Skocz do zawartości

OBD2 - bluetooth - android app


Murazor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów sprawdził funkcjonowanie takiego połączenia?

Chodzi o wpięcie w OBD2 urządzenia przekazującego po bluetooth'ie dane do komórki na androidzie, która może wtedy informować o wszystkim co da się wyczytać z informacji pochodzących z auta?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie tak też chcę zrobić.

koszt zakupu sprzętu do dokładnie niecałe 100zł za interfejs plus albo darmowy albo za kilkanaście złotych pełna wersja torque.

I w sumie za cenę dwóch dobrych flaszek ma się wszystkie wskazania w jednym miejscu oraz wiele innych funkcji.

 

to mi wystarczy - zamawiam :)

dam znać jak podłączę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też myślę kupić fula. Koszt niewielki

Funkcje torque ma fajne z tego co czytałem można nagrywać wideo i parametry wrzuca do filmu oraz z nawi chyba współdziała.

Błędy sprawdzisz i pokasujesz bez problemu w forku 2004r działa. Ja mam z modułem ELM327 z lapem nie chciał się połączyć ale z galaxy II bez problemu. Daj znać jak poszło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak też chcę zrobić.

koszt zakupu sprzętu do dokładnie niecałe 100zł za interfejs plus albo darmowy albo za kilkanaście złotych pełna wersja torque.

I w sumie za cenę dwóch dobrych flaszek ma się wszystkie wskazania w jednym miejscu oraz wiele innych funkcji.

 

to mi wystarczy - zamawiam :)

dam znać jak podłączę.

 

pzdr

Możecie jakąś linkę podesłać? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do android market na swoim telefonie i szukasz aplikacji

TORQUE, są dwie wersje, bezpłatna i płatna

wszystko co potrzebujesz aby to zadziałało to wpięty nadajnik w swoje OBD2, który zamawiasz przez internet z dostawą od salonu :D

 

moim zdaniem super patent jeśli zdziała, a zakładam że nie powinno być z tym problemu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam program torque, do tego zwykly interface bluetooth z ebaya za jakies 12 funtow... dziala w imprezie '04, polo tdi, 206 dyszel i volvo s40 '06 - w tych mialem okazje sprawdzac

telefon to galaxy s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się w temat:

 

Czy Impreza GL (GC8), rocznik 1997 (tzw. "okres przejściowy" - wnętrze sprzed liftingu, zewnętrznie polift, silnik bodaj 115KM) posiada rzeczone wejście OBD-II, i czy będzie z urządzeniem i appkami pod Androida chciała współpracować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się w temat:

 

Czy Impreza GL (GC8), rocznik 1997 (tzw. "okres przejściowy" - wnętrze sprzed liftingu, zewnętrznie polift, silnik bodaj 115KM) posiada rzeczone wejście OBD-II, i czy będzie z urządzeniem i appkami pod Androida chciała współpracować? :)

niestety nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się w temat:

 

Czy Impreza GL (GC8), rocznik 1997 (tzw. "okres przejściowy" - wnętrze sprzed liftingu, zewnętrznie polift, silnik bodaj 115KM) posiada rzeczone wejście OBD-II, i czy będzie z urządzeniem i appkami pod Androida chciała współpracować? :)

Kurczę, nie wiem czy w ogóle posiada OBD...

Mój OBK z 98 nie posiadał... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor, Jest też torque na iPhone'a. Podobnie jak i kilka innych tańszych i dobrych np Rev ;)

Niestety w przypadku iPhone'a trzeba używać kabla obd2 na wifi (no chyba że masz jailbrake'a wtedy zadziała i bluetooth'owy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torqe to dobry programik ale nie znam niestety pełnej wersji, w testowej niewiele ma - nie czyta np. błędów ECU i nie ma wglądu w pamięć

Też mam obd II ELM i działa bez zarzutu tylko trzeba lepsze oprogramowanie namierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płaciliście za wersje Torqe pro ?

kartą kredytową ?

 

-- Pn sty 16, 2012 3:28 pm --

 

A jakie cuś zastosować, żeby z podobnej zabawki korzystać na palmie/telefonie z windą?

 

Jam masz palma z Windows Mobile to Kropkowicz ma jakiś dobry program.

Torqe jest na adroida ale słyszałem o jakiś emulatorach na których da się go odpalić na innych systemach.

 

czy można również kasować błędy przez androida?

 

W wersji Pro tak, ja mam wersję standard i się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...