Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

Da się pojechać ścieżkami rowerowymi na całym odcinku od początku do końca, czy trzeba ulicą?


Zasadniczo szutry i odrobina asfaltu. Bardzo polecam ten szlak.


https://velomapa.pl/szlaki/trasa-rowerowa-mierzei-wislanej-r10

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać na forum Subaru o lokalnym BFW Miejsce jest faktycznie wyjątkowe, ale wymaga jednak już jakiś umiejętności więc nie jest też dla każdego.
Ciekawostką jest (niestety niezbyt radosną), że ogarnia to (od terenu, przez serwisu po www i fb) głównie jeden człowiek, a całość jest finansowana oddolnie przez różnego rodzaju zrzutki. 
@Bosman skoro się podobało to niech wieść się niesie, niech ludzie przyjeżdżają i dorzucają też coś do skarbony. Jest realne ryzyko, że projekt w obecnym finansowaniu i utrzymaniu kiedyś padnie, oby jednak nie...
To prawda. Miejsce jest raczej dla dość zaawansowanych. Ja objeżdżałem najpierw zielone, a potem jasno niebieskie trasy, a na ciemnoniebieskich zdarzało mi się pojechać chicken'em niektóre elementy.
Na czerwone i czarne nie wjeżdżałem na moim HT.
Spotkałem też Jacka i chwilę pogadaliśmy, bo przerabiał akurat jakiś stolik. Bardzo pozytywna postać i wielki szacun dla niego za stworzenie i utrzymanie tej miejscówki.

Cegiełka oczywiście kupiona.
Wrócę tam na pewno.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyciłem dzisiaj za słuchawkę i klawiaturę ;)  i zacząłem negocjować ceny - da się, nawet dostępność nieco się zwiększyła niż widział ją mój lokalny dealer ;) 

Pytanie tylko czy wytrzymam jeszcze trochę do większych rabatów, czy wymięknę i zamówię "coś" jeszcze w tym tygodniu:drool:, bo żona wymyśliła okazję - wyjazd w Bory Tucholskie za tydzień. 

Pośmigałbym już na nowym ... 

 

Różnica w cenie między lekkim elektrykiem Scott Lumen (55Nm i 360Wh) a cięższym Cannondale Moterra Carbon 2 (85Nm i 750Wh) zmniejszyła się do 1500 pln ... 

Duży praktyczny "+" dla Cannondale'a za łatwość demontażu baterii i ładowania jej w domu, jedyny minus to "kilka" kg większej wagi, ale tu pytanie czy aż tak często bym go podnosił ? :krecka_dostal:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

jedyny minus to "kilka" kg większej wagi, ale tu pytanie czy aż tak często bym go podnosił ? :krecka_dostal:

 

Podnoszenie to pewnie mniejszy problem, ale policz łączną wagę rowerów, które wrzucisz na bagażnik.

Większość bagażników montowanych na hak ma max obciążenie 60kg, a na dach 80-100kg liczone razem: belki, uchwyty i rowery.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

Różnica w cenie między lekkim elektrykiem Scott Lumen (55Nm i 360Wh) a cięższym Cannondale Moterra Carbon 2 (85Nm i 750Wh) zmniejszyła się do 1500 pln ... 

Duży praktyczny "+" dla Cannondale'a za łatwość demontażu baterii i ładowania jej w domu, jedyny minus to "kilka" kg większej wagi, ale tu pytanie czy aż tak często bym go podnosił ? :krecka_dostal:

Miałem chwilę i sobie poczytałem o tych rowerach. Dla mnie bateria i waga to nie są jedyne różnice, to są dwa zupełnie inne rowery - jeden ma 130mm skoku, drugi 150mm i opony 2,6''. Miało być xc/downcountry, a mamy enduro?

 

4 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

Bębenek z kasetą będzie, pytanie czy bębenek będzie z piastą. Niestety nie ogarniam detali "star" i "LN" ale czytając trochę po necie jest to kwestia dopasowania bębenka właśnie do piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoadRunner napisał(a):

Ratchet LN od DT sluzy do przerobienia piasty DT swiss 370 z 3 zapadek, na ratchet w ktorym sa 2 pierscienie.  Nasowa sie pytanie do jakiej piasty szukasz bebenka?  W linku ktory zamiesciles nic nie pisza o pierscieniach - takze zapewne trzeba dokupic osobno.  W zestawie LN powinna byc jeszcze inne mocowanie do pierscienia wewnetrznego, to mocowanie wchodzi w miejsce wkrecanego pierscienia zazebiajacego z 3 zapadkami... sa widea na YT jak sie to wymienia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał(a):

to są dwa zupełnie inne rowery - jeden ma 130mm skoku, drugi 150mm i opony 2,6''. Miało być xc/downcountry, a mamy enduro?

 

Oj tam, to tylko 0,2" ;), z czasem opony zawsze można zmienić na węższe ;) 

 

4 godziny temu, Blixten napisał(a):

Pytanie tylko czy wytrzymam jeszcze trochę do większych rabatów, czy wymięknę i zamówię "coś" jeszcze w tym tygodniu:drool:

No i nie wytrzymałem ... :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

Oj tam, to tylko 0,2" ;), z czasem opony zawsze można zmienić na węższe ;) 


To coś jak: założę do Forka koła od Legaca i będzie jeździł jak Legac.

