Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

I tak mi chodziło po łbie, że może by se głowice splanować? I wałki inne włożyć...?

 

Zle Gal :!: Zle :!: to idzie tak: po pierwsz ekoncowy tlumik z allegro + 10% mocy, po drugie stozkowy filtr + 7% mocy, po trzecie strumiennica+ 7% mocy,po czwarte magnetyzer +5% mocy i na koniec cziptjunink rezystorem + 15%. Razem prawie +44 % mocy. A nie jakies tam walki i glowice :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie Swidnica-Wroclaw skopalem wczoraj WSZYSTKICH.....spalaniem 8)

 

jechalem Mazda 6 MZR-CD (2.0T, 143KM) i spalilem...... 4,5l/100km. zaznaczam ze jazda byla dosc dynamiczna, bo poza terenem zabudowanym 110 licznikowe, w wioskach 70 i co bylo wolniejsze, to zostalo wyprzedzone :twisted:

 

Potem jechalem stamtad do KrK i mialem straszliwa ochote skillowac (ale doslownie :evil: ) osoby, ktore, akurat wyjatkowo tylko na odcinku A4 obok Katowic, tam gdzie sa 3 pasy, uparcie trzymaly sie srodkowego, albo, co gorsza lewego pasa, nawet jak prawe byly wolne :mad: I nie daje nic zjezdzanie przed nich po wyprzedzeniu i na ciaglym prawym kierunkowskazie zjezdanie na skrajnie prawy - zakute paly! :mad:

 

Najbardziej wkurzyl mnie gosc w nowej Astrze, ktory najpierw blokowal mnie na skrajnie lewym i zjechal leniwie dopiero po zastosowaniu lewego kierunkowskazu i znakow swietlnych (uwaga: nie robilem tego w buraczany sposob jeszcze zanim do niego dojechalem, tylko dopiero jak juz sie wloklem za nim z kilometr, a zarowno srodkowy jak i prawy byly calkowicie PUSTE!) zjechal na srodkowy, po to zeby zaraz ZNOWU zjechac na lewy za mna :evil::evil: Po kiego grzyba ja sie pytam?! Kurde prawa jazdy powinny byc wydawane ludziom o IQ >80 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 50 km/h chyba nie przekroczyłeś!?

I tu mnie masz, było 53 w zabudowanym :wink:

Jakoś kompletnie Cięnie rozumiem, weisz ze masz szybszą furę. Po co wypalać wachę żeby każdemu Matizowi coś udowodnić?

Ja się też nie rozumiem :wink: ale to nie chodzi o udowadnianie, tylko o chwilę słabości. Źle się czuję na prawym fotelu i źle się czuję gdy mnie wyprzedzają :mrgreen: A wacha jest po to aby ją wypalać ! Ogień na tłoki i do przodu ! ( 50 )

To w kontekścię dyskusji o lataniu bokiem na skrzyżowaniu?

Nie pisałem abym leciał bokiem, jechały dwa autka obok siebie, przy czym jeden troszeczkę szybciej :wink: ....to to nie jest kil ? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoogleFan :twisted:

 

:twisted:

 

 

 

940 min. - 1390 max. (tym razem zajrzałem w papiery :cool: )

 

Myślałem, że lżejszy. U mjenia w Vielocypedzie znaczy się Roverze 103 kunie i 1000kg. Szkoda, że u mnie brak zmiennych faz rozrządu... :sad:

 

 

jechalem Mazda 6 MZR-CD (2.0T, 143KM) i spalilem...... 4,5l/100km. zaznaczam ze jazda byla dosc dynamiczna, bo poza terenem zabudowanym 110 licznikowe, w wioskach 70 i co bylo wolniejsze, to zostalo wyprzedzone :twisted:

 

Phi...ja Roverem spaliłem kiedyś w trasie 5,5 l/100km (prędkości podobne jak u Ciebie) z tym, że nie jest to super-hiper nowoczesny diesel tylko benzynowe 1.4 o konstrukcji sprzed ponad 10 lat... :twisted: Założę się, że WiS'a Yarek przy równej jeździe ok.110km/h spala podobne ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Phi...ja Roverem spaliłem kiedyś w trasie 5,5 l/100km (prędkości podobne jak u Ciebie) z tym, że nie jest to super-hiper nowoczesny diesel tylko benzynowe 1.4 o konstrukcji sprzed ponad 10 lat... :twisted:

Tylko, że Twój Rover to nie Mazda 6 i nie waży ponad 1'500kg...

[EDIT] Poza tym TJ rozpoczął już promocję diesli, więc mu nie przeszkadzaj... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że WiS'a Yarek przy równej jeździe ok.110km/h spala podobne ilości

Przy tej opisanej wyżej "świątecznej" jeździe, przy średniej ok. 110, wciągnął prawie 8. Przy równym 110 to nie wiem, nie próbowałem i chyba nie zamierzam... :razz:

 

Dziś na mieście skillowałem znów BMW. Dość brutalnie, ale młody-łysy w trójce kompakt bardzo się prosił o nauczkę (stary numer - dawał na wprost z prawoskrętu).

