Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Eryk napisał:

Fajnie pomyslales zeby zrobic zdjecia z tej samej perpektywy w rozne dni... u mnie to juz po ptokach ale zapozycze ten pomysl na przyszlosc.

Pomysł zaczerpnięty ze starego filmu „Dym”, w którym główny bohater grany przez Harveya Keitela codziennie robi zdjęcie z tego samego ujęcia brooklyńskiej ulicy przed swoim sklepem. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 40km i 1300 przewyższeń. 

Dzisiaj będzie podobnie :yahoo:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knurek1111 napisał:


Piękne liczby. Gdzie jesteś?

W W. 

:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fala napisał:

Wczoraj 40km i 1300 przewyższeń. 

Dzisiaj będzie podobnie :yahoo:

Dzisiaj 48 i 1600

:evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Knurek1111 napisał:


Ile z tego po asfalcie?

...pewnie ze 4km na rozgrzewkę :mrgreen:

 

PS: taśma trzyma mleczko :)

https://ibb.co/BnrHbTP

Edytowane przez Fala
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii profilaktycznego czyszczenia zawiasu.

Dzis rozebralem zawieche w jednym z moich fulli i pomimo tego, ze zawias chodzil normalnie, to niektore z lozysk niemal staly w miejscu ;)

A i z ciekawostek, to wbrew temu co napisalem wczesniej, ze wymieniajac lozyska w ramie mozna zaoszczedzic i kupic jakiekolwiek, a nie koniecznie caly set od producenta roweru, to troche naklamalem. Bo po wyjeciu uszczelki okazalo sie, ze w odroznieniu od wiekszosci lozysk, to oryginalne w zawieszeniu nie ma "koszyczka" ktory tworzy dystans miedzy kulkami, tylko kulki sa ciasno jedna przy drugiej, stad obciazenie rozklada sie na wiecej punktow i w rezultacie takie lozysko powinno wytrzymac wiecej/dluzej.

Zauwazylem, ze w nazwie takiego lozyska jest litera V, ktora moze oznaczac wlasnie taka konstrukcje.

Jutro jade do zaprzyjaznionej hurtowni z lozyskami i zglebie moja wiedze w tym temacie :)

20201026_213119.jpg

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pajac_am napisał:

Jeszcze w kwestii profilaktycznego czyszczenia zawiasu.

Dzis rozebralem zawieche w jednym z moich fulli i pomimo tego, ze zawias chodzil normalnie, to niektore z lozysk niemal staly w miejscu ;)

A i z ciekawostek, to wbrew temu co napisalem wczesniej, ze wymieniajac lozyska w ramie mozna zaoszczedzic i kupic jakiekolwiek, a nie koniecznie caly set od producenta roweru, to troche naklamalem. Bo po wyjeciu uszczelki okazalo sie, ze w odroznieniu od wiekszosci lozysk, to oryginalne w zawieszeniu nie ma "koszyczka" ktory tworzy dystans miedzy kulkami, tylko kulki sa ciasno jedna przy drugiej, stad obciazenie rozklada sie na wiecej punktow i w rezultacie takie lozysko powinno wytrzymac wiecej/dluzej.

Zauwazylem, ze w nazwie takiego lozyska jest litera V, ktora moze oznaczac wlasnie taka konstrukcje.

Jutro jade do zaprzyjaznionej hurtowni z lozyskami i zglebie moja wiedze w tym temacie :)

20201026_213119.jpg

Czy dobrze mi sie wydaje ze to Cannondale?  Jesli tak to na MTBR byla na ten temat dyskusja 3 lata temu... Z tego co slyszalem/czytalem to w jakosci lozysk sporo zalezy od producenta.  U ciebie widac ze jednak brud przedostal sie do srodka...  U siebie musze najpierw przeserwisowac Manitou R7, Fox Talas, Fox RLC 100, odtluscic klocki hamulcowe... kurcze, nie chce mi sie na razie tego wszystkiego ruszac.  Ale jak juz zaczne to i zawiasy posprawdzam - przyda sie jakis zimny deszczowy weekend do takiej roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii profilaktycznego czyszczenia zawiasu.
Dzis rozebralem zawieche w jednym z moich fulli i pomimo tego, ze zawias chodzil normalnie, to niektore z lozysk niemal staly w miejscu
A i z ciekawostek, to wbrew temu co napisalem wczesniej, ze wymieniajac lozyska w ramie mozna zaoszczedzic i kupic jakiekolwiek, a nie koniecznie caly set od producenta roweru, to troche naklamalem. Bo po wyjeciu uszczelki okazalo sie, ze w odroznieniu od wiekszosci lozysk, to oryginalne w zawieszeniu nie ma "koszyczka" ktory tworzy dystans miedzy kulkami, tylko kulki sa ciasno jedna przy drugiej, stad obciazenie rozklada sie na wiecej punktow i w rezultacie takie lozysko powinno wytrzymac wiecej/dluzej.
Zauwazylem, ze w nazwie takiego lozyska jest litera V, ktora moze oznaczac wlasnie taka konstrukcje.
Jutro jade do zaprzyjaznionej hurtowni z lozyskami i zglebie moja wiedze w tym temacie
20201026_213119.thumb.jpg.5f42683394a7f6aff7752227a297748d.jpg
U mnie w hurtowni facet stwierdził że to jakaś utopia, łożysko bez koszyczka. Wątpię abyś kupił takie tam. A facetowi pewnie szczęka opada je na blat jak takie zobaczy. Zostanie Ci zamówienie u producenta albo gdzieś w internetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

U mnie w hurtowni facet stwierdził że to jakaś utopia, łożysko bez koszyczka.

