Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów jako nowy tutaj. Nie mam jeszcze subaru, ale klamka zapadła, będzie forester, nie wiem jeszcze czy diesel czy benzynka. Na razie toczę się passatem tdi, ale juz niedługo. Czasem piszę kontrowersyjnie, (ale nigdy po chamsku) więc z góry proszę moderów o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice DC

 

A co to? Domy Centrum? To może Ciebie dziś widziałem rano (więcej w "pozdrawiamy się")? :cool:

 

więc z góry proszę moderów o wyrozumiałość

 

Wniosek przyjęty, będzie rozpatrzony. Ale jak, tego jeszcze nie wiem :mrgreen:.

 

Witam wszystkich Nowych :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od kilku dni jestem posiadaczem outbacka diesla.

Narazie przejechane 1500km i coraz bardziej podoba mi się ten samochód

 

Pozdr

 

Witam,

daj znać jakie są pierwsze wrażenia. Gdzie kupiłeś, jak to przebiegło i jakie masz przemyślenia. Sam przymierzam się do auta z tym silnikiem. Myślałem raczej o Foresterze ale się nie zamykam przed Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na odpowiedź na tym forum.

Kupiłem w Rzeszowie, wszystko przebiegło bardzo sprawnie, od momentu mojej decyzji o kupnie do odebrania samochodu minął tydzień. Chciałem kupić jeszcze w sierpniu ze względu na kurs euro. Nie było zbytniego wyboru kolorów więc jeżdżę czarnym.

Pierwsze spostrzeżenia:

1. Spalanie trasa (ale nie autostrada) 6.2l, miasto 100% 9,0l.

2. Dość dobrze wyciszony. Cicho nawet przy 160km/h, na stojąc na światłach bardziej słychać stojące obok TDI VW niż własny silnik.

3. Dobre przyspieszenie nawet z 3 osobami i pod górkę

4. Dosyć twarde zawieszenie. Ale dobrze tłumi nierówności.

5. Elektryczne wspomaganie kierownicy - rewelacja na parkingu, w trasie by mogło działać trochę słabiej.

6. Jeszcze nie wiem jak się sprawuje napęd na 4 łapy, narazie nieodczułem, ale poczekajmy na gorsze warunki drogowe.

7. Jest jeden minus - brak sterowania radia z kierownicy i jak narazie z tego co się orientuję nie można tego doinstalować.

 

Jeszcze kilka informacji:

W bagażniku jest pełne koło na alufeldze, a nie dojazdówka jak w legacy, dają jeszcze zestaw (apteczka, gaśnica, linka, irha, zmiotka, kamizaelka skrobaczka i litr oleju). Zestaw zapakowany w worek, ale najlepiej to wyrzucić styropianowy wkład do koła zapasowego i tam to wszytko upchnąć.

ISR - działa już nawet do mnie dzwoniono jak samochód był przed sprzedażą na podnośniku..

 

No i może najważniejsze dla przyszłego właściciela to minusy tego samochodu, o których wiedziałem i zaakceptowałem:

- mała ilość schowków (brak w tylnych drzwiach, a w przednich są symboliczne),

-brak gniazda w bagażniku w standarcie - trzeba dokupić,

-mało miejsca na stopy na tylnej kanapie pod fotelem kierowcy kiedy jest w najniższym położeniu,

- brak funkcji auto we wszystkich szybach lub przynajmniej by się przydało jeszcze u pasażera z przodu,

-firmowy bluetooth kosztuje majatek coś koło 1800zł,

-i pokrętło szybkości wycieraczek działa odwrotnie niż jest narysowane nie wiem czy to tylko u mnie czy też wszędzie, a zresztą nie do końca wiem jak powinno działać bo instrukcji BRAK!!!, ma być za 3 tygodnie.

 

Kupując samochód szukałem kombi diesla i wybierałem pomiędzy mazdą 6, VW pasatem, Hondą Accord, Avensisem. Wszystkie są w podobnej cenie +-10tys. Tylko że tu napęd na 4 koła i faktycznie niezły, nowiutki silnik.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pokrętło szybkości wycieraczek działa odwrotnie niż jest narysowane

 

U mnie jest tak samo :wink: (MY04)

 

OBK to bardzo dobry i wygodny samochód, gratuluję :smile: .

 

Witam nowych forumowiczów i życzę miłego pobytu :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż napisać jak sam jestem w wielkim oczekiwaniu na outbacka...

przawie chce założyć bloga, by dzilić sie swym niedoczekaniem....

W tym momencie pragnę wszystkim powiedzieć:

WITAM WAS NAJSERDECZNIEJ JAK POTRAFIĘ

mając nadzieję na wiele spędonych wspólnie chwil na forum.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może najważniejsze dla przyszłego właściciela to minusy tego samochodu, o których wiedziałem i zaakceptowałem:

- mała ilość schowków (brak w tylnych drzwiach, a w przednich są symboliczne),

-brak gniazda w bagażniku w standarcie - trzeba dokupić,

-mało miejsca na stopy na tylnej kanapie pod fotelem kierowcy kiedy jest w najniższym położeniu,

- brak funkcji auto we wszystkich szybach lub przynajmniej by się przydało jeszcze u pasażera z przodu,

-firmowy bluetooth kosztuje majatek coś koło 1800zł,

-i pokrętło szybkości wycieraczek działa odwrotnie niż jest narysowane nie wiem czy to tylko u mnie czy też wszędzie, a zresztą nie do końca wiem jak powinno działać bo instrukcji BRAK!!!, ma być za 3 tygodnie.

 

:roll: dylematy subaromaniaka nowego rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mała ilość schowków (brak w tylnych drzwiach, a w przednich są symboliczne),
A nie masz siatek w przednich fotelach ??? Ja je wolę od schowków ;]

 

- brak funkcji auto we wszystkich szybach lub przynajmniej by się przydało jeszcze u pasażera z przodu,
Zgadzam się.

 

-firmowy bluetooth kosztuje majatek coś koło 1800zł,
Polecam Nokie CK-15W. Koszt zakupu 450 zł, a masz wyświetlacz i inne bajery. Spełnia role doskonale ;]

 

-i pokrętło szybkości wycieraczek działa odwrotnie niż jest narysowane nie wiem czy to tylko u mnie czy też wszędzie, a zresztą nie do końca wiem jak powinno działać bo instrukcji BRAK!!!, ma być za 3 tygodnie.
Do tej pory nigdy nie używałem wycieraczek, więc nie wiem :twisted::mrgreen::mrgreen:

 

A tak pozatym to witam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-i pokrętło szybkości wycieraczek działa odwrotnie niż jest narysowane nie wiem czy to tylko u mnie czy też wszędzie, a zresztą nie do końca wiem jak powinno działać bo instrukcji BRAK!!!

Podczas pierwszego deszczu też się zdziwiłem, że w Subaru jest z tym odwrotnie

niż w innych autach. Ale obok pokrętła jest piktogram w stylu alfabetu Mourse'a,

stąd wywnioskowałem że długość kreski miała oznaczać długość odstępu między

"wycierami", a nie "szybkość" wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...