Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie zmienię póki co , bo nie uzasadniłeś merytorycznie Twojej wersji

Wolałem nie, bo zaraz by było że przechwałki, ale okej:W przypadku gdy dom kupuje się w firmie jako kompletne rozwiązanie jak w tej co ja pracuję: technologie, materiały, dźwigi, blokady ulicy, terminy itd.Wszystko dograne jest najpóźniej z miesiąc przed rozpoczęciem budowy.A domy stawiamy po całej Europie i nietypowe rozwiązania nie są rzadkością.Owszem zdarzaja się korekty ale jako wyjątek a nie reguła.Także nie taka totalna bzdura.Mam nadzieje że merytorycznie wystarczająco? :)
Niestety piszesz bzdury :)

Akurat w branży działam od kilkunastu lat więc wiem jak to wygląda.

Im większa budowa tym większy misz masz. Oczywiście projekt zakłada swoje, bo na czymś projektant musi się opierać, ale stosowanie tych materiałów nie jest obligatoryjne. Wykonawca w porozumieniu z inwestorem może dokonywać zmian. W materiałach, które znacząco odbiegają od projektu należy konsultować to z projektantem. Czasem jest tak, że większość materiałów zastosowanych na budowie jest inna niż te opisane w projekcie i nie wynika to z kosztów a częściej z przyjętej technologii budowy ;).

Domki jednorodzinne to mały temat, ja widzę to na przykładach dużych budów i hal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie... pół roku rozkiminiania jak grzać (pompa ciepła, gaz), jakie instalacje i ostatecznie wybór padł na gaz. 

 

Czy macie doświadczenie z którymś z poniższych pieców?

 

Viessmann Vitodens 222-F + sterowanie Vitotronic 200

 

 

lub

 

Vaillant VC306 

 

 

 

Muszę dzisiaj podjąć decyzję o wyborze generalnego wykonawcy instalacji i w sumie skłaniam się ku Viessmann'owi, opinie różne jak zawsze ale firma wydaje się być profi i liczę, że dobra instalacja i dobranie gratów pozwoli na poprawne i bezawaryjne funkcjonowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczałem kiedyś do takich domów okna... bajeczka... zawsze to samo a jak zmiany to kosmetyka typu inny kolorek albo taki a nie inny ornament szkła do łazienki. Lista okien i tylko się wpisywało numerek projektu i w 3 minuty na produkcji pchnięte do realizacji.

 

To nie budowa to linia produkcyjna i się zgadzam, że aby to szło musi być zunifikowane i zakres zmian oraz opcji zminimalizowany.  ;)

 

To o czym tu rozmawiamy to inwestor "upierd", z milionem pomysłów na minutę, stertą gazet typu Weranda i Murator przy wyrku, z doradcami w postaci rodziny, znajomych, googla i internetu, budowa niczym przemarsz wojsk Radzieckich   :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie... pół roku rozkiminiania jak grzać (pompa ciepła, gaz), jakie instalacje i ostatecznie wybór padł na gaz. 

 

Czy macie doświadczenie z którymś z poniższych pieców?

 

Viessmann Vitodens 222-F + sterowanie Vitotronic 200

 

 

lub

 

Vaillant VC306 

 

 

 

Muszę dzisiaj podjąć decyzję o wyborze generalnego wykonawcy instalacji i w sumie skłaniam się ku Viessmann'owi, opinie różne jak zawsze ale firma wydaje się być profi i liczę, że dobra instalacja i dobranie gratów pozwoli na poprawne i bezawaryjne funkcjonowanie. 

Mam od 1,5 roku Viessmana. Chyba taki właśnie albo podobny. Generalnie jestem bardzo zadowolony. W mojej sytuacji jest również bardzo przydatna opcja sterowania pracą pieca z komórki. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie doświadczenie z którymś z poniższych pieców?

 

Viessmann Vitodens 222-F + sterowanie Vitotronic 200

 

 

 

lub

 

Vaillant VC306 

 

Kotłów, piece to są zazwyczaj kaflowe ;).

Obydwa bardzo dobre, ale ja bym brał Viessmanna. Mają lepszy serwis w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

potrzebuję opinii nt producentów farb - kogo polecacie a kogo odpuścić.

Na razie potrzebuję pomalować sufity (na biało).

 

Z góry dzięki.

Ja wszystko malowałem Beckersem.

