Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

EJ25 jest tak samo prosty jak EJ20. Skrzynie STI są takie same wszędzie - od 2007r zostało to ujednolicone, co najwyżej różnice mogą być w przekładniach głównych (tylny i przedni most) ale i co do tego to tylko chyba w Japonii.

 

Fajny jest blok z 22B: najmocniejszy i naprawdę wytrzymuje sporo, jeśli dla kogoś 630 KM i 750 Nm to sporo. Ale to jest zabawka dla totalnie zakręconych na punkcie Subaru i mocy

tak tylko EJ 25 'scianki' ma troche ciensze ;)

ale jakby nie patrzec jest prosty i dlatego EJ jest w STI 2015 na Europe a nie nowy 2.0 DIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum ale znalazłem, tylko jakieś plotki jeszcze z przed ogłoszenia sprzedaży STI. Czy WRX (bez STI) z Lineartronic będzie dostępne w Europe? Poza sprzedażą w US i Kanadzie skąd import takiego auta wiązał by się z różnicami w specyfikacji i małymi komplikacjami przy rejestracji - to co ciekawe WRX MY15 sprzedawany jest w Rosji oraz Arabii Saudyjskiej!

Jestem silnie zainteresowany zakupem tego auta, i już od tygodni kombinuję z możliwościami importu, ale może szkoda energii bo lada moment ta wersja się pojawi w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WRX MY15 sprzedawany jest w Rosji oraz Arabii Saudyjskiej!

i ogólnie na Bliskim Wschodzie w cenie dużo niższej nowy VW Golf GTI - nowy $ 30k ;)  A samo MY15 STI jest tańsze od Golfa R (tutaj $ 44k).

 

u nas Golf R tanszy od STi jakies 30 tys (ok 150 vs ok 180 tys )

wiec moze eR-ke warto wziąć :biglol:

swoja droga na zywo widziałem granatowa R i fajnie wygladala(duze chyba nieseryjne kapcie miala)

ps mimo ceny gdyby SIP mi sprowadził fabryczne STI z kierownica po lewej str i silnikiem EJ20(308 KM) czyli japonska wersje z kierownica po lewo.biore mimo 180 tys ;)

Edytowane przez wasz_hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd zaliczony (nieobowiązkowy, u mnie 3 tys km). Olej zmieniony, wyregulowane światła (trochę krótko świeciły) problem klapki od wlewu paliwa rozwiązany tymczasowo. Trafiła mi się jakaś felerna sztuka i będzie do wymiany. 

Mimo, że [s#] już ćwiczone, ale sporadycznie, tak teraz sporadycznie będzie w użyciu   :mrgreen:

Ach, no i niebawem Kielce :)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ach, no i niebawem Kielce :)

tzn kiedy ?  :rolleyes:

 

Na razie będzie SJS w Kielcach. Czekam na info o terminie. 

 

Która wersje i kolor STi masz?

 

Ze spoilerem niebieską :)

 

czyli ta ktora brałem pod uwage(miedzy niebieskim i białym bym wybierał, oczywiscie ze spojlerem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brakuje tylko złotych felg.

Mam na szczęście bardzo dobre wytłumaczenie - w MY15 są niedostępne  ;)

 

http://www.cars101.com/subaru/wrxsti/wrxsti2015photos6.html

 

No ale to nie u nas. Ja poza SIP Subaru nie kupuję :P

 

 

czyli ta ktora brałem pod uwage(miedzy niebieskim i białym bym wybierał, oczywiscie ze spojlerem) ;)

 

 

 

 

Rozważałem pomiędzy białym, czarnym i niebieskim. Pooglądałem sobie na żywo w tych kolorach i jednak, pomijając klasykę, to wg mnie niebieski wygląda nieznacznie lepiej. 

 

I też uważam, że czarne fele świetnie pasują do tego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterka w Subaru XV (czyli Impreza ;)  ) są takiej samej wielkości jak w Foresterze 

 

wg. mojej wiedzy wkłady tych lusterek są dokładnie takie same

 

STI i WRX są zbudowane na Imprezie sedan a wymiana lusterek to szczegół 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...