Skocz do zawartości

Centralny zamek działa/niedziała


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy Forester 2006.

Problem przejawia się tym że nie ma reguły kiedy zaskoczy a kiedy nie zaskoczy sterowanie z pilota. Blokowanie manualne z kabiny oczywiście działa , ale trzeba najpierw przyciskiem z drzwi zamknąć wszystkie drzwi a potem kluczykiem kierowcy. Nie wiem czy to jest prawidłowe bo w innych autach kluczykiem zamykały/otwierały się wszystkie drzwi. Ale przede wszystkim nie wiem co sprawia że raz pilot zadziała a raz nie, nie wiem też gdzie jest odbiornik sygnału, centralka centralnego zamka. Posiadam 2 kluczyki i sytuacja jest podobna przy jednym i drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateryja?

 

U mnie jest ostatnio tak: w pilocie, w którym mam już dość przechodzoną baterię gdy wychodze na parking z domu (pilot ciepły) - auto otwiera się bez problemu. Jadę 5-10km (pilot ochładza się do powiedzmy 0st C), wysiadam, i klops. Pilot mryga, auto się nie zamyka. Zamykam więc manualnie. Wchodzę do ciepłego pomieszczenia (market itp.) - baterie się ogrzewają i po powrocie otwieram auto bez problemu.

 

Sprawdź baterie najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w roczniku 2007 też tak mam.

Czasami przy tych mrozach, auto nie chce się zamknąć z pilota.Najczęściej pomaga naciśnięcie przycisku otwórz, a potem dopiero zamknij.

Myślę, że to kwestia centralki w aucie, a nie pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem w niedzielę, dosłownie na 0,5h wyszedłem z synem na sanki, pilot w kieszeni się wyziębił i klops. 5 min ogrzewania w dłoni wystarczyło aby zadziałał - więc pewnie bateryjka słaba i podczas tych mrozów może szwankować (podobnie ma w pilotach od bramy i garażu). A ogólnie jak pilot np w lecie mi nie działał w centrum Warszawy to trzeba było kluczyk przytknąć do przedniej szyby w okolicy lusterek bocznych - podobno pomaga, tak przynajmniej w ASO kiedyś mi doradzili ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateryja?

 

U mnie jest ostatnio tak: w pilocie, w którym mam już dość przechodzoną baterię gdy wychodze na parking z domu (pilot ciepły) - auto otwiera się bez problemu. Jadę 5-10km (pilot ochładza się do powiedzmy 0st C), wysiadam, i klops. Pilot mryga, auto się nie zamyka. Zamykam więc manualnie. Wchodzę do ciepłego pomieszczenia (market itp.) - baterie się ogrzewają i po powrocie otwieram auto bez problemu.

 

Sprawdź baterie najpierw.

 

Mam to samo, w obu kluczykach, baterie są nowe...

Może TTTM i trzeba mu na drutach zrobić jakiś pokrowiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : wymienić bateryjkę ! Miałem te same problemy, zapłaciłem 7,40 i wszystko działa jak nowe.

A bez alarmu zamykamy wszystko przyciskiem na drzwiach kierowcy, a potem zatrzaskujemy drzwi z odciągniętą klamką. Tylko jedna zasada : w drugiej ręce trzymamy kluczyki :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : wymienić bateryjkę ! Miałem te same problemy, zapłaciłem 7,40 i wszystko działa jak nowe.

A bez alarmu zamykamy wszystko przyciskiem na drzwiach kierowcy, a potem zatrzaskujemy drzwi z odciągniętą klamką. Tylko jedna zasada : w drugiej ręce trzymamy kluczyki :twisted::mrgreen:

 

 

o to, to...!!!!

Skucha, po zniżkach, kosztuje 50PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

a zamek bagażnika dobrze Ci się domyka?

Miałem poprzedniej zimy podobny objaw i problem tkwi w jakimś czujniku zamka bagażnika, zwyczajnie dawał sygnał niedomknięty i wtedy centralny z pilota nie działa.

Z kluczyka zamkniesz i otworzysz auto bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z pilotem od zamka centralnego w Foresterze. Rzadko udawało się zamknąć auto, otwieranie działało bez problemu. Zakup nowego pilota w ASO odpadał, cena masakrująca. Wczoraj znajomy wymienił mi mikrostyk od zamykania i jest OK :smile:. Koszt 3pln + kilkadziesiąt % dla znajomka i po kłopocie. Pilot jak na obrazku.

post-4309-0-72940100-1352793360_thumb.jpg

Edytowane przez 12fasola12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Też miałem problem z pilotem od zamka centralnego w Foresterze. Rzadko udawało się zamknąć auto, otwieranie działało bez problemu. Zakup nowego pilota w ASO odpadał, cena masakrująca. Wczoraj znajomy wymienił mi mikrostyk od zamykania i jest OK . Koszt 3pln + kilkadziesiąt % dla znajomka i po kłopocie. Pilot jak na obrazku.

