Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie ma takiego prawa, które by pozwalało do jazdy z włączonymi przeciwmgielnymi gdy warunki na drodze są idealne - brak mgły, deszczu.

Art 51.5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. 

 

kolega chyba zapomniał jakie było pytanie Tichiego i ten Art 51.5 ni jak się ma do tego pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a-03drokreta.gif

;)

 

To chyba w życiu takiego konglomeratu nie widziałem. Nawet w Krzyżówce przed Krynicą-Zdrój na drodze 981 gdzie zawijasy są spore i liczne nie ma takiego znaku. Natomiast są wszystkie inne, szybko przelatujące sarny, tudzież borsuki, nierówna droga, wysokie pobocze, możliwe oblodzenia lub śliska droga, ograniczenie prędkości ;) itp. itd. A tego brak.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kolega chyba zapomniał jakie było pytanie Tichiego i ten Art 51.5 ni jak się ma do tego pytania
Ależ skąd. Ja tylko odpowiedziałem na kolegi (Twoje) twierdzenie (zresztą bezpośrednio pod Twoim postem).  

 

A właśnie że tak, Tichy zadał pytanie jakie prawo pozwala na używanie przeciwmgielnych podczas skręcania w mieście , gdzie odpisałem że nie ma takiego prawa, a Ty podajesz Art. 51.5  to teraz podaj mi miasto w którym jest ten znak droga kręta umiejscowiony w centrum miasta to nie będziemy się Ciebie czepiać i przyznamy rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolega chyba zapomniał jakie było pytanie Tichiego i ten Art 51.5 ni jak się ma do tego pytania
Ależ skąd. Ja tylko odpowiedziałem na kolegi (Twoje) twierdzenie (zresztą bezpośrednio pod Twoim postem).  

 

A właśnie że tak, Tichy zadał pytanie jakie prawo pozwala na używanie przeciwmgielnych podczas skręcania w mieście , gdzie odpisałem że nie ma takiego prawa, a Ty podajesz Art. 51.5  to teraz podaj mi miasto w którym jest ten znak droga kręta umiejscowiony w centrum miasta to nie będziemy się Ciebie czepiać i przyznamy rację.

 

 

Tyle, że jak się doświetla zakręty (zwykle jedna się świeci)  to nie jest lampa przeciwmgielna :) - ale element innego systemu. Może jest jakaś dodatkowa homologacja do tego. 

 

a-03drokreta.gif

;)

 

To chyba w życiu takiego konglomeratu nie widziałem. Nawet w Krzyżówce przed Krynicą-Zdrój na drodze 981 gdzie zawijasy są spore i liczne nie ma takiego znaku. Natomiast są wszystkie inne, szybko przelatujące sarny, tudzież borsuki, nierówna droga, wysokie pobocze, możliwe oblodzenia lub śliska droga, ograniczenie prędkości ;) itp. itd. A tego brak.

 

 

Bo kiedy się dodaje taką tabliczkę nie jest intuicyjne: 

 

Jeżeli liczba łuków jest większa niż 3, a krętość odcinka mierzonego od początku pierwszego łuku do końca ostatniego jest większa niż 1607 o/km, pod znakiem A-3 umieszcza się tabliczkę T-5 wskazującą początek drogi krętej oraz tabliczkę T-2 wskazującą długość odcinka.

 

krętość odcinka - stosunek sumy bezwzględnych wartości kątów zwrotu kierunków trasy drogi wyrażonych w stopniach do jego długości wyrażonej w kilometrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to doświetlanie to bdb pomysł i świetnie to działa. A jak z prawem... zapalająca się gasnąca po kilku/kilkunastu sekundach żarówka nikogo nie oślepia natomiast jazda na przeciwmgielnych nonstop to jest problem.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolega chyba zapomniał jakie było pytanie Tichiego i ten Art 51.5 ni jak się ma do tego pytania

Ależ skąd. Ja tylko odpowiedziałem na kolegi (Twoje) twierdzenie (zresztą bezpośrednio pod Twoim postem).

