Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, chojny napisał:

 

Szerokość garażu 6m, a bramy wjazdowej 5m. 

 

Przy dwóch zaparkowanych samochodach można ze spokojem otwierać drzwi. Powietrza w koło jest wystarczająco.  

dzięki, u mnie ma być 6,1m więc będzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, skwaro napisał:
Godzinę temu, chojny napisał:

 

Oczywiście z ciekawości dopytam o te braki. Czego Ci "mnóstwo brakuje"?

 

Podnośnik, kanał, klucze, kompresor, TIG, szlifierka, stół warsztatowy, itp. itd. Ja bym długo wymieniał

 

To już nie odpowiadam :), skwaro napisał.

Tokareczka, frezareczka, prasa 50T, felgi, opony, sofa, lodówka, telewizor ....

 

 

Edytowane przez rombu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bast napisał:

I później jak już macie wszystko mnóstwo i niczego wam nie brakuje, to okazuje się że brakuje wam miejsca na postawienie w garażu samochodu :D

Bez przesady, samochód też się zmieści ;)

 

e0de64d4c54aa63d12d0502051e8bd09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Podnośnik, kanał, klucze, kompresor, TIG, szlifierka, stół warsztatowy, itp. itd. Ja bym długo wymieniał ;)

 

13 minut temu, rombu napisał:

To już nie odpowiadam :)

Tokareczka, frezareczka, prasa 50T....

 

Gdybym miał mieć jeden garaż to pewnie by tak było ale na zdjęciu jest mały garaż,  w którym zgodnie z planem prócz samochodów nie ma nic stać, ani się walać, być ustawione czy magazynowane i tak już mnie te dwa tymczasowe regaliki denerwują. Dwa "codzienne" (do zdjęcia wstawiłem Subaraczki) auta i nic więcej, ewentualnie moto na przewidzianej na niego wnęce ale żona kazała sprzedać a teraz nie pozwala kupić... wnęka została moto nie ma.  

 

Na inne samochody, zabawki, klamoty, graty itd. jest zaprojektowany drugi garaż (aktualnie i tymczasowo w miejscu docelowego stoi tzw. zastępczy), w który zapewniam, jest zaplanowane wszystko, a jak nie wszystko to prawie wszystko czego można oczekiwać od przydomowego garażu. 

 

A jest tak ponieważ....

 

11 minut temu, bast napisał:

I później jak już macie wszystko mnóstwo i niczego wam nie brakuje, to okazuje się że brakuje wam miejsca na postawienie w garażu samochodu :D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

 

 

Gdybym miał mieć jeden garaż to pewnie by tak było ale na zdjęciach jest mały garaż,  w którym zgodnie z planem prócz samochodów nie ma nic stać, ani się walać, być ustawione czy magazynowane i tak już mnie te dwa tymczasowe regaliki denerwują. Dwa codzienne auta i nic więcej. 

 

Na inne samochody, zabawki, klamoty, graty itd. jest zaprojektowany drugi garaż (aktualnie i tymczasowo w miejscu docelowego stoi tzw. zastępczy), w który zapewniam, jest zaplanowane wszystko, a jak nie wszystko to prawie wszystko czego można oczekiwać od przydomowego garażu. 

 

A jest tak ponieważ....

 

 

No i to zupełnie zmienia postać rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tak troche wroce do tematu.

 

Co do elektryki - naprawde warto poszukac kogos kto wie co robi i robi z glowa, dobrze zaplanuje obwody, skrzynki itp juz na etapie projektu - jasne tu sie zgadzamy, ale tez warto sobie samemu troche poszperac w katalogach duzych firm oferujacych kompleksowe rozwiazania "pradowe" jak np hager, legrand itd... Bo moze sie okazac ze skrzynka bedzie widoczna a jedna lepiej wyglada niz inna, albo ze moze warto zeby wszystkie gniazdka jednak do siebie pasowaly i np fajnie miec w nich zintegrowane ladowarki USB, albo przelaczniki do uchylania okied dachowych, albo gniazdka glosnikowe, albo przepusty AV zakonczone czyms co pasuje do innego czegos a nie dziura w scianie :)

 

Kupe malych detali ktore naprawde pozniej widac.

