Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po wakacyjnej trasie (~2500km) będę sie szykował do zmiany opon. Obecnie mam Pirelli P2500 Euro. Z takimi oponami kupiłem Justynę. Opony całoroczne spisywały się dobrze więc myślę teraz także o całorocznych. W Szczecinie zimy dość łagodne a i na P2500 Justy radziła sobie dobrze z podjazdami nawet pod strome wzniesienia zimą. Nie mam miejsca na trzymanie 2 kompletów kół czy opon. Szukając zastępstwa dla P2500 znalazłem nasze odpowiedniki czyli Dębica Navigator 2. Czy ktoś z Was męczy takie opony u siebie? Jak się spisują? Cenę mają dość pasztetową i to mnie zastanawia.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGólnie całoroczne opony to zło jesteś tego świadomy? :razz: A Dębica to jeszcze większe zło tzw. "tani shit" ... :twisted: Przynajmniej takie moje zdanie :roll: Dębica w deszczu trzyma tak samo jak semislick :mrgreen: Tak dla porównania :cool:

 

Huzar105 masz praktyczne doznania czy teoretyzujesz? Pytam bo wśród znalezionych opisów klientów przeważają raczej pozytywne opinie... A jak pisałem na 2 komplety nie mam miejsca to raz a dwa, że zazwyczaj na lato zmieniam pojazd na ciut bardziej dynamiczny :twisted:

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGólnie całoroczne opony to zło jesteś tego świadomy? :razz: A Dębica to jeszcze większe zło tzw. "tani shit" ... :twisted: Przynajmniej takie moje zdanie :roll: Dębica w deszczu trzyma tak samo jak semislick :mrgreen: Tak dla porównania :cool:

 

Huzar105 masz praktyczne doznania czy teoretyzujesz? Pytam bo wśród znalezionych opisów klientów przeważają raczej pozytywne opinie... A jak pisałem na 2 komplety nie mam miejsca to raz a dwa, że zazwyczaj na lato zmieniam pojazd na ciut bardziej dynamiczny :twisted:

 

PZDR!

 

2x tak :cool: Nie kupię już nigdy wielosezonowych opon, zresztą opony i tak starczają mi na jeden sezon :mrgreen: A zastanawiałeś się dlaczego tyle ma oponi? Wypowiadają się same dziadki co jezdzą 60 i twierdzą, że w kosmosie byli ;) Cena idzie w parze z jakością ;) tak się wyraże, aczkolwiek wolałbym dopłacić z 50 zł i kupić np. fuldy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan25, miałem Dębice w kilku autach - wstyd mi ;)

I nie jest to szczyt oponiarskiego swiata.

Ostatnio czytałem ciekawe porównanie oponek i spodobały mi się jedne całoroczne.

http://www.opony.com.pl/tag/Goodyear,EA ... 0EV-2%20MS

NIe wiem tylko jak z dostepnościa małych rozmiarów, ale jak mało jeździsz - to może warto to rozważyć.

Ja się zastanawiam, na raz nastepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpan25, miałem Dębice w kilku autach - wstyd mi

 

Całkowicie popieram, jak pada deszcz to odrazu zapinam sie w pasy, ciesze sie że już są na wykończeniu następne bedą nokiany takie kupiłem do forka i jest inna inszość wcześniej były fuldy, nawet ABS przestał sie tak często odzywać a w rozmiarze do justynki to 50 zł ruznicy.

I jeszcze jedno ze zdjętym wałem pędnym w justynie dębice na przedniej osi zeszły 3 razy szybciej niż na tylnej bo ciężko ruszyć żeby nie zerwać :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5qra, Janosik, Huzar105 ponownie zapytam czy mówicie o doświadczeniach z Navigator2 ? Sam producent to nie wszystko ba nawet Navigator i Navigator2 to zupełnie różne opony!... Interesuje mnie ten konkretny model opony- bo z opisów ludzi jeżdżących na Dębica Navigator2 jakie znalazłem na stronach firm handlujących oponami (więc mogących być mocno zmanipulowanymi opiniami) wynika, że są porównywalne z oponami jakie teraz posiadam czyli Pirelli P2500Euro a te sobie chwalę... Zainteresowały mnie nasze opony ze względu na zupełnie niską cenę...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie mam doswiadczenia z Navigator 2, ale nie skreslal bym wszystkich wyrobow Debicy i Stomilu( ta firma jeszcze zyje?)... Jako przyklad niech posluza zimowe Frigo 2, od kolegow z KJSow wiem, ze jest to swietna opona na snieg... i za ta cene nie dostanie sie niczego lepszego...

