kilka pojazdów, żeby go zastąpić. Jak jeden - to tylko Forek.:) Już nie raz miałem okazję skorzystać z jego możliwości i uniwersalności.

 

Jak widać jestem pozytywnie zakręcony na jego punkcie, więc chyba pasuję do społeczności forum. :mrgreen:

 

A zatem witam serdecznie wszystkich innych, którzy zachorowali na tę markę i mają te same objawy (wiadomo jakie: nieschodzący z twarzy banan w czasie jazdy i chęć do niej zawsze i wszędzie). I chyba jest to właśnie miejsce, gdzie jak na kozetce u psychonalityka, czy też grupie AA można o tym porozmawiać, bo któż lepiej zrozumie niż inny subaroholik..

 

No, teraz już chyba wypada udzielać się w wątkach. :)

A może od razu na spota w Wawie się załapię?

 

PS. Sorry, krócej pisać nie potrafię, tak już mam. Serio streszczałem się jak mogłem, a nawet zrobiłem autocenzurę (1 akapit i parę dopisków w nawiasach wywaliłem). Przyzwyczaicie się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Co prawda sam nie jestem użytkownikiem subaru, ale przyszło mi się takim zajmować-przeglądać (forester), więc trafiłem (naturalnie) tutaj.

 

Jeździłem forkiem kilka razy i podoba mi się to auto. tylko pali trochę dużo.

sam jeżdżę mitsubishi i mogę powiedzieć tylko jedno: japońska myśl techniczna rządzi ;)

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Mam na imię Tomasz i jak większość użytkowników zapukałem do bram forum dopiero po zakupie Subaru, żałuje że nie wcześniej bo całkiem tu sympatycznie. Mam nadzieje że z każdym dniem będę powiększał swoją wiedzę na temat „jedynej słusznej marki” jak tu się przyszło mawiać. Oczywiście w miarę upływu czasu, a zarazem przypływu wiedzy będę starał się również doradzać forumowiczom żeby nie było że wiecznie o coś pytam a sam się nie udzielam :P Pytań pewnie będzie bardzo dużo to dlatego że od miesiąca jestem posiadaczem turbodziaka i żeby było śmieszniej już na wstępie zaczęły się problemy… na razie mu wybaczam bo to przecież nie jego wina że bidula ma lat 17 i okrążył 8 razy równik. Do tego w przeszłości przeszedł skomplikowany przeszczep serducha w jednym z warszawskich szpitali dawca po Imprezie zginał śmiercią tragiczną gdzieś w kraju kwitnącej wiśni…mało tego w zeszłym roku przeszedł również przeszczep skóry blizny niestety już pozostaną. Na dzień dzisiejszy jego serducho pompuje niewielką dawkę adrenaliny, wyraźnie brakuje mu iskry…chociaż pali („nowe” cewki już czekają :D ) Do tego wszystkiego rozrusznik czasem nawala. Długo by wymieniać co dziadka jeszcze trapi ale nie będę wypominał przy wszystkich bo mu ciśnienie doładowania skoczy i trzeba będzie nalać melisy do baku.

Na koniec dodam że dziadzia został kiedyś zagazowany… i tak mu zostało do dziś ale obiecuję że będę starał się korzystać z tej formy znęcania się bardzo rzadko i bez folgowania.

Przeglądając ogłoszenia widziałem już kilka legacy turbo w dużo lepszym stanie za podobne pieniądze, to mnie trochę przygnębiło, kupowałem auto pod wpływem emocji ale postanowiłem że dziadzia nie oddam do domu spokojnej starości a wręcz przeciwnie zapewnię mu godną jesień życia choćbym musiał wydawać ¾ pensji co miesiąc amen…

 

pozdrawiam Malik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Na forum jestem zarejestrowany już od pewnego czasu, ale przyszła pora się przywitać :mrgreen:. Na codzień poruszam się motocyklem po zatłoczonych ulicach Warszawy, jednak w związku z nieuchronnie zbliżającym się śniegiem rozpocząłem poszukiwania Forestera. Na obecnym etapie wybieram dopiero wersję turbo/wolnossący, więc jeśli ktoś mógłby mi zaprezentować możliwości dowolnej wersji Forka na żywo, byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Przemek z Olsztyna, konto od wczoraj, a na forum zaglądam już jakiś czas.

Poruszam się Audi A6 z 2001 roku jednak coraz poważniej zaczynam rozmyślać o zakupie mojego marzenia :)

Charakter mojej pracy sprawia że poruszam się głownie po mieście i to z zawrotnymi przebiegami tj około 8tyś km rocznie.

Chciałbym w nowym roku bliżej przyjrzeć się ofertom Imprez, interesuje mnie blobeye i młodziej :)

Co byście doradzili na początek WRX czy STI ? Czy jest duża różnica we właściwościach jezdnych oraz we frajdzie z jazdy?

 

Pozdrawiam

 

p.s. czy jest ktoś z Olsztyna i chciałby się pochwalić swoją imprezą ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Od sierpnia jestem szczesliwym posiadaczem forestera 2000 rok(125 kucykow):). Miesiac temu zatrulem go gazem. W ciagu 3 miesiecy zrobilem nim 12000 km:). Odwiedzil ze mna i rodzina Czechy, Niemcy, Francje, Szwecje i Norwegie:). Mieszkamy :0 w Jeleniej Gorze,a do lekarza:) jezdzimy do Karpacza:). Tworzymy idealny zwiazek:)-on nic nie mowi nawet jak ja sie za duzo nagadam:). Niestety musimy sie rozstac:),w sumie nie wiadomo jeszcze nic do konca:)).Postaramy sie pomoc jak cos bedziemy wiedziec(na drodze tez pomozemy jak cos:)), podzielimy sie doswiadczeniami i czasami bedziemy oczekiwac tego samego:). No i tyle w temacie. Mam nadzieje, ze sie kiedys spotkamy z innymi uzytkownikami:)Pozdrawiamy i zapraszamy w okolice Jeleniej Gory, Karpacza i Szklarskiej Poreby(najprosciej wytlumaczyc:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...