Skocz do zawartości

Ubezpieczenia OC i AC


vince_snd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

i kolejna ciekawostka...

rok temu kupilem w komisie Citroena C2 1.4 vtr, byl on swiezo sprowadzony, posiadal komplet dokumentow, we wszystkich dokumentach widniala data produkcji 2005, (kopia dowodu wloskiego, papiery ktore poszly do urzedu celnego, itp). Tym samym wiec w dowodzie rejestracyjnym data produkcji byla 2005, gdy ubezpieczalem samochod ( OC+AC) rok produkcji z dowodu, jako ze jestem w trakcie likwidacji szkody z AC, otrzymalem wczoraj ocene techniczna pojazdu i taka o to informacje:

 

"Uwagi

W ASO USTALONO, ŻE DATA PRODUKCJI POJAZDU TO 21-10-2003"

 

jak to jest mozliwe? rozumiem ze z tego powodu wartosc pojazdu znacznie spadnie i wyplacona kasa bedzie nizsza i nie wazne ze placilem wyzsza skladke bo mialem podany rok 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jak to jest mozliwe?

 

Bardzo prosto. Kiedy rejestrowałeś to auto, napewno chciałeś, żeby było ono 2 lata młodsze. W przypadku samochodów sprowadzonych z Włoch nie jest to problem. Takie same dane podałeś do zakładu ubezpieczeń, który na tym skorzystał, bo wyliczył Ci większą składkę. Niestety podczas wypłaty odszkodowania ww. zakład zrobił Cię w bambuko i wyliczył odszkodowanie za samochód 2 lata starszy, taki jaki jest w rzeczywistości.

Twoja niestety strata i nic z tym już nie zrobisz. :(

 

Poza tym, to polecam pełny pakiet w AXA DIRECT, następny samochód napewno u nich ubezpieczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. Kiedy rejestrowałeś to auto, napewno chciałeś, żeby było ono 2 lata młodsze. W przypadku samochodów sprowadzonych z Włoch nie jest to problem. Takie same dane podałeś do zakładu ubezpieczeń, który na tym skorzystał, bo wyliczył Ci większą składkę. Niestety podczas wypłaty odszkodowania ww. zakład zrobił Cię w bambuko i wyliczył odszkodowanie za samochód 2 lata starszy, taki jaki jest w rzeczywistości.

Twoja niestety strata i nic z tym już nie zrobisz. :(

 

Poza tym, to polecam pełny pakiet w AXA DIRECT, następny samochód napewno u nich ubezpieczę.

 

Sprawa zostala juz wyjasniona, ale sytuacja ogolnie dziwna, nie ukrywam ze do zakupu tego samochodu w komisie zachecil mnie wlasnie rok produkcji, od poczatku bylem informowany ze jest to 2005... teraz dopiero sie dowiedzialem ze jest to data I rejestracji, co nie zmienia tego ze zostalem wprowadzony w blad. Finalnie zakonczylo sie na tym ze przyjeto ze samochod zostal wyprodukowany w 2004 :) Czyli w plecy tylko rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. Kiedy rejestrowałeś to auto, napewno chciałeś, żeby było ono 2 lata młodsze. W przypadku samochodów sprowadzonych z Włoch nie jest to problem. Takie same dane podałeś do zakładu ubezpieczeń, który na tym skorzystał, bo wyliczył Ci większą składkę. Niestety podczas wypłaty odszkodowania ww. zakład zrobił Cię w bambuko i wyliczył odszkodowanie za samochód 2 lata starszy, taki jaki jest w rzeczywistości.

Twoja niestety strata i nic z tym już nie zrobisz. :(

 

Poza tym, to polecam pełny pakiet w AXA DIRECT, następny samochód napewno u nich ubezpieczę.

 

Sprawa zostala juz wyjasniona, ale sytuacja ogolnie dziwna, nie ukrywam ze do zakupu tego samochodu w komisie zachecil mnie wlasnie rok produkcji, od poczatku bylem informowany ze jest to 2005... teraz dopiero sie dowiedzialem ze jest to data I rejestracji, co nie zmienia tego ze zostalem wprowadzony w blad. Finalnie zakonczylo sie na tym ze przyjeto ze samochod zostal wyprodukowany w 2004 :) Czyli w plecy tylko rok.