 

Tak samo jak warto porozmawiac z kims kto sie zna na rozprowadzeniu AV i sieci. Warto zrobic sobie miejsce na skrzynke jakas gdzie nie bedzie przeszkadzala. Warto moze pomyslec o multiswitchu do satelity. A co z alarmem - czy chcemy miec kontaktrony w oknach i drzwiach (warto sie zastanowic zanim te drzwi i kona osadzimy) i czy chcemy sterowac czyms gdzy np otworzymy konkretne drzwi...  A czujki zalania? A moze elktrozawor zamykajacy doplyw wody gdy czujka wykryje zalanie? A moze elektrozawor gazu gdy czujka wykryje gaz lub czad?

 

I tak dalej i tak dalej i tak dalej  x100.

 

Rozplanujesz dobrze na poczatku to masz z gorki pozniej. W trakcie budowy gdzie jest ekipa za ekipa to juz dupa i uwazam ze ciezko to zgrac, bo nie ma na to zwyczajnie czasu a pytan sie pojawia sporo.

 

Wlasnie disiaj juz podkladowalem sobie sciany wiec mam juz blizej niz dalej, ale tak jak chojny praktycznie 99% mam tak jak w projekcie. Jedyna zmiana to mala scianka przy sraczu na dole bo nas olsnilo nagle, a reszta jak w projekcie, i tak jak chojny - na wszystkie pytania odsylacz do projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piwozniak napisał:

fajnie miec w nich zintegrowane ladowarki USB

 

Zastanawiałem się nad tym, ale żadne z ładowarek zintegrowanych z gniazdkiem nie oferują szybkiego ładowania. A to jest przydatne w telefonach. Jak już się chce instalować, trzeba wybrać te, które oferują rozsądną wydajność prądową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, subleo napisał:

 

Zastanawiałem się nad tym, ale żadne z ładowarek zintegrowanych z gniazdkiem nie oferują szybkiego ładowania. A to jest przydatne w telefonach. Jak już się chce instalować, trzeba wybrać te, które oferują rozsądną wydajność prądową.


Eee, a o tym nie pomyślałem :)

 

3A to jest ok czy nie ? :)

 

w razie co to sobie poczekam. Czajnik tez mam taki ze chyba szybciej nad świeczka wodę zagotować to jestem psychicznie przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Brakuje informacji gdzie okna i gdzie wschód a zachód bo to dość ważne dane

jest to wstępny rzut pomieszczeń stąd brak stolarki. Rzeczywiście nie zauważyłem, że nie ma informacji, salon jest on Wschodu, wejście od Południa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te lewe górne drzwi to wyjście na taras czy wejście do coś co ma udawać  komórkę  / kotłownię ?

Błędem jest robić zabudowę kuchenną na najcieplejszym narożniku domu  bo wstawisz tylko jedno małe okienko nad zlewem które ograniczy dostęp naturalnego ciepłego światła bo na więcej nie pozwolą wiszące szafki.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markos007 napisał:

mam wstępny projekt, prośba o sugestie co można zmienić, co może nastręczyć kłopotów przy budowie, wykańczaniu itp. Na pewno osoby, które mają budowę za sobą będą w stanie wyłapać pewnie błędy w projekcie, których ja nie widzę :)

obraz.thumb.png.8ddf63e758f8ab93416ca61be4b14d1b.png

 

Aby Ci doradzić, potrzeba więcej informacji.

Na początek.

Okolica głośna, czy cicha?

Dla ilu osób jest przewidziany dom i w jakim wieku? (seniorzy?)

Schody są na dół, czy na górę?

Gdzie taras?

Jakie są funkcje pokoi/pomieszczeń nieopisanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...