Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

huzar105, a jakiegoś w okolicach 100KM nie było? Czy to tylko swapy z ze Swifta, a może mi się coś pomerdało?

 

 

Z tego co ja wyszperałem kiedy w internacie :roll: to seryjne wychodziły takie jak mówiłem,aczkolwiek nie wiem jak to wyglšda z modelami po face liftingi, który był w 95? Nie pamiętam tego dokładnie :?

100 konne to albo inne silniki albo turbo (co jest chore) albo medotš tradyjnš zwyczajne rasowanie maszyny 8)

 

Jak się myle to proszę poprawić nie lubie żyć w niewiedzy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ywone, daj spokoj z zaprawkami, nowy blotnik do justyny kosztuje 80zl.

 

:shock: --> [K] Justy ;)

 

apropo - jakie byly silniki w Justy i ktory jest najlepszy...?

 

 

Jak to jakie 1.2 :roll: :wink: 75 kunia lub dla bardziej odważnych 68 :mrgreen:

a co z silnikami 1.3 o mocy 68 koni w wersji 8V jednopunktowej i 86koników na wielopunkcie? hę?! takie tez były!

a jak sądzę nie ma kłopotu ze SWAPem wersji 1.3 16V ze swifta :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Justyna nie ma odciecia... Krecilem ja do 7000 i nic, moj kolega nawet wyzej i tez nic, stad wnioskuje, ze odciecie nie wystepuje w tym samochodzie :)

A jezeli Ci wczesniej przerywa, to szukaj raczej winy w malo wydajnej pompie itp.

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, wiec bede szukal, dam znac co do postepow "badań" co jeszcze moze byc przyczyna?? Jakie usterki wystepuja ogolnie w tych autkach, jestem "poczatkujacym" uzytkownikiem Justynki, dodam ze moja idzie do KJS, na ktore podzespoly powinienem uwazac? Z gory dzieki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, wiec bede szukal, dam znac co do postepow "badań" co jeszcze moze byc przyczyna?? Jakie usterki wystepuja ogolnie w tych autkach, jestem "poczatkujacym" uzytkownikiem Justynki, dodam ze moja idzie do KJS, na ktore podzespoly powinienem uwazac? Z gory dzieki. Pozdro.

 

Justy to bardzo dzielne samochody tak wiec jezeli masz w dobrym stanie to raczej nic specjalnego sie nie dzieje. Ja wymianielm przeguby i takie tam gumowe elementy zawieszenia, ale dlatego ze kupilem samochod ze zuzytymi tymi elementami.

 

Powiedz jakie sa objawy tego "odciecia" to moze cos pomozemy. Samochod poprostu nie ciagnie, przerywa, dlawi sie? W ogole w jakim stanie masz silnik? Bierze olej, zostawia dymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko nie dymi i nie bierze oleju a moj problem polega na tym ze autko przyspiesza (ma ciag) maksymalnie do 4500obr/min dalej po prostu przestaje, jak na luzie wbije gaz do podlogi to obrotek osiaga okolo 5300 obr/min i faluje tak jakby tam bylo odciecie. I to w sumie tyle. Auko dokladnie obejrzalem, zaden kabel nie jest urwany, ani eletryczny ani zaden cisnieniowy, filtra fakt nie sprawdzalem.

Mam jeszcze dwa inne pytanka z innej bajki: jakie luzy ustawic na zaworach? Bo wydaje mi sie ze je slychac:( oraz jak jest z recznym, czy jak chce zrobic nawrot z napedem to czy reczny nie hamuje wszystkich kol, tzn tylu a przez dyfra przodu? Jesli tak to wpadlem na pomysl zeby zrobic odrebny reczny na prawe i lewe kolo, wtedy powinien to jedno blokowac, wiem ze to wystarczy do nawrotu:) co o tym myslsz/myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa inne pytanka z innej bajki: jakie luzy ustawic na zaworach? Bo wydaje mi sie ze je slychac:( oraz jak jest z recznym, czy jak chce zrobic nawrot z napedem to czy reczny nie hamuje wszystkich kol, tzn tylu a przez dyfra przodu? Jesli tak to wpadlem na pomysl zeby zrobic odrebny reczny na prawe i lewe kolo, wtedy powinien to jedno blokowac, wiem ze to wystarczy do nawrotu:) co o tym myslsz/myslicie??

 

Hmmm z zaworami mialem ten sam problem u mnie jak sie otworzy maske to na gorze sa napisane ustawienia, jak u Ciebie nie ma to moge sprawdzic jutro u siebie i napisac.

Co do nawrotow, to niestety blokuje 4 ze wzgledu na to ze nie ma w Justy centralnego dyfra... wiec jedynym sposobem na nawroty na KJSach jest przed slupkiem wypiac naped, wbic 1, skrecic, pociagnac rekaw, jak leci bokiem wpiac naped i ogien... testowane... co do recznego na kazde kolo to wedlug mnie to jest bez sensu....

 

A odnosnie dlawienia, to nie mam pojecia mozliwe, ze brakuje mu paliwa, ma za malo powietrza, zawory zbyt ciasne... duzo jest mozliwosci... albo najglupszy z glupich powodow... mozliwe ze obrotek Ci przeklamuje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrotek nie klamie bo podlaczalem inny :( Co do nawrotu niezly pomysl, nie pomyslalem o tym. Wlasnie dlatego stawiam na zaworki, ogolnie wczesniej sicgalem sie maluszkiem i wlasnie tego rodzaju problem byl przy za ciasnych zaworach ale nie mam pojecia jakie luzy ustawic a na masce sprawdzalem i niemam napisane jakie powinny byc, wiec bede bardzo wdzieczny jesli mi podasz! Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe widze ze kolega tez po przejsciach z maluszkiem... powiem szczerze, ze ja swoje domysly snuje wlasnie po maluchu, bo Justy jest raczej samochodem bezproblemowym i nie mialem z nim takich jazd.. a z maluchem non stop, albo przerywal, albo sie dlawil, albo gasl, albo ciekl, a jak nic sie nie psulo przez tydzien to oznaczalo, ze pewnie cos grubego wywali wkoncu ;)

Jutro rano sprawdze te zawory.... musze sobie gdzies zapisac, zeby sprawdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladine dlatego go sprzedaje, mam go serdecznie dosc, caly czas robota i zawsze za malo mocy :) teraz jak juz znalazlem moc to buda nie wytrzymuje i stwierdzilem ze niema sensu dalej w niego inwestowac i kupilem justy, mam nadzieje ze po doprowadzeniu jej do porzadku maske bede otwieral tylko na BT :) A Ty sicgasz sie justy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty sicgasz sie justy??

 

Chwilowo to musialem odpuscic, ale mam zamiar cos wkoncu pojechac... Pare stron wczesniej (w tym wątku) masz zdjecia moje i shodana z KJSow..

 

P.S Wlasnie sobie przypomnialem o zaworkach (ale jeszcze nie wychodzilem z domu), zaraz bede lecial, to sprawdze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...