Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, carfit napisał:

rzeczywiście lekkie 260gr. vs SPEC 422gr. pytanie czy to jest wogole odczuwalne w moim przypadku, ale śmiem wątpić ;) .W drogę zabieram telefon, zapalniczkę, fajki:biglol:, przecież to wiecej waży :) 

W ogóle tego nie odczujesz....dlatego polecam zwykłe plastiki...bo jak zjedzie Ci stopa...to piny z tworzywa  nie zrobią krzywdy

Jak chcesz już mieć lans i trzymanie to kup  jakieś 2FO

https://www.specialized.com/pl/pl/buty-mtb-2fo-flat-2-0/p/155830?color=&searchText=61118-6436

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xawery1939 napisał:

W ogóle tego nie odczujesz....dlatego polecam zwykłe plastiki...bo jak zjedzie Ci stopa...to piny z tworzywa  nie zrobią krzywdy

Pewnie masz rację, ale nauczony doświadczeniem z aut, kupię te SPECIAL, tylko ze względu że pewnie za dwa/trzy lata będę ten rower sprzedawał. Zawsze jak miałem w aucie full wersję + dodatki sprzedawały się nie mal na pniu, myślę że z rowerem jest podobnie, tym bardziej że rower kupiłem na firmę, i wszelkie odpisy Vat i koszty, robią Ci cene wręcz śmieszną ;) . A komplet jest komplet , dzięki !!!! :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jaszyn napisał:

 

 

 

Miałem dwa epic Sworks z brainami, wtedy dośc sporo jeździłem na MTB i brałem udział w maratonach, rowery nie były oszczędzane i nie miałem z nimi żadnych problemów -serwis raz do roku wystarczał, plus zmiana łańcucha, kasety itd. A dumpera z brainem w ogóle nie serwisowałem, każdy z nich użytkowałem po kilka sezonów i wszytsko działało bez zarzutów...jedyny niewielkie problem z jakim się spotkałem do były chwilowe braki w dostęność pojedynczych szprych dt swis do kół roval

Chodziło o to, że argument odnośnie zawodniczej historii zwycięstw niekoniecznie ma przełożenie na "szarego" użytkownika. Delikatnie rzecz ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Pewnie masz rację, ale nauczony doświadczeniem z aut, kupię te SPECIAL, tylko ze względu że pewnie za dwa/trzy lata będę ten rower sprzedawał. Zawsze jak miałem w aucie full wersję + dodatki sprzedawały się nie mal na pniu, myślę że z rowerem jest podobnie

 

Obawiam się że w rowerach to tak nie działa :(

 

Ja bym kupił po prostu dla siebie, żeby mieć do kompletu Speca, tyle w temacie :) nie kupowałbym dla potencjalnych przyszłych marudów z OLXa :biglol:

 

Ze swojego roweru będę wywalał regulowaną sztyce, ale to dopiero po testach na zwykłej, sztywnej, bo wydaje mi się że przenosi jakiś mikro luz na dooope jak się jedzie po nierównościach. 

Z racji że mam tylny damper wykręcony (pojechał do Wichu na serwis), to sprawdziłem i luzu na tylnym zawieszeniu raczej nie ma, więc podejrzewam sztyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obawiam się że w rowerach to tak nie działa 
 
Ja bym kupił po prostu dla siebie, żeby mieć do kompletu Speca, tyle w temacie  nie kupowałbym dla potencjalnych przyszłych marudów z OLXa :biglol:
 
Ze swojego roweru będę wywalał regulowaną sztyce, ale to dopiero po testach na zwykłej, sztywnej, bo wydaje mi się że przenosi jakiś mikro luz na dooope jak się jedzie po nierównościach. 
Z racji że mam tylny damper wykręcony (pojechał do Wichu na serwis), to sprawdziłem i luzu na tylnym zawieszeniu raczej nie ma, więc podejrzewam sztyce
Jeśli faktycznie myk-myk nie jest Ci potrzebny to daj zwykła, zyskasz na wadze. Ja mam samoróbkę sztyce, luzy ma, ale nie czuje różnicy między sztywna a regulowaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carfit napisał:

No raczej sie nie przekonam ;) . Ja roweru używam praktycznie na co dzień , raz przejadę 100km, raz 5km , najczęściej 30-50km bo jadę na obiad , kawkę, czy kolację do knajpy. Często w weekendy jeździmy na obiady rodzinne, rodzina w aucie ja na rowerze :) 

Faktycznie - nie potrzeba sie odrazu ladowac w clipless...  Tutaj jest sklep ktory ma niezly wybor... mozna popatrzec co sie podoba etc: https://www.competitivecyclist.com/bike-pedals?fl=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem budżetowe pedały

https://www.raceface.com/products/ride-pedal?variant=31913987539026

z założeniem kupna na okres aż nie znajdę czegoś „lepszego”. W tej chwili stwierdzam że nie ma sensu, bo nic im nie brakuje. Wymienię jak się zniszczą. Do normalnej jazdy dla przyjemności uważam że nie ma potrzeby, nawet są wręcz lepsze choćby ze względu na brak metalowych pinów (oczywiście można wykręcać z platform z pinami), jak noga się nawet ześlizgnie to nie wbije sobie ich.

