Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy koledzy, zakupilem zestaw zamienny dlaa SLS (Kayaba sprezyny + amortyzatory).

Czy mam zakupic do wymiany jeszcze gorne mocowania amortyzatora? Czy moga zostac te po SLS?

redrobo - możesz podać gdzie kupiłeś sprężyny Kayaba - ja na swoje do forestera 2,0 XT 2006 czekam od 2 miesięcy i nie mogę się doczekać, oraz ile zapłaciłeś za nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, zakupilem zestaw zamienny dlaa SLS (Kayaba sprezyny + amortyzatory).

Czy mam zakupic do wymiany jeszcze gorne mocowania amortyzatora? Czy moga zostac te po SLS?

redrobo - możesz podać gdzie kupiłeś sprężyny Kayaba - ja na swoje do forestera 2,0 XT 2006 czekam od 2 miesięcy i nie mogę się doczekać, oraz ile zapłaciłeś za nie

http://allegro.pl/sprezyny-kayaba-tyl-subaru-forester-sg-2-0-2-5-i3627498517.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli nie chcesz zmieniać charakterystyki samochodu, to regeneracja. Jeżeli chcesz, to masz kilka możliwośći, które opisane są w tym wątku.

Masz teraz możliwość regeneracji SLS, kiedyś można było tylko wymienić je na nowe, które psuło się czasami po roku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz zmieniać charakterystyki samochodu, to regeneracja. Jeżeli chcesz, to masz kilka możliwośći, które opisane są w tym wątku.

Masz teraz możliwość regeneracji SLS, kiedyś można było tylko wymienić je na nowe, które psuło się czasami po roku.

 

macie jakieś namiary na tą reneracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój forek wyszedł z fabryki bez slsów. Kiedy "dupka" zaczęła mi opadać postanowiłem wymienić tylko sprężyny. Więc od ponad roku latam na amortyzatorach i sprężynach KYB. Zrobiłem na nich prawie 30kkm i jeździ się (pomimo, że tył obciążony lpg) całkiem przyjemnie.

Ostatnio na badaniu okresowym wyszła mi sprawność amortyzatorów z tył: lewy 72% i prawy 55%. Zastanawiam się więc czy już czas aby je wymienić?

W związku, że z funduszami u mnie kiepsko, zainteresowałem się zamiennikami Daichi. Może ktoś coś powiedzieć o ich trwałości? Jak się sprawdzają, itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już tutaj na forum kupił, zamontował i jeździ na tych amorkach i sprężynach DAICHI

Nie pamiętam kto o tym pisał ale jakiś właściciel forka co po padnięciu SlS-ów zamontował właśnie DAICHI i chwali sobie...

Przejrzyj tematy związane z wymianą amortyzatorów i sprężyn to znajdziesz "poszukiwanego"

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedźcie mi czy wymagane jest użycie w Forku SG 06

Zestawu Protection Kit KYB910046

Górne mocowanie KYB-SM5422

Jeden mechanik mi dolicza, w kat (wiadomo gdzie) twierdzą że w ich zestawie tych części nie ma więc sam już nie wiem.

Czy gwarancja na amortyzatory Kayabe nie wymaga użycia ich osłon ?!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...