Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod zmianę sędziów, uregulowanie pewnych kwestii i bycia konsekwentnym. Ten sezon pokazał jaki bajzel jest w tym temacie, ale jak ktoś wyżej napisał, to chyba jest wypadkową tego, że w tym sezonie byli "blisko" siebie i każdy pkt był na wagę złota, wcześniej takich sytuacji było po prostu mniej, albo nawet jak były, to i tak na wynik mistrzostw wpływu nie miały. Max dostał niesamowity prezent od losu w tym konkretnym GP, to jest nie do podważenia, nie mieli tempa żeby walczyć z Lewisem, co było w sumie dobrze widoczne w kilku ostatnich GP, ale się udało, ale czy można zatem mówić, że zdobył tytuł fartem? A od kiedy tytuł zdobywa się w jednym GP? Po co pozostałe 21 skoro wielu pieje, że był wolniejszy więc nie zasługiwał na win. Jak dla mnie karma wróciła i moja wiara w sprawiedliwość również. Liczy się cały sezon, a nie tylko ostatnie kilka kółek. Jak ktoś śledzi mocno F1 to doskonale sobie zdaje sprawę, że na przestrzeni sezonu Lewis również czerpał sporo z SC, miał sporo szczęścia przy flagach etc, można się spierać ile razy sędziowanie poszło na rękę Maxowi, a ile Lewisowi, ale nie można podważyć faktów, tego, że Hamilton wiele razy wychodził suchą stopą z kryzysowych sytuacji i zyskiwał niż tracił, tu był w mega komfortowej sytuacji, był szybki, w bardzo szybkim bolidzie, praktycznie nic się nie mogło wydarzyć, a jednak się stało. Oczywiście, że się nie wygrywa tytułu za zasługi - bo się należy, to chyba działa tak samo w każdym sporcie, gdyby nie było SC, HAM miałby tytuł i tylko można by było kręcić nosem ile razy w tym sezonie to on miał farta, ale nic by to nie zmieniło, bo końcówka Mercedesa była kapitalna. Stało się jednak inaczej i cieszę się z tego niezmiernie, bo pod skórą uważam, że po prostu bardziej w tym sezonie zasłużył holender i tytuł trafił właśnie do niego.

 

Gdzieś ktoś fajnie napisał o zmianach w przypadku SC co mi bardzo przypadło do gustu. Padła taka teza, że o ile nie wywalić całkiem SC (bo tak po prawdzie to po cholerę wprowadzać losowy czynnik, jeden zmienia gumy bo jest przed pitlane, a drugi nie, bo jest już za?), to można by dołożyć regulację, że jeżeli jesteśmy już bliżej końca wyścigu niż dalej, czyli na twardo - dystans wyścigu powyżej 50%(75%?) - to brak SC tylko red flag, poniżej, to zabawa w kotka i myszkę z SC. Oczywiście zjazd na czerwonej fladze bez możliwości wymiany gum, bo to właśnie wypacza wynik. Jeden gumy zmienił na 3 kółka przed RF, a drugi jeszcze jechał na starych, to Ci co jeszcze byli przed swoim zaplanowanym pitstopem by po prostu zyskali. Sam jestem ciekaw jak to się wszystko pozmienia i czy w ogóle, bo jak widać zmian chyba ten cyrk wymaga, za dużo smrodu, za dużo niewiadomych typu jak wyprzedzać, jak się bronić, kiedy ścinać i oddawać, kiedy nie, etc Tylko pytanie kolejne, czy mając z tyłu głowy fakt, jak duża kasa rządzi w F1, jest możliwe jakieś uczciwe sędziowanie na przejrzystych zasadach? Może to jednak ma być tak jak nasz system podatkowy w Polsce? Więcej progów, ulg, przedziałów, pierdyliard progów, jeszcze raz pierdyliard progów, żeby nie można było się w tym łapać, a to tylko ułatwia kombinowanie, jeden znajdzie dziurę, drugi nie, trzeci przyfarci, bo urzędnik nie ogarnie i cyrk się kręci..

 

Edit.

 

Kurde, miałem jeszcze coś napisać o samym Mercu i Toto, o tym co usłyszeliśmy w transmisji live, o zachowaniu po...ale to chyba szkoda czasu i klawiatury, jaki jest koń każdy widzi.

Edytowane przez nysiopysio84
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

Regulamin sportowy jest tak konstruowany ze w kazdej sytuacji decyzje mogl podjac sedzia nawet jezeli paragraf wczesnie mowi inaczej. To logiczne inaczej FIA miala by zwiazane rece.

 

O, to ciekawy koncept. Podrzucisz przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, nysiopysio84 napisał:

Gdzieś ktoś fajnie napisał o zmianach w przypadku SC

 

W mojej ocenie SC to dobre rozwiązanie na nudny wyścig. Gdyby wszyscy zjeżdżali na czerwonej fladze...to dalej pozostałby nudny. Oczywiście bardziej sprawiedliwy....ale kogo to obchodzi.

