Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Podobno silnik wybuchł. przemekka - byłem dziś na torze i widziałem jak go Mikiciuk upalał - nic szczególnie złego nie było... normalna jazda po torze.

 

A ja właśnie czekam tylko aż się sprzeda moja obecna zabawka po to, żeby zamówić STI. No i właśnie mi ręce opadły i nie wiem co robić... czy przypadkiem nie wyciągać Z4 z komisu. Czy jest szansa na jakiś komentarz SIPu co tam się wydarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno silnik wybuchł. przemekka - byłem dziś na torze i widziałem jak go Mikiciuk upalał - nic szczególnie złego nie było... normalna jazda po torze.

 

A ja właśnie czekam tylko aż się sprzeda moja obecna zabawka po to, żeby zamówić STI. No i właśnie mi ręce opadły i nie wiem co robić... czy przypadkiem nie wyciągać Z4 z komisu. Czy jest szansa na jakiś komentarz SIPu co tam się wydarzyło?

 

 

chyba nie ma co panikowac - przeciez to byl egzemplarz do testow dla dziennikarzy, moze ktos cos napisze wiecej co sie faktycznie stalo z tym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba nie ma co panikowac - przeciez to byl egzemplarz do testow dla dziennikarzy, moze ktos cos napisze wiecej co sie faktycznie stalo z tym autem

 

Na FB jest taki komentarz pod zdjęciem: "Z tego co zaopserwowalem jak go holowalem to w silniku niestety oleju nie bylo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Patryka, czemu nie było oleju:

10168013_630220780386173_196301924187213

Patryk Mikiciuk Hehe . Widzę sporo domysłów bark oleju ... Tak ale to tylko pochodna ... Poszło ciśnienie z cylindrów do oleju i wypwalilo go w ciagu 1,5 Sek ;( przy prędkości autostradowej sytuacja trudna do opanowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, ze to płynu chłodniczego ubywa w razie takiej awarii, który to dostaje sie do oleju a nie ze olej znika w magiczny sposób.

 

Jestem ciekaw co się stało.

Może po prostu pękł tłok - wtedy poprzez odmę, bagnet i wszystkie inny miejsca dość szybko zostanie wypompowany olej z silnika - miałem tak kiedys w swoim aucie innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem. Chodziło mi tylko o to, że zabicie auta testowego sprawiło chyba redaktorowi frajdę, radość, nie wiem i nie rozumiem.

 

Z drugiej strony ciekawe czy sprawdzili poziom oleju przed upalaniem i po.

A jeszcze jedno. Czy STI też jest zalewanie ekologicznym 5W30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to by napisał. "Olej sprawdziłem wszystko grało!". Napisał swoja teorię awarii i nie odniósł się do mojego zaczepnego wpisu dotyczącego podstawowych czynności obsługowych, których chyba warto dokonać w samochodzie, do którego się wsiada. 

 

W wypożyczalniach dziwnie na mnie patrzą ale zawsze sprawdzam przed wyjazdem stan samochodu, opon, płynów... dwa razy prosiłem o wymianę na inny w związku z uszkodzoną oponą i raz właśnie niskim stanem oleju. 

 

Nie moje auto, nie znam sprzętu ale dla własnego bezpieczeństwa sprawdzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisał swoja teorię awarii i nie odniósł się do mojego zaczepnego wpisu dotyczącego podstawowych czynności obsługowych, których chyba warto dokonać w samochodzie, do którego się wsiada.

Chojny, pekł ci kiedy w aucie tłok w czasie szybkiej jazdy? Ja miałem taki przypadek - nagle w czasie  jazdy auto straciło moc i zaczęło pracować na 3 cylindrach. Poza tym nic - żadnego huku, stuku-puku. Zwolniłem zjechałem na bok, zgasiłem silnik i otworzyłem maskę. Z 4,5 litra oleju to pewnie z 3,5 było wszedzie tylko nie w misce.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dokładnie ale to widać a Pan dziennikarz jakoś tego nie zauważył......Chyba że po awarii nawet maski nie podniósł. W co nie wierzę ....

Ale dlaczego sądzisz ze niezauważył? Nastąpiłą awaria - ztrzymał sie i wezwał lawetę. Co za różnica czy po pęknięciu tłoka tenolej był czy go nie było jak sie zatrzymał i dalej nie jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisał swoja teorię awarii i nie odniósł się do mojego zaczepnego wpisu dotyczącego podstawowych czynności obsługowych, których chyba warto dokonać w samochodzie, do którego się wsiada.

Chojny, pekł ci kiedy w aucie tłok w czasie szybkiej jazdy? Ja miałem taki przypadek - nagle w czasie  jazdy auto straciło moc i zaczęło pracować na 3 cylindrach. Poza tym nic - żadnego huku, stuku-puku. Zwolniłem zjechałem na bok, zgasiłem silnik i otworzyłem maskę. Z 4,5 litra oleju to pewnie z 3,5 było wszedzie tylko nie w misce.............

 

 

Nie. Nigdy w życiu nie zajechałem silnika, choć raz olej straciłem nie dalej jak 5 dni temu... rozwalając miskę olejową, przynajmniej mam nadzieję że to miska, bo nadal nie mam informacji z serwisu.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy w życiu nie zajechałem silnika,

Ale to nie chodzi o specjalne zajechanie silnika. Jedziesz sobie autostradą 150 km/h - normalnie bez szaleństw. Nagle pęka tłok ( wada fybryczna np.), ale ty o tym nie wiesz. Czujesz że silnik kuleje i nie ma mocy, wiec zwalniasz/hamujesz/szukasz zatoczki. Potrzebujesz, zeby to zrobić bezpiecznie, nadal pracujacego silnika (wspomaganie hamulcy i kierownicy) oraz kilkudziesięciu sekund. Nawet jak wysprzeglisz i bedą to wolne obroty to pracujaćy silnik wywali olej - u mnie dokąłdnie tak było. Co kierowca moze wtedy zrobić wiecej? Wg mnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym usłyszeć opinię jakiegoś posiadacza nowego STi (który zainstalował sobie wskaźnik temp oleju) jak wygląda grzanie się oleju w tym aucie przy upalaniu.

Ciekawi mnie to tym bardziej że ganialiśmy się z nowym STi w Kielcach po kartingowym i u mnie po kilku okrążeniach musiałem się chłodzić bo olej niebezpiecznie się grzał a mam zainstalowaną większą chłodnicę oleju od fabrycznej.

Kierownik STi tego nie robił bo takich wskazań nie miał i pałował auto dalej.

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...