Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie odpowiem w temacie Focusa ST.

Robiłem jazdę próbną wersją z automatem i jest nieźle. Auto w trybie normal jest nienachalne i w sumie to chciałem sprawdzić  Wg moich kryteriów fajnego auta kombi na codzień i do roboty zaklasyfikował się do dalszych rozważań. 

Ma krótki fajny magiel tj 2 obr lock to lock. 

Jakby zamówić to na październik by był, a może wcześniej.  

 

20220222_142403.jpg

20220222_150248.jpg

20220222_142357.jpg

Edytowane przez dirkdiggler
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, turdziGT napisał:

Chyba fajna alternatywa ale nie jestem pewien czy z AT ?

 

Jest ok. To at7 to hydrokinetyk, robi co trzeba. 

 

A ja za stary już jestem na MT w aucie na codzień.

 

Rozglądam się za jakimś fajnym kombi, a foka ST to moim zdaniem ciekawa opcja w segmencie, no i trochę mniej tuzinkowa niż te leony cupry i octavie rs ktore zdominowały rynek nieco szybszych kompaktowych kombi.

 

W zasadzie jak się patrzy na kompakt kombi to już nic innego nie ma. 

 

No jest jeszcze golf R ale to +80kpl ponad fokę więc jakby go nie było.

 

Marki premium nie dla mnie.

 

Focus oczywiście koniecznie w kolorze Race Red z czarnym dachem i grafitowymi felgami. To się nie ma prawa nie udać wizualnie.

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to nowe RS3 przetesowane w bojowych warunkach.

 

20220307_154005.thumb.jpg.17419fd47fcbd7150d2621c7bc5f2efd.jpg

 

 

20220307_153944.thumb.jpg.d4315dc0a3632e5240b635a75d259225.jpg

 

Rozwaliło system. Z tym nowym dyfrem prowadzi się maga. Niewykluczone że to najlepszy RS jaki Audi Sport zrobiło a juz na pewno najlepszy obecnie w sprzedaży.

 

Dzwiek tez mega jak ktoś chętny posłuchać to filmik z tu: 

 

 

 

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku na szczescie nie ma zadnych glosnikow tylko dzwiek wydechu. Jak dla mnie daje na prawde rade na zewnatrz wedle mojej opinii tez.

Za to w RS5 polifcie pompuja dziek glosnikami i jest po prostu dramat :facepalm:

 

Tak wiec jezeli ktos sie zastanawia jmiedzy A45 a RS3 to nie ma sie nad czym zastanawiac. RS3 ,  bo to co moze traci ze jest troche miej hard coreowe nadrabia silnikiem. 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 08:40, Kukson napisał:

W środku może i brzmi dzięki głośnikom ale na zewnątrz seryjny wydech psuje strasznie dźwięk 5 cylindrów. 

Takie mnie jeszcze dzisiaj przysłali.

Dźwięk z zewnątrz tez jest OK.

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe tylni dyfer się ani razu nie ugotował a tego się obawiałem bo robimy na prawde sporo kilometrów i te auta na prawdę dostają w palnik zwłaszcza w drugiej połowie dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 06:16, AK80 napisał:

A ile pali?bo słyszałem że po mieście nieakceptowalne 20l.

Hehe ano nie zdziwiło by mnie. 

 

Tankowali nas w połowie dnia. Zaraz po zalaniu pełnego baku pokazał się zasięg 240 km bazujący na obecnym spalaniu. Aż zdjęcie zrobiłem :)

Bak ma 50 czy 55l.  Oczywiście tak sie na co dzień nie jezdzi ale o kropelce to auto tez pewnie nie jezdzi , chociaż moje RS4 na 45kkm od nowości mieszanej jazdy nadal ma chyba 9l średniego spalania od nowości na jednym z komputerów. Screenshot_20220315-182831_Drive.thumb.jpg.debe8395c0db46d98c0493d347582a43.jpg

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze tylko pare dni i bedziemy wiedziec. Wyglada obiecujaco bo umowmy sie jak Yaris jest mega to pod wieloma wzgledami jego praktycznosc a raczej jej kompletny brak sprowadza to auto do zabawki i niczego innego. 

 

 

Oh, Yes, Toyota Confirms New GR Corolla For North America, World Debut On March 31 | Carscoops

 

 

2023-Toyota-GR-Corolla-2.thumb.jpg.6a94a7bcce2fa1aa37f56814b98e2f44.jpg

 

 

2023-Toyota-GR-Corolla-1.thumb.jpg.77d7b09b45ffe908501b67c921954421.jpg

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,  kto wie w każdym razie te poszerzenia wyglądają mega. Bankowo będzie mieć nadmuchane błotniki sądząc po produ. Wyglada cos jak Megane Rs co jest komplementem no ale poczekajmy na "the real thing"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 21:45, turdziGT napisał:

a raczej jej kompletny brak sprowadza to auto do zabawki i niczego innego. 

duża torba na siłownie i nic wiecej nie wchodzi do bagażnika:biglol: wczoraj przewietrzyłem swojego bo dawno nie jeździłem, a dupa mi sie troche przyzwyczaiła do żony Vklasy, to myślałem, że wszystkie plomby pogubie. Jak najechałem na jakąś wyrwe w drodze z prędkością 10kmh to mysłałem, że koła pogiałem. Matko jakie to jest twarde, krótkie i skaczące!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża torba na siłownie i nic wiecej nie wchodzi do bagażnika:biglol: wczoraj przewietrzyłem swojego bo dawno nie jeździłem, a dupa mi sie troche przyzwyczaiła do żony Vklasy, to myślałem, że wszystkie plomby pogubie. Jak najechałem na jakąś wyrwe w drodze z prędkością 10kmh to mysłałem, że koła pogiałem. Matko jakie to jest twarde, krótkie i skaczące!

Czyli jednym słowem STI przy tym to komfortowy samochód :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...