Skocz do zawartości

regeneracja amortyzatorów samopoziomujących


cyranka80

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem niedawno do ASO Koper. Regenerowane sls-y z wymianą 1600 zł - o ile dobrze pamiętam

 

Pod warunkiem (pewnie), że ma się te padnięte sls'y. Ja swoje wywaliłem bo wyglądały jak artefakt z II wojny światowej :). Zostały mi tylko OEM sprężyny. Mam Irony + KYB na tyle (przód OEM - robione tylko końcówki drążka stabilizatora i gumy - oba elementy OEM). Zbieżności nie robiłem (tył nie jest z resztą dużo wyżej niż seria)- jeździ się znakomicie.

 

Całość operacji w ASO A. Koper ale to już ponad 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, zapisze Pan w zeszycie, że zrobiliśmy reklamę z RoadRunner. Przyda się do uzyskiwania rabatu :mrgreen:

 

nie mam zeszytu :shock: ...ale proszę zglaszać , że z forum :mrgreen:

 

-- 5 sie 2012, o 08:58 --

 

Pod warunkiem (pewnie), że ma się te padnięte sls'y.

 

nie jest to warunkiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie cieszę się, że mój forek przed zakupem dostał komplet nowych sls'ów, więc na razie mam spokój na sporo km :P Ale gdy już w końcu padną, pewnie zdecyduję się na regenerację, bo jestem bardzo zadowolony z komfortu. Jak jechałem w trasę 1100km ze złożonymi tylnymi siedzeniami i załadowany po linię okien, tył nawet nie przysiadł i bardzo fajnie się jechało 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie cieszę się, że mój forek przed zakupem dostał komplet nowych sls'ów, więc na razie mam spokój na sporo km :P

 

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Kupowałem swojego forka 25 tys. km po wymianie sls-ów na nowe. Przejechałem 20 tys. km i powiedziały papa. Wytrzymały w sumie 45 tys. km. :wink:

Tym razem założyłem kyb ultra sr + sprężyny, zresztą sls-ów do S turbo chyba nie regenerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego będę jednak chyba chciał mieć nieco niżej, przede wszystkim bardziej twardo

z moimi sls'ami wszystko ok, trzymaj tyłek w górze, nawet po konkretniejszym załadowaniu auta, nie rozlane, na ścieżce obydwa mają zbliżoną, dość wysoką siłę tłumienia

nie pasuje mi jednak taki typ prowadzenia auta stąd cały czas kombinuję, ale decyzja raczej podjęta

gdzie kupowałeś swoje KYB(może być priv.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie cieszę się, że mój forek przed zakupem dostał komplet nowych sls'ów, więc na razie mam spokój na sporo km :P

 

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Kupowałem swojego forka 25 tys. km po wymianie sls-ów na nowe. Przejechałem 20 tys. km i powiedziały papa. Wytrzymały w sumie 45 tys. km. :wink:

 

No to mam jeszcze ze 30kkm do przejechania, bo do tej pory zrobiłem ledwo ze 13kkm od wymiany/zakupu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyranka80 - moj brat też ma ten słynn zestaw z 4 liter - i niestety zestaw okazał się do 4 liter - właśnie ze względu na pogorszenie prowadzenia - a miało być tak pięknie itp. Po instalacji śrub i poprawnym ustawieniu geometrii przez znającego temat - poczujesz jakbyś jechała innym autem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej co wstawic do TYLU forestera z 2001, wersja 125km, skrzynia manualna, z hakiem i instalacja LPG zeby zachowac przyzwoity przeswit.

 

Ma ktos sprawdzone, dobre rozwiazanie? Regenerowac czy wymieniac...a jesli juz to na co?

Toż cały wątek o tym właśnie.... :yellowcard:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
10 godzin temu, Lukasz Kuxon napisał:

Witajcie,

odświeżam kotleta :) gdzie w warszawie można zregenerować seryjne zawieszenie sls tył i jakie koszty, biorąc pod uwagę, że odświeżam post z 2012 :)

 

dziękuję za informację

 

Swego czasu Koper oferował amortyzatory regenerowane, 1900 z montażem za obydwa. Teraz przy cenie około 1099 brutto za sztukę nowych SLS nie bardzo się opłaca regenerować.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzięki, mam już od roku nowe sls'y... teraz czas na tuleje/gumy stabilizatory i wahacze, myślę o poliuretanie. next w kwesti zawieszenia (bo to temat na razie mniej priorytet) nowe twardsze sprężyny do serii (ale to już w innym wątku i temacie)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nagengastu raczej bym nie polecal. Ostatnio robilem u nich regeneracje i nawet 50 km nie przejechalem-amorek zero tlumienia. Sa jak najbardziej sympatyczni i udalo im sie dobrac pare czesci do mojego staruszka, daja 2 lata gwarancji, ale znam jeszcze inne osoby ktore byly rozczarowane jakoscia regeneracji amortyzatorow tamze. Oczywiscie skorzystam z gwarancji i zobaczymy co wtedy, ale poki co nie jestem szczegolnie zadowolony z jakosci uslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...