Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Adi napisał(a):

 

To proste. Jeśli nie możemy pominąć hurtownika, co do którego uczciwości wobec nas, mamy uzasadnione wątpliwości, to pomińmy jego gałąź detaliczną. 

Świata nie zmienimy, ale wielu z Was np. nie kupuje  ruskich produktów* bo kupując je źle by się z tym czuła. Więc ja i kilku kolegów czujemy się lepiej nie finansując tej paramafijnej organizacji w ich detalicznej odsłonie. Ot co.

 

* Orlen kupuje i widząc ich butę, czuje się z tym dobrze. No może nie do końca dobrze, bo narzeka, ze ruscy im przykręcili kurek i nie mogą kupić więcej.

 

Czyli to takie wybiórcze trochę. Nie kupujemy rzeczy, które mają swoje substytuty ale w przypadku paliwa to już nam to nie przeszkadza.

Nie żebym popierał kogokolwiek, kto wywołuje i prowadzi wojny, ale z drugiej strony nie widzę wymiernych korzyści moich wymiernych strat...poza korzyściami tych, któzy na wojnach się bogacą a wyrzuty sumienia i etyka z jaka staramy się postępować postrzegana jest wyłącznie jako nasza naiwność, głupota i słabość.

Jak do tej pory zresztą udało mi się zaobserwować to najgłośniej krzyczą i obnoszą się z tą swoją anty-rosyjską postawą ci, któych to nic nie kosztuje a w ciszy przechodzą ustepstwa tych, którzy już przed wojna nie mieli na czym oszczędzać, z czego zrezygnować.

Dlaczego po 2014 jakoś nikomu nie przeszkadzało kupowanie od Rosjan?

Kolejny wymiar prywatyzacji zysków i socjalizacji kosztów. 

Nie zamierzam tłuc szklanek kupionych w IKEA, na których napisane jest Made in Russia...bo nikt nie kupi mi następnych.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Czyli to takie wybiórcze trochę. .....

Nie żebym popierał kogokolwiek......

Jak do tej pory zresztą udało mi się zaobserwować.....

Dlaczego po 2014 jakoś nikomu nie przeszkadzało kupowanie od Rosjan.....

Kolejny wymiar prywatyzacji zysków i socjalizacji kosztów......

 

 

Nie będę oceniał Twojej wypowiedzi, napisze tylko że...

....albo inaczej, napiszę o sobie. Ja nie analizuję jak Ty, gdybym tak robił, chodziłbym wszędzie okrakiem....a to nie zdrowe ;) . Gdy czuję się z czymś źle, albo z kimś, staram się unikać w miarę możliwości. 

 

 

I na koniec: To nie ten wątek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tremba napisał(a):

Orna?

Hipodrom Sopot.

Córka jeździ, a ja w tym czasie głaszczę konie i odnajduję spokój. 

 

46 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Dlaczego po 2014 jakoś nikomu nie przeszkadzało kupowanie od Rosjan?

Chwila, chwila, nie wszyscy. Ja np. stosunek do ruskich zawsze miałem ten sam od urodzenia. 

Na ruskie paliwo byliśmy do niedawna skazani, ale ja zawsze patrzę co i gdzie kupuję.

Ostatnio stół ogrodowy wolałem kupić prawie 300 pln drożej niż w Leroyu, bo gnoje dalej handlują z ruskimi. 

Można sprawdzić jakie marki stamtąd nie wyszły. 

 

32 minuty temu, Adi napisał(a):

I na koniec: To nie ten wątek ;) 

Dlatego właśnie, że to nie ten wątek, a tamten nie wszyscy czytają, to pozwolę sobie szybko napisać, że ja tankuję a Orlenie bez względu na to kto rządzi i czyi kolesie siedzą w zarządzie firmy. Tankuję tam gdy tylko mogę dlatego, że to jest polska sieć.

I nie mam żalu jeśli ktoś ma inne podejście. 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blixten napisał(a):

ja tankuję a Orlenie

Bez polityki - odpuściłem Orlen ładnych pare lat temu gdy motocykl po zatankowaniu zaczął mi kichać, staruszkowi (już śp) też, i w moich 4 kółkach również. Niewykluczone że przesadzam, ale uraz mi pozostał.

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blixten napisał(a):

Chwila, chwila, nie wszyscy. Ja np. stosunek do ruskich zawsze miałem ten sam od urodzenia. 

Na ruskie paliwo byliśmy do niedawna skazani, ale ostatnio stół ogrodowy kupiłem prawie 300 pln drożej niż w Leroyu, który handluje z ruskimi. 

Można sprawdzić jakie marki stamtąd nie wyszły. 

Super...ale obstawiam, że te 300pln to nie jest jakis dramat ;)

Moja rodzina od kiedy tylko pamiętam była szykanowana przez soweitów bezpośrednio i pośrednio. Zawsze z nimi mieliśmy kosę...ale trochę frustruje mnie kiedy widze jak wielu jest wokół pozorantów, malowanych filantropów.

Ja bardzo chętnie będę kupował produkty Made in Russia tym bardziej o ile bardziej będę świadomy, że ich produkcja wyniszcza ten naród i ten kraj, ten system.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Super...ale obstawiam, że te 300pln to nie jest jakis dramat ;)

Satysfakcja jest bezcenna, a wieczorami mogę spojrzeć na siebie w lustrze bez obrzydzenia ;) 

 

21 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Moja rodzina od kiedy tylko pamiętam była szykanowana przez soweitów bezpośrednio i pośrednio. Zawsze z nimi mieliśmy kosę...

Moja rodzina też nie była wyjątkiem, ale mimo to moja babka bardzo pomogła żonie pewnego ruskiego oficera. Za to ten w rewanżu ich oszczędził. 

Dobrze pamiętam, że to Ty miałeś/masz sąsiada ruska na piętrze ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _ONE_ napisał(a):

...i schronić się można

Schronić, tańczyć, co kto lubi :D

Blat to płyta meblowa klejona, nogi profil 80x80x2, poprzeczki 60x20x2. 

 

Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Jakich śrub użyłeś do skręcenia tego?

Mufa M8x20 z kołnierzem i do tego śruba M8 x25. 
Wewnątrz jest dospawany płaskownik i powiercone są otwory. Nie chciałem robić otworów w ramie. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skomplikowane.... :)

Na pewno nie, raczej lipiec. Ale zaskoczenie spore bo zamówienie do zrealizowania od ręki (sam kolektor). 

"Problem" tylko z pozostałymi składowymi, bo raczej do wymiany pójdzie cały układ wydechowy.

Edytowane przez Dr Zyber
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...