Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Czekałem książki po odejściu z F1 a przynajmniej z Mercedesa ale jak widać Bottas już teraz może i ma ochotę nam uchylić rąbka tajemnicy w kwestii identycznych bolidów o takich samych osiągach. ;) 

Przy całym szacunku - BOT na wybitnego myśliciela raczej nie wygląda i bez dobrego ghostwritera się nie obejdzie. A i tak będzie problem ze stworzeniem strawnego dzieła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przymar napisał:

Przy całym szacunku - BOT na wybitnego myśliciela raczej nie wygląda i bez dobrego ghostwritera się nie obejdzie. A i tak będzie problem ze stworzeniem strawnego dzieła. 

 

Poczekamy, zobaczymy ;) 

 

A tu proszę o jakich detalach myślą zespoły... niby drobiazgi ale jak widać ważne dla obu stron. 

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

 

Poczekamy, zobaczymy ;) 

 

A tu proszę o jakich detalach myślą zespoły... niby drobiazgi ale jak widać ważne dla obu stron. 

 

 

gość z najwyższą polisą w teamie :biglol:

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzyhu555 napisał:

 

Pan stójkowy :biglol::biglol:

 

Pan Szykana. I teraz skoro ktoś kmini nad Panem Szykaną, to myślicie, że taki a nie inny performace poszczególnych bolidów w teamie to przypadek? W F1 nie ma miejsca na przypadki, są ewentualnie błędy i wypadki ale nie przypadki. 

 

 

Lewis Hamilton zachwyca formą w ostatnich wyścigach F1, podczas gdy żegnający się z Mercedesem Valtteri Bottas ma problemy. Jak się okazuje, wina leży w specyfikacji bolidów. Fin mówi o tym wprost.

 

 

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/972058/dwa-rozne-bolidy-tak-mercedes-traktuje-kierowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do VB, to przecież nie różnice w bolidach zignorowały ostatnio żółtą flagę, zrobiły masakrę piłą łańcuchową na Węgrzech czy grzecznie przepuściły VER czystą stroną toru w Meksyku...

Chyba też niekoniecznie różnice w bolidach powodują częste psucie startów.

On po prostu nie jest tak wybitnym kierowcą jak LH, VER czy ALO i tyle.

W konsekwencji pewnie też "jego strona garażu" nie jest aż tak zmotywowana jak ta druga, a nowe lepsze części trafiają najpierw do LH, który walczy o mistrza.

I to chyba zasadniczo wystarczy by były różnice takie jak są w tak konkurencyjnym środowisku jak F1.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kukson napisał:

Kubica i Orlen zostają w Alfie.

 

Złotówka mniej warta od Yuana :facepalm:

Orlen już 3 rok będzie płacił miliony za kierowcę w garażu, a Chińczycy za swoją kasę wstawiają do pierwszego składu i to na długi kontrakt.

 

Strasznie mi żal Roberta. 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bosman napisał:

Jeszcze co do VB, to przecież nie różnice w bolidach zignorowały ostatnio żółtą flagę, zrobiły masakrę piłą łańcuchową na Węgrzech czy grzecznie przepuściły VER czystą stroną toru w Meksyku...

Chyba też niekoniecznie różnice w bolidach powodują częste psucie startów.

On po prostu nie jest tak wybitnym kierowcą jak LH, VER czy ALO i tyle.

W konsekwencji pewnie też "jego strona garażu" nie jest aż tak zmotywowana jak ta druga, a nowe lepsze części trafiają najpierw do LH, który walczy o mistrza.

I to chyba zasadniczo wystarczy by były różnice takie jak są w tak konkurencyjnym środowisku jak F1.

Ano to co właśnie pisałem. Jakkolwiek szkoda go w takich sytuacjach, jak w monako.. Tak.. Może on po prostu jest przeciętniakiem wśród najlepszych na świecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bosman napisał:

Jeszcze co do VB, to przecież nie różnice w bolidach zignorowały ostatnio żółtą flagę, zrobiły masakrę piłą łańcuchową na Węgrzech czy grzecznie przepuściły VER czystą stroną toru w Meksyku...

Chyba też niekoniecznie różnice w bolidach powodują częste psucie startów.

On po prostu nie jest tak wybitnym kierowcą jak LH, VER czy ALO i tyle.

W konsekwencji pewnie też "jego strona garażu" nie jest aż tak zmotywowana jak ta druga, a nowe lepsze części trafiają najpierw do LH, który walczy o mistrza.

I to chyba zasadniczo wystarczy by były różnice takie jak są w tak konkurencyjnym środowisku jak F1.

 

 

Robert wiele razy wspominał, że o sukcesie przy tak kosmicznie wręcz zanalizowanym sporcie i w sumie wyrównanej stawce kierowców decydują właśnie drobne detale. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bosman napisał:

Ja już się gubię w tych niektorych teoriach. Skoro wyniki i pieniądze też nie istotne, to po co w zasadzie mieliby tak biednego Valteriego gnębić?
Ja rozumiem, że jak mają np. nowe genialne przednie skrzydło w jednym egzemplarzu, to zamontują je najpierw u LH, itp. To w sumie normalne.
Ale po co mieliby VB celowo przeszkadzać, skoro dla MB liczy się chyba jednak głównie prestiż, reklama i kasa za pozycję zespołu w mistrzostwach...
Jaki miałoby to mieć sens i cel?




Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

A może na wiele pytań poznamy odpowiedzi już w 2022..., kiedy Dżordż będzie u boku Szlachcica.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bosman napisał:

Jeszcze co do VB, to przecież nie różnice w bolidach zignorowały ostatnio żółtą flagę, zrobiły masakrę piłą łańcuchową na Węgrzech czy grzecznie przepuściły VER czystą stroną toru w Meksyku...

Chyba też niekoniecznie różnice w bolidach powodują częste psucie startów.

On po prostu nie jest tak wybitnym kierowcą jak LH, VER czy ALO i tyle.

W konsekwencji pewnie też "jego strona garażu" nie jest aż tak zmotywowana jak ta druga, a nowe lepsze części trafiają najpierw do LH, który walczy o mistrza.

I to chyba zasadniczo wystarczy by były różnice takie jak są w tak konkurencyjnym środowisku jak F1.

 

Ja myślę, że VB jest spalony psychicznie i to już od czasów "wingmana". Od samego początku musiał znosić rolę, jaką mu przypisali i tyle. Nigdy nie mógł się skoncentrować na czystej i równej walce, bo jak sam nie popełnił błędu to mu w garażu pomagali.

Nigdy nie uważałem VB za kierownika wybitnego, ale myślę, że w innym garażu, jeśli mu tylko zapewnią spokój i brak będzie uzasadnionych obaw o różnice w sprzęcie, to może kilka razy pokazać stosunkowo lepszą jazdę niż w Mercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Beavis napisał:

Ja myślę, że VB jest spalony psychicznie i to już od czasów "wingmana". Od samego początku musiał znosić rolę, jaką mu przypisali i tyle. Nigdy nie mógł się skoncentrować na czystej i równej walce, bo jak sam nie popełnił błędu to mu w garażu pomagali.

Nigdy nie uważałem VB za kierownika wybitnego, ale myślę, że w innym garażu, jeśli mu tylko zapewnią spokój i brak będzie uzasadnionych obaw o różnice w sprzęcie, to może kilka razy pokazać stosunkowo lepszą jazdę niż w Mercu.

 

 

Jak nie szło to miał tez zawsze wygodne wytłumaczenie. Ciekawe czy udźwignie w nowym zespole ciężar bycia numerem 1.  

 

 

 

 

 

 

Ten moment kiedy przekraczasz  88MPH. :mrgreen:

 

 

260214045_1257428108004144_6820666070862379271_n.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beavis napisał:

kiedy Dżordż będzie u boku Szlachcica.

 

Myślę, że o tym zadecyduje Toto. Albo ustawi go za LH, a on w wielkiej podzięce za miejsce w teamie, będzie musiał się podporządkować.

Albo Toto będzie chciał stworzyć nową gwiazdę F1...wtedy szlaban pójdzie do góry, a bolid pofrunie, jak ten Hamiltona w Brazylii  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kukson napisał:

Jakby nie patrzeć, to wiadomość raczej pozytywna. Ale myślę, że jedyną szansą na start dla Roberta, to jak któryś z kierowców zachoruje na Covid, lub złamie nogę w marcu na lodowcu na nartach :P.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablito79 napisał:

Jakby nie patrzeć, to wiadomość raczej pozytywna.

 

Hmm..

Pozytywna jest od innego, lepiej zarządzającego swoją karierą kierowcy Orlenu.

MM planuje w przyszłym roku ERC i WRC2. Za pewnie mały ułamek budżetu straconego na wsadzenie najlepszego kierowcy do symulatora.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adi napisał:

 

Hmm..

Pozytywna jest od innego, lepiej zarządzającego swoją karierą kierowcy Orlenu.

MM planuje w przyszłym roku ERC i WRC2. Za pewnie mały ułamek budżetu straconego na wsadzenie najlepszego kierowcy do symulatora.

 

Coś się kończy a coś się zaczyna. 

 

Ile można pompować temat Kubicy kiedy nie idą za tym starty, sukcesy czy emocje a jedynie kolejne rozczarowania.  

 

Miko dostarczy nam tych emocji i radości a co najważniejsze stoi u progu kariery a nie na jej końcu. Jest to dla ORLENu bardzo perspektywiczny projekt, młody, medialny zawodnik, który ma bardzo jasne, realne cele z szansą w niedalekiej przyszłości na fabrykę.   :thumbup:

 

I tańszy ;) 

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adi napisał:

 

Myślę, że o tym zadecyduje Toto. Albo ustawi go za LH, a on w wielkiej podzięce za miejsce w teamie, będzie musiał się podporządkować.

Albo Toto będzie chciał stworzyć nową gwiazdę F1...wtedy szlaban pójdzie do góry, a bolid pofrunie, jak ten Hamiltona w Brazylii  

nie wierzę, że pozwoli mu wygrywać z LH44. Bierzecie pod uwagę, że to może być ostatni sezon Lewisa i za dwa lata to Dżordżyk będzie liderem Mercedesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają, tak jak pewnie 99% pojazdów używanych w motorsporcie :)

Ale rozumiem, że chodzi Ci o taką zabronioną, aktywną, w czasie jazdy?

Ten efekt na filmie pewnie można osiągnąć ustawieniami bez aktywnego zawieszenia, inaczej inne zespoły by tego nie przepuściły. To nie frajerzy przecież.

Ale rzeczywiście ciekawie to wygląda.

Spojrzałem dla porównania na onboard Strolla z tego samego GP Turcji (akurat też miał kamerę do tyłu w którymś momencie) i nie ma aż tak widocznego ugięcia pod wpływem prędkości. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...