Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

@fulcrum czyżbyś to Ty był tym trąbiących?

Też bym trąbił, bo co to za zachowanie. Hamować na środku drogi bez podstawy, nic nie wyskoczyło. 

 

Równie dobrze w tym jak się okazało radiowozie mógłby jakiś dzban któremu nasz samochód się nie podoba. 

skąd wiesz co się dzieje w samochodzie jadącym przed Tobą? gość mógł zasłabnąć, mogło mu głupie jabłko dziecko wrzucić pod pedały. po to są z tyłu światła stopu by jadący z tyłu wiedział, że hamuję. ale ma kamerkę, więc trąbi w terenie zabudowanym jak debil. wcześniej jedzie po pasie wyłączonym z ruchu, to też by wrzucił do neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fulcrum napisał:

skąd wiesz co się dzieje w samochodzie jadącym przed Tobą? gość mógł zasłabnąć, mogło mu głupie jabłko dziecko wrzucić pod pedały. po to są z tyłu światła stopu by jadący z tyłu wiedział, że hamuję. ale ma kamerkę, więc trąbi w terenie zabudowanym jak debil. wcześniej jedzie po pasie wyłączonym z ruchu, to też by wrzucił do neta?

Policja też jechała pasem wyłączonym z ruchu. Napisałem o tym wyżej. Trąbią wszyscy, Ci co mają kamerę czy nie. Jak mi ktoś wymusza na rondzie to też trąbię. Jak ktoś wyprzedza na pasach też trąbię, jak ktoś wyrzuca kiep przez okno też trąbię. Co w tym złego?

Po co w takim razie klakson w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

Policja też jechała pasem wyłączonym z ruchu. Napisałem o tym wyżej. Trąbią wszyscy, Ci co mają kamerę czy nie. Jak mi ktoś wymusza na rondzie to też trąbię. Jak ktoś wyprzedza na pasach też trąbię, jak ktoś wyrzuca kiep przez okno też trąbię. Co w tym złego?

Po co w takim razie klakson w samochodzie?

naprawdę nie wiesz? kto Ci prawko dał?

jak ktoś nasra na trawniku też też obok klocka postawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fulcrum napisał:

naprawdę nie wiesz? kto Ci prawko dał?

jak ktoś nasra na trawniku też też obok klocka postawisz?

Znalazłem w paczce chipsów 20 lat temu.

No to napisz po co klakson i kiedy można użyć? 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewemarkam napisał:

Widziałem.... Brak słów, sam nie wiesz a pouczasz innych.

 

Wesołych świąt dla wszystkich 

wiem. i na pewno w tych określonych warunkach nie zawiera się trąbienie w terenie zabudowanym na gościa hamującego przed nami! po co to trąbienie? gość nie wie, że hamuje? proste pytanie: po co ten dzban trąbi? potrafisz odpowiedzieć? by wyrazić dezaprobatę wykonanego manewru? klakson jest w aucie do oceny stylu jazdy innych kierowców? może jeszcze tabliczki z numerkami niech wozi i ocenia innych, jak w Tańcu z gwiazdami!  :)  nie liczę na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fulcrum napisał:

wiem. i na pewno w tych określonych warunkach nie zawiera się trąbienie w terenie zabudowanym na gościa hamującego przed nami! po co to trąbienie? gość nie wie, że hamuje? proste pytanie: po co ten dzban trąbi? potrafisz odpowiedzieć? by wyrazić dezaprobatę wykonanego manewru? klakson jest w aucie do oceny stylu jazdy innych kierowców? może jeszcze tabliczki z numerkami niech wozi i ocenia innych, jak w Tańcu z gwiazdami!  :)  nie liczę na odpowiedź

Wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 dzisiaj - 3 pasy, wyprzedzam skrajnym lewym, dwa prawe zajęte i zdecydowanie wolniejsze. Prędkość 120, bo przede mną jadą auta. Za mną na zderzaku Ford, jedzie i miga. Kontynuuje wyprzedzanie. Skrajny prawy niedługo będzie się kończył. Środkowy pas się zwalnia i razem z autami przede mną zjeżdżam żeby puścić Forda. Tymczasem Ford zjeżdża za mną, następnie wskakuje na skrajny prawy który jest już w trakcie kończenia się, wyprzedza mnie z prawej i wjeżdża mi przed maskę na milimetry... i tak kontynuuje jazdę mimo, że lewy wolny... I jedziemy tak przez pół minuty do momentu kiedy pojawia się pas do zjazdu z autostrady na który wjeżdżam. Wtedy Ford jednak decyduje się na lewy pas i ciśnie dalej.