 

 

Witam. Miałem podobnie z data produkcji. Auto sprowadzone z USA. Data na title 2004 bez miesiąca. Urząd miejski zarejestrował mi go jako 01.01.2003 !!!!!! SKANDAL! Niestety poinformowano mnie że takie są przepisy i tyle.

 

Co do ubezpieczenia wybrałem Allianz po bardzo długim szukaniu i porównywaniu. Niby wszystkie firmy On-line wyliczały mi super składkę ale jak dochodziło do rozmów telefonicznych to nagle wzrastała o 400-600 pln! Kolejny skandal! Dzwoniąc do AXA gdzie mam ubezpieczony drugi samochód poinformowano mnie życzliwie zresztą bardzo, iż lepiej nie ubezpieczać tam Imprezy. Miły młody człowiek poinformował mnie że jeśli się upra to zaczną szukać modyfikacji a praktycznie każda zrywa warunki ubezpieczenia.

 

Dzwoniłem do L4 i LD, tam znów nie wypłacą jeśli przekroczę dozwoloną prędkość o 20km bądź wypłacą 20% wartości - to chyba jakieś żarty ;)

 

W Allianz nie mam takich restrykcji - co więcej, nieważne kto spowoduje szkodę i przy jakiej prędkości. Pozdrawiam i NAMAWIAM DO WNIKLIWEGO CZYTANIA I PYTANIA SIĘ KONSULTANTÓW WRĘCZ DO ZNUDZENIA! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ciekawostka odnośnie Allianz, to to, że tę samą polisę można trafić w bardzo różnej cenie; ostatnio ubezpieczając WRX sprawdziłem cenę przez agenta, zdając sobie sprawę, że może być trochę drożej niż przez net. Jednak okazało się, że to "trochę" to jest ponad 40% więcej, dlatego namawiam do sprawdzenia oferty przez AllianzDirect

 

 

zgadza się, do całokształtu dochodzą u nas tzw zniżki "kompetencyjne" którymi może/ a nie musi obdarować Cie Twój agent :mrgreen: , jeśli będziesz grzeczny.

Jednak nie każdy agent takowe uprawnienia posiada, więc jeśli trafiłeś na takiego co ich nie posiada, to qrcze....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poprostu pecha miałeś :mrgreen:

 

 

 

 

 

żartuje oczywiscie, no ale tak jest...

BTW, sprawdzajcie te wszystkie dajrekty, bo cena się znikąd nie bierze :!: , tam są naprawdę okrojone zakresy :idea:

 

 

chętnie pomogę wszystkim chcącym sprawdzić ofertę Allianz, symulacja nic nie kosztuje, a ewentualną flaszką za koleżeńską przysługę nie pogardzę :mrgreen: ...

 

a tak serio, w każdej firmie są czarne owce, a likwidatorzy to tylko ludzie, wszędzie znajdą sie osoby które będą miały coś na anty...

Natomiast chodzi o to, żeby wybrać taką firmę w której tych niezadowolonych statystycznie bedzie najmniej :!:

 

wyznacznikiem moze być ogólnopolska nagroda przyznawana towarzystwom za likwidację szkód

:arrow: http://serwis.allianz.pl/aktualnosci,4757,15949.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wrona swoje gniazdo chwali ;)

To się nazywa Indywidualna ocena ryzyka - dlatego zniżki (dla wybranych np. subaru, auta o poj. pow. 5 l :):) ) są uznaniowe.

 

Powiem wam, jako ciekawostkę, iż Leeway w umowach AC czasami sięga 15% wartości auta. Czyli zamiast śrubować SU, lepiej ubezpieczyć na mniejszą wartość w ramach ww. klauzuli niestosowania zasady proporcji. Zawsze to parę zł w kieszeni.

