Skocz do zawartości

Ubezpieczenia OC i AC


vince_snd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam Ergo Hestii, miałem z nimi tyle problemów, że mogę książkę napisać. W pakiecie za 4000zł z AC, miałem tylko gratis jedną podróż na lawecie. Po 3 miesiącach okazało się że pośrenik nie przelał im pieniędzym które mu przekazałem i musiałem robić za pośrednika w windykacji, mimo że miałem potwierdzenie przelewu. Sprawa ciągnęłą się ponad miesiąc. Ubezpieczyli mi STI jako WRX bo dla nich to nie miało różnicy, cieakwe jak dobieraliby części podczas naprawy po kolizji. PZU jest jakie jest ale zawsze wszystko mam na czas i nie robią problemów przy wycenach szkód.
To raczej masz pretensje do agenta ubezpieczeniowego, pośrednika, a nie do zakladu ubezpieczeniowego. Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pretensje do Hestii bo dostawalem od nich przedsądowe wezwania do zapłaty , mimo tego że posiadałem potwierdzenie przelewu. Nie był to dla nich odpowiedni dokument.

Jeszcze się z taką paranoją nie spotkałem.

 

Wysłane z Samsung Galaxy Note 10.1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz z kimś z forum o tym podyskutować to polecam kolegów DNL, Guma, Hogi (choć nie wiem czy ten ostatni zajmuje się komunikacją); parają się zawieraniem umów ubezpieczeniowych.

 

Komunikacją się nie zajmuję.

 

Ale od lat ubezpieczam w directach, wychodzi najtaniej, tylko bierz max pakiety bez udziału własnego w szkodzie.

 

ostatnio od trzech lat Allianz Direct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacją się nie zajmuję.

 

Ale od lat ubezpieczam w directach, wychodzi najtaniej, tylko bierz max pakiety bez udziału własnego w szkodzie.

 

ostatnio od trzech lat Allianz Direct

 

W dajrektach u agenta masz jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to uniqa to jak sama nazwa wskazuje unika ubezpieczenia :D taki żarcik :). Mi Kończy się ubezpieczenie w pzu i w ergo hesti zaplace ok 900zł jako auto ze wspolwlascicielem żoną, która ma od 6 lat bezszkodowa jazdę, w przeciwieństwie do mnie, stukłem kilka "słoików" , samo oc plus szyby, z AC to ok 4 tysięcy wychodzilo.

Edytowane przez MateuszWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja odradzam Liberty Direct, właśnie się u nich bujam z likwidacją szkody po burzy z gradem.

Uszkodzenia nie są poważne, ale sporo elementów wymaga odnowy lakieru, żeby zapobiec korozji. Zgłosiłem też odpryski na przedniej szybie i szyberdachu bo wiadomo będzie po prostu pękać. Szanowna ubezpieczalnia chce mi potrącić 55% z części i 70% z lakierowania powołując się na warunki w OWU. Prawdopodobnie bym to przęłknął gdyby nie fakt, że przy kupowaniu polisy przez www tego typu informacji próżno było szukać (a szukalem wytrwale) to jeszcze o dosłanie OWU musiałem się prosić a otrzymałem jak do tej pory tylko ogólne informacji o kupionej polisie :/

 

Także nie polecam, ewentualnie kupno przez infolinie z nagraną rozmową i informacjami od sprzedawcy.

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może tutaj ktoś pomoże, mam ubezpieczenie w MTU (powiązania z Hestią) od 3 lat (teraz na 4 rok), chodzi także o wycenę auta do ubezpieczenia AC i OC. Mój ubezpieczyciel wysłał mi propozycję nowej polisy (wariant serwisowy), gdzie wycenił moje auto na 20 800 zł. Forek XT 2004 manual. Wydaje mi się to rażąco nisko. Gdyby się coś stało, nawet drobna szkoda, wówczas ubezpieczyciel mógł zapodać hasło kasacja. Jak za auto 130 tyś km w stanie idealnym. Idąc za radą forumowiczów poprosiłem o wycenę rzeczoznawcę PZM i z chcę z tym pójść do ubezpieczyciela. Można coś jeszcze zrobić? Dla rzeczoznawcy przygotowałem zestawienie kosztów plus modyfikacji łącznie z remapem, wydechem, hamulcami, ic STI itp (wszystko udokumentowane, szok ile tego wyszło!). Bez moich rzeczy i inwestycji w auto rzeczoznawca już powiedział, że minimum to 27 tyś. Mam odebrać opinie niedługo i ostateczną wycenę. Problem tylko, że moją listę modyfikacji i inwestycji chce dołączyć rzeczoznawca do wyceny. Pytanie czy ubezpieczalnia jak zobaczy hasło remap, wydech itp nie odmówi ubezpieczenia pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna ubezpieczalnia chce mi potrącić 55% z części i 70% z lakierowania powołując się na warunki w OWU.

trzeba było wykupić stałą wartość pojazdu i brak amortyzacji, a nie teraz płakać.

 

kupowaniu polisy przez www

dlatego chodzi się do agenta na zywo. Zapraszam do mnie ;)

 

jeszcze o dosłanie OWU musiałem się prosić

to niezgodne z ustawą.