 

Ja bym nie kupil opon wielosezonowych, ale jezeli jestes zdecydowany na takie opony i uzytkownicy w wiekszosci wypowiadaja sie o nich pozytywnie, to chyba warto sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże są różnice w mocy jak sie wał rozepnie?

 

Czy duże? przy mocy justynki około 70 kuców to pewnie nie za duże, ale są mocno odczuwalne w moim odczuciu jakieś 7-8 koni, ale ja nie tylko rozpinam a wyjmuje wał to tylko 6 srub z przodu 4 z tyłu i 2 na srodku.

Plusy są jeszcze takie że nie słychać dyferencjału przy większej szybkości, nie zużywają sie krzyżaki i troche mniej pali i można se przypomniec od czego jest rączka :grin:

minusy to świętokradztwo i szybsze zużycie opon

Od 4 lat zdejmuje wałek na lato zakładam razem z wymiana kół na zime, skutków ubocznych nie ma, oczywiście to w węgierskiej kuzynce, nie wiem jak jest w prawdziwej starej justynie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja w lato normalnie też używam napędu :mrgreen: Takie zurzycia jak piszesz występują przy przebiegach 150 tys w góre. Plus Ty masz stały napęd nie możesz rozłanczać prawda? Co do spalania to umnie jest jeden litr różnicy, czasem może nawet nie :cool: Trochę bez sensu zabieg, ale każdy lubi inaczej :mrgreen: I za to się kochamy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja w lato normalnie też używam napędu Takie zurzycia jak piszesz występują przy przebiegach 150 tys w góre. Plus Ty masz stały napęd nie możesz rozłanczać prawda? Co do spalania to umnie jest jeden litr różnicy, czasem może nawet nie Trochę bez sensu zabieg, ale każdy lubi inaczej I za to się kochamy

 

Ty możesz rozpinać zapinać z lewarka podczas jazdy więc faktycznie zabieg byłby bez sensu, ja żeby rozpiąć musze wleżć pod auto poluzować jedną śrube wysunąć lub wsunąć jakiś taki wałeczek i dokręcić śrube :cry:

gdybym miał pare tyś przebiegu to jeżdziłbym na AWD cały czas, ale mam ponad 200k

i trzeba troche dbać o elementy napędu :smile:

Polecam spróbować ten zabieg ale raczej tylko tym swiftowym justynkom :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

powitac,

 

1. udalo mi sie zrobic mala galerie mojej subarynki wraz z krotszymi i dluzszymi opisami

 

http://picasaweb.google.pl/ondorensz/MojeSubaruJusty

 

a po 2...urwalem ostatnio w gorach mocowania stabilizatora :( te dwa ktore sa z przodu - wyprostowaly sie po tym jak dobilem, po hopce w nastepna hopke, ktora okazala sie byc juz na ladowaniu z tej pierwszej...ale juz jakos sobie z tym poradzilem tymczasowo az moj mechanik bedzie mial chwile...skad bierzecie silentblocki? bo chwilowo zalozylem z jakis francuzow (zielone) ale nie pasuja idealnie bo maja naciecie z niewlasciwej strony...

 

da sie jakos zabezpieczyc ten stabilizator przed tego typu incydentami - bo to w sumie jedyny wystajacy element pod autem ktory mozna urwac...jakas oslona? moze przedluzenie tej ktora jest zaraz za zdezakiem i konczy sie wlasnie przed stabilizatorem?

 

pozdrawiaju,

wojciech "ondo" rensz

www.ondo.z.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladki na zderzakach + dokladki na progach = wersja four fun :D hehe oryginalnie takie byly jak kupilem - jak je sciagalem i ogladalem to maja nadruki made in germany z tego co mi sie pamieta

 

ale miska jest dosc wysoko i chyba trzeba sie postarac zeby ja urwac czy nie?! :> ...najbardziej wystaje ten stabilizator i to on wszystko sciaga

 

pozdro, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...