 

No chyba, że w OWU AC jest taki zapis:

 

"Jeśli w dniu zawarcia umowy zadeklarowana przez Ubezpieczajacego suma ubezpieczenia jest niższa niż wartość rynkowa pojazdu, odszkodowanie

zostaje zmniejszone w takiej proporcji, w jakiej pozostaje suma ubezpieczenia ustalona według deklaracji Ubezpieczającego do wartości

rynkowej pojazdu aktualnej w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia."

 

To trzeba zawnioskować o jego zniesienie i wprowadzenie Leeway-a.:):)

 

Inna sprawa, iż TU zawsze dokonają wyceny auta w dniu szkody,co sprawia iż jedynie w dniu zakupu AC auto jest tyle warte co na polisie, potem już wraz z zużyciem mniej. Klient znów na straconej pozycji. Skoro ubezpieczenie jest na rok - statystycznie składka powinna być płacona od wartości w połowie roku.

Bodajże nieliczne towarzystwa mają stałą SU przez cały okres trwania polisy, data szkody nie ma wpływu na wartość pojazdu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zakonczylo sie na tym ze przyjeto ze samochod zostal wyprodukowany w 2004

 

Czyli "Krakowskim Targiem" :mrgreen:

 

-- 5 gru 2011, o 19:53 --

 

Ja miałem z AXĄ dobre wspomnienia. Jak mi wybili szybę i zakosili CB, zgłosiłem, szybę zakupiłem, warsztat wymienił i za 3 dni kasa była u mnie na koncie.

Wtedy była jeszcze opcja bez udziału własnego, która to ostatnio znieśli.

 

Chętnię ubezpieczę A-klasę w Allianz jeśli guma, by coś pochytał.

Oczwiście pełny pakiet i płatność ratalna nie może przekroczyć 1500-1700 pln. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, iż TU zawsze dokonają wyceny auta w dniu szkody,co sprawia iż jedynie w dniu zakupu AC auto jest tyle warte co na polisie, potem już wraz z zużyciem mniej. Klient znów na straconej pozycji. Skoro ubezpieczenie jest na rok - statystycznie składka powinna być płacona od wartości w połowie roku.

Bodajże nieliczne towarzystwa mają stałą SU przez cały okres trwania polisy, data szkody nie ma wpływu na wartość pojazdu.

 

 

kiedys już pisałem o tym z Kudłatym, nie pamiętam w którym wątku, ale jest opcja "utrzymanie wartosci pojazdu" przez cały okres polisowy. Wystarczy ją poprostu wykupić i się nie martwisz :!:

 

 

Chętnię ubezpieczę A-klasę w Allianz jeśli guma, by coś pochytał.

Oczwiście pełny pakiet i płatność ratalna nie może przekroczyć 1500-1700 pln.

 

pewnie, że przeliczę, tylko fajnie by było coś więcej wiedzieć po za tym że to A-klasa :mrgreen:

 

-- 6 gru 2011, o 08:04 --

 

Każda wrona swoje gniazdo chwali

To się nazywa Indywidualna ocena ryzyka - dlatego zniżki (dla wybranych np. subaru, auta o poj. pow. 5 l :) ) są uznaniowe.

 

 

ja ani wrona, ani chwalę, to jest poprostu moja praca.

Zawsze staram się być obiektywny, a oferta Allianz dla Subaru jest naprawdę dobra (pisałem o tym też w jakimś wątku, obydwie firmy mają podpisana umowę dwustronną).

Sprawa wygląda następująco, jesli klient kieruje sie ceną, to nie podejmuje tematu, natomiast jeśli mam walczyć zakresami, to nie ma konkurencji :!:

 

A w przypadku marki Subaru jest jeszcze inaczej, bo AC w full zakresie (po za tym, że jest rzeczywiście full) jest najczęściej tańsze od PZU, WARTY itp.

Nie zawsze, ale uśredniając jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secular, witamy na forum :!: , zapraszamy do odpowiedniego wątku co by się ze wszystkimi przywitać :idea:

 

BTW, od stycznia były już 3 podwyżki we wszystkich towarzystwach i to nie koniec.

