Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ipsx82 napisał:

Jedynie jakiś idiota co chwila na yanosika wrzucał kontrole radarowe których nie było gdy do Sopotu się wjeżdżało.

Z całego 3miasta to właśnie w Sopocie jest najwięcej kontroli prędkości i chłopaki tak szybko zmieniają miejsce, że czasami Yanosik nie nadąża ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ipsx82 napisał:

Miałem okazję pojeździć przez weekend po trójmieście i naprawdę nie wiem na co narzekacie. Spokojnie przez Wejherowo , Rede , Rumie aż do Sopotu  te 70km/h jak wszyscy jechałem , na światłach z kamerami jak wszyscy się zatrzymywałem. Nikt zygzakiem nie cwaniakował. Pełna kulturka jak w Łodzi.

No... to... Wpadaj do Krakowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Z całego 3miasta to właśnie w Sopocie jest najwięcej kontroli prędkości i chłopaki tak szybko zmieniają miejsce, że czasami Yanosik nie nadąża ;) 

Bogata dzielnica to i stać kierowców na mandaty :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Bogata dzielnica to i stać kierowców na mandaty :biglol:

Klasyczne polowanie na emerytów za kółkiem. Przecież średnia wieku w tym mieście dobija do 50, gdzie np. w porównywalnych populacyjne Chojnicach nieco ponad 40. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Nikt zygzakiem nie cwaniakował.

Cały weekend siedziałam w domu :mrgreen:

 

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Bogata dzielnica to i stać kierowców na mandaty :biglol:

Miasto bogatych i emerytów. Kierowcy z GSP to dwie skrajne kategorie  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewemarkam napisał:

Tak przy okazji przejść dla pieszych. Muszę puścić rowerzystę jadącego na rowerze po przejściu dla pieszych?

 

Rowerzysta do lat 10 jest zgodnie z prawem pieszym, więc takiego musisz puścić na pewno.
Czy musisz puścić starszego rowerzystę jadącego po przejściu? Ciekawy dylemat... nie wiem, ale wolałbym nie dyskutować o tym z policjantem - on na pewno uzna, że musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerzysta i Ty też dostaniesz mandat.

Rowerzysta za jechanie rowerem po przejściu i tu  tylko 50-100 zł a Ty za nie ustąpienie  pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i tu już od 1500 zł w górę. Łamanie przepisów przez innych nie zwalnia Ciebie z obowiązku przestrzegania tych dotyczących Ciebie.

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwila mam takie sytuacje. 10 metrów dalej jest przejazd rowerowy i kontynuacja ścieżki. A co niektórzy jak na złość na pełnej piź...e na pasy wlatują.

 

Czyli dla własnego dobra lepiej i na tych matołów i tak uważać.

 

Raz tylko się cieszyłem, ledwo się zatrzymałem, ten mnie wyzywa itd, no i klasyk, wpakował się w znak drogowy :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kamerki nie udowodnisz później przed sądem że taki rowerzysta bezmyślnie wjechał pod koła na przejściu dla pieszych. Ale jeśli masz kamerkę i zwalniasz przed przejściem dla pieszych a pomimo tego i tak  wpadasz na rowerzystę to sąd nie ma prawa Cię ukarać, bo policja na pewno  będzie chciała dać Ci mandat i sprawę skieruję do sądu jak odmówisz przyjęcia.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem chama na wideo i wiem kim jest. Czy propozycja odstąpienia od poinformowania policji w zamian za 500 zł darowiznę na fundację XXX jest wykroczeniem?

Z fundacją XXX nic mnie nie łączy, poza jej wspieraniem.

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gourmet napisał:

Nagrałem chama na wideo i wiem kim jest. Czy propozycja odstąpienia od poinformowania policji w zamian za 500 zł darowiznę na fundację XXX jest wykroczeniem?

Z fundacją XXX nic mnie nie łączy, poza jej wspieraniem.

Zgłoś na policję.

Jak chcesz anonimowo zweryfikować czy wpłaci na fundację pieniądze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gourmet napisał:

Nagrałem chama na wideo i wiem kim jest. Czy propozycja odstąpienia od poinformowania policji w zamian za 500 zł darowiznę na fundację XXX jest wykroczeniem?

Z fundacją XXX nic mnie nie łączy, poza jej wspieraniem.

Mnie niestrożni kierowcy (poza tym pierwszym, któremu sie upiekło) zafundowali wymianę osprzętu w rowerze. Po licznych przygodach - zazwyczaj niustąpienie pierwszeństwa - ze starego roweru pozostała już tylko rama :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rombu napisał:

Ciekawy przypadek, kiedy łamiący przepisy prawdopodobnie uratował sobie życie.

 

To trzeba być :censored: baranem... igrać ze śmiercią (swoją, innych + rowerzysty, co on tam robił ?), by za chwilę, 2 sek czy 200m dalej zwolnić i zjechać w las :th_dash: 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerzysta do lat 10 jest zgodnie z prawem pieszym, więc takiego musisz puścić na pewno.
Czy musisz puścić starszego rowerzystę jadącego po przejściu? Ciekawy dylemat... nie wiem, ale wolałbym nie dyskutować o tym z policjantem - on na pewno uzna, że musisz.

A czy na rowerzystę -zbliżającego się po chodniku - do przejścia dla pieszych trzeba być przygotowanym czy można nie wiedzieć że on ma zamiar zjechać na przejście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...