W rajdach nigdy nie było sprawiedliwie, jeden jedzie po suchym, za kilka minut następny po mokrym, a za następne kilka, to już białe może być.

Możliwość SC daje też element taktyki, przed i po, to też taki czasem, jak w tym przypadku game changer. 

Ja chętnie bym wrócił do tankowania w trakcie, to były emocje ;) :evil2:

 

Na filmie JV, tata naszego Mistrza

 

 

Edytowane przez Adi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi napisał:

Ja chętnie bym wrócił do tankowania w trakcie, to były emocje ;) :evil2:

 

 

 

Jednocześnie zwiększało wachlarz możliwych do zastosowania  taktyk oraz zwiększało ilość wyprzedzeń. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi napisał:

 

W mojej ocenie SC to dobre rozwiązanie na nudny wyścig. Gdyby wszyscy zjeżdżali na czerwonej fladze...to dalej pozostałby nudny. Oczywiście bardziej sprawiedliwy....ale kogo to obchodzi.

W rajdach nigdy nie było sprawiedliwie, jeden jedzie po suchym, za kilka minut następny po mokrym, a za następne kilka, to już białe może być.

Możliwość SC daje też element taktyki, przed i po, to też taki czasem, jak w tym przypadku game changer. 

Ja chętnie bym wrócił do tankowania w trakcie, to były emocje ;) :evil2:

 

 

Ojciec Maxa nie palił się kiedyś przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rosaskc napisał:

Bawi mnie jeszcze to, że Kubica skończył sezon przed Mazepinem :biglol:

- żaden nie zakończył wyścigu w top 13

- obaj raz byli na 14. miejscu

- Robert był raz 15., a Nikita ani razu

Dwa wyścigi wystarczyły, żeby "objechać" Rosjanina ;)

 

Mi tam żal Haasa, jeszcze niedawno coś tam walczyli a teraz upadek na dno. Ciekawe co przyniesie 2022. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sezon z zakończeniem, które bardzo mi się podoba!

Oby w przyszłym nie zabrakło podobnych emocji w czołówce a i życzyłbym nam wszystkim by ekipy spoza dzisiejszego topu miały więcej do powiedzenia. Czekam na Netflixowe wspomnienia i oby do zimowych testów :)

 

PS. Też mi się marzy powrót tankowania w czasie pit-stopu ale to se uż ne vrati :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to moje zainteresowanie F1 zaczęło się od produkcji serialu netflixa. Po obejrzeniu pierwszego sezonu strasznie mnie wciągnął ten motorsport. Z racji braku wolnego czasu bardzo rzadko śledziłem wyścigi w czasie rzeczywistym. Ale finałowy wyścig oglądałem w wielkich emocjach.


Chwila przekroczenia linii mety... Krzyk, radość płacz. W efekcie końcowym ze szczęścia MV i RBR aż się popłakałem.


Wielkie Gratulacje dla Maxa. GO GO MAX! 
Teraz tylko czekać na kolejny sezon netflixa, by odtworzyć ten rok 2021 raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marek106 napisał:

https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/1535235/Lewis-Hamilton-F1-news-Toto-Wolff-Mercedes-Max-Verstappen-Formula-One-protests

 

Hamilton podobno poprosił Merca,żeby wycofali protesty.. I to jest prawdziwa hipokryzja, teraz już rozumiem jego hejterów. Niby chce wygrywać a jednak nie;)

to ci zły szlachciura!!!!  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marek106 napisał:

https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/1535235/Lewis-Hamilton-F1-news-Toto-Wolff-Mercedes-Max-Verstappen-Formula-One-protests

 

Hamilton podobno poprosił Merca,żeby wycofali protesty.. I to jest prawdziwa hipokryzja, teraz już rozumiem jego hejterów. Niby chce wygrywać a jednak nie;)

Po tym jak go kibice wygwizdali w Abu Dhabi chyba w końcu zrozumiał że szacunek się zdobywa nie przy zielonym stoliku i czasami więcej się go otrzymuje będąc nie na P1, a będąc fair.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu mimo wszystkiego sportowe zachowanie. Mysle ze on sam wie ze ze sportowego punktu widzenia  ten tytul jest nic nie warty jezeli zostanie zdobyty w ten sposob i przy zielonym stoliku. 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, skwaro napisał:

Po tym jak go kibice wygwizdali w Abu Dhabi chyba w końcu zrozumiał że szacunek się zdobywa nie przy zielonym stoliku i czasami więcej się go otrzymuje będąc nie na P1, a będąc fair.

Mysle ze kibolami z Holandii to on się nie przejmuje .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...