Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Aga napisał:
Godzinę temu, STIFF napisał:

"atakująca"

:blink:

 

Godzinę temu, STIFF napisał:

etat = 8 godzin ergo 3 etaty =24 godziny dziennie

Zgodnie z prawem pracy 1 etat to 40h tygodniowo. Czy się mylę?

 

dlatego słowo atakująca wziąłem w cudzysłów - taki skrótowiec. Ale chyba dyskusja toczyłą się bo parę osób uważało, że lekarze za dużo zarabiają - ergo jest to forma ataku ale nie ciągnijmy tego

 

Etat - a może pół etatu, a może 1/5 etatu. Serio uważasz, że ludzie twierdzący, że pracują na 3 etatach robią 24/h???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Kończę piątego drinka, którego przygotowała szwagierka i będę się brał za szóstego :D


Wnioskujesz o coś?

 

To zamelduję jeszcze, że mi się humor poprawił bo sąsiad opakował sobie dom brezentem żeby elewację wyłożyć. A że od dwóch nocy wieje jak wściekłe to ja oka nie zmrużyłem od tego pieprzonego łopotania.

Ale właśnie mu się ten brezent porwał na strzępy, dobrze mu tak hehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Knurek1111 napisał:


Wnioskujesz o coś?

 

To zamelduję jeszcze, że mi się humor poprawił bo sąsiad opakował sobie dom brezentem żeby elewację wyłożyć. A że od dwóch nocy wieje jak wściekłe to ja oka nie zmrużyłem od tego pieprzonego łopotania.

Ale właśnie mu się ten brezent porwał na strzępy, dobrze mu tak hehe!

Łopotanie ustało? Jeśli nie to - dobrze mu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, STIFF napisał:

Etat - a może pół etatu, a może 1/5 etatu. Serio uważasz, że ludzie twierdzący, że pracują na 3 etatach robią 24/h???

Oczywiście, że nie. Dlatego nie widzę sensu pisania o pracy na kilku "etatach". Tylko tyle.

 

Jedno, czego bym się doczepiła, to to, że lekarze wykonują bardzo odpowiedzialną pracę i powinni być wypoczęci, a praca na "kilku etatach" z pewnością to wyklucza. To jest zresztą temat-rzeka, podobnie jak bezpłatne studia i emigracja zaraz po studiach, przyjeżdżanie na studia do Polski (mieliśmy tu takiego "studenta"), itp. itd. I to nie tylko studiów medycznych się tyczy, u mnie na uczelni też są kierunki, po których w Polsce pracy nie ma ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarze powinni mieć asystentki od dokumentacji. Na pier... się z tym tracą sporo czasu, no po prostu to jest przegięcie. Jakieś prywatne wypasione przychodnie mogą sobie na to pozwolić.

W tych korpo-medach to im liczą czas przyjęcia, kliknięcia, statystyki pojechane, masz 10-15 minut na zakończenie wizyty i tak taśmowo leci przerób. Jakiś helpdesk czy co to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Knurek1111 napisał:

jego dom jeszcze pusty stoi. Ale ustało trochę, na tyle że mnie to cieszy:upside-down-face_1f643-small:


A jednak kurde za mało… :facepalm:

 

A przy okazji: okazuje się, że jestem tak samo popularny jak Jarosław Kret. Przynajmniej mierząc zegarkiem:

 

FA451391-73C2-4CA3-BF9B-7C1449A57B48.thumb.png.9998f0b42a1e027eb4eb6e6b7401131e.png

Edytowane przez Knurek1111
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .Misza. napisał:

Uważam, że lekarz powinien być opłacany godziwie. To trudny i odpowiedzialany zawód... Tylko jednej rzeczy nie rozumiem - część lekarzy mówi, że musi brać kilka etatów, żeby godziwie żyć. Ale, że co, nie da rady przeżyć z jednego etatu?

Pierwsze lepsze ogłoszenie o pracę:

"Dzień dobry,
chciałabym dodać ogłoszenie na stronaie u państwa:
Zakład Opieki Zdrowotnej w województwie mazowieckim nawiąże współpracę z
Lekarzami Medycyny Rodzinnej
· Lekarz POZ przyjmujący dorosłych, może być w trakcie specjalizacji
· Wymiar czasu pracy 5 dni w tygodniu
· Stawka godzinowa 100zł – 200 zł w zależności od doświadczenia i umiejętności
· Przychodnia w małej miejscowości, komfortowo wyposażona."

No to liczymy: 4 godziny dziennie (nie jest napisane, że cały etat) razy najniższa stawka, to 400zł dziennie. Razy średnio 22 dni robocze, to 8800 brutto. Za pół etatu. To chyba nie jest najgorzej. Niech będzie drugie pół etatu, to 17600. Niech będzie brutto. Raczej głodem nie będzie się przymierać.
 

 

Nie pozostaje nic tylko iść na medycynę.

 

BTW takie stawki są dopiero od niedawna. I wynikają nie z tego, że jest tak super,  tylko z tego, że na rynku jest deficyt i trudno jest znaleźć pracownika. 

Z punktu widzenia właściciela przychodni, zatrudnienie lekarza za taką stawkę,  przy stawkach oferowanych przez NFZ, też powoduje, że funkcjonuje na granicy opłacalności, a ostatnie podwyżki cen prądu i gazu oraz obciążenia związane z nowym ładem sytuacji też nie poprawiają.

 

A i jeszcze jedna rzecz. Działalność medyczna jest zwolniona z VAT, tzn. VAT od wszystkiego musi zapłacić, ale go nie odlicza. Tak więc ze składek, którymi jest finansowana  państwo ściąga sobie VAT. Żeby nie było nie jest tak tylko w Polsce, ale ma wpływ na koszty jakie ponosi świadczący usługi, niezależnie czy prywatny czy "państwowy". 

 

Jak już pisałem problem jest złożony,  ale ja też już kończę dyskusję. Tym bardziej, że dla niektórych jest to temat dla głupich docinków.

 

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga napisał:

bezpłatne studia i emigracja zaraz po studiach

 

 

bezplatne?

za te studia zaplacili rodzice i dziadkowie studenta kiedy harowali latami i wiekszosc ich dochodow zagarnialo panstwo

wybor miejsca do zycia jest chyba najwieksza zdobycza po 89tym

nie wszyscy maja gen chlopa odrabiajacego panszczyzne do usranej smierci

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blixten napisał:

A jak poświęcisz jednemu 16 minut, to drugi wchodzi z mordą. :ok:

Poświęcenie pacjentowi mniej niż godziny na dogłębną diagnozę powinno skutkować odmową wykonania zadania rzuconą przez takiego lekarza w twarz swojemu pracodawcy. 

Nie akceptuję zachowań wynikających z miękkich kręgosłupów.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...