A właśnie że tak, Tichy zadał pytanie jakie prawo pozwala na używanie przeciwmgielnych podczas skręcania w mieście , gdzie odpisałem że nie ma takiego prawa, a Ty podajesz Art. 51.5 to teraz podaj mi miasto w którym jest ten znak droga kręta umiejscowiony w centrum miasta to nie będziemy się Ciebie czepiać i przyznamy rację.
Centrum miasta prawie nie jest ale droga w Milanówku jak się skręca do Tesco i jeździe do Każimierówka tam są nawet dwa znaki że jest kręta droga! :) Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tichy... a nie przeszkadza Ci łamanie art. 61, pkt. 5 przez kierowców solniczek?
"Ładunek sypki może być umieszczony tylko w szczelnej skrzyni ładunkowej, zabezpieczonej dodatkowo odpowiednimi zasłonami uniemożliwiającymi wysypywanie się ładunku na drogę".

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tyle, że jak się doświetla zakręty (zwykle jedna się świeci) to nie jest lampa przeciwmgielna :) - ale element innego systemu. Może jest jakaś dodatkowa homologacja do tego.

Z tego, co widziałem, to zapala się dokładnie ta sama lampa co przeciwmgielne (tyle, że jedna), nie widzę fizycznej różnicy. Poza tym przy cofaniu zapalają się obie.


Akurat to doświetlanie to bdb pomysł i świetnie to działa. A jak z prawem... zapalająca się gasnąca po kilku/kilkunastu sekundach żarówka nikogo nie oślepia natomiast jazda na przeciwmgielnych nonstop to jest problem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Tylko widzisz, wg mnie prawo albo się egzekwuje, albo nie. Jeśli wprowadzają takie systemy, to powinni najpierw zadbać o odpowiednie regulacje prawne. A co do oślepiania, to już kilka razy się zdarzyło, że mi to mocno przeszkadzało, gdy się ten halogen komuś zaświecił. Poza tym czy ja też mogę sobie lekko naciągać prawo i przy skręcaniu w przecznice włączać na chwilę ręcznie przeciwmgielne przednie? Bo wg mnie mogę, skoro automaty mogą.


Tichy... a nie przeszkadza Ci łamanie art. 61, pkt. 5 przez kierowców solniczek?
"Ładunek sypki może być umieszczony tylko w szczelnej skrzyni ładunkowej, zabezpieczonej dodatkowo odpowiednimi zasłonami uniemożliwiającymi wysypywanie się ładunku na drogę".

 

O to, to, bardzo mi przeszkadza :-) W ogóle idea solenia w zimie jest dla mnie (i nie tylko dla mnie) idiotyczna - i to niekoniecznie dlatego, że posiadam Subaru, bo miałem Malucha i to samo uważałem. Po prostu nie lubię mieć solonych blach/podzespołów, chyba że sypiący idioci będą sponsorowali blacharkę co 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O to, to, bardzo mi przeszkadza :-) W ogóle idea solenia w zimie jest dla mnie (i nie tylko dla mnie) idiotyczna - i to niekoniecznie dlatego, że posiadam Subaru, bo miałem Malucha i to samo uważałem. Po prostu nie lubię mieć solonych blach/podzespołów, chyba że sypiący idioci będą sponsorowali blacharkę co 5 lat.

 

zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O to, to, bardzo mi przeszkadza :-) W ogóle idea solenia w zimie jest dla mnie (i nie tylko dla mnie) idiotyczna - i to niekoniecznie dlatego, że posiadam Subaru, bo miałem Malucha i to samo uważałem. Po prostu nie lubię mieć solonych blach/podzespołów, chyba że sypiący idioci będą sponsorowali blacharkę co 5 lat.

 

zgadzam sie.

 

 

Do tego syf na samochodzie i na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko ciekawe co na to szyby, znaczy na ten żwir :biglol:

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Chciałem napisać drobny ale....auto korekta rules!

 

Nimi masz racja szyba XT-ka niby z plasteliną nie wytrzyma. A tak na serio nie miałem żaden problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego mi się podoba jak jest w Monachium...czyli zamiast sól drogowa sypią bardzo drobny czarny żwir. S jak się śnieg stopi to zbierają z powrotem! :)

 

 

Daj spokoj, to jest jedna z dwoch rzeczy, ktorych nienawidze w Monachium  <_< Zwir (ktory swoja droga sypia tylko na chodnikach, na ulicy juz sol) oraz niezsynchronizowane swiatla - a raczej zsynchronizowane w taki sposob, ze jak jedziesz przepisowo to stoisz na kazdych swiatlach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...