Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie dla potomych :-)

 

Amory plus sprężyny już wymienione. Wszystko pasuje, nic nie trzeba było dodatkowo wymieniać, kombinować, drutować itp.

 

Wystarczy zestaw:

- sprężyna Kayaba RC6431, 210 zł szt,

- amorki DAICHI, 140 zł sztuka (zamiennik KYB334344, też dwa lata gwarancji, podobno też japońskie i bardzo dobre, ale raczej patrząc na cenę to Chiny:-)),

- robocizna 160 zł.

 

Ze wszystkim zmieściłem się w 860 zł. Gdyby wszystko na Kayabach byłoby o 500 zł drożej.

 

Jak się jeździ? Nie wiem jak by to było jeszcze na amorach Kayaby ale jest pierdylion razy lepiej niż na tym co miałem przez zmianą.

I jak ładnie dupka rasowo w górze :-) Piękny samochód :-)

Polecam to rozwiązanie osobom, które albo nie śmierdzą kasą albo po prostu im szkoda 500 zł więcej, ja należę do obu tych grup :-)

Tylko mała uwaga, nie zamieniałbym Kayaby na DAICHI gdyby nie dobre opinie itp. Spora oszczędność wyszła przy okazji.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez własnie kupiłem te Daishi w czwartek montuje To jest firma Japońska ,produkcja Chińska lecz pod czujnym okiem Japończyków Na rożnych forach czytałem ze maja bardzo dobre opinie

tu jest ciut więcej o tej firmie http://www.productpilot.com/en/suppliers/sunami-industry-coltd/product/mf_bata_0031421347/en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ładnie dupka rasowo w górze :-) Piękny samochód :-)

fotka? ;)

 

Dam ASAP. Na fotce profilowej widać stan przed wylaniem starych amorków, kiedy samochód był jeszcze ok.

 

Jak dodać fotkę ?:-)

 

I jak ładnie dupka rasowo w górze :-) Piękny samochód :-)

fotka? ;)

 

Dam ASAP. Na fotce profilowej widać stan przed wylaniem starych amorków, kiedy samochód był jeszcze ok.

 

Jak dodać fotkę ?:-)

 

Dobra, już wiem :-) Dodana...

post-2511-0-14826300-1367525923_thumb.jpg

Edytowane przez Wiatrak
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że u mnie tył z lewej strony minimalnie niżej niż z prawej, zmierzona różnica ok 1-1,5cm. Chyba też mnie czeka wymiana SLS'ow. Mam tylko dylemat w czerwcu jade na urlop i wypadałoby to zrobić jeszcze przed wyjazdem, ale gdybym to zrobił po powrocie .... czym grozi kompletne uszkodzenie SLS'a ? Siądzie tylko tył czy może stać się coś poważniejszego uniemożliwiającego jazdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz śmiało jechac. Ja od pierwszego objawu zrobiłem jeszcze ze 20kkm aż zupełnie jeden padł

 

Dzięki za info, pewnie poczekam do jesieni, o ile tyle wytrzymaja.

 

U mnie z sls było tak: zaczął się pocić, lekko siadł, jak jedździłem na pusto to było ok, ale jak zapakowałem szpej do nurkowania to amorek siadł i nie wstał. W drogę pojechałem, ale na wybojach nie było właściwej amortyzacji i tłukło mi z tyłu. Jak się wybierasz na urlop z lekkim bagażem to może dasz radę, załadowanym forkiem może być ciężko. No chyba że to pierwsze stadium agonii:-) W końcu zmieniłem na zestaw firmy z 4 z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że u mnie tył z lewej strony minimalnie niżej niż z prawej, zmierzona różnica ok 1-1,5cm. Chyba też mnie czeka wymiana SLS'ow. Mam tylko dylemat w czerwcu jade na urlop i wypadałoby to zrobić jeszcze przed wyjazdem, ale gdybym to zrobił po powrocie .... czym grozi kompletne uszkodzenie SLS'a ? Siądzie tylko tył czy może stać się coś poważniejszego uniemożliwiającego jazdę ?

 

Jeszcze możesz śmiało jechac. Ja od pierwszego objawu zrobiłem jeszcze ze 20kkm aż zupełnie jeden padł

 

Mogę potwierdzić. Bez ładunku można śmiało śmigać i czekać aż całkiem padną lecz załadowany zaczyna tłuc dupą na nawet najmniejszych wybojach.

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę potwierdzić. Bez ładunku można śmiało śmigać i czekać aż całkiem padną lecz załadowany zaczyna tłuc dupą na nawet najmniejszych wybojach.

 

Echh, kasy szkoda ale nie będę ryzykować jazdy z padającym sls'em, szczególnie że na urlop samochód będzie zapakowany + box + 2 rowery. Mam butle na lpg w kole dlatego wahałem się nad ironmanami ale z drugiej strony 90% czasu jeżdżę sam dlatego postawiłem na komfort i dzisiaj kupiłem zestaw KYB. Jak nie zapomnę zrobię fotke przed wyjazdem przy pełnym obciążeniu i wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić. Bez ładunku można śmiało śmigać i czekać aż całkiem padną lecz załadowany zaczyna tłuc dupą na nawet najmniejszych wybojach.

 

Echh, kasy szkoda ale nie będę ryzykować jazdy z padającym sls'em, szczególnie że na urlop samochód będzie zapakowany + box + 2 rowery. Mam butle na lpg w kole dlatego wahałem się nad ironmanami ale z drugiej strony 90% czasu jeżdżę sam dlatego postawiłem na komfort i dzisiaj kupiłem zestaw KYB. Jak nie zapomnę zrobię fotke przed wyjazdem przy pełnym obciążeniu i wrzucę na forum.

 

właśnie 2 dni temu zmieniłem slsy na zestaw kayaby i jestem bardzo zadowolony . samochód zyskał na prowadzeniu , komfort podróżowania bardzo dobry , amory są w sam raz jak dla mnie ani za twarde ani za miękkie. mówiąc krótko - polecam ten zestaw wszystkim tym którzy zastanawiaja się : czy warto ? ze spraw technicznych auto przed wymianą miało ok 400 mm mierząc od środka piasty do rantu nadkola , teraz ma 425 mm...widać różnicę :D w wolnej chwili moge wrzucić foty lub podesłać komuś indywidualnie na PW

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie 2 dni temu zmieniłem slsy na zestaw kayaby i jestem bardzo zadowolony . samochód zyskał na prowadzeniu , komfort podróżowania bardzo dobry , amory są w sam raz jak dla mnie ani za twarde ani za miękkie. mówiąc krótko - polecam ten zestaw wszystkim tym którzy zastanawiaja się : czy warto ? ze spraw technicznych auto przed wymianą miało ok 400 mm mierząc od środka piasty do rantu nadkola , teraz ma 425 mm...widać różnicę :D w wolnej chwili moge wrzucić foty lub podesłać komuś indywidualnie na PW

 

Wrzucaj foty tutaj na forum, dla przyszłych z wątpliwośćiami czy regenerować czy zmieniać.

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...