Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych, którzy szukają swojego pierwszego crossowego roweru to mogę polecić ten Lazaro co kupiłem :) fajnie się na tym jeździ. Dołożyłem kilka pierdół i śmigam :D jeszcze tylko chcę dołożyć manetkę na blokadę widelca, bo kręcenie tym koreczkiem (jeżdżąc po mieście) jest dość irytujące :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Ma ktoś może z Was zamontowany jakiś uchwyt na telefon przy rowerze? :)

Uzywalem chwile Topeak Dry bag, ale jest niewygodny.

Z tanich, a dobrych opcji jest Finn - pomimo tego, ze to tylko kawalek gumy, to jest genialny w swojej prostocie i dziala na prawde ok.

A cos co sprawie sobie na pewno po zmianie telefonu to Fidlock - dawno nie widzialem nic wygodniejszego w uzyciu.

Cos co stanowczo moge odradzic, ale pewnie znajda sie tu tacy, ktorzy sa tym zachwyceni, to te chinskie wynalazki w stylu GUB itp.

Wyglada to niby ok, ale jakos nie przemawiaja do mnie 4 sterczace kolce wycelowane w klatke piersiowa.

Zwlaszcza, ze jest to wykonane zbyt solidnie z mocno przytwierdzonego do kierownicy aluminum.

Przy spotkaniu z klatka piersiowa cos sie na pewno zlamie i nie bedzie to ten uchwyt :p

Tym, ktorzy to maja radze pomyslec o tym uchwycie w kategorii dobrego ekstraktora do serca, a nie uchwytu na telefon ;)

Edytowane przez pajac_am
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Ma ktoś może z Was zamontowany jakiś uchwyt na telefon przy rowerze? :)

 

Teraz mam GUB PRO3, bo telefon "rowerowy" trochę gruby..

Ale generalnie każdy GUB dobry - trzyma jak zły :thumbup:

 

image.png.31cafaf4a564849418d0a24d776224a0.png

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zauważę, że telefon to najlepiej w plecaku / nerce się wozi. Nawet z włączoną nawigacją jeśli trzeba, choć wtedy najlepiej działa kieszonka w koszuli / bluzie ;) 

Edytowane przez Knurek1111
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze moim zdaniem na telefon są takie sakwy z przeźroczystą wierzchnią kieszonką na telefon, jakiś czas z tym jeździłem, telefon z tego nie wypadnie, nie nadziejesz się na to jak na grabie i można schować coś jeszcze do przestrzeni pod telefonem...nie pasuje jednak wizerunkowo do każdego roweru i nie wszystkim przypadnie do gustu  Przestałem używać tak samo jak już nie jeżdżę rowerem ze zdjęcia a telefon wożę poprostu w plecaku ale jak coś to polecam.

20221004_173003.jpg

20221004_174147.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, adamW202 napisał:

nie nadziejesz się na to jak na grabie

 

Nie wiem jak miałbym się na to nadziać - prędzej zrobię sobie krzywdę rogami :rolleyes:

Tak czy inaczej, jeżdżę tak już kilka lat, zaliczyłem kilka gleb i wciąż żyję :biglol:

 

Screenshot_20221005-201516.thumb.png.f62c9622f3e1fa8beb7b1388ef4eb0ea.png

 

Screenshot_20221005-201637.thumb.png.1773202834374b0396afd0f41bf48645.png

 

DSC_1812.thumb.JPG.dfa70b52ee7bef4717078f5a7cb76813.JPG

 

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, czekker napisał:

 

Nie wiem jak miałbym się na to nadziać - prędzej zrobię sobie krzywdę rogami :rolleyes:

Tak czy inaczej, jeżdżę tak już kilka lat, zaliczyłem kilka gleb i wciąż żyję :biglol:

 

Screenshot_20221005-201516.thumb.png.f62c9622f3e1fa8beb7b1388ef4eb0ea.png

 

Screenshot_20221005-201637.thumb.png.1773202834374b0396afd0f41bf48645.png

 

DSC_1812.thumb.JPG.dfa70b52ee7bef4717078f5a7cb76813.JPG

 

 

 

To nadziewanie sie na uchwyt telefonowy było oczywiście wyolbrzymione;) nie mniej jednak zdażało mi się także "zsiadać" przez kierownice i było to tak zaskakująco gwałtowne, że nawet nie wiem czy leciałem wysoko ponad nią, czy się otarłem o nią.

Wszystkie rozwiązania są dobre tak długo jak odpowiada to użytkownikowi. Ja na przykład nie lubię mieć nic na kierownicy co zasłania mi przednie koło, poprostu lubię widzieć dokładnie którędy je prowadzę, dlatego taka torba na kierownicy jak u Ciebie (która na pewno jest praktyczna i wygodna w użytkowaniu) by mnie bardzo irytowała. Pozdrawiam i dobrej pogody na czas w siodle życzę!:thumbup:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, buduję żoneczce taki  nie wiem gravel-kolarkę na ramie damce ze starego scotta. Nie ma kto starej manetki prawej pod kciuk shimana albo sunrace'a gdzie w szufladzie walającej się sprzedać? Najlepiej jaka xt czy inna wyższa bo były biżuteryjne wielce. Podaję linka niżej o jaką manetkę mnie chodzi :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam inspiracji, potrzebuję z automatu startować trening na apple watch ze startem roweru. Czy jest jakiś licznik, apka itp która to zrobi z automatu. Skrótowo zaczynam jechać >20kmh i AW włącza trening (bez potwierdzeń itp). Pytam bo często mam nie zapisane treningi ( a właściwie trasy ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uchwytów, to ja mam Spigen gearlock (czyli sporo tańszą wersję świetnych rozwiązań typu SP Connect albo Quad Lock).