Ja ostatni raz takie widziałem w Wigry 3 :) 

 

Przy okazji, a może łożyska polimerowe ?  https://www.igus.pl/info/industries-bicycle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eryk napisał:

Czy dobrze mi sie wydaje ze to Cannondale?

Scott Spark :p

Ma to juz pare lat i nie mialo lekkiego zycia, wiec specjalnie sie nie zdziwilem. I tak dlugo wytrzymaly.

46 minut temu, RoadRunner napisał:

Przy okazji, a może łożyska polimerowe ?  https://www.igus.pl/info/industries-bicycle 

Takie w zawiasach tez wystepuja prawie zawsze na tulejach dampera i w zawiasie przy osi tylnego kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 15:28, bikeman1 napisał:

Ja dzisiaj 57km ;)

 

Pogoda piękna, aczkolwiek mglisto

W lesie złota jesień 

 

 

20201025_111058.jpg

 

Czy to jest model 2019 ? Jak dobrze widzę na ich stronie, jest w promce. 

Jesteś zadowolony z zakupu ? Myślę nad czymś podobnym. Przeglądam Orbę, Cube, ... i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Woszkowaty napisał:

 

Czy to jest model 2019 ? Jak dobrze widzę na ich stronie, jest w promce. 

Jesteś zadowolony z zakupu ? Myślę nad czymś podobnym. Przeglądam Orbę, Cube, ... i sam już nie wiem.

 

Tak, to jest model 2019, zdecydowałem się na niego z racji na dobrą cenę, korbę SLX. W 2020 korba jest nie sygnowana - poza grupowa Deore, ale za to napęd 1x12

 

Czy jestem zadowolony? Nawet bardzo. Rower ma bardzo fajną geometrię, pozycja jest trochę bardziej wyprostowana jak na wyścigowym XC, ale nie jak na AllMountain. 

 

Ma blokadę skoku z manetki, na sztywno blokuję. 

Hamulce są poza grupowe Deore, jak dla mnie do jazdy po płaskim Mazowszu mega wystarczające. U nas jak się trafi czasem zjazd 10-12% to wszystkie "piniądze" :)

 

Bardziej bym poszedł w modyfikację lekką napędu, tj, zakup jednej prawej manetki XTR + przerzutka XTR. Koszt w sumie niewielki, myślę że zamknie się w 1k PLN a komfort ze zmiany przełożeń będzie diametralnie lepszy. 

 

Jeśli chodzi o amortyzację, to również jest ok. Przednia Reba potrzebowała jakiś 300km aby się "ułożyła" i zaczyna ładnie pracować. Damper jest poprawny. 

 

EDIT. Jeśli mówisz o promce 9.600zl, to uderz do jakiegoś dystrybutora a uzyskasz napewno jeszcze lepsza cenę. 

Jak będziesz zainteresowany, to daj znać, kumpel jest dystrybutorem, to może Ci ogarnę dobra cenę 

 

No chyba tyle

 

Na koniec fotos 

 

 

20201002_225631.jpg

Edytowane przez bikeman1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RoadRunner napisał:

Znacie jakieś sklepy, które w rozliczeniu przyjmują stary rower ? Czy takie coś nie jest praktykowane ?

Jest praktykowane, ale nie wiem czy na zasadzie komisu czy rozliczenia. Jak szukałem swojego 2 lata temu to kilka sklepów, które wystawiały na OLX miały też kilka używek od klientów właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoadRunner napisał:

Znacie jakieś sklepy, które w rozliczeniu przyjmują stary rower ? Czy takie coś nie jest praktykowane ?

 

Ja tak sprzedałem swój poprzedni rower - zostawiłem w rozliczeniu, konkretnie w komisie. Kwestia dogadania się z konkretnym sklepem. Pewnie ważne też było to, że cały czas u nich serwisowałem rower i kupiłem parę gratów.

 

Raczej sklepy nie praktykują odkupu + dopłaty z Twojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli kończy mi się hamulec i szukam jakiś okładzin. Myślałem nad Swissstop, ktoś używa? Zastanawiam się pomiędzy mieszanką C a E, ma ktoś porównania, albo poleca coś innego. Zastosowanie raczej na płaskim, bez długich hamowań, ma też się sprawdzić podczas rekreacyjnych wypadów, więc na pewno metaliczne odpadają bo nie dogrzeję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...