Skocz do zawartości

OBD2 - bluetooth - android app


Murazor

Rekomendowane odpowiedzi

Na WI_FI? Też nie widziałem.

 

Sam korzystam z pełnej wersji(na SIII) i faktycznie całkiem sympatyczny programik, aczkolwiek nie oszukujmy się zegarków nie zastąpi. :)

 

Co do spalania wyłączyłem tą funkcję, bo bez sensu skoro i tak prawdy nie mówi.

 

Powiedzcie mi jakiego programu używacie do odczytywania dzienników na kompie? :huh:

Na Google Earth pokazuje tylko trasę, któredy jechałem, ale żadnych szczegółów odnośnie prędkości czy innych danych(na telefonie mogę oprócz trasy zobaczyć poszczególne dane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Naszła mnie chęć na jakiś interfejs diagnostyczny, który oprócz tradycyjnej funkcji można by wykorzystać do wyświetlania fajnych zegarów na jakimś telefonie, tablecie itp. Z racji użytkowania iPhone pomyślałem o czymś z interfejsem WiFi i znalazłem taki produkt:

OBDKey WLAN

 

Tanie to to nie jest, ale może warto? Może ktoś ma, używał i mógłby się podzielić jakimiś opiniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś tego torque probował przez usb na androidzie podłączać? W legacy z dieslem nie bardzo chce działać. Kabel mam kkl obdII. Pod windowsem na laptopie z romriderem działa bez problemu. Torque marudzi i się pyta czy prędkość połączenia ustawiłem właściwą. Ale z żadną nie chce działać
:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie chęć na jakiś interfejs diagnostyczny, który oprócz tradycyjnej funkcji można by wykorzystać do wyświetlania fajnych zegarów na jakimś telefonie, tablecie itp. Z racji użytkowania iPhone pomyślałem o czymś z interfejsem WiFi i znalazłem taki produkt:

OBDKey WLAN

 

Tanie to to nie jest, ale może warto? Może ktoś ma, używał i mógłby się podzielić jakimiś opiniami?

@@Urabus, ja mam ELM 327 i aplikację Torque na srajfonie. Działa superancko. Jak coś to 27.04 będziesz w Kraku to odpalimy w Waszym wehikule ;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie chęć na jakiś interfejs diagnostyczny, który oprócz tradycyjnej funkcji można by wykorzystać do wyświetlania fajnych zegarów na jakimś telefonie, tablecie itp. Z racji użytkowania iPhone pomyślałem o czymś z interfejsem WiFi i znalazłem taki produkt:

OBDKey WLAN

 

Tanie to to nie jest, ale może warto? Może ktoś ma, używał i mógłby się podzielić jakimiś opiniami?

@@Urabus, ja mam ELM 327 i aplikację Torque na srajfonie. Działa superancko. Jak coś to 27.04 będziesz w Kraku to odpalimy w Waszym wehikule ;):)

 

U mnie ten sam zestaw z SIII i działa bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ELM 327 i aplikację Torque

Fajnie :) Mam nadzieję, że zabierzesz całość na wyprawę to sobie potestujemy ;)

U mnie ten sam zestaw z SIII i działa bez problemu

A błędy można kasować?

Można błędy kasować. Na wyprawę wezmę, choć nasz foryś OBD nie ma :biglol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podanych linków chciałem tylko cichutko zauważyć, że ELM Electronic nic nie wie, jakoby produkował 327 w wersji 1.5 :-) -> Jednak 1.4 jest najnowszy.

Polecam jednak 1.4 i to w mniejszej obudowie - nie kopie się nogami w czasie jazdy. Ja mam ten mniejszy niebieski i wszystko bangla elegancko od miesięcy (SGSII, 2.3 i 4.1.2).

Jest jeszcze nowszy model - biały, jeszcze krótszy, z wyłącznikiem. Nie wiem, czy dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio zakupiłem bezprzewodowy obdii bluetooth mini (link mogę podać na priv), wysłali w dwa dni, dostałem razem z płytką. Wspomniany Torque działa naprawdę super, nie było problemów, także jakbym miał polecić, to nie widzę sensu wydawania większych pieniędzy. (Za wspomniany wyżej zapłaciłem 50 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie ELMy gadają z naszymi ECU tylko po OBD2, który może wyciągnąć kilka podstawowych parametrów. Najfajniejsze rzeczy są do odczytania tylko po SSMie obsługiwanym m.in. przez kable KKL. Nie rozumiem, dlaczego nie ma wersji KKL z BT - byłby to ideał. Aktualnie opcję SSM+BT spełnia chyba wyłącznie OBDkey za (jak dla mnie: zbyt) grubą kasę.

Jeśli ktoś używa tego białego ELMa mini z włącznikiem, to dajcie znać, jak długo już Wam chodzi. Wcześniej kupiłem niebieską wersję micro i zdechła mi może łącznie po kilku godzinach pracy. Czytałem, że to częsty przypadek, a te białe niby nie są nim dotknięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niestety wszystkie ELMy gadają z naszymi ECU tylko po OBD2, który może wyciągnąć kilka podstawowych parametrów. Najfajniejsze rzeczy są do odczytania tylko po SSMie obsługiwanym m.in. przez kable KKL.

Właśnie noszę się z zamiarem kupienia ELM. Czego mi on nie da, co da mi kabel KKM i odczyty po SSMie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Ja do siebie kupilem cos takiego http://allegro.pl/kb3e-interfejs-elm-327-bluetooth-mini-obd2-scan-i5460211772.html

Nie do końca ta aukcja bo kupywalem w grudniu a  tamtej aukcji juz nie ma i dziala bez zażutów, poczatkowo próbowalem na torque za free ale nie smigalo wiec kupilem w sklep play na androida za z tego co pamietam 15zl torque Pro, i śmiga jak ta lala i wynioslo mnie wszystko kolo 50zl. Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...