 

Cześć mam ten sam problem z pilotem i jestem pewien, ze to nie bateria, bo jak łapie to łapie nawet z dużej odległości. Jak nie łapie (przy zamykaniu) to nie da się nic zrobić z zimnym pilotem i trzeba zamykać z kluczyka. Widzę, że też jesteś z Wrocławia; czy Twój znajomy tak hobbystycznie to Ci naprawił czy ma jakiś zakład, w którym można to zrobić?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też

Też miałem problem z pilotem od zamka centralnego w Foresterze. Rzadko udawało się zamknąć auto, otwieranie działało bez problemu. Zakup nowego pilota w ASO odpadał, cena masakrująca. Wczoraj znajomy wymienił mi mikrostyk od zamykania i jest OK . Koszt 3pln + kilkadziesiąt % dla znajomka i po kłopocie. Pilot jak na obrazku.

 

Cześć mam ten sam problem z pilotem i jestem pewien, ze to nie bateria, bo jak łapie to łapie nawet z dużej odległości. Jak nie łapie (przy zamykaniu) to nie da się nic zrobić z zimnym pilotem i trzeba zamykać z kluczyka. Widzę, że też jesteś z Wrocławia; czy Twój znajomy tak hobbystycznie to Ci naprawił czy ma jakiś zakład, w którym można to zrobić?

M.

miałem podobny problem, myślałem że mikrostyki poszły lub coś w tym stylu, ale po dokładnych oględzinach puścił lut od obejmy bateryjki z jednej strony i raz pilot dzialał raz nie, wystarczyło przylutować i pilot otwiera/zamyka jak trzeba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam podobny problem w foresterze 2006 2.0 poniewaz jezdze bardzo mało raz/dwa razy na 2 tygodnie odpinam klemę. w lato nie było problemu ale teraz pojawił sie . samochód stał dwa tyg i dziś centralny z pilota nie działał. po otworzeniu drzwi z kluczyka migacze działały jakby działał alarm . z odpaleniem silnika nie było problemu. mogłem otworzyc i zamknąć dzwi z wew ale nie z kluczyka. przejechałem 3km i pilot juz działał. i mogłem wylączyć migacze. po przejechaniu 50km i godzinnym postoju znowu ta sama sytuacja. podejrzewam ze to nie bateryjka w pilocie bo próbowałem z jeszcze dwóch zapasowych kluczyków. czy mógł zwariowac alarm od odłączania klemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie, że w centrum Warszawy (okolice pałacu kultury) nawet sprawne piloty mogą nie działać. żadne czary mary nie pomoże. tam jest tyle nadajników różnej maści, że czasem po prostu pilot nie zadziała. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje objawy też były dziwne i absolutnie nie wskazywały na bateryjke, a jednak, wczoraj wymieniłem i problem jak dotąd się nie pojawił. Inna sprawa że zamykając kluczykiem zamykają się tylko drzwi kierowcy czyli centralny nie działa manualnie ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że zamykając kluczykiem zamykają się tylko drzwi kierowcy czyli centralny nie działa manualnie ale to już inny temat

Bo i nie powinien tak działać. Przyciskiem przy sterowaniu szybami zamykasz centralny, a później albo zamykasz drzwi kierowcy z odciągnietą klamką, albo zamykasz normalnie i przekręcasz kluczykiem - i wtedy całe auto jest zamkniętę...chyba, że zapomniałeś zamknąć szyberdachu... :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie, że w centrum Warszawy (okolice pałacu kultury) nawet sprawne piloty mogą nie działać. żadne czary mary nie pomoże. tam jest tyle nadajników różnej maści, że czasem po prostu pilot nie zadziała. :blink:

 

Podobnie jest w okolicach lotniska Okęcie. Po 2 razach biegania z pilotem wkoło samochodu teraz pod lotniskiem zamykam z kluczyka i nie włączam alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Witam,

Odswieze troche tamat, poniewaz nie dawno zakupilem Subaru Forester 2.0 S-turbo 2000r, problem jest taki ze zamek również raz działa, a raz nie. Tylko ja nie mam pilota i zamkiem zamykam. Raz zamknie wszystkie drzwi a raz tylko od kierowcy mechanicznie. Pomoże ktoś?

Pozdrawiam, Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzechu126p napisał:

Witam,

Odswieze troche tamat, poniewaz nie dawno zakupilem Subaru Forester 2.0 S-turbo 2000r, problem jest taki ze zamek również raz działa, a raz nie. Tylko ja nie mam pilota i zamkiem zamykam. Raz zamknie wszystkie drzwi a raz tylko od kierowcy mechanicznie. Pomoże ktoś?

Pozdrawiam, Grzegorz.

 

okablowanie zamka do sprawdzenia a szczególnie mikrostyk od blokady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...