 

Ale ważne, że problem z głowy na jakiś czas ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest jednak Stache. Idzie jak dzik w kartoflach. Geometria ramy i bardzo krótki tył sprawia że jedzie się tu na 29x3.0 jak na zwykłych 29, znaczy, w sensie zwrotności. To jest to czego nie byłem pewien. Tak więc jest super. Muszę jeszcze wymienić przednią zębatkę na coś mniejszego bo jest owal 36T fajne, fajne ale na prostej i lekkich górkach a pod stromizny poweru mi brak :( no i jakieś agresywniejsze opony bedzie trzeba poszukać (pewnie Maxxis Minion) bo pomimo 3" szerokości dwa razy dziś była prawie gleba w poślizgu. Bontrager Chupacabra jest spoko ale dla spokojnego rowerzysty.20240819_185613.thumb.jpg.556db0b08101aa3a7d4b7871ffb4a642.jpg

Edytowane przez adamW202
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gazik napisał(a):

He he he, kalka mojej historii.

 

Idąc "za głosem serca" jeździłbym dzisiaj lekkim karbonowym hardtailem, ale nie mieli od ręki .... taki los ;) 

Wszedłem wtedy akurat na TF, zacząłem słuchać (dobrych) rad, no i się zaczęło ... :biglol:

 

Spróbowałem tak zachwalanego fulla :ok: i spodobało mi się.

Gdy byłem już pewien, że będzie to leciusieńki i świetnie prowadzący się Cannondale Scalpel Carbon 4, to w którąś sobotę znowu miałem po drodze rowerowy, tym razem byłem z żoną, która nagle zaskoczyła, że ona też "chce zmienić, ale na elektryka" i w tamtej chwili cały mój misterny plan poszedł .... :P

 

11 godzin temu, Gazik napisał(a):

Co wybrałeś?

 

Nie mogłem pogodzić się z lękiem, że na podjazdach nie dogonię własnej żony ;) Zacząłem myśleć, że to wspomaganie w elektryku jednak się przyda i zachęci mnie do częstszej, dłuższej i lżejszej jazdy. 

Brałem poważnie pod uwagę Scott'a Lumena eRide 910 za jego lekkość jak na elektryka, ale od praktycznej doszukałem się jego minusa, że nie można wyjmować baterii do ładowania w domu - już widzę uśmiech żony jak wprowadzam zabłocony rower do mieszkania :biglol:

Zacząłem więc szukać dalej, podzwoniłem, ponegocjowałem i okazało się, że, co prawda cięższy, ale z większym momentem i bardziej pojemną baterią rower kosztuje niewiele więcej od Lumen'a. 

Ostatecznie wybór padł na Cannondale Moterra Carbon 2 w kolorze Mantis  :)

 

Zrzutekranu2024-08-19130657.thumb.png.364237ce3a79381fac73335376a87cc7.png

Wczoraj wpłaciłem zaliczkę, ma być jeszcze w tym tygodniu :yahoo: 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adamW202 napisał(a):

No i jest jednak Stache.

Ciekawe :)

Rama z tyłu kosmos, widełki powyżej łańcucha :krecka_dostal: Trzeba okleić od dołu :biglol:

Gratulacje:)

PS. amortyzator Ci tył naprzód zamontowali ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał(a):

Ciekawe :)

Rama z tyłu kosmos, widełki powyżej łańcucha :krecka_dostal: Trzeba okleić od dołu :biglol:

Gratulacje:)

PS. amortyzator Ci tył naprzód zamontowali ;)

Oklejone jest oryginalnie :ph34r: nie widać ale jest.

Amor dziwny, fakt, troche stuka przy wyproście jak powraca gwałtownie z ugięcia - nie wiem czy ten typ tak ma czy trzeba go na warsztat wrzucić zaraz.

Ma ktoś z Was Manitou? U mnie do tej pory same Rock Shoxy więc nie mam porównania kompletnie.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adamW202 napisał(a):

Oklejone jest oryginalnie :ph34r: nie widać ale jest.

Amor dziwny, fakt, troche stuka przy wyproście jak powraca gwałtownie z ugięcia - nie wiem czy ten typ tak ma czy trzeba go na warsztat wrzucić zaraz.

Ma ktoś z Was Manitou? U mnie do tej pory same Rock Shoxy więc nie mam porównania kompletnie.

Amor spoko... Mam kilka roznych Manitou, i one nie stukaja, masz regulacje tlumienia to sie nia pobaw.  Jaki to model amora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Eryk napisał(a):

Amor spoko... Mam kilka roznych Manitou, i one nie stukaja, masz regulacje tlumienia to sie nia pobaw.  Jaki to model amora?

Manitou Magnum Comp 34. Bawilem się regulacją. Nie pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamW202 napisał(a):

Manitou Magnum Comp 34. Bawilem się regulacją. Nie pomogło. 