Niestety, znów killowałem z żoną na pokładzie... więc oberwałem torebką w łeb i musiałem oddać kluczyki do Yarka... :cry: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Twój Rover to nie Mazda 6 i nie waży ponad 1'500kg...

 

I całe szczęście :mrgreen:

Jakby nie na temat...

Jeżeli chwalisz się spalaniem tysiąckilowego benzynowego Rovera w porównaniu z półtoratonową Mazdą 6, to przemnóż 5,5 x cena benzyny x 1,5 i porównaj to z 4,5 x cena diesla.

Spalanie ma znaczenie wyłącznie w kontekście ceny…

Dla ułatwienia:

5,5 x 4,09 x 1,5 = 33,74

4,5 x 3,59 = 16,16

 

= dwa razy taniej.

Nawet, jeżeli w istocie, ten silnik 1,4 pogoniłby 1,5 tony z nieco mniejszym spalaniem niż wynika to ze stosunku mas, to Twoja uwaga jest bez sensu w odniesieniu do spalania.

 

To tak dla zachowania resztek rozsądku na Forum.

[EDIT]BTW: Masa ma znaczenie. Nie tylko dla spalania i przyspieszenia. Nikomu nie życzę, by to sprawdził na własnej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, ja doskonale sobie zdaję z tego sprawę ;-) Fakt, moje porównanie było niezbyt trafne, ale z kolei TJ też specjalnie nie ma się czym chwalić.

 

BTW

5,5 x 4,09 x 1,5 = 33,74

 

:shock: Gdzie po tyle jest benzyna ? Ja przedwczoraj tankowałem za bodajże 4,26

 

ja tankuje po 4,2 pb98 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Gdzie po tyle jest benzyna ? Ja przedwczoraj tankowałem za bodajże 4,26

W Polsce. Średnio. :arrow: http://www.e-petrol.pl/

Miejsce zamieszkania, jak widać, wpływa na "ocenę rzeczywistości" w odniesieniu do cen benzyny.

Podobnie wpływają inne rzeczy na ocenę innych aspektów rzeczywistości.

 

Czy mam zawołać "Witaj w Matrix'ie...?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrążamy Cię :twisted: - Adam z Janowa Lubelskiego, ja z Kelc - ale mam rodzinę w Biłgoraju, więc często mijam ten cholerny radar koło kościoła, jak się od Ciebie na Stalową wyjeżdża...

A kiedyś, jak go tylko założyli, to oczywiście zapłaciłem tam jak durny... :evil:

 

kurcze nie zauważyłem żeby ktoś mnie okrążał ale jakby co będę się pilnował i rozglądał uważnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce.

 

Aha, myślałem, że piszesz i jakiejś konkretnej stacji w stolnicy i zdziwiłem się, że tyle taniej niż w Krakówku. To, że ceny paliw w różnych regionach różnią się, wiem ;-)

 

Czy mam zawołać "Witaj w Matrix'ie...?"

 

Ale ja łykam białe pigułki a nie czerwone :mrgreen:

 

 

adamusmax, rozumiem, że piszesz o Neste - wiem, że tam jest dużo taniej, ale nie mam nigdy po drodze tej stacji a biorąc pod uwagę to ile jeżdżę miesięcznie to bez sensu jeździć przez całe miasto za tańszą wachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z kolei TJ też specjalnie nie ma się czym chwalić.

 

hyy?? :shock: Cholera, to znaczy ze musze spalic jeszcze mniej zeby sie bylo czym chwalic? :mrgreen:

 

tak btw, to tym wynikiem zremisowalem z ojcem (ten sam samochod, ta sama trasa - jezdzilismy w swieta kilka razy i robilismy zawody jazdy o kropelce ;) )

 

Gal, przesiadasz sie na Mazde 6 w dyzlu? ;) Ten egzemplarz akurat juz jest sprzedany, ale pewnie niebawem zarejestrujemy kolejnego, a demowki zawsze potem schodza po dobrych cenach! Mam Cie trzymac na biezaco? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax, rozumiem, że piszesz o Neste - wiem, że tam jest dużo taniej, ale nie mam nigdy po drodze tej stacji a biorąc pod uwagę to ile jeżdżę miesięcznie to bez sensu jeździć przez całe miasto za tańszą wachą.

 

ja na szczesie po trasach po ktorych sie codziennie sie poruszam mam przynajmniej 3 neste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5' date='5 x [b']4,09[/b] x 1,5 = 33,74

 

:shock: Gdzie po tyle jest benzyna ? Ja przedwczoraj tankowałem za bodajże 4,26

 

u mnie na wsi dokladnie po tyle jest 98 :mrgreen: z 10 dni temu bylo po 3.99

Oj beben, tu Cie musze poprawic jesli chodzi o podmiejska stacje na H :mrgreen: Dzis tankowałem 98 po 4,19zl, 95 kosztuje 4,09zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...