Zalety są takie, że można w każdej chwili bardzo łatwo jedną ręką zdjąć telefon i np zrobić zdjecie czy bardziej przyjrzeć sie mapie i tak samo łatwo zamontować (obracając o 45stopni), ale też wygodnie operować na zamontowanym telefonie w czasie jazdy jak warunki pozwalają.

Ale wymaga dedykowanego etui lub naklejenia nakładki na etui uniwersalne. Ja mam to naklejone i działa świetnie.

 

Co do gearlocka, to mocowanie do kierownicy ma 2 wersje. Wersja z "cybantem" ma bardziej uniwersalną średnicę do różnych kierownic, ale podobno potrafi sie rozluźnić i lepiej to zastąpić np. tyrtytką.

 

Ja mam te drugą wersję mocowaną sztywną obejmą na śruby. Jest bardzo stabilna, ale średnica tej obejmy jest za mała dla kierownic o dużej średnicy.

W efekcie w szosówce mam ją założoną bez gumowej podkładki i telefon na drodze gorszej jakości wibruje, co mu raczej nie służy.

W MTB jest wszystko ok, tylko mam to zamontowane dalej od środka kierownicy, bo w mojej trailówce kiera ma aż 35mm na środku i ta obejma jest za mała.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eurojanek napisał:

Panowie, buduję żoneczce taki  nie wiem gravel-kolarkę na ramie damce ze starego scotta. Nie ma kto starej manetki prawej pod kciuk shimana albo sunrace'a gdzie w szufladzie walającej się sprzedać? Najlepiej jaka xt czy inna wyższa bo były biżuteryjne wielce. Podaję linka niżej o jaką manetkę mnie chodzi :P

 

 

Ja nestety zawsze wolalem manetki obrotowe... A teraz takie czasy sa ze nawet te stare manetki sa bardzo drogie:

https://bikerecyclery.com/nos-shimano-deore-xt-ii-sl-m732-thumb-shifters-7-speed-sis/

Generalnie, wszystko co robi Blue Lug wyglada przestarzale, ale komponenty uzywane w ich rowerach niestety kosztuja worek pieniedzy, i pochodza z roznych butikowych firm.  Tak jak w przypadku motoryzacji, pojawila sie moda na retro rowery, takze ceny sa troche zwariowane, patrzac na Ebay etc...

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamul napisał:

Skrótowo zaczynam jechać >20kmh i AW włącza trening (bez potwierdzeń itp)

Trochę bez sensu. Wsiadasz w samochód, autobus i cyk - trening leci ;) 

W Garminie jest taka opcja, ale tylko dla chodu i biegu. Automatycznie startuje licznik Garmina, ale jego raczej ma się zamocowanego na rowerze, a nie w kieszeni, więc tu problemu rozpoznawania aktywności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamul napisał:

Panowie szukam inspiracji, potrzebuję z automatu startować trening na apple watch ze startem roweru. Czy jest jakiś licznik, apka itp która to zrobi z automatu. Skrótowo zaczynam jechać >20kmh i AW włącza trening (bez potwierdzeń itp). Pytam bo często mam nie zapisane treningi ( a właściwie trasy ;) ).

 

Są czujniki montowane w rowerze, które automatycznie rejestrują treningi. Na pewno nie rejestrują trasy lecz dystans, prędkość, czas etc.

 

Czy są jakieś z interfejsem do AW, wątpię. Ekosystem Apple jest bardzo hermetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniała mi się sytuacja z lata, będąc któregoś dnia z młodą na rowerze, wpadliśmy na gofra, w sensie pojechaliśmy zjeść, nie że wjechaliśmy w jakiegoś:mrgreen: Przed nami była para, laska w mini, wysoki obcas, itp. Czekając na tego swojego gofra siada przy stoliku i klika coś w smartwatchu i nagle na całą gofrownię rozlega się komunikat, trening wstrzymany:biglol: Praktycznie wszyscy w gofrowni solidarnie wybuchnęli śmiechem.

Także skoro ona mogła akurat robić przerwę w jakimś treningu to, czasu nie pyknął sobie treningu w samochodzie czy autobusie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, trzeba wiedzieć kiedy przerwać :-)

Kilka lat temu za namową kolegów zainstalowałem Stravę i jeszcze nie do końca czaiłem o co chodzi. Po pierwszej wycieczce do Góry Kalwarii ze Stravą zapomniałem zakończyć nagrywanie i potem zrobiłem kilka km samochodem spacerowym tempem po mieście, w tym chyba podjechałem pod ul. Myśliwiecką ze średnią typu 48km/h. Zorientowałem się wieczorem i zakończyłem nagrywanie, ale zanim rozgryzłem jak to zmodyfikować czy usunąć, to już miałem kilkadziesiąt zaproszeń od kandydatów na followersów, w tym jakieś "lokalne legendy" i posiadaczy wielu warszawskich "KOM"ów :):):)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...