Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Widzisz, tylko że Day-date klasycznego brakuje.

Jakiś tam dzień tygodnia pokazuje na jednym z tych małych kółek. A tak w zasadzie to po co komu dzień tygodnia w zegarku jak są smartfony z kalendarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do watku koszulowego, to dzisiaj przyszla nowa zamowiona nowa bransoleta od WatchGecko:

 

Zegarek Atlantic Worldmaster Art Deco; koszula OVS; pasek - bransoleta: Geckota Fine Mesh Strap 20mm. 

Atlantic Worldmaster Mesh Geckota05 Kopie.jpg

 

Atlantic Worldmaster Mesh Geckota04 Kopie.jpg 

 

Ta nowa pasuje bardzo dobrze do zegarka, poniewaz ma delikatna plecionke i nie przycmiewa cyferblatu w stylu Art Deco. 

Atlantic Worldmaster Mesh Geckota03 Kopie.jpg

 

Poprzedni model jest zbyt agresywny i dlatego jest do sprzedania (nowa, nienoszona):

Informacje w tym watku: https://forum.subaru.pl/topic/103968-s-bransoleta-milanese-mesh-20mm-geckota/?do=findComment&comment=2789067

Kontakt na PW. 

IMG_1408.jpeg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskow mam na peczki: skorzane krokodyle i gladkie, brazowe i czarne. Zmieniam w zaleznosci od koszuli, humoru i pogody. Chcialem sprobowac cos nowego i ciekawilo mnie, jak sie taki mesh nosi. Mam na rece cale popoludnie i musze powiedziec, ze to bardzo przyjemne uczucie - bransoleta dopasowuje sie do ksztaltu nadgarstka. Polecam. 

 

PS: kobieco to by bylo, jakbym sie wydepilowal, a tak to jest w stylu Conchita Wurst :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 22:30, Jaca68 napisał:

Jakiś tam dzień tygodnia pokazuje na jednym z tych małych kółek. A tak w zasadzie to po co komu dzień tygodnia w zegarku jak są smartfony z kalendarzem?

Idąc tym tokiem to zdecydowałbym się na smartwatch. Po prostu ze swojego używania zauważyłem, że najbardziej brakuje mi dość widocznego dnia ;)  i większego spokoju na tarczy. Luminox wstępnie zakupiony więc zobaczymy, czy zmienia datę sam jak potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem zaryzykowac i sprobowac czegos nowego - zalozylem Mesh do mojego Seiko. Ciekawe polaczenie, bo bransoleta jest masywna, a mimo tego swietnie sie uklada na nadgarstku. 

 

Seiko_Geckota01.thumb.jpg.8b979f422ab8b9e1c3f80a6e7fe4f44a.jpg

 

Seiko_Geckota02.thumb.jpg.49f57dda033b43094d6c8472a2ff18d6.jpg

 

PS: Ta mala kolekcja to tylko czesc paskow kupiona do dwoch zegarkow o rozstawie uszu koperty 20mm, wiekszosc do Seiko i kilka do Atlantica. 

Seiko_Geckota03.thumb.jpg.8dc1ebbace6d1f020e272a9ac8ff7f3b.jpg

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Christoph napisał:

Postanowilem zaryzykowac i sprobowac czegos nowego - zalozylem Mesh do mojego Seiko. Ciekawe polaczenie, bo bransoleta jest masywna, a mimo tego swietnie sie uklada na nadgarstku. 

 

Seiko_Geckota01.thumb.jpg.8b979f422ab8b9e1c3f80a6e7fe4f44a.jpg

 

 

 

Hmm...słabo to wygląda, kompletnie nie męsko. Ciężko mi sobie wyobrazić męski zegarek, gdzie ta bransoleta była by ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Korton napisał:

 

Hmm...słabo to wygląda, kompletnie nie męsko. Ciężko mi sobie wyobrazić męski zegarek, gdzie ta bransoleta była by ok.

