Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ESP napisał:

Dobrze, że wnioskował o reasumpcję wyścigu :D

 

Widać Formuły 1 nie da się "Witkować" ;) 

 

Ale rollercoaster. Musiałem pod koniec łyknąć kropelki na nerewy...na wino jeszcze za wcześnie ;) 

 

Brawo Max, nie wierzyłem, że to się może udać. Jak jeszcze poszło info, że nie będą się oddublowywać, a odpowiedź dlaczego, była yyyy...yyyy. To juz wiedziałem,  że coś szyją.

Aż tu nagle...jedno z ciekawszych okrążeń sezonu na jego koniec ;) 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, .Misza. napisał:

Jakby nie przepuścili, to postąpiliby niezgodnie z przepisami. Jedynie nie "oddublowanie" byłoby niesprawiedliwe w stosunku do Maksia. Nie specjalnie wiem, gdzie Ty szukasz niesprawiedliwości wobec Szlachciury.

Jakby oddublowali całą stawkę to SC musiałby czekać aż wszyscy dołączą do końca stawki co trwa zwykle 1-2 okrążenie. Jakby tak zrobili to przejechaliby linię mety za SC.

29 minut temu, turdziGT napisał:

Zaraz zaraz nikt nie bronił Mercedesowi zdjąć Lewisa na wymianę opon,  mieli ku temu więcej niz kilka okazji. Cały sezon sezon sędziowie faworyzowali Mercedesa i Lewisa swoimi decyzjami i w końcu role się odwróciły. Karma wraca i tu można by zakończyć dyskusję. 

Między innymi dlatego mam dodatkową satysfakcję z tego ze Toto , Lewis i Mercedes zostali wywiezieni na taczkach bo cały sezon wszystko było sędziowane na ich korzyść i w końcu się doczekali. Sprawiedliwość stało się za dość.

 

 

Ja ogólnie się mega cieszę z wyniku, bo mercedes i LH był ulgowo traktowany

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj to akurat nie widzę nic niezwykłego. Ludzie którzy pracują w Mercu muszą dać z siebie 100%, żeby Oponeo wygrał mistrzostwa.

Jeżeli nie wygrał i widzą 1% szans żeby coś oprotestować i wygrać to powinni właśnie to zrobić.

 

 

I podziwiam ludzi, którzy już z zapałem czekają, aż obejrzą na Netflixie tę fabularyzowaną i odsportowioną telenowelę :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyścig, choć dziwi mnie że są ludzie którzy nie rozumieją że wyprzedzanie jest esencją wyścigów i z uporem maniaka utrzymują że jazda na skróty Hamiltona była winą Verstapena. Wina była tylko tego który nie upilnował wewnętrznej i dał się tam wcisnąć innemu kierowcy, mało tego manewr nie skończył się wyjazdem atakującego za tor więc trudno to nazwać jakimś szalonym atakiem, normalny udany atak jakich mnóstwo.

  • Super! 3
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Durbos napisał:

Fajny wyścig, choć dziwi mnie że są ludzie którzy nie rozumieją że wyprzedzanie jest esencją wyścigów i z uporem maniaka utrzymują że jazda na skróty Hamiltona była winą Verstapena. Wina była tylko tego który nie upilnował wewnętrznej i dał się tam wcisnąć innemu kierowcy, mało tego manewr nie skończył się wyjazdem atakującego za tor więc trudno to nazwać jakimś szalonym atakiem, normalny udany atak jakich mnóstwo.

 

Dokładnie tak, jakby to nasz RK podsumował? Coś w stylu - "zostawił mu za dużo miejsca, to wjechał mu pod pachę".

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Durbos napisał:

Fajny wyścig, choć dziwi mnie że są ludzie którzy nie rozumieją że wyprzedzanie jest esencją wyścigów i z uporem maniaka utrzymują że jazda na skróty Hamiltona była winą Verstapena. Wina była tylko tego który nie upilnował wewnętrznej i dał się tam wcisnąć innemu kierowcy, mało tego manewr nie skończył się wyjazdem atakującego za tor więc trudno to nazwać jakimś szalonym atakiem, normalny udany atak jakich mnóstwo.

Tak, ale uporczywe twierdzenie że LH powinien dostać za to karę jest słabe tak jakby winić Maxa że atakował. Karać tego, tego i tamtego. Taki sport i rywalizacja. Incydent w którym nic się nie wydarzyło i sędziowie bardzo dobrze stwierdzili że nic z tym dalej nie zrobią. Fani Maxa się zwiesili o to że "ooo, mercedes kupił sędziów" a potem "ooo, latiffi jest od tych z Mercedesa, kupili sędziów" oraz "co tak wolno sędzia jedzie tym wózkiem żeby posprzątać bolid" a na koniec ci co płakali za MV cały wyścig odnoszą sukces i wygrywają... LH jest wielki. Jest już legendą. Za rok MV nie będzie już nawet w top 2. Zasłużone zwycięstwo, dobra taktyka, dobry wyścig. Tyle, zamykajmy ten temat i chodźmy do tematu f1 2022.

Edytowane przez makos89
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Durbos napisał:

Wina była tylko tego który nie upilnował wewnętrznej i dał się tam wcisnąć innemu kierowcy, mało tego manewr nie skończył się wyjazdem atakującego za tor więc trudno to nazwać jakimś szalonym atakiem, normalny udany atak jakich mnóstwo.

Nie wiem, czy taki normalny. Bardzo podobny do tego z ostatniego wyścigu i dość chamski. Tnie zakręt od wewnętrznej i pakuje się przed nos licząc na to, że przeciwnik się wystraszy. Albo przestrzeli i sam pojedzie na skróty, albo wypchnie za tor kierowcę, który musi uciekać.

Ja tak jeżdżę w Forza Horizon, tylko że tam nie ma sędziów :P

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 1
  • Dzięki! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QbaqBA napisał:

 

Ok, to cofam swoją paranoję :)

a to nie cofaj, mam niezbite dowody na to że wyścig był ustawiony. Planuję wysłać tą informację do Mercedesa i prawdopodobnie Lułis zdobędzie majstra, a RB zostanie zdyskwalifikowany. Otóż w RB wylecieli w koszulkach mistrzowskich, skąd niby je wzięli? tak szybko zrobili? nie sądzę. Niedawno narzekali jak Merc skasował im silnik że budżet mają ograniczony, a nagle na koszulki by mieli żeby zrobić zawczasu?:mrgreen:

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes złożył apelację. W świetle tego, co udało mi się znaleźć, to sędziowie znów dali ciała. Nie powinni wznawiać wyścigu w takiej formie. I co teraz? Wina Maksia, że to miało taki przebieg? Ma oddać tytuł przy stoliku? Zespół sędziowski z Masim na czele wprawiają cyrki jakich chyba nie było we wcześniejszych sezonach. Praktycznie co wyścig jakieś kontrowersje i brak konsekwencji.

Czyli ten sezon jeszcze się nie skończył :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radekk napisał:

Otóż w RB wylecieli w koszulkach mistrzowskich, skąd niby je wzięli?

Uszyli podczas ostatniego okrążenia. Jeżeli potrafią zmienić cztery opony w czasie ledwie przekraczającym 2 sek. to i koszulki ogarną ;) 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, .Misza. napisał:

I co teraz?

nie oddublowanie się aut było by z kolei krzywdzące dla RB.Zawsze można anulować ten wyścig o rozdać mistrzostwo na podstawie klasyfikacji z przed tygodnia ;) tylko nic to nie zmieni.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...