Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, RedSasza napisał:

Za późno… już nie wytrzymałem. :( Ale gdybym wiedział, to kto wie, kto wie… ;)

Ja też nie mogłem nie odebrać telefonu od Żony - 5 minut po moim wyjściu z domu :biglol:

Łatwiej chyba jest nie palić lub nie pić przez jeden dzień niż móc odłożyć telefon.... ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Blixten napisał:

że 15 lipca, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego.

"Ręka do góry" kto z Was wytrzyma ? :D

 

37 minut temu, RedSasza napisał:

Za późno… już nie wytrzymałem. :( Ale gdybym wiedział, to kto wie, kto wie… ;)

Najprostszy sposób na "wytrzymanie" bez komórki to zapomnieć ją zabrać z domu jadąc do pracy. Dzisiaj niestety, w moim przypadku, to już niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blixten napisał:

Ja też nie mogłem nie odebrać telefonu od Żony - 5 minut po moim wyjściu z domu :biglol:

Łatwiej chyba jest nie palić lub nie pić przez jeden dzień niż móc odłożyć telefon.... ;) 

Żona, instancja najwyższa, wiadomo. Z tym nie piciem to zaszarżowałeś, w obliczu koszmarnych upałów. Przecież "Picie to życie, robota głupota", jak mawia lud prosty ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, B-52 napisał:

Co to? Ścianka szczelna?

 

Raczej nieszczelna. To stalowe dwuteowniki osadzane w gruncie - czasem wbijane/wciskane a przy głębszych wykopach osadzane w nawierconym otworze wypełnionym betonem. Pomiędzy półki dwuteownika wkłada sie drewniane belki np. 10x10cm, które w trakcie podkopywania osuwają się jak w szynie i zabezpieczają wykop. szczelności to to nie ma.

Ścianka szczelna to stalowe profile Larssena lub inne - jest sporo typów, które sa wyprofilowane w kształt otwartego trapezu i na krawędziach mają zamek w kształcie U. W ten zamek wsuwa się kolejny profil. Taka przegroda jest szczelna - sa ewentualnie sączenia niegroźne dla wykopu. Tyle, że to droższe rozwiązanie więc rzadziej stosowane i w często zastępowane żelbetową ścianą szczelinową lub innymi rozwiązaniami.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Potworna burza/nawałnica w Łodzi. :mellow:

W moim rejonie było grubo. Ulica WiN jak zwykle stała się rzeką, podobnie jak Wojska Polskiego. Wszędzie gałęzie na ulicach blokujące przejazd. Wiem, bo moja szwagierka w panice poprosiła mnie o pomoc bym popilotował ją w drodze do domu....trzeba było mocno nadłożyć drogi żeby dojechać. Moje dzieciaki chyba pierwszy raz w życiu widziały coś takiego, ale ja pamiętam w tym domu burze, które były jeszcze bliżej. Tym razem był spory wiatr stąd te połamane drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

że 15 lipca, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego.

"Ręka do góry" kto z Was wytrzyma ? :D

Dziś  za nas o tym pomyślał operator i w okolicy Widzewa telefony komórkowe nie działają bo musiał nadajnik oberwać :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aga napisał:

 

W 3mieście trochę pokropiło w nocy i tyle...

 

Tak sobie myślę, że ja to jestem w czepku urodzony. Od kiedy pamietam, czyli od kilku dekad, w moim Dolnym Wrzeszczu nic się pogodowo szczególnego nie zdarzyło. Powodzie, gradobicia, trąby powietrzne, ekstremalne upały, susze, siarczyste mrozy znam tylko z opowieści i TV. Wrzeszcz to dziwne miejsce jest…;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał:

Tylko jedno, ale mocne. Wyszło na to żem antysemita czy jakoś tak. Ale jestem Polakiem, więc w sumie to pewno prawda… ;)

Prawda wyssana z mlekiem matki, tak mówią. Jedno (na rok) załapałem i ja, gdy nie zorientowałem się że wsiadłem do niewłaściwego przedziału ;) ale ja byłem bardziej aktywny niż ty za to mniej wyważony ;) .

 

A wiesz, mam kolegę Kaszubę który twierdzi że jest filosemitą. Jednak po tym oświadczeniu natychmiast dodaje, że na Kaszubach właściwie nie było Żydów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RedSasza napisał:

…po roku „orki” na TF (na szczęście w zacnym towarzystwie) awansowałem ze „świeżynki” na „swojaka”… :yahoo:

Trzeba było szybciej kupić Subaru :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Danko napisał:

Melduję, że celujący na dyplomie :hi:

Kujon, kujon! :OO:

 

Ps.

Gratulacje! :thumbup:

 

7 godzin temu, RedSasza napisał:

Tak sobie myślę, że ja to jestem w czepku urodzony. Od kiedy pamietam, czyli od kilku dekad, w moim Dolnym Wrzeszczu nic się pogodowo szczególnego nie zdarzyło. Powodzie, gradobicia, trąby powietrzne, ekstremalne upały, susze, siarczyste mrozy znam tylko z opowieści i TV. Wrzeszcz to dziwne miejsce jest…;)

 

Podałbym inne argumenty ale konkluzje mam podobne ...może zamiast dziwne użyłbym słowa magiczne ;)

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...