Mam psa z długą sierścią, który jak się trzepie to wszystko jest zachlapane. Dlatego potrzebowałem farbę którą można łatwo czyścić. Jak do tej pory beckers się sprawdza... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

potrzebuję opinii nt producentów farb - kogo polecacie a kogo odpuścić.

Na razie potrzebuję pomalować sufity (na biało).

 

Z góry dzięki.

A ja polecę Casati (jeśli znajdziesz; zdarzało mi się robić punktowe poprawki po dwóch latach od malowania i nie widać odcięcia koloru), bądź Flugger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

potrzebuję opinii nt producentów farb - kogo polecacie a kogo odpuścić.

Na razie potrzebuję pomalować sufity (na biało).

 

Z góry dzięki.

 

Sufity na biało można zrobić Jedynką, najtańsza opcja a na suficie żadnej różnicy do dobrej farby nie widać

Ja do ścian od lat używam Tikkurilla i jest dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witajcie,

potrzebuję opinii nt producentów farb - kogo polecacie a kogo odpuścić.

Na razie potrzebuję pomalować sufity (na biało).

 

Z góry dzięki.

 

Sufity na biało można zrobić Jedynką, najtańsza opcja a na suficie żadnej różnicy do dobrej farby nie widać

Ja do ścian od lat używam Tikkurilla i jest dobrze 

 

Mój wykonawca właśnie tę Tikkurillę zachwala.

Sufit, który będzie malowany, jest dość wysoko - na 4m, dlatego chcę dobrą farbę aby nie trzeba było tego za chwilę poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

witajcie,

potrzebuję opinii nt producentów farb - kogo polecacie a kogo odpuścić.

Na razie potrzebuję pomalować sufity (na biało).

 

Z góry dzięki.

 

Sufity na biało można zrobić Jedynką, najtańsza opcja a na suficie żadnej różnicy do dobrej farby nie widać

Ja do ścian od lat używam Tikkurilla i jest dobrze 

 

Mój wykonawca właśnie tę Tikkurillę zachwala.

Sufit, który będzie malowany, jest dość wysoko - na 4m, dlatego chcę dobrą farbę aby nie trzeba było tego za chwilę poprawiać.

 

 

Ja mam w kamienicy sufity wysokie na ok. 3,30, są pomalowane jedynką i wyglądają bardzo dobrze. Oczywiście malarz musi się znać na rzeczy

 

Tikkurillą kiedyś osobiście pomalowałem dom i nawet się udało, także musi to być dobra farba  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A zna ktoś i ma swoje zdanie nt farb Benjamin Moore?

 

Mim zdaniem bardzo dobre i mega kolory, ale nie wiem czy bym dom tym malował jak sobie przypomnę ile kosztowały na pomalowanie mieszkania :D

Braliśmy te najdroższe ceramiczne czy coś takiego już nie pamiętam. 3 lata są na ścianach. Wyglądają cały czas tak samo super i można z nich zmyć absolutnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zna ktoś i ma swoje zdanie nt farb Benjamin Moore?

 

Mim zdaniem bardzo dobre i mega kolory, ale nie wiem czy bym dom tym malował jak sobie przypomnę ile kosztowały na pomalowanie mieszkania :D

Braliśmy te najdroższe ceramiczne czy coś takiego już nie pamiętam. 3 lata są na ścianach. Wyglądają cały czas tak samo super i można z nich zmyć absolutnie wszystko.

 

Mam podobne wrażenie.

Mam wprawdzie tylko jedną ścianę pomalowaną na jakiś różowo-czerowny kolor (żona wybierała :)) od kilku lat. Kolor równie soczysty jak na początku, nie ma plam ani innych skaz, nie zadziera się (mimo złego przygotowania ściany do malowania) jak sąsiadujący nobiles na ścianie obok. Tyle tylko że kosztowała majątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi , kiedy rozglądać sie za jakimś architektem wnętrz, myśle że za ok 1-2 miesiąc dom będzie przykryty . Na koniec lata/jesień będe chciał robić instalacje elektryczne / hydraulikę , okna dopiero po zimie zakładam . Myśle że to już czas , bo np. elektryk będzie musiał wszystko wiedzieć co gdzie i jak . Dobrze myśle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy brali natychmiast. Dzięki temu już na etapie stawiania ścian okazało się że np okna trzeba zmniejszyć w salonie a w innym miejscu powiększyć przejście itd itp.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...