Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety nie wiem twarz znajoma, ale mnie zacmiło ;)  Kto to? 

 

Gdzieś czytałem że Robert generuje moce w tescie 20 min -sam to stwierdził około 315 W przy wadze 65 kg, to jest 4.8 W/kg - na prawde mega wynik jak na amatora   przy tej wadze to się domyślam że Robert śmiga po górach ze hej. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co lubieją pedałować ale mają problemy z kręgosłupem a konkretnie z odcinkiem lędźwiowym - jak sobie radzicie za kółkiem?
U mnie po ok. 20,30 km pojawia się ból; nie wiem czy to kwestia postawy za kierownicą, geometrii ramy (jeżdzę na pseudoszosówce z decathlonu) czy po prostu ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ardaturan napisał:

Pytanie dla tych co lubieją pedałować ale mają problemy z kręgosłupem a konkretnie z odcinkiem lędźwiowym - jak sobie radzicie za kółkiem?
U mnie po ok. 20,30 km pojawia się ból; nie wiem czy to kwestia postawy za kierownicą, geometrii ramy (jeżdzę na pseudoszosówce z decathlonu) czy po prostu ten typ tak ma.

 

Na to może wpływać milion rzeczy, musisz próbować zmian, siodełko wysokość, wysunięcie siodełko, czy jeździsz w SPD czy nie, bo mogą być źle ustawione, długość mostka, aż tak jak napisałeś geometria ramy i Twoje ewentualne schorzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez wiele lat miałem problemy z kręgosłupem głównie właśnie w odcinku lędźwiowym. Może z miesiąc/dwa temu miałem jakieś bóle i trudności w wykonywaniu niektórych ruchów, ale trudno zweryfikować przyczynę. Na samym rowerze podczas jazdy było, ok ale schodząc już miałem problemy, czy usiąść np na niskiej kanapie nie mogłem. Obecnie jest ok, w rowerze przez ten czas nic nie zmieniałem. Więc trudno stwierdzić. Robię można powiedzieć do 40 km, czasami spędzając na nim ten dystans przez cały dzień, jeżdżąc z dzieckiem i robiąc przerwy na zwiedzanie, posiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę pojeździłem, tzn całe 15km. Pół na pół asfalt i szuter. Mam problem bolą mnie nadgarstki, co najlepsze to w rowerze od dłuższego czasu się nic nie zmieniło. Jedynie moja waga o pare kg w górę. Pomoże obrócenie kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ewemarkam napisał:

Dziś trochę pojeździłem, tzn całe 15km. Pół na pół asfalt i szuter. Mam problem bolą mnie nadgarstki, co najlepsze to w rowerze od dłuższego czasu się nic nie zmieniło. Jedynie moja waga o pare kg w górę. Pomoże obrócenie kierownicy?

Bola, czy moze dretwieja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co lubieją pedałować ale mają problemy z kręgosłupem a konkretnie z odcinkiem lędźwiowym - jak sobie radzicie za kółkiem?
U mnie po ok. 20,30 km pojawia się ból; nie wiem czy to kwestia postawy za kierownicą, geometrii ramy (jeżdzę na pseudoszosówce z decathlonu) czy po prostu ten typ tak ma.
Cześć. Ja jestem po operacji kręgosłupa L5/S1. Mi lekarka zaleciła jazdę w lekko pochylonej pozycji. Odstawiłem baranka, założyłem prosty kierownik, mostek z regulacją i opony 28C. Komfort się poprawił a po jeździe nic nie boli.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Bolą. To jak bardziej od strony kciuka.

 

 

ja mam od lat rozwalony jeden nadgarstek, głównie problem jest od strony kciuka. I często po dłuższym jeżdżeniu bardziej się odzywa. Myślę czy spróbować kiery o większym wygięciu, w granicach 10-12 st. Teoretycznie powinna być poprawa. Syntace i SQlab na pewno takie posiada. Tylko że nie mogę się zebrać bo są na zacisk 31.8 a ja mam 35, więc dochodzi zmiana mostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie mostek na 31.8. kierowania która mam to Race face Atlas 31.8 przycięta na 75cm. ale zastanawia mnie dlaczego coś się zmieniło jak nic nie było ruszane. Obróciłem ja ciut, zobaczymy co się będzie działo. Pewnie dopiero we wtorek usiade na nim. Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jaszyn napisał:

Gdzieś czytałem że Robert generuje moce w tescie 20 min -sam to stwierdził około 315 W przy wadze 65 kg, to jest 4.8 W/kg - na prawde mega wynik jak na amatora   przy tej wadze to się domyślam że Robert śmiga po górach ze hej. 

 

Szczerze mowiac to mnie to nie dziwi ze Robert Kubica jest dobry na podjazdach (ignorujac na chwile skutki wypadku). Jego budowa ciala wlasnie wskazuje na to ze na podjazdach jest szybszy, Kubica chyba zawsze musial uwazac na swoja wage przy wzroscie by w F1 nie "obciazac" bolidu zbytnio. 

Sam mam budowe bardziej sprintera i kiedys gdy faktycznie mialem kondycje, i tak zawsze mnie kumple objezdzali pod gore - poprostu nie daje rady jechac tak szybko jak oni.  Zwlaszcza moj kumpel mechanik rowerowy, ktory pod gorke to w mieszanych wyscigach amatorsko/profesjonalnych potrafil objezdzac kolesi zawodowcow - i on ma wlasnie taka budowe ciala - dlugie nogi, krotki tulow, skora i kosci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

ja mam od lat rozwalony jeden nadgarstek, głównie problem jest od strony kciuka. I często po dłuższym jeżdżeniu bardziej się odzywa. Myślę czy spróbować kiery o większym wygięciu, w granicach 10-12 st. Teoretycznie powinna być poprawa. Syntace i SQlab na pewno takie posiada. Tylko że nie mogę się zebrać bo są na zacisk 31.8 a ja mam 35, więc dochodzi zmiana mostka

Takie bole czesto sa spowodowane stanami zapalnymi - wiec trzeba najpierw pozbyc sie stanu zapalnego.  Jesli ustawienie kierownicy sie nie zmienilo a bol sie pojawil i przybylo wagi - to moze byc tez tak ze oslabione sa miesnie tulowia i wieksza waga spoczywa na rekach - to wtedy faktycznie wyzszy mostek moze pomoc.  Jestem pewien ze sa podkladki redukcyjne rozmiaru 35 -> 31.8 gdzis mozna kupic - wiec to nie problem.  Problemem moze tez byc sztywnosc kierownicy - bo rozmiar 35mm jest znacznie sztywniejszy od kierownic 31.8 czy 25.4 - i wtedy drgania sa bardziej przekazywane do dloni - zapewne w kierownicach z karbonu jest to mniej odczuwalne.  Kiedys mialem stany zapalne w obydwoch nadgarstkach po tym jak uprawialem Aikido, wiec rzucilem Aikido i dalej jezdze na rowerze bez problemow z nadgarstkami - uzywam waskich, kierownic 25.4 z rogami - takze zupenie nie modnie - ale nie mam na co narzekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eryk napisał:

Takie bole czesto sa spowodowane stanami zapalnymi - wiec trzeba najpierw pozbyc sie stanu zapalnego.  Jesli ustawienie kierownicy sie nie zmienilo a bol sie pojawil i przybylo wagi - to moze byc tez tak ze oslabione sa miesnie tulowia i wieksza waga spoczywa na rekach - to wtedy faktycznie wyzszy mostek moze pomoc.  Jestem pewien ze sa podkladki redukcyjne rozmiaru 35 -> 31.8 gdzis mozna kupic - wiec to nie problem.  Problemem moze tez byc sztywnosc kierownicy - bo rozmiar 35mm jest znacznie sztywniejszy od kierownic 31.8 czy 25.4 - i wtedy drgania sa bardziej przekazywane do dloni - zapewne w kierownicach z karbonu jest to mniej odczuwalne.  Kiedys mialem stany zapalne w obydwoch nadgarstkach po tym jak uprawialem Aikido, wiec rzucilem Aikido i dalej jezdze na rowerze bez problemow z nadgarstkami - uzywam waskich, kierownic 25.4 z rogami - takze zupenie nie modnie - ale nie mam na co narzekac.

ja od wielu lat mam z tym nadgarstkiem problemy, obecnie próbujemy go rehabilitować żeby coś poprawić. Ale tak wchodzi raczej jakieś uszkodzenie mechaniczne. Czasami mi się blokuje, czy zaginając nadgarstek w górę zawsze mi strzela. Rower jako tako nie jest problemem tylko sam nadgarstek i pozycja jednak przy kilkugodzinnej jeździe gdzie przy bardziej prostych kierownicach nadgarstki są zgięte bardziej do wewnątrz i stąd wynika problem. Generalnie wygięcie kierownic po te 7-8 st przy obecnie coraz szerszych kierach jest mało przyjazne dla nadgarstków.
w carbon chce pójść, ale póki właśnie zobaczyć czy faktycznie coś z tych 12 st, czy może mniej wystarczy. Ja tez jestem pedantyczny i np rower musi być spójny z moja ideologią i składać się z komponentów np danych firm:biglol:

Podkładki właśnie szukam, ale na złość albo nie ma albo niedostępne, albo jakieś że bałbym się to zamontować w obawie ze kierownica mi wyjedzie bo puszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

"Pain is temporary" :P 

 

 

U mnie raczej permanent, ale z zasady nie zwracam na to uwagi. Problem tylko jest jak np coś się zblokuje i nie jestem w stanie wykonać jakiegoś ruchu i muszę poczekać k tracę czas. A jak to mówił mój znajomy „czas to pieniądz, a pieniądz to alkohol”:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...