W styczniu przyszłego roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach komunikacyjnych, która m. innymi zmusza TU do olbrzymiego podwyższenia sum gwarancyjnych w ramach OC na rzeczy i OC na osobie, krótko mówiąc pojazdy i ich pasażerowie.

...niestety ktoś za to musi zapłacić, a nie chce mi sie wierzyć, że TU wezmą to na swoje barki...

czyli od stycznia znów podwyżki drodzy koledzy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się być obiektywny, a oferta Allianz dla Subaru jest naprawdę dobra (pisałem o tym też w jakimś wątku, obydwie firmy mają podpisana umowę dwustronną).

Sprawa wygląda następująco, jesli klient kieruje sie ceną, to nie podejmuje tematu, natomiast jeśli mam walczyć zakresami, to nie ma konkurencji :!:

 

A w przypadku marki Subaru jest jeszcze inaczej, bo AC w full zakresie (po za tym, że jest rzeczywiście full) jest najczęściej tańsze od PZU, WARTY itp.

Nie zawsze, ale uśredniając jest :wink:

 

Każde TU ma swoją tabelę marek samochodów - czasem jest tak, że np Mitsu należy do tej samej co Mercedesy S-klasy, a czasem do Fordów - zależy od aktuariusza.

Widocznie u Was potrafili staranniej wycenić ryzyko (czyli powiedzmy wprost: Subaru są traktowane jak Fiaty, u nas niestety nie, zwłaszcza Tribeca).

 

Co do zakresu, hmmm, to może jakiś mały pojedynek na zakres AC? :) Oczywiście nie ten wynikający z OWU :mrgreen:

Ja zawsze mówiłem, że za full wypas się płaci - indywidualnemu nie daje się na starcie 50 klauzul rozszerzających zakres ochrony ale nie mówię, że jest to niemożliwie.

Zwłaszcza jak coś "dużego" się za tym kryje.

Zajmujesz się tylko komunikacją czy też majątkiem, finansówką etc.?

 

Do podwyżek dorzuciłbym jeszcze kwestię wyroku SN - samochód zastępczy na czas naprawy dla KAŻDEGO, co trochę wywróci rynek samochodów zastępczych na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powiedzmy wprost: Subaru są traktowane jak Fiaty, u nas niestety nie, zwłaszcza Tribeca).

 

raczej nie, Fiaty są w Allianz strasznie drogie :roll:

 

to może jakiś mały pojedynek na zakres AC?

 

zawsze mnie takie kozactwo drażniło, ale jak sie upierasz to czemu nie... :twisted:

 

Zajmujesz się tylko komunikacją czy też majątkiem, finansówką etc.?

 

komunikacją się w zasadzie nie zajmuję :!:

Raczej to trzecie, później drugie, później jeszcze kilka po drodze a komunikacja na końcu :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za pakiet OC/AC/NW samochodów z lat 98-00 ??? Jakie wartości szacują ubezpieczyciele? Itp.

 

naprawdę nie da się tego jednoznacznie określić :!:

 

za pełen pakiet zapłaciłem 800 zł w Axa. Dodam że pierwszy raz mam AC.

 

no to dobrze zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za pakiet OC/AC/NW samochodów z lat 98-00 ??? Jakie wartości szacują ubezpieczyciele? Itp.

 

naprawdę nie da się tego jednoznacznie określić :!:

 

Ale chyba można jednoznacznie napisać "słuchaj mam samochód z xxx roku, wyceniony na xxxx wartość i płacę xxx PLN za pakiet OC/AC/NW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba można jednoznacznie napisać "słuchaj mam samochód z xxx roku

tak to sie da :!:

 

wyceniony na xxxx wartość

tu juz kiepsko :roll:

...bo każde auto jest inne, przy wycenie brane są różne kryteria pod uwagę, np przebieg ilość właścicieli, czy sprowadzony, czy krajowy, wyposażenie czy seryjne, czy nie itd...