 

Pytanie czy ubezpieczalnia jak zobaczy hasło remap, wydech itp nie odmówi ubezpieczenia pojazdu?

nie powinna, pewnei stawka będzie wyższa. Warto obejrzeć OWU, czy przypadkiem nie wypłacają w razie szkody tylko za części seryjne.

Edytowane przez Dehnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj ktoś pomoże, mam ubezpieczenie w MTU (powiązania z Hestią) od 3 lat (teraz na 4 rok), chodzi także o wycenę auta do ubezpieczenia AC i OC. Mój ubezpieczyciel wysłał mi propozycję nowej polisy (wariant serwisowy), gdzie wycenił moje auto na 20 800 zł. Forek XT 2004 manual. Wydaje mi się to rażąco nisko. Gdyby się coś stało, nawet drobna szkoda, wówczas ubezpieczyciel mógł zapodać hasło kasacja. Jak za auto 130 tyś km w stanie idealnym. Idąc za radą forumowiczów poprosiłem o wycenę rzeczoznawcę PZM i z chcę z tym pójść do ubezpieczyciela. Można coś jeszcze zrobić? Dla rzeczoznawcy przygotowałem zestawienie kosztów plus modyfikacji łącznie z remapem, wydechem, hamulcami, ic STI itp (wszystko udokumentowane, szok ile tego wyszło!). Bez moich rzeczy i inwestycji w auto rzeczoznawca już powiedział, że minimum to 27 tyś. Mam odebrać opinie niedługo i ostateczną wycenę. Problem tylko, że moją listę modyfikacji i inwestycji chce dołączyć rzeczoznawca do wyceny. Pytanie czy ubezpieczalnia jak zobaczy hasło remap, wydech itp nie odmówi ubezpieczenia pojazdu?

 

Jeżeli wycena będzie przez rzeczoznawcę i w wycenie będzie miał wszystko ujęte więc towarzystwo przyjmie to do zakresu ubezpieczenia zwłaszcza że zapłacisz przecież za to większą składkę bo suma ubezpieczenia będzie odpowiednio większa.

Ewentualnie niektóre rzeczy można zawsze ubezpieczyć jako wyposażenie dodatkowe. To że masz remap nie ma żadnego znaczenia, mogą co najwyżej zapytać czy jeździsz w wyścigach i jeśli tak to dostaniesz zwyżkę.

Moim zdaniem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rzeczoznawca wycenił mi auto na 36 tys a mój ubezpieczyciel odmówił mi możliwości ubezpieczenia. Tłumaczył to zbyt duża rozbieżnością miedzy eurotax a wycena rzeczoznawcy. Polecicie jakiegoś ubezpieczyciela gdzie nie będzie z tym problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rzeczoznawca wycenił mi auto na 36 tys a mój ubezpieczyciel odmówił mi możliwości ubezpieczenia. Tłumaczył to zbyt duża rozbieżnością miedzy eurotax a wycena rzeczoznawcy. Polecicie jakiegoś ubezpieczyciela gdzie nie będzie z tym problemów?

Aviva! Polecam. Realne wartości pojazdów, dobre warunki i ceny, miła obsługa klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Z racji że zbliża się okres ubezpieczenia, zagadnąłem Panią z Generali jak wyglądało by ubezpieczenie pakiet; AC, OC, NW + zielona karta + pakiet szyby ze zniżkami wszelkimi (forek rocznik 2007 wersja celebration bez GPS-u tak poza tym wszystko) od wartości 42000,00 zł wyszła składka 1917,00 zł. Na mój gust oferta OK. Stąd moje pytanko jak to wygląda u Was? Szukać jeszcze czy dać spokój.

Pozdr

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Możecie polecić jakiegoś sensownego ubezpieczyciela dla Forestera?

Dziś otrzymałem ofertę na roczne ubezpieczenie w pełnym zakresie OC + AC 5-letniego Forestera bez jakichś specjalnych wodotrysków - wersja Exclusive z kilkoma drobnymi dodatkami + wszystkie możliwe bezszkodowe zniżki, na ..... (schwyćcie się czegoś):

 

 

 

 

 

1 838,- zł (tak, TYSIĄC OSIEMSET TRZYDZIEŚCI OSIEM)! :krecka_dostal:

 

 

Nie wiem, co to za firma; dostałem na razie telefoniczną informację z zaproszeniem do biura pośrednictwa. Biuro to prowadzone jest przez koleżankę moją i Żony, więc nie sądzę, żeby ten tysiąc to była jej prowizja. Podobno jest to najkorzystniejsza oferta.

 

Tak czy owak, to chyba ceny dla ministra Nowaka i jego kumpli?

 

Możecie coś poradzić? Z góry dziękuję za wszelkie pomocne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie będę śledził temat.

Ale 1800 to drogo? Ja za forka xt 2007 w warcie płaciłem coś kolo 2100. Za forka diesla 2011 w warcie 3500 (tyle ze tutaj jest utrzymana wartość kupna auta)

Max znizki

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...