Skocz do zawartości

regeneracja amortyzatorów samopoziomujących


cyranka80

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dziś u mechanika, który stwierdził, że źle zrobiłam wymieniając amortyzatory tylne na tzw. zestaw Niedzwiedzia.

najważniejsze, żebyś kupiła te śruby, a potem jedź do "Pana Sylwka" który umie ustawić geometrię:

viewtopic.php?p=1385384#p1385384

 

 

Przecież "Tam" gdzie zakładali amory, też potrafią robić geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u mechanika, który stwierdził, że źle zrobiłam wymieniając amortyzatory tylne na tzw. zestaw Niedzwiedzia.

najważniejsze, żebyś kupiła te śruby, a potem jedź do "Pana Sylwka" który umie ustawić geometrię:

viewtopic.php?p=1385384#p1385384

 

 

Przecież "Tam" gdzie zakładali amory, też potrafią robić geometrię.

 

 

Nie sądze, bo jej nie zrobili. Generalnie amory zakładałam w Wawie plus wymiana filtrów, olejów itp, ale panowie np. nie wiedzieli, gdzie sie wlewa olej do skrzyni, wiec.... nie wymienili :shock: Generalnie masakra. Wiec tam już nie pojadę niczego ustawiać. Ani w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, bo jej nie zrobili. Generalnie amory zakładałam w Wawie plus wymiana filtrów, olejów itp, ale panowie np. nie wiedzieli, gdzie sie wlewa olej do skrzyni, wiec.... nie wymienili :shock: Generalnie masakra. Wiec tam już nie pojadę niczego ustawiać. Ani w ogóle.

 

 

:lol:

i już sobie odpowiedziałaś na pytanie... czy aby coś jest nie tak... skoro szpenie polegli na takim "gwoździu" to już chyba kumam załamkę Carfita...

 

 

P.S Amortyzatorów nie wymienię (notabene jest to polecany na forum zestaw Niedzwiedzia kupiony w 4T), śruby zapewne tak, ale musze to zrobić w Warszawie, więc jeśli ktoś zna dobry namiar to poproszę. A nie będe już nikogo nazywać "mechanikiem" :D

 

myślę iż będzie w tym dziale jeszcze temat "...POMOCY -"dupa" mnie wyprzedza, czy coś jest nie tak" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno , żeby całkiem Cię nie dolowac :wink: , to to auto ma szanse sie lepiej prowadzić , jeśli :

Będziesz mieć full paliwa

Będziesz mieć full gazu w zbiorniku

najlepiej z kompletem pasażerów

Najlepiej z obciążonych bagaznikiem

Zrobionymi negatywnymi

 

czyli będą chwile , że będzie przyjazne dla kierowcy i prawie bezpieczne.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byłoby inaczej, gdybym właściwie od drzwi nie dowiedziała się, że łagodnie mówiąc montowanie czegoś innego niż SLS- y to głupota, a ci, którzy zamontowali zamienniki są głupimi łosiami, i - skoro wpakowali w to kasę - nigdy nie przyznają się do tego, że są niezadowoleni, lub coś jest nie tak. :?

 

No cóż , może kobiecie powinienem to bardziej delikatnie powiedzieć :D :wink: , ale ja już taki jestem że jak mam coś do powiedzenia , to mówię wprost bez owijania w bawełnę, jak zobaczyłem to auto, nawet nie wiedząc co tam jest i od kogo zestaw , od razu wiedziałem że z tego nic nie będzie , i sie potwierdziło jak wykonałem krótką jazde próbną. Nie wiem co tam jest założone i jak , ale widziałem i jezdziłem na róznych non sls, i było znacznie lepiej ( i wygladowo i prowadzenie ) , choć oczywiście nie zmienię swojego zdania na temat tej przeróbki :D

A z autopsji wiem (zarówno przy tym samochodzie, jak i poprzednich), że jak panowie specjaliści widzą kobietę, to od razu chcą wymieniać pół samochodu co najmniej. Więc sie troche na to wyczuliłam i dlatego Carfitowi - niesłusznie - dostało się za "mechaniczną brać".

Dlatego pewnie doszło do " braku chemii " :wink: , bo Ty na dzień dobry nie ufasz mechanikom , a ja na dzień dobry jestem bezpośredni i mówię co zostało źle zrobione i powstał miedzy nami klasyczny mur berliński , ale jak historia pokazuje , łatwo go zburzyć :lol::mrgreen:

pozdrawiam serdecznie. :D

Ja również pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko kat pochylenia koła ta max 0 st. Jak nie lekki pozytyw

no właśnie jeden z głównych powodów dla którego sobie tego nie wyobrażam. Obecnie mam ładne negatywy pomimo brak śrub -0,55 czy jakoś tak. Trochę wyżej i robi się pozytyw.

 

w drodze springi STi (nareszcie...) więc co nieco się zmieni ale to nadal będzie jakaś seria.

 

Pozdrawiam

 

-- 01 sie 2012, 09:58 --

 

jak regenerujesz serie to masz taki jak seria.

Potwierdzam :!:

 

-- 01 sie 2012, 10:03 --

 

TObie zależy żeby sie dobrze prowadziło, i pewnie tak jest

Jeździłem z tzd i Jego forek jeździ zupełnie jak nie forek, tzn jest bardzo precyzyjny i sztywny. Wg mnie super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czyżby w 4T tak bardzo pogorszyły się standardy, żeby geometrii nie ustawili? Napisz cyranka jak auto zachowuje się po wymianie sprężyn. Sam rozważałem wymianę na zestaw 4T ale po lekturze wątku mocno zwątpiłem. Rok temu regenerowałem jeden w Gdańsku i jak na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czyżby w 4T tak bardzo pogorszyły się standardy, żeby geometrii nie ustawili? Napisz cyranka jak auto zachowuje się po wymianie sprężyn. Sam rozważałem wymianę na zestaw 4T ale po lekturze wątku mocno zwątpiłem. Rok temu regenerowałem jeden w Gdańsku i jak na razie jest OK.

 

 

Nie montowałam zestawu w 4T. Zamówiłam go tylko, a zakładał inny "specjalista", któremu wydawało się, że jest dobrze :roll: :( . No ale już jestem umówiona w Mysiadle, gdzie zapewniono mnie, że dobiorą takie sprężyny, żeby było dobrze. Konkretnie i miło, więc mam nadzieję, że moja saga odcinek 3256 :wink: dobiegnie końca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carficie, czy już na te testy mogę się zjawiac :?: :?:

 

Bo już mam dosc jazdy na tych wylanych amorkach i zastanawiam sie czy nie udac sie nad morze(Gdansk), czy czakac na info z gór :mrgreen:

 

W Warszawie przecież też wstawiają regenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie przecież też wstawiają regenerowane.

 

Dzwoniłem niedawno do ASO Koper. Regenerowane sls-y z wymianą 1600 zł - o ile dobrze pamiętam ;)

 

Dobrze pamiętasz :) Z kolei ja o ile dobrze pamiętam to 6 miesięcy gwarancji dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jak do tej pory żadnych zgłoszeń reklamacyjnych

Naprawia je kolega kolegi :mrgreen:

Podobno wkładają coś lepszego niż seria bo za serię należy się japończykom granat. Nie ma prawa sie nie zepsuć. No ale czas pokaże ile wystarczają te regenerowane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...