 

Breitling Superocean Heritage: 

2423EDA7-0792-4DD0-AF18-D9CD5AA8260E.png.792748f4d56336b832fe6e41919f4118.png

 

Breitling Navitimer B1: 

F6C9ECBB-88DD-4D09-8B09-411C1CD6BE6D.png.bc74dc3ff3c7b4518e284a8c31b7b5fe.png

 

Zeppelin 7818-1M - Chrono:

E8EC694B-AABA-446D-9222-8995A1B4728C.thumb.jpeg.383dfe0db29b18f39e1cdd01d18894fd.jpeg

Omega Seamaster Ploprof 1200: 

image.thumb.png.067535cd370abe7265713396fe57b3a1.png

 

Jest jeszcze kilka znanych marek: Junkers, Tissot, Junghans, Union Glashütte, ale takze IWC

 

W bransoletach typu Mesh / Milanaise nie ma nic do rzeczy meski/zenski, lecz faktor vintage/heritage. 

 

 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest jak z modą, wychodzi model na wybieg, wygląda jak pól dupy za krzaka, ale jest ładnie nazwane i ma się obronić. Tak samo jest z tą bransoletą, jest kilka modeli (między innymi te co podałeś), ale tylko po to by jakoś pokryć to dziwne wymaganie. Wobec wszystkich modeli zegarków uznanych producentów, to modele z taką bransoletą to pewnie około 1% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie ten 1% stanowi o wyjatkowosci, a dla pozostalych 99% jest Oyster-style albo pasek. Ale jak to sie mowi: o gustach sie nie dyskutuje. 

Poza tym taka bransoleta ma kilka zalet, ktore docenisz dopiero, jak ja zalozysz: 

- dopasowuje sie swietnie do nadgarstka

- latwo ja wyregulowac

- plecionka nie klapie, jak wiekszosc bransolet laczonych pinami

- rozpina sie jak pasek, wiec latwo odlozyc zegarek na plasko, bez rysowania dekla o ogniwa bransolety

- nie rwie wlosow

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pointtec to mala rodzinna firma oferujaca produkt o jakosci Made in Germany o dobrym stosunku cena/jakosc, o niebanalnej stylistyce. 

 

Mamy dwie linie nawiazujace do niemieckiego lotnictwa: Junkers i Iron Annie - samoloty oraz nostalgicznie wystylizowane Zeppelin - sterowce. 

 

Co mamy w pakiecie: 

- wzornictwo

- solidnie wykonane obudowy oraz cyferblaty

- markowe - standardowe werki - ETA, Valjoux, Selita, Miyota, Seiko, Ronda (na poczatku byly rowniez Poljoty). 

- bardzo dobre podejscie producenta do przypadkow gwarancyjnych - znam z wlasnego doswiadczenia. 

 

Co kupic? To, co sie podoba. 

Wszystkie kwarce z werkami ETA i Ronda - to typ na dobra cene i jakosc. 

 

Z mechanicznych - gustuje i preferuje szwajcarskie werki - glownie ze wzgledu na dostepnosc czesci i latwosc serwisowania, a wiec ETA i Valjoux. 

 

Z Selita mam podejscie sceptyczne ale dlatego, ze nie znam. 

 

Miyota, czyli Citizen oraz werki od Seiko - widze jako tansza alternatywe warta rozwazenia (opisywalem w tym temacie). 

Edytowane przez Christoph
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się czy kupić zegarek na mesh-u. Srebrny kolor bransolety mesh nie wchodził w grę dlatego na nadgarstku znajduje się to:

Tissot.jpg.c741b012026ff778d1e60f2b91a68343.jpg

 

Osoby niewtajemniczone w zegarki zastanawiają się co to za "pasek".

 

Wracając do ubrań: Sweter Bytom => Koszula Wólczanka => Zegarek Tissot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamul napisał:

Spełnia część kryteriów i całkiem fajnie łączy się z czarną bransoletą. Zobaczymy jak będzie się tego używało, ale dzień widzę :) 

Hmm mój chińczyk z aliexpress za 12 zł jest całkiem podobny ;) (koszula Tatuum :P)

IMG_20190326_172307.thumb.jpg.2553882d3959a1b16e98f5aaaae73a8d.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...