Jazda na zderzaku i poganianie nigdy się nie skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem użyć klaksonu, bo kierownik był nieogar. Najpierw przy wyjeździe z parkingu pod galerią nie wiedział który pas wybrać do bramek wybrać, więc jechał środkiem, jak się zdecydował na prawy to mrugnął lewym migaczem potem jednak wrócił na lewy. Przy bramce wpychał kartę na upartego, podczas gdy bramka dawno w górze automatycznie.. no to trabnalem, skapowal. Ale myślę, ciekawe co dalej, bo już widać problematyczny.
Dalej - skrzyżowanie, trzeba jechać w lewo z tego pasa, ale on stanął na środku prawie i myśli co robić, o mało co pod prąd by nie wjechał, no zaraz się skończy zielone a ten śpi, więc ja tru tu... Ruszyl, ale zamiast lewego kierunkowskaza wystawił rękę przez okno, może mu się popsuł, myślałem że może jakieś rogi renifera wystawia, a to byl środkowy palec. Mijając go tylko pokręciłem głową, pasażerka o twarzy wściekłej i brzydkiej ze złości...






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fulcrum napisał:

szeryfowie! tacy sami jak ci trąbiący...  :)  chyba jeszcze konkretnego wypadku nie widzieli, to naprawdę zmienia, człowiek wyluzowuje, nie warto, szkoda zdrowia na nerwy na drodze

22/23.12 przejechałem 1600km do Nowego Sącza. Z kierunku zachodniego ale przez Pilzno-Praga-Brno-Katowice, bo oczywiście e-Toll nie uwzględnił małych przednich tablic CH. I nie mogę wykupić nic online, bo mnie kamery nie zoceerują. 
Od wjazdu do PL autostrada faluje, remonty, korki giganty po 2h na PPO, Kraków rozkopany, bo na Brzesko jechałem na Sandomierz. 
No i oczywiście glonojady na zderzaku z tyłu, trąbienie, przyspieszanie jak się włącza kierunkowskaz… Jazda w „korku” autostradą 60-80km/h z zachowaniem 40-50m odstępu oczywiście prowokuje glonojady do wyprzedzania prawą stroną. 
Potem Brzesko-Nowy Sącz, obszary zabudowane, podwójne ciągłe, przejścia dla pieszych - nie, 55-60 to za wolno, co za frajer jedzie. Tylu idiotów co zobaczyłem w ciągu 2h to u siebie przez rok nie widzę. 
Niecierpliwie czekam na nowe stawki mandatowe, mam nadzieję, że one nie spowodują wyłącznie wzrostu poziomu łapówek. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

 Czemu nie obwodnicą? Przecież normalnie od Katowic do Brzeska leci się autostradą bez wjeżdżania do miasta.

 

Było godzinę szybciej w czwartek wieczorem. 

Edytowane przez rafacon
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafacon napisał:

Niecierpliwie czekam na nowe stawki mandatowe, mam nadzieję, że one nie spowodują wyłącznie wzrostu poziomu łapówek. 

Nic to nie da, dopóki policja będzie się realizowała w sprawozdawczości a nie w patrolowaniu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracając od Teściów  pod wieczór (17-18) po drodze natrafiliśmy na zablokowany pas którym jechałem przez lawetę i drogówkę bo wyciągali samochód z ogrodzenia kościoła. Najbardziej zdenerwowało mnie nie to że kierowca lawety otworzył drzwi na oścież swojego pojazdu ale inny kierowca jadący z naprzeciwka,  który musiał prawie do zera zwolnic i pogapić się co się stało pomimo że nic mu na drodze nie  blokowało przejazdu. Już drugi raz natrafiam na takiego kierowcę w grudniu. I nie jest to ich troska o funkcjonariuszy i innych osób bo oni zajęci wbitym pojazdem w płot są z dala od pasa którym jedzie widz , szkoda tylko ze bez popcornu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...