Rozbieżnośc w tym przypadku na tym etapie moze juz sięgać 30%

 

i płacę xxx PLN za pakiet OC/AC/NW"

tutaj rozbieżność może być kilkaset procent :idea:

 

- ilość zniżek na OC/ AC, niejednopkrotnie znizki np w directach przyznawane są na gębę,bądź nagminnym procederem są zniżki po tacie, mamie, dziadku, zniżka z OC na AC itd.

To jest lipa, to są zagrywki danych Towarzystw Ubezpieczeniowych.Które w ten sposób promują swoich klientów.

 

Wyobraź sobie sytuację, która dzieje się nagminnie:

 

Parę lat temu np 4 kupiłeś VW Golfa i co by go dobrze ubezpieczyć wpisałeś tate do dowodu bo ma ileś zniżek. Minęły 4 lata cieszyłeś się znizkami, nie było żadnych przygód.

Teraz kupujesz Subaru idziesz po wycenę, ofertę symulację i Pani Ci mówi, ze akurat jest promocja zniżki z OC dodawane są do AC, plus staż za 4 lata bezszkodowe co daje panu 60% znizek.

Jeździsz rok, miedzy czasie jakiś łotr kasuje ci auto, miedzy czasie poznajesz mnie, przychodzisz po oferte mówiąc ze masz full na OC i AC, bo NIBY tak było, no i co... :?: , okazuje sie, ze wyznacznikiem rzeczywistej ilości zniżek za bezszkodową jazdę nie jest to co miałeś w poprzedniej ubezpieczalni, tylko to przez ile lat bezszkodowo TY poruszałeś się pojazdem zarejestrowanym na siebie :!: co suma sumarum daje Ci mój drogi w zależnosci od towarzystwa od 30 do 40 % znizki :!:

 

:idea: Po raz kolejny powtórzę, nie dajcie się robić w konia, te rzeczy reguluje ustawa, jest dobrze jesli jest dobrze, jesli ktoś wam na gębę daje znizki, wy się cieszycie, bo jest taniej, natomiast zgodnie z prawem źle zawarta polisa (jesli Ci to udowodnią) skutkuje odmową wypłaty odszkodowania :!:

 

Wracając do tematu jesli juz mamy auto o wartosci xxxxxx ile kosztuje pakiet OC/AC/NNW, no ile, no nie wiem :roll:

 

Ważna jest strefa kradzieżowa, ważna jest ilość zniżek, tych rzeczywistych :wink: , co dalej w każdym TU są jakieś magnesy dla "swoich klientów" np u nas znizka za ubezpieczony majątek - 15%, znizka za polisy zyciowe - 10%, za polisą grupową - 10%, znizki kompetencyjne kończąc na znizkach udzielanych przez centalę którą mozna dostać po rekomendacjach klienta, bo bezszkodowy przez 15 lat, bo Pan prawnik, bo poleci kontakty, albo juz to zrobił, bo konkurencja jest o 200z ł tańsza, a szkoda, zeby poszedł do niej bo nam jescze jego majątek wyhaczą a i jeszcze polisy zyciowe pozrywa itp itd.

Temat rzeka, nie da się jednoznacznie określić kwoty składki za polisę komunikacyjną :!: przynajmniej w Allianz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie :?: Zgubiłem gdzieś dokument OC, przy kontroli policjant powiedział, że wyślą zapytanie do funduszu gwarancyjnego czy mam ubezpieczenie i takie zapytanie będzie mnie kosztowało 700-800zł, czy to prawda bo nic nie mogę znależć na ten temat. Znalazłem tylko kary za brak ubezpieczenia, a nie za brak dokumentu. Dotego wcisneli mi mandat 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie kończy mi się ubezpieczenie auta i szukam fajnej oferty. W PZU za moją imprezę (pakiet AC/OC/NW z 0% udziału własnego, bez liczenia amortyzacji, stała wartość auta przez rok, ori części w ASO i przy wartości rynkowej 54800 PLN) mam zapłacić 3800 PLN. :roll: Zna ktoś korzystniejszą ofertę?

 

Dzwoniłem do różnych Direct ale tam mega zaniżają wartość auta i liczą amortyzację oraz przynajmniej 10 % udziału własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...