Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już tutaj na forum kupił, zamontował i jeździ na tych amorkach i sprężynach DAICHI

Nie pamiętam kto o tym pisał ale jakiś właściciel forka co po padnięciu SlS-ów zamontował właśnie DAICHI i chwali sobie...

Przejrzyj tematy związane z wymianą amortyzatorów i sprężyn to znajdziesz "poszukiwanego"

 

PzDr

 

Ja mam w forku SF od roku amorki Daichi i bardzo jestem zadowolony sprężyny grubsze założyłem z KYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak samo mam :-) Tylko jak ktoś chce mega mocno dupę w górze to od razu niech kupuje sprężyny IRONMANa. A amorki Daichi naprawdę są super. Jakieś 10cm jest od krawędzi opony do nadkola z zestawem Daichi + KYB. Ale mam LPG więc w bagażniku dodatkowe > 50 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również wszystko ok tez mam LPG ale często z racji pracy mam auto załadowane dość porządnie i nie ma problemu żeby w tej konfiguracji dupa jakoś bardziej klapnięta była. Ironmany raczej jak ktoś forka mocno w terenie eksploatuje.

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego zestawu KYB + Daichi....

Czy ktoś ma namiar na sklep, gdzie można kupić takie amory DAICHI do forka SG 2005?

Na chwilę obecną znalazłem tylko "prawy", nigdzie nie ma lewego (w Dortmundzie też :D )

Czy sprężyny KYB RC6431 (np takie ) mają jeden rodzaj/grubość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiacie geometrię po wymianie amortyzatorów ?

Nie ma potrzeby.

 

Apropos tego zestawu KYB + Daichi....

Czy ktoś ma namiar na sklep, gdzie można kupić takie amory DAICHI do forka SG 2005?

Na chwilę obecną znalazłem tylko "prawy", nigdzie nie ma lewego (w Dortmundzie też :D )

Czy sprężyny KYB RC6431 (np takie) mają jeden rodzaj/grubość?

próbuj tam: http://www.autojapan.pl/ komórka do nich: 601 742 122, nie wiem jak z wysyłką bo to tradycyjny sklep i do tego mega tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

moje samopoziomy wytrzymały 150 tys (ori), dobiła je budowa i ciaganie przyczepy.

Założyłem kayaba + sprężyny dedykowane. Nie ma problemów, prowadzi się b. dobrze i znowu moge drzewo z lasu ciagnąć, pod górę, po świeżo zaoranym polu :)

 

pozdrawiam

 

subaru to zwierze użytkowe jest, nie lansik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze watek 03-08 a moze ktos przerabial sls-y > 08

piszcie ludziska

 

 

Myślę, że lepiej będzie jak założysz nowy temat dedykowany SLS-ą >08 co by nie mieszać informacji w tym temacie, a dla innych będzie łatwiej znaleść...

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

pewnie już to było wałkowane, ale wątek trochę przydługawy:

 

Jak ma się wymiana SLSów do regulacji reflektorów? Z tego co zauważyłem to w modelach sprzedawanych z SLSami nie ma możliwości regulowania wysokości przednich świateł - w końcu tył jest zawsze na tej samej wysokości. Co robicie po wymianie SLSów na Kayaby? Bo tam rozumiem, że przy załadowanym aucie tył siada a reflektory świecą po oczach innym... Jest jakiś pakiet/patent/moduł który dodaje regulację reflektorów po takim zabiegu?

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

pewnie już to było wałkowane, ale wątek trochę przydługawy:

 

Jak ma się wymiana SLSów do regulacji reflektorów? Z tego co zauważyłem to w modelach sprzedawanych z SLSami nie ma możliwości regulowania wysokości przednich świateł - w końcu tył jest zawsze na tej samej wysokości. Co robicie po wymianie SLSów na Kayaby? Bo tam rozumiem, że przy załadowanym aucie tył siada a reflektory świecą po oczach innym... Jest jakiś pakiet/patent/moduł który dodaje regulację reflektorów po takim zabiegu?

 

Przecież jest regulacja wysokości świecenia reflektorów. Masz czujniki poziomu pod samochodem i na ich podstawie jakiś komputerek reguluje wysokość świecenia.

 

Jak ja wsiądę do auta w cichym garażu to po 1-2 sekundach słyszę korekcję ustawienia reflektorów.

 

Nie wiem czy we wszystkich modelach to występuje.

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma :) Mam 2005 rocznik przed liftem (bez ksenonów), z tyłu SLSy, brak jakiegokolwiek pokrętła :).

 

Ksenony montowali po 2007 roku czy od razu po lifcie w 2006? Akurat interesuje mnie egzemplarz z 2006 i byłem pewien że też ma ksenony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po przecwiczeniu regeneracji w Nagengast przeszla pora na normalny swap na nowe sprezyny i Kyb. Bylem zwolenikiem slsow ale po 1.5 roku jazdy powtorka i ta sytuacja zdecydowanie mnie zniechecila do fabrycznego rozwiazania. Super ze tak dokladnie jest to rozpracowane. Dam znac jak wyszlo po wymianie

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...