Byc moze poziom oleju jest niewlasciwy... Shockcraft proponuje rozne mody do tego amora.  W razie czego polecam Wichu workshop w Polsce... Zapewne maja jakies rozwiazania.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi w ocenie tego fulla bo mlody szuka od miesięcy czegoś w rozmiarze S ale strasznie ciężko dorwac coś sensownego dla niskiego 12-latka. Napalił się strasznie na tego Propeina a ja kompletnie nie siedzę w rowerach na pełnym zawieszeniu i za bardzo się na nich nie znam. Przeznaczenie to głównie skakanie po hopach w lesie bo jego dirt już mu nie wystarcza na trudniejsze hopki. 

Nie ukrywam że cena jest dla mnie wysoka jak za rower dla dzieciaka ale to podobno jego wymarzona konfiguracja sprzętu. Minus jeszcze taki że mam po niego 550km i nie wiem czy w ogóle podjąć jakieś rozmowy z właścicielem czy rower nie jest wart swojej ceny.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-enduro-propain-tyee-al-27-5-2021-r-rozmiar-s-CID767-IDZYSos.html

Edytowane przez lukasdraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasdraz napisał(a):

Doradźcie mi w ocenie tego fulla bo mlody szuka od miesięcy czegoś w rozmiarze S ale strasznie ciężko dorwac coś sensownego dla niskiego 12-latka. Napalił się strasznie na tego Propeina a ja kompletnie nie siedzę w rowerach na pełnym zawieszeniu i za bardzo się na nich nie znam. Przeznaczenie to głównie skakanie po hopach w lesie bo jego dirt już mu nie wystarcza na trudniejsze hopki. 

Nie ukrywam że cena jest dla mnie wysoka jak za rower dla dzieciaka ale to podobno jego wymarzona konfiguracja sprzętu. Minus jeszcze taki że mam po niego 550km i nie wiem czy w ogóle podjąć jakieś rozmowy z właścicielem czy rower nie jest wart swojej ceny.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-enduro-propain-tyee-al-27-5-2021-r-rozmiar-s-CID767-IDZYSos.html

Osprzęt całkiem fajny, rower także ale czy warty...jeśli rzeczywiście w takim stanie że technicznie to "mucha nie siada" to może i warto. Chyba wolałbym dołożyć ze dwa-trzy tysiaki i kupić coś nowego jednak. A jeśli to rower na jeden sezon bo młodzieniec wyrośnie to brutalnie powiem, zupełnie nie warto.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukasdraz napisał(a):

Nie ukrywam że cena jest dla mnie wysoka jak za rower dla dzieciaka ale to podobno jego wymarzona konfiguracja sprzętu

I ile pojeździ na tej wymarzonej konfiguracji? Dwa sezony?

Czasy absurdu pandemicznego się skończyły ;) 

Jako przykład, nie alternatywa:

IMG_1681.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dako napisał(a):

BMX-a kup gówniarzowi a nie rower za 10 patoli.

 

Bmx już przerabiał. ;)

Rowery i skakanie akurat to jego pasja i praktycznie codziennie jeździ godzinami i skacze z kumplami więc nie jest to jakiś tam jego wymysł. A jego dirt już czasami mu nie wystarcza do kolejnych poziomów ;)

To niestety nie piłka że kupisz buty za 2 stówy i kończą się Twoje wydatki. 

4 godziny temu, Zyzol napisał(a):

I ile pojeździ na tej wymarzonej konfiguracji? Dwa sezony?

Czasy absurdu pandemicznego się skończyły ;)

To już byłby chyba jego 8 czy 9 rower więc jak na wiek 12 lat trochę ich przerobił a jeszcze na żadnym rowerze przy odsprzedaży nie straciłem. Wiem że ceny są tych wszystkich rowerów abstrakcyjne ale już powoli się do tego przyzwyczaiłem przez lata. Na razie odpuściłem ten rower bo w sumie za taką kasę może trafi się coś nowego. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukasdraz napisał(a):

To niestety nie piłka że kupisz buty za 2 stówy i kończą się Twoje wydatki. 

 

W szczytowym momencie miałem z 4 pary: lanki, turfy, halówki i wkręcane ale ja amator jestem. No i budżet trzeba zwiększyć na jedną parę.

Finalnie 2 z 4  oddałem po meczu na zasadzie kto chce buty i chętni brali.

Ale wiem o czym mówisz - w sumie nawet paletka do pingponga potrafi kosztować 1k PLN.

Rower na szczęście i tak wypada bardzo korzystnie np. z sportami motorowymi.

 

Niech młody ćwiczy (cokolwiek) bo przy obecnej  tendencji wśród dzieci - rośnie nam całe pokolenie niepełnosprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dako napisał(a):

Niech młody ćwiczy (cokolwiek) bo przy obecnej  tendencji wśród dzieci - rośnie nam całe pokolenie niepełnosprawnych.

No dlatego nie żałuję mu pieniędzy na rowery bo wiem że wykorzystuje je w pełni. I tak 90% jego kolegów z klasy większość czasu siedzi przed komputerami więc cieszy mnie jego zajawka i liczba godzin spędzanych na rowerze.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...