Jedno co to warto zainwestować w buty rowerowe, jest jednak różnica. Jeździłem wcześniej w butach skate które uważam ze są chyba są jedna z lepszych opcji na rower na buty nie rowerowe. Ale mimo to zupełnie inaczej się pedałuje w butach rowerowych. Używam butów typu flat pedal i spokojnie jestem w stanie chodzić w nich na co dzień, są tylko trochę sztywniejsze w podeszwie niż zwykłe, z wierzchu twarde wiec lepiej zabezpieczają, a nie czuć tego i można znaleźć modele wyglądające jak zwykłe buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mając nowego roweru w domu, już odkryłem jego największą lipę .......... i to taką sporą ....... która mnie ciut podłamała :facepalm: Jak ktoś zgadnie stawiam mu zestaw do wymiany oleju w aucie jaki będzie chciał :) Temat do 22.00 dziś :biglol:

 

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do platform polecan botki ribo i hebo. Co prawda do trialu dedykowane ale w mtb też używam. Ani o milinetr nie przesuną się na pedale, a do tego ribo to są z kryptonitu chyba bo po wielu latach katowania nie widać kompletnie zużycia na nich, no może poza skręcającą się już wkładką wewnętrzną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, carfit napisał:

Jeszcze nie mając nowego roweru w domu, już odkryłem jego największą lipę .......... i to taką sporą ....... która mnie ciut podłamała :facepalm: Jak ktoś zgadnie stawiam mu zestaw do wymiany oleju w aucie jaki będzie chciał :) Temat do 22.00 dziś :biglol:

 

 

że nie ma jak zamontować błotników i bagażnika?:biglol::P

 

wiem, odkryłeś że wybrałeś złą markę

tumblr_nxbuqyYinf1sxm4gzo6_1280.jpg

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, carfit napisał:

Jeszcze nie mając nowego roweru w domu, już odkryłem jego największą lipę .......... i to taką sporą ....... która mnie ciut podłamała :facepalm: Jak ktoś zgadnie stawiam mu zestaw do wymiany oleju w aucie jaki będzie chciał :) Temat do 22.00 dziś :biglol:

 

 

Problem z szybkim demontażem koła w razie awarii w trasie,  zwłaszcza tylnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Jeszcze nie mając nowego roweru w domu, już odkryłem jego największą lipę .......... i to taką sporą ....... która mnie ciut podłamała :facepalm: Jak ktoś zgadnie stawiam mu zestaw do wymiany oleju w aucie jaki będzie chciał :) Temat do 22.00 dziś :biglol:

 

 

ma miejsce tylko na jeden bidon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs się zamknął ..... 

Niestety najgorszą sprawą jest transport samolotowy !!!! Nie można przewozić ebike w samolocie pasażerskim  ....... i bardzo ubolewam nad tym , ale i pracuje jak to zrobić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przymar napisał:

Chodziło o to, że argument odnośnie zawodniczej historii zwycięstw niekoniecznie ma przełożenie na "szarego" użytkownika. Delikatnie rzecz ujmując.

 

oczywiście że zazwyczaj nie mają żadnego, przełożenia poza lepszym samopoczuciem właściciela. Ale niekoniecznie te zawodnicze rozwiazania czy topowe rowery musza być uciażliwe w codziennym użytkowaniu. A moje epiki S works mimo ze top sprzęt zawodniczy okazały się trwałe i łatwe w użytkowaniu 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, carfit napisał:

Konkurs się zamknął ..... 

Niestety najgorszą sprawą jest transport samolotowy !!!! Nie można przewozić ebike w samolocie pasażerskim  ....... i bardzo ubolewam nad tym , ale i pracuje jak to zrobić ;) 

Wysłać kurierem tydzień wcześniej. Zimą w Polsce i tak nie będziesz jeździł.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carfit napisał:

Konkurs się zamknął ..... 

Niestety najgorszą sprawą jest transport samolotowy !!!! Nie można przewozić ebike w samolocie pasażerskim  ....... i bardzo ubolewam nad tym , ale i pracuje jak to zrobić ;) 

 Nich wyjmą baterię, rower samolotem a baterię kurierem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RoadRunner napisał:

 Nich wyjmą baterię, rower samolotem a baterię kurierem :) 

No coś w teń deseń bedę kombinował ;) , bo chciałem w grudniu i lutym na Teneryfę pojechać a tu lekki zonk ...... albo transport morski zostaje .... bo autem to tak średnio ... :) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Konkurs się zamknął ..... 

Niestety najgorszą sprawą jest transport samolotowy !!!! Nie można przewozić ebike w samolocie pasażerskim  ....... i bardzo ubolewam nad tym , ale i pracuje jak to zrobić ;) 

Zorientuj się, czy baterii nie można wypożyczyć na miejscu. Czytałem, że jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kuzon napisał:

Zorientuj się, czy baterii nie można wypożyczyć na miejscu. Czytałem, że jest taka możliwość.

wewnętrznej będzie cięzko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radekk napisał:

co nie, przynajmniej skończy się problem że mało km latasz RSem;)

 

W ogóle idzie z tego wyjąc baterie? tzn że idzie to wiem, ale czy po tym rama nadal jest w jednym fragmencie?

 

Ta bateria główna nie jest demontowalna, jedynie ten dodatkowy, zewnętrzny pakiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...