Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

witam. właśnie kupiłem Justy '96 po dwuletniej przygodzie z Lancia Delta HF Turbo '94. Lancia to było wspaniałe auto o olbrzymiej mocy i świetnym prowadzeniu. postanowiłem ją sprzedać po tym jak przestałem pracować w firmie, która płaciła za jej utrzymanie. teraz padło na Subaru...Justy mały, ekonomiczny i drepta na cztery papcie :grin: jeszcze nie zakochałem sie w jego wygladzie ale szukałem auta miejskiego z tak zwanym smaczkiem :razz: Subaru...hmm, zawsze marzyła mi się ta marka. legenda drogowych 4wd. oczywiscie w moim Justy z Subaru jest głównie znaczek :wink: ogólnie autko jest w super kondycji, od pierwszego właściciela z małym przebiegiem. jedyny mankament do dość mocno skorodowane podwozie. martwi mnie brak mozliwosci z korzystania z ręcznego podczas nawrotów. fatalnie...ale mam nadzieje, ze w trakcie uzytkowania odkryję wiele zalet tego autka. ogólnie to chciałem się przywitać z innymi uzytkownikami Justynki, więc...bardzo mi miło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No walsnie jak to jest z tym napedem w modelach 93-96 bo osobiscie mam z 91 i tam mozna sobie ten tyl odpiac i pachnac rekawem, z lewej tez bardzo ladnie chodzi, ale przy ciasnych nawrotkach reczny konieczny. Czy w tym nowszych modelach tez jest taki wylacznik czy stale 4wd ?

Pozdrawiam

Marek

Dzisiaj drugi start justynka ( pierwszy bardzo udany ) szkoda tylko ze nie ma bialego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu '96 i nowszych, nie ma możliwości odłączenia tylnego napędu...to na pewno wiecie. nie wiem tylko czy napęd tylnej osi jest stały czy dołączany po poślizgu przedniej. ktoś wie jak rozwiązać problem ręcznego na cztery koła w tych modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche siedze w tych autach i generalnie jedyne rozwiazanie i to nie do konca sluteczne albo inaczej skuteczne na sliskim to reczny na jedno kolo... sa magicy co robia dwie dzwignie i ciagna w zaleznosi w ktora strone chca zacinac... innego w tych autach sie nic nie wymysli ... no chyba ze ktos wisco na tylnej osi zastapi jakims wsadem elektromagnetycznym i podlaczy pod reczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkI odpada inne mocowania mkII.. stara deska wiec problemy z instalacja elektryczna....

co do pzrelozen w GTI masz 4.1 a w justy 4.23 :) ale w GTI troche krotsze sa 3,4 i 5 wiec wychodzi w sumie na jedno. najwazniejesze skzrynia w 4wd jest pancerna i sie nie rozlatuje koles co lata w 1/4 mili i mial silnik z GTI zrobiony na prawei 350km (turbo oczywiscie) zabil kilka skzryn od GTI potem wsadzil od 4WD i do tej pory ma spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z silnikiem 1.6 16v od sedana?? można je stosunkowo tanio kupić. nie wiem czy nie wolał bym go od silnika 1.3 GTi ze względu na większy moment obrotowy. może wiecie jak spisuje się te serduszka i czy mozna je przeszczepiać do Justy II ??

 

pEaCe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozna

ale wtedy wymieniasz wszystko czyli kupujesz sedana 1.6 4WD i pzrekladasz... jedyny inny lelement to wal ktory w sedanie jest dluzszy .. no chyba ze masz wersje justy 5d wtedy ok. niestety nie da sie wlozyc samego silnika 1.6 bo skzrynia ma inne mocowania... no chyba ze plyta miedzy i pasowanie..a le bez sensu kiedy mozna calego sedana tanio kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chce zakładać nowego tematu, a tu chyba nie będzie źle :)

Chciałem zapytac o modyfikacje dolotu w Subaru Justy. Jest tam tak dziwnie zrobione, że powietrze do puszki z filtrem powietrza zasysane jest z błotnika gdzieś, nadkola.

Ktoś z was może coś kombinował, żeby to przerobic, dać jakiś stożek może jakiś nadmuch od strony błotnika zrobic, czy coś takiego ? Czy taka modyfikacja już w jakiś sposób będzie odczuwalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stozek umieszczony za zderzakiem. wykręcilem blache obok chlodnicy i tam go umieściłem. Poprzez rurę elastyczna polaczylem nowy filtr z dolotem. Roznicy w mocy nie odczulem(pewnie jakas jest), moze kreci sie jakies 100obr/min wyzej i silnik duzo lepiej slychac :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Was serdecznie!

 

wreszcie przejrzalem dokladnie forum subaru i znalazlem innych posiadaczy Dżasty co mnie bardzo cieszy :)

krotko sie przedstwie zeby nie bylo... nazywam sie Wojtek Rensz, jednak od dawna przyjelo sie mowic na mnie Ondo (odmienia sie normalnie ;) )..jestem z Gliwic, studiuje na AWFie w katowicach (zwykle jezdze justą bo juz nie moge patrzec na ten smierdzacy dworzec w katosach:P), pracuje w Wisle w firmie Bakcyl, trenuje kolarstwo gorskie (maratony i xc..obecnie klub azs awf katowice), czasami mi sie zdaza jeszcze startowac na nartach w zawodach ale obecnie raczej udzielam sie jako instruktor...

 

teraz o mojej Justy :) rocznik 92, silnik 1200i, wersja FourFun - plastykowe nakladki obnizajace wizualnie co najwyzej przedni i tylny zdezak oraz progi,

w trasie (400km) spalila mi 6,3l/100km,przy krotszych trasach ok 6,5-7, po miescie ok 8l/100km, z napedem wlaczonym ok 1l wiecej, w glebokim sniegu czy na sliskim blotku pochlania 10-11 :D

posiadam ja od polowy listopada 2005, zostala sprowadzona z dojczlandu po dwoch wlascicielkach dosc wiekowych - niestety przechowywaly ja chyba pod dziurawa rynna - przerdzewialy blotniki i nadkola..miala wtedy 87tys km. blotniki z przodu zostaly wymienione na takie w lepszym stanie ale w innej czerwieni - na wiosne dostana wlasciwym kolorem, tyl zostal jako tako zrobiony, jeszcze przy progach mi czasem cieknie woda do srodka ale nei ma juz sily lokalizowac miejsca - wszystkie mozliwe dziury zostaly zalatane...:)

 

na dzien dzisiejszy Justyna ma 107tys, z silnika wycieka olej z roznych miejsc, przy redukcji z trojki na dwojke zgrzyta...ale nigdy mnie nie zawiodla jeszcze- czyli wszystko w normie :)

dlaczego kupilem juste - 4wd, subaru, jak na 4wd malo pali, jest wyjatkowo pojemna jak na tak maly samochod (max w dwie osoby jechalem z gliwic do krynicy w srodku z 2 rowerami, 8 kolami, trenazerem, 2 duzymi torbami, 2 plecakami i cos tam jeszcze bylo-sa zdjecia :D ), narty tez sie mieszcza do srodka (165cm przy zlozonych siedzeniach tylnych w poprzek bez problemu - ale kombinowalem juz dzis bagaznik na dach).

powymieniane do tej pory - nowe tarcze i klocki, wszystkie plyny ustrojowe (na dniach kolejna wymiana czeka),pasek rozrzadu, mocowania amorkow, koncowkie drazkow, sworznie, gumy w zawieszeniu (zawieszenie bylo robione 4tys km temu.znowu cos stuka!!grrr), lozyska przod, taborety na recaro z opla:) halogeny przeciwmglowe (poczatkowo mialem zalozone okragle wesemy 15cm ale niestety raz pod uczelnia zaparkowalem jednym na murku i teraz mam takie male okragle schowane w oryginalnym miejscu), aku, nowe opony letnie i zimowe, oryginalne alufelgi na lato...trzeba go piescic dalej i jezdzic az skonczy sie jego zywot :D

 

a teraz pytanie do raczej osob z okolic slaska - gdzie serwisujecie?!

bo zwiedzilem w gliwicach kilka serwisow i niektorzy nie wiedza jak sie zabrac za juste albo chyba sie mineli z powolaniem...zwykle serwisuje w wisle w perfectservice (piotr kulej) ale czasem ponadplanowo trzeba czekac na auto;)

 

na dzien dzisiejszy mam do uszczelnienia chyba caly silnik (oleju ubywa w oczach-mineralny-ale kopci troszke co najwyzej jak sie go przegazuje gdy na ssaniu chodzi), wymiana filtrow, oleju (mimo ze ciagle dolewam nowego:P), moze pasek, zrobienie rozrusznika (bendiks sie kreci czesto w miejscu - ale akurat do tego mam wachowca w gliwicach, koszt uslugi ok 80zl + bendiks nowy (JC45-50zl) + ewentualnie szczotki i inne - w 200zl powinno sie zamknac)...poza tym znowu cos mi drga kierownica przy ok 60-70kmh (zbieznosc byla ustawiana po naprawie zawieszenia)...

 

czasami mam tego auta kompletnie dosc ...ale to przeciez takie urocze autko :D

zrobie niebawem jakas galerie to sie pochwale...:)

 

ojoj ale sie rozpisalem :D

 

pozdrowka,

ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miala wtedy 87tys km.

 

Masz udokumentowany przebieg? Jeśli nie to raczej masz 187 tys ;)

 

zrobienie rozrusznika

 

Na allegro chodziły dobre za ok 100 zł

 

blotniki z przodu zostaly wymienione na takie w lepszym stanie ale w innej czerwieni - na wiosne dostana wlasciwym kolorem, tyl zostal jako tako zrobiony, jeszcze przy progach mi czasem cieknie woda do srodka ale nei ma juz sily lokalizowac miejsca - wszystkie mozliwe dziury zostaly zalatane...:)

 

Normalka we wszystkich modelach :roll:

 

.poza tym znowu cos mi drga kierownica przy ok 60-70kmh (zbieznosc byla ustawiana po naprawie zawieszenia)...

 

Sprawdź, czy nie masz felg krzywych, albo po prostu od wew strony jakiegoś syfu.

Możesz spróbować wymienić gumy na drążku reakcyjnym, czy jak to się zwie :cool:

 

czasami mam tego auta kompletnie dosc ...ale to przeciez takie urocze autko :D

 

Jeśli ją szanujesz i wymienisz wszystkie części wymienialne (wszystko po za kastą) :lol: To spędzisz z nią wiele upojnych lat :mrgreen:

 

 

 

Szukam przednich kierunkowskazów do Justy kontakt plis pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz udokumentowany przebieg? Jeśli nie to raczej masz 187 tys ;)

 

do 35tys tak...i data przy tym widnieje z sierpnia 97 wiec po 5 latach od nowosci..wiec nie sadze zeby ktos przez kolejne 7lat zrobil 150tys km...osobiscie sobie tego nie wyobrazam ;) poczatkowo mialem problem przejechac na raz 100km ;P

 

Na allegro chodziły dobre za ok 100 zł

 

hmm...jakby to tylko bylo pewne i sprawdzone to bralbym bez zastanawiania sie ;)

 

Jeśli ją szanujesz i wymienisz wszystkie części wymienialne (wszystko po za kastą) :lol: To spędzisz z nią wiele upojnych lat

 

w to wierze i mam nadzieje ze tak bedzie..

 

 

co do kierunkowskazow to na stronie www.subaru-czesci.pl znajdziesz namiary na mechanika z wisly ktory mi bolida naprawia i z reszta sprowadzal tez (w wisle to jest chyba najpopularniejszy pojazd..ale sa w takim stanie ze az strach na nie patrzec)...ma wiele czesci i czasami na allegro wystawia tez wlasnie nowe kierunkowskazy (to co w zdezaku jest od przodu i nie da sie nigdzie kupic :) ) - jakby co to bede w czwartek w wisle i moge do niego zajechac jezeli by Cie satysfakcjonowal odbior w gliwicach albo katowicach ;)

 

pozdrowka, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 35tys tak...i data przy tym widnieje z sierpnia 97 wiec po 5 latach od nowosci..wiec nie sadze zeby ktos przez kolejne 7lat zrobil 150tys km...osobiscie sobie tego nie wyobrazam ;) poczatkowo mialem problem przejechac na raz 100km ;P

 

JA rocznie Justynką robię 60 tys ;)

 

hmm...jakby to tylko bylo pewne i sprawdzone to bralbym bez zastanawiania sie

NA allegro można spotkać różne dziwne rzeczy :mrgreen:

 

Widziałem ostatno takie kierunki jak jeszcze nie potrzebołem :cool: były po 30 zł teraz ktoś mi zaśpiewał 50 :lol:

 

co do kierunkowskazow to na stronie www.subaru-czesci.pl znajdziesz namiary na mechanika z wisly ktory mi bolida naprawia i z reszta sprowadzal tez (w wisle to jest chyba najpopularniejszy pojazd..ale sa w takim stanie ze az strach na nie patrzec)...ma wiele czesci i czasami na allegro wystawia tez wlasnie nowe kierunkowskazy (to co w zdezaku jest od przodu i nie da sie nigdzie kupic :) ) - jakby co to bede w czwartek w wisle i moge do niego zajechac jezeli by Cie satysfakcjonowal odbior w gliwicach albo katowicach ;)

 

Dzięki za pomoc zaraz meila będę słał :wink: POzdrawiam yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze o jednej kwestii zapomnialem...ostatnio sprzeglo lapie mi coraz wyzej..powiedzialbym ze juz zbyt wysoko i zbyt krotko. jak koszty czesci nowych/uzywanych - docisk, tarcza...?

i czasem jak na wlaczonym napedzie pomecze bolida np probujac przebrnac przez miekki snieg/bloto pod gore - 4 kola w miejscu, dosc spore obroty..to czuc sprzeglo...myslicie o tym to co ja?! ;) wymiana/naprawa?

 

pozdro, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...