Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, aflinta napisał:

Ta pierwsza jest naprawdę super :)

No niestety pierwsze nie moje.

Kluczowe jest właściwe miejśce : )))

 

Ale na forum mamy tez bardzo utalentowanych ludzi. Spróbuje namówić jednego by zamieścił swoje nocne foto z Tarnicy : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sykatore napisał:

z innej beczki. Długi czas bawicie się coś.

Pierwsze z netu serduszko. Super miejscówka.

Lublin, moje. I kiedyś zacząłem serię: W piecu już zgasło.

Ale pracowanie na podatki zajmuje mi czas : )))

nieliczne tu: https://plfoto.com/185541/autor.html

 

Pokażcie swoje foty, z których po upływie jakieś czasu są dalej godne pokazania

i technicznie nie są wtopą

 

 

2610264.jpg

 

 

To może ja po prostu odeślę na swoją stronę. :)


https://www.forgottenchernobyl.net/

 


Ostatnio wrzucam sporo dokumentów, więc po relacje fotograficzne najlepiej od razu tutaj:

 

https://www.forgottenchernobyl.net/category/chernobyl-photos

 

Edytowane przez radnor
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zdjęcie serduszka, nie zdziwiłbym się gdyby duża część powstała w photoshopie. Te dwa domy dosyć blisko siebie stoją :D i krzak przy nich.. Efekt światła i kształt drogi łatwo zrobić.
Zdjęcie ładne ale wartości artystycznej niespecjalnie posiada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia i zdjęcie nieco bardziej osobiste - rodzina mojej partnerki mieszka w Szkocji do 1945 roku. Razem z generałem Stanisławem Maczkiem osiedlili się po wojnie w Edynburgu (gdzie zresztą sam Maczek pracował przez wiele lat jako barman). Taki los spotkał wielu polskich żołnierzy - za wspieranie niepodległej ojczyzny w stalinowskiej Polsce groziły niezbyt przyjemne konsekwencje. Najstarsza członkini rodziny skończyła niedawno 96 lat, ona i jej najstarsi synowie pamiętają regularne odwiedzanie wyjątkowego misia w edynburskim zoo.
 
Wojtek był syryjskim niedźwiedziem brunatnym, którego w 1942 roku przygarnęła 22 kompania zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Oddział maszerując przez Iran spotkał małego chłopca niosącego niedźwiadka, którego matkę najprawdopodbniej zastrzelili myśliwi. Wojtek został wcielony do oddziału i służył dzielnie w polskiej armii nosząc ciężkie skrzynie z amunicją i żłopiąc piwo na równi z najtwardszymi żołnierzami, doczekał się nawet stopnia kaprala. Po wojnie oddział Wojtka został przetransportowany do Glasgow w Szkocji, a razem z nią niedźwiedź.
 
Kompania stacjonowała w Winfield Park, a wkrótce kapral Wojtek został ulubieńcem całego obozu i okolicznej ludności. Stał się też tematem licznych publikacji prasowych. Miejscowe Towarzystwo Polsko-Szkockie mianowało go nawet swoim członkiem. Na uroczystości przyjęcia do towarzystwa, obdarzono nowego członka jego ulubioną butelką piwa.
 
Wiadomo mi o dwóch pomnikach Wojtka w Szkocji, jeden stoi w ogrodach Princes Street Gardens w centrum Edynburga, drugi w niewielkiej miejscowości Duns w południowej części kraju, nieopodal granicy z Anglią. Ten właśnie udało mi się uchwycić na zdjęciu. Ekspozycja jakoś od września do dzisiaj, czyli około 8 miesięcy (zapomniałem zapisać dokładną datę zawieszenia aparatu).
 
 
 
image.thumb.png.755671b90973ca32ad1fcd7469d3ff23.png
 
Edytowane przez radnor
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 07:05, Sykatore napisał:

Pokażcie swoje foty, z których po upływie jakieś czasu są dalej godne pokazania

i technicznie nie są wtopą

Moje zdjęcie małej sennej czeskiej stacji kolejowej o poranku sprzed kilku lat:

Dolní Bousov 6:17

 

Ostatnio doczekało się wykorzystania w artykule na stronach "Rynku Kolejowego". Jest mi z tego powodu jakoś tak miło.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/nowe-prawa-pasazera-przyjete-juz-za-kilka-lat-prawie-nic-sie-nie-zmieni-102242.html

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 15:02, Kytutr napisał:

Moje zdjęcie małej sennej czeskiej stacji kolejowej o poranku sprzed kilku lat:

Dolní Bousov 6:17

 

Ostatnio doczekało się wykorzystania w artykule na stronach "Rynku Kolejowego". Jest mi z tego powodu jakoś tak miło.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/nowe-prawa-pasazera-przyjete-juz-za-kilka-lat-prawie-nic-sie-nie-zmieni-102242.html

 

Gratki!

 

Z twoim flickerem spokojnie mógłbyś sprzedać trochę na strockach. Czasy fortun z tych zdjęć raczej minęły, ale wrzuciłem jakieś 200 na shutterstocka ze dwa lata temu co zajęło mi raptem dwa wieczory i od tego czasu zarobiłem ponad 200 dolców za nic. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 15:21, radnor napisał:

Z twoim flickerem spokojnie mógłbyś sprzedać trochę na strockach. Czasy fortun z tych zdjęć raczej minęły, ale wrzuciłem jakieś 200 na shutterstocka ze dwa lata temu co zajęło mi raptem dwa wieczory i od tego czasu zarobiłem ponad 200 dolców za nic. :)

Dziękuję za dobre słowo. Kiedyś na stocki próbowałem wrzucać, ale grymasili, że zdjęcia ziarniste, że nie takie jak trzeba, więc się zniechęciłem. Wystarczy mi, że od czasu do czasu ktoś skorzysta i są takie miłe niespodzianki :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam że lustrzanki umierają, że to samo zło..
Dla mnie naprawdę nie ma znaczenia czym się robi zdjęcia, ciągła gadka o sprzęcie to już paranoja. Ludzie jeszcze strzelają zdjęcia kliszami i zazwyczaj to najlepsze co widzę w sieci.

Bezlustra się zadomowiły, fajnie, ale czym tu się ekscytować i po co drążyć temat.
99% wartościowego zdjęcia to nie powiem że umiejętności, bo teraz nie ma to większego znaczenia, ale jakaś wrażliwość artystyczna i podejście do tematu fotografującego, ewentualnie podstawy kompozycji które trzeba znać.
 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze smartfona można zdjęcia tutaj wrzucać czy ukamieniujecie? :biglol:

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 16:02, Kytutr napisał:

Moje zdjęcie małej sennej czeskiej stacji kolejowej o poranku sprzed kilku lat:

Dolní Bousov 6:17

 

Ostatnio doczekało się wykorzystania w artykule na stronach "Rynku Kolejowego". Jest mi z tego powodu jakoś tak miło.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/nowe-prawa-pasazera-przyjete-juz-za-kilka-lat-prawie-nic-sie-nie-zmieni-102242.html

 

A ja myślałem, że to stacja Pcim Główny ;) 

 

P.S. Fajny klimat, fajne zdjęcie :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leto napisał:

jeszcze jeden ostatni zakup w tym roku.. 72 euro jeszcze dałem radę.
Screen_Shot_05-14-21_at_10.16_AM.JPG

Schneider Kreuznach Retina Tele Xenar 4,8 200 mm 
Też kupiony typowo kolekcjonersko.

 

Czy to jest spełnienie marzenie, czy ma jakieś ciekawe walory bokhe, czy inne

 

Mi się podoba to w celach poznawczych, robi pół sfery 180, jak leżysz na plecach, to calutki horyzont, jak nie pomyliłem szkieł : DDD https://fotoblogia.pl/1241,nikkor-6mm-f-2-8-przykladowe-zdjecia-i-film-z-obiektywu-ktory-widzi-do-tylu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sykatore napisał:

inne

Myślę że to może być najmniejsze tele z mocowaniem na statyw jakie istnieje- kupowałem oczami.
Cały system wygląda, bardzo elegancko.
reflex-lenses.jpg
Widziałem nikony w stylu 8mm f4, analogowe które były już w bardziej zjadliwych cenach.
[edit] Dokładnie to było Nikon F 7.5mm f5.6 kosztują w granicach rozsądku.

Edytowane przez leto
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20210520_132107.jpg

 

W mojej kolekcji najładniejsze szkło,pofarciło mi się z ceną. Na adapter z Chin poczekam jeszcze parę tygodni.
Udało mi się jedno zdjęcie tym zrobić, z okna, przystawiając go do puszki, ręcznie.
Ostry może nie być,ale kolory wyglądają elegancko.
Konstrukcja optyczna 7/5, o szkle nie ma chyba żadnych więcej informacji, jeżeli ktoś znajdzie to będę wdzięczny.
_IGP3565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filester napisał:

W tej cenie lepiej jakiś kompakt niż bezlusterkowiec?

Tak zupełnie serio się zapytam, czy w tym budżecie aparat z komórki nie daje rady? Kompakty praktycznie wymarły, bezlusterkowce wymagają obiektywów, często droższych niż sam aparat. Pytanie czy jest sens?

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filester napisał:

Pany i Panewki...

Polecicie jakiś rozsądny, uniwersalny pstrykacz zdjęć do powiedzmy 2500-3500 zł ?

W tej cenie lepiej jakiś kompakt niż bezlusterkowiec?

Nie jestem wyjadaczem w tym temacie.

 

 

Ajfon, Samsung, coś w ten deseń ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filester napisał:

Pany i Panewki...

Polecicie jakiś rozsądny, uniwersalny pstrykacz zdjęć do powiedzmy 2500-3500 zł ?

W tej cenie lepiej jakiś kompakt niż bezlusterkowiec?

Nie jestem wyjadaczem w tym temacie.

 

 

Panasonic Lumix FZ1000 II. Żaden srajfon czy szajsung mu do pięt nie podskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Panasonic Lumix FZ1000 II. Żaden srajfon czy szajsung mu do pięt nie podskoczy...

Oczywiście, że nie podskoczy ale... Zawsze jest pytanie czy zdjęcia które zrobimy przeniesiemy na papier? Bo wg mnie jeśli ktoś robi fotopstryki z wycieczek, żeby obejrzeć jest 2-3 razy na monitorze, to lepiej dorzucić parę groszy do telefonu który robi lepsze zdjęcia. Wygodniej, przyjemniej... 
Już od dawna nie ciągam lustrzanki na piesze wycieczki - mija się to z celem...

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, .Misza. napisał:

Oczywiście, że nie podskoczy ale... Zawsze jest pytanie czy zdjęcia które zrobimy przeniesiemy na papier? Bo wg mnie jeśli ktoś robi fotopstryki z wycieczek, żeby obejrzeć jest 2-3 razy na monitorze, to lepiej dorzucić parę groszy do telefonu który robi lepsze zdjęcia. Wygodniej, przyjemniej... 
Już od dawna nie ciągam lustrzanki na piesze wycieczki - mija się to z celem...

Pytanie czy ktoś chce robić milion nijakich fotek z wakacji czy fajne zdjęcia. Jak to drugie to żaden telefon niestety nie zastąpi aparatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...