Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Knurek1111 napisał:

 

Jeden z moich wykładowców twierdził (już dawno temu), że jeśli naukowiec zaczyna zajmować się nazewnictwem to oznacza, że się skończył.

Bez dwóch zdań, bo to stanie w miejscu - a stanie w miejscu to cofanie się. No chyba, że się leży - to zupełnie inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fala napisał:

A wiadomo?


Skoro można np. takie coś:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26897898,powstala-komisja-ktora-zajmie-sie-poprawa-nazw-grzybow-sprawdz.html
 

to może i można przekop w pisdju - może aż po Hrebenne, czy gdzieś.

Będzie port morski Solina i Stocznia Polańczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

Będzie port morski Solina i Stocznia Polańczyk :)

Wreście
;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fala napisał:
5 minut temu, Knurek1111 napisał:

 

Jeden z moich wykładowców twierdził (już dawno temu), że jeśli naukowiec zaczyna zajmować się nazewnictwem to oznacza, że się skończył.

Bez dwóch zdań, bo to stanie w miejscu - a stanie w miejscu to cofanie się. No chyba, że się leży - to zupełnie inna sytuacja.

Można też klęczeć. To dość popularny wybór, bardzo poważany wśród niektórych. Naukowców.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:
21 minut temu, Fala napisał:

A wiadomo?


Skoro można np. takie coś:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26897898,powstala-komisja-ktora-zajmie-sie-poprawa-nazw-grzybow-sprawdz.html
 

to może i można przekop w pisdju - może aż po Hrebenne, czy gdzieś.

Będzie port morski Solina i Stocznia Polańczyk :)

To już niedaleko do Jeziorek Duszatyńskich. Może wreszcie będzie można uwolnić U-boot'a który tam podobno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szürkebarát napisał:

Można też klęczeć. To dość popularny wybór, bardzo poważany wśród niektórych. Naukowców.

Pracowników instytucji naukowych, nie mylić z naukowcami. Mogą mieć nawet tytuł naukowy ... często mają ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aga napisał:
46 minut temu, Szürkebarát napisał:

Można też klęczeć. To dość popularny wybór, bardzo poważany wśród niektórych. Naukowców.

Pracowników instytucji naukowych, nie mylić z naukowcami. Mogą mieć nawet tytuł naukowy ... często mają ;)

Ministrowie z tytułami naukowymi to pracownicy instytucji naukowych? Może nawet - naukawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jkarp napisał:


A przyczep zegarek do auta i wlecz go, ale nabije :)

Ale to nie o to chodzi, żeby coś za mnie kroków nabiło. Dość się w robocie nasiedzę i taki "głupi" spacer naprawdę potrafi ożywić organizm :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie o to chodzi, żeby coś za mnie kroków nabiło. Dość się w robocie nasiedzę i taki "głupi" spacer naprawdę potrafi ożywić organizm 

Wiadomo. Właśnie zrobiłem sobie spacer do apteki - nie ma to jak napier... głowa, mnie zmusi do wyjścia o 4 rano, i wyobrażałem sobie, że wracam z knajpy. Głowa od spaceru lepiej się poczuła.
Jakieś 4 km
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, hemi112 napisał:

Dzisiejsza nocka na Sor, przywieziona bardzo ciekawa pani, odnośnie tych propozycji, to byłem adresatem, jednakże nie skorzystałem... 

Życie pisze rewelacyjne scenariusze. 

 

IMG_20210322_085043.jpg

Normalnie archiwum x :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że 25 lat mija od chwili kiedy mój rocznik wychodził w morze "Darem Młodzieży" :cry:

 https://trojmiasto.tv/Dar-Mlodziezy-wychodzi-w-morze-Gdynia-22-03-2021-video-54128.html

 

Do dzisiaj jest to największa przygoda mojego życia i niezapomniana szkoła charakteru.   

Bombram reja grotmasztu to było moje miejsce :thumbup:

 

a tutaj widoki z fokmasztu :) 

 

 

  • Super! 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemekka napisał:

taki jacht to kosmos

 

 

dar to raczej zaglowiec vel fregata  :D

juz kiedys pisalismy z blixtenem jak trafil na dar na praktyki co do dzis mu zazdroszcze

a ja w szczecinie na jakies zapchlone promy i rudowce

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Blixten napisał:

, że 25 lat mija od chwili kiedy mój rocznik wychodził w morze "Darem Młodzieży" :cry:

 https://trojmiasto.tv/Dar-Mlodziezy-wychodzi-w-morze-Gdynia-22-03-2021-video-54128.html

 

Do dzisiaj jest to największa przygoda mojego życia i niezapomniana szkoła charakteru.   

Bombram reja grotmasztu to było moje miejsce :thumbup:

 

a tutaj widoki z fokmasztu :) 

 

 

Zazdroszczę, na Darze nie byłem, podobne widoki miałem tylko z Zawiasa, na nim zdarzyło się wchodzić na top masztu, ale z niego zdjęć nie mam, za to mam takie :)

 

P.S. Ostatnie to pierwszy mój rejs morski, prawie 21 lat temu :-)

7knot4.JPG

gd2.JPG

P1010930.JPG

Image26.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Bombram reja grotmasztu to było moje miejsce :thumbup:

No to ekstremalnie... :bowdown:

U Borchardta w "Znaczy Kapitanie" (rozdział "Elba") jest opis pracy na opuszczonej bram rei grota na "Lwowie" w bardzo trudnych warunkach pogodowych. I chociaż było to niżej niż bombram reja grotmasztu na "Darze", to i tak robi wrażenie i daje wyobrażenie, jakie to było wyzwanie. Polecam (jak i całą klasyczną książkę) tym, którzy nie znają, albo chcieliby